Skocz do zawartości
IGNORED

marmur czy granit?


Kura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nierówną podłogę (deski sosnowe) i żeby była większa stabilizacja uznałem że zwiększę powierzchnię styku z podłogą za pomocą podłożenia pod kolumny płyty o powierzchni 4x lub więcej niż mają kolumny. Teraz pytanie: granit czy marmur? ogólnie tak jak troszkę szperałem to jedni piszą że absolutnie granit inni że absolutnie marmur, jakie jest wasze zdanie i doświadczenia? Kolcy nie posiadam i raczej nie będę ich montował, chodzi tylko o ustabilizowanie konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak naprawdę cokolwiek kamiennego lub pseudo kamiennego (konglomerat) da w tym miejscu radę. Jedno jest pewne będzie to sporo kosztować..;-(( Pod płytę z kamienia koniecznie daj coś miękkiego (warstwę filcu, gąbkę od paneli, miękkie płyty (zielone) które się daje pod panele itd. Chodzi o coś co spowoduje że zmieni się gęstość ośrodka akustycznego oraz spowoduje że płyta będzie idealnie przylegać do podłogi. Jeśli nie chcesz wydawać hajsu a chcesz sprawdzić czy takie rozwiązanie spełnia Twoje wymaganie w Castoramie można kupić betonowe płyty chodnikowe 50 x 50 cm. koszt 10 pln (niezbyt ładne) ale działają jak potrzeba (mam i używam) ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja sobie dla testu przywiozłem 2 takie płyty z gruzowiska nieopodal budowy. W końcu trzeba się przekonać przed inwestycją w drogi granit. Masa potężna (50kg/szt.), powinny zachowywać się podobnie. I... masakra, kaszana, co tam sobie chcecie. Jak się podkręciło to czuć było na nich drgania. Może i bas miał lepszą kontrolę, ale dźwięk zrobił się nieprzyjemny, nie dało się tego słuchać.

Teraz mam granity (25kg/szt.), w ogóle nie da się porównywać. Jak bardzo bym nie podgłośnił, nie czuć nawet minimalnych drgań na płytach ani na kolumnach. Dźwięk ma super barwę i kopa na basie jak trzeba.

Osobiście byłem w szoku że ma to takie znaczenie, tym bardziej że zawsze podchodzę mocno sceptycznie do tego typu zagadnień. Okazuje się że płyty chodnikowe są po prostu dużo mniej sztywne (cóż, w przypadku tych płyt beton to za dużo powiedziane, tam było więcej piachu i kamieni). A może to kwestia że kolce stoją na płaskim granicie a w chodnik były lekko wbite? A może te płyty były już nieco zmurszałe? Nie wiem, ale płyty chodnikowe dosłownie zmasakrowały mi dźwięk, granit zaś zadziałał wyłącznie na plus.

Pzdr,

Asiki

PS. Żeby było jasne: nie kwestionuję tego co pisał Cypher, może jego płyty są dużo porządniejsze niż moje, a może po prostu inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.