Skocz do zawartości
IGNORED

Help z ustawieniem i wyborem kolumn


olekas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję pomocy z ustawieniem kolumn, oraz ich wyborem.

 

Problem ustawienia: jak widzicie pokój nie jest standartowym pudełkiem.. Poprzedni właściciel ustawił kolumny na przeciwko siebie. Dość rzadkie rozwiązanie (zielony kolor na obrazku).. Może i dobre.., gdyż słucham w różnych miejscach w kuchni, siedząc na parapecie, sofie (oznakowane na niebiesko) oraz po środku pokoju :). Ale nie wiem czy lepszym pomyslem byłoby ustawienie kolumn na półkach niedaleko sprzętu, odpadłby problem z kablami i wtedy sofa bylaby miejscem odsłuchowym, a reszta miejscami do fonowego odsługu...

Nie jestem specem dlateg proszę o pomoc.

 

Kolumny: potrzebuje kolumn półkowych, posiadałem stojące, ale nie są dla tego pokoju, bo nie ma jak ich ustawić. Dla obecnych kolumn w rogach już są półki, obok sprzętu tez jest duża półka wzdłuż dwóch ścian. Na razie moimi faworytami są - Monitor Audio RS1,odsłuchalem, grają świetnie i bardzo wyraźnie.. Lecz wyglądają beznadziejnie i zaczynam się obawiać czy tej wyrazistości nie jest za dużo, by z czasem dźwięk nie stał się zbytnio suchi, jak to było z Magnatami. Bardzo mi się z wyglądu podobaja B&W CM1 ale nie miałem okazji ich posłuchać. Byłoby świetnie gdyby można byłoby znaleźć głośniki o białęj prostej obudowie, lub czarnej z białą cewka..

Nie mam w chwili obecnej jakiegoś specialnego sprzętu, posiadam Kenwood KRF-V5080D. Jeśli nie bedzie się wogóle nadawal z lepszej klasy głośnikami to w przyszłości wymienię go na NAD.

Nie jestem audiofilem, ale ogromnym melomanem. Lubię dobry dźwięk w stereo, ale nie chcę przesadzać, dlatego myśle że w zupełności mi wystarczą głośniki do 3000 tyz zl. Z tym że chciałbym już kupić ich na zawsze, jeśli kiedyś dojrzeję do większych, to półkowe można byłoby zabrać do sypialni...

 

Muzyka: Słucham trochę jazzu, lekkiego roka, przeważnie elektronike i trochę house'u. Na przykład ulubionym zespołem jest Royksopp.

 

Chyba wszystkie potrzebne informacje ogarnąłem :) mam nadzieję że znajdę tu pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo mi przykro ze nikt nie chce pomoc. Widocznie temat jest nie ciekawy, chociaz podobne sa tutaj spotykalem. Mysle ze mozna zamkac ten watek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre z kablami ;)

 

Głośniki wyglądają ciekawie. Musze ich poszukać i posłuchać...

 

A za propozycję dzięki, fajny pomysł. Co prawda ja mam tam drzwi do drugiego pokoju. Ale jeśli głośnik ustawić bardziej w prawo. Może coś da się zrobić.

 

Jestem ciekaw jaka byłaby krytyka obecnego ustawienia :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że propozycja kolegi HM69 jest bardzo dobra i trudno wymyślić coś lepszego. Jedyną kontrpropozycją z mojej strony, która jednocześnie najmniej zmieni obecny układ jest:

1. Przestawienie kolumny z kuchni w narożnik w którym stoi aktualnie telewizor.

2. Przestawienie telewizora równolegle do ściany z drzwiami (ta sama szafka na którym stoi).

3. Skierowanie kolumn w kierunku fotela.

W tym układzie praktycznie minimalnie ingerujesz w aktualne ustawienie a jeśli mieszkasz z kobietą, to dość ważna kwestia :-) W momencie słuchania muzyki po prostu siadasz w fotelu (to samo w przypadku koncertów).

Co do monitorów, to również polecam Usher'y s520. Miałem przyjemność słuchania tych kolumn i za te pieniądze (ok.1300-1500 zł), to rzeczywiście bardzo dobry wybór. Bowers'ów CM1 też słuchałem ale w innym zestawieniu i pomieszczeniu, więc porównanie jest trudne. Jednak grały również bardzo dobrze. Są jednak zdecydowanie droższe, no i białych to nie kupisz (a Ushery tak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, wielkie dzieki !!

 

Mam nadzieje, ze nie zrobie duzej zbrodni esli glosniki postawie blizej sciany.Ale pomysl mi sie bardzo podoba.

 

Dzieki, Rowniez bardzo lubie sluchac radio ;)),

 

Teraz pozostaje pestka ;) wybranie kolumn na ten pokoj...

Jak wspominalem slucham troche jazzu, elektronike... a cena mysle do 3tysiecy, nie widze na razie potrzeby by wydawac wiecej..

I fajnie byloby gdyby glosniki mozna byloby stawic jednak przy scianie. Podobno sa takie ze mozna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o tym zeby na miejscu telewizora ustawic glosnik.

Prosze sie nie sugerowac telewizorem, jest wlaczany bardzo sporadycznie :). wiec nawet mozna go wywalic :)))

 

Ciesze sie ze juz jest jakas wizja. Bardzo mi sie podoba pomysl s zostawieniem prawego glosnika, a lewy na miejsce TV.

 

Dzieki.

 

Moze jeszcze jakies propozycje z kolumnami, nie upieram sie z bialym kolorem. chodzi mi o to by juz byly na dluuuuuugo...

Musze poszukac gdzie mozna posluchac Usherow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> olekas

Co do tego ustawienia co zaproponowałem i ustawienia kolumn blisko ściany, to mogę dodać jeszcze, że generalnie raczej żadne nie lubią stać zbyt blisko. Wszystkie (przynajmniej z tych co miałem) tego nie lubiły. Przy zakupie zwróć uwagę na to, czy mają otwór bas reflex z przodu czy z tyłu. Jak z tyłu, to raczej koniecznie posłuchaj w swoim pomieszczeniu i w tym ustawieniu. Zbyt bliskie ustawienie, może powodować niezbyt ciekawe wybrzmiewanie basu. Jeżeli chciałbyś wydać aż 3 tyś., to rozważ zakup Dynaudio Audience 52 (z drugiej ręki oczywiście). Te mają co prawda bas reflex z tyłu ale warto sprawdzić w tym ustawieniu. Jak zagrają, to zostaną na lata. To świetne kolumny. Z tym że jak już je kupisz, to czeka Cię zmiana wzmacniacza i źródła :-), zbyt dobre kolumny aby nie wykorzystywać w pełni ich potencjału.

Powodzenia w zabawie, bo dopiero ją zaczynasz:-) Sama przyjemność. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)))

 

mam nadzieje zaczac kupic dobry sprzet na dlugo i od razu zakonczyc zabawe, chociaz pewnie wszyscy tak mysleli na poczatku :D

bo juz widze ze kenwood tez pojdzie na odpoczynek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem...

 

Kochanie, ten kabelek za 5.000zł na prawdę jest mi potrzebny. Na prawdę. Pojedziemy na te cholerne wakacje, pojedziemy... No nie teraz. Pojedziemy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olekas@ Widzisz kolumny posiadają bas-reflex czyli otwór, który musi/powinien być oddalony od ściany. Najczęściej jest on z tyłu kolumny i to jest głównym powodem ustawienia. Jednak każda kolumna w danym pomieszczeniu potrzebuje pewnych prób co do miejsca i wysokości. Jest prawie niemożliwe założenie tego odgórnie na rysunku. Piszesz, że chcesz kolumny podstawkowe ustawione na meblach. Ja to rozumię. Jednak jeżeli zamieścisz takie zdjęcie na forum to forumowicze cię zakraczą, że to nie audiofilskie. w/g nich kolumny podstawkowe muszą stać na standach. A podstawki plus kolumna zajmuje tyle samo miejsca co kolumna podłogowa i układ jest mniej stabilny. Dodatkowo w porównywalnym przedziale cenowym masz cieńszy bas czyli dzwięki nie schodzą tak nisko jak w podłogówkach. I kółko się zamyka. Dlatego musisz podjąć męską decyzję. I jeżeli monitory to ustawione w miescu gdzie będzie je najlepiej słychać z kanapy i tyle. Ważna jest też wysokość ustawienia. Przyjmuje się, że powinny być tak ustawione, żeby kopułka wysokotonowa była 10-15cm powyżej osi ucha słuchacza. W niektórych konstrukcjach jeszcze wspomina się o małym kącie pochylenia monitora do słuchacza.

Niektórzy słuchacze przykładają dużą uwagę do tego nie tylko jak stoi ale też na czym stoi. I tutaj stosują różne nóżki, kolce metalowe, a pod to przeróżne granitowe katafalki t.z chciałem napiać takie płyty kamienne w czarnym kolorze.

Same kolumny jeszcze trzeba połączyć ze wzmacniaczem. Tutaj też jest góra teorii o grających kablach. Ale ty kup sobie kable z czystej miedzi w sklepie z głośnikami (nie reagują na magnez) i to powinno wystarczyć.

Życzę udanych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega chce wydać trochę więcej pieniędzy na monitory, to warto przejrzeć ofertę Audio Physic. Kiedyś w ofercie były AP Yara Monitor Bookshelf (na półki), teraz jest Yara Compact - dostępna też w białym kolorze.

Moim skromnym zdaniem Usher S520 do Kenwooda pasuje. Słuchałem go kiedyś z Prima Luna Prolog One i Aplifikatorem 2003, grał ładnie. Dynaudio do apli Kenwooda to trochę szkoda podłączać, trzeba się od razu nastawić na zmianę wzmacniacza.

 

Poza tym ktoś tu dobrze radzi - do monitorów trzeba standy, co podnosi koszty. Pokój jest spory - może warto rozważyć podłogówki, choćby małe jakieś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ale kochanie po co te wakacje ...

 

Coś mi się wydaje że najodpowiedniej będzie kupić Ushery, i będą pasować do obecnego Kenwooda, są białe z białym okryciem. Więc się zamaskują w białym pokoju, i nie będą rzucać się w oczy, a pięknie grać. I po za tym nie bedzie wielkiej zbrodni jeśli postawię ich na półkach, bo gdybym postawił Dynaudio, od razu bym oberwał :).

Mam tylko takie pytanie, ze zdjęcia wyglada że Usher ma Bass reflex z przodu, czy się nie mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochanie, no ale dlaczego mi dajesz klucze od domu... ? :(

 

Z tymi podłogówkami to panowie chyba dobrze radzą. Wypożycz te Usher'y za kaucją i sprawdź co i jak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o tych Usherach, myślę że to jest to, co na danny moment potrzebuję. Rozmiar jest ok (podłogowe już miałem, na prawdę nie mam jak ich ustawić, po za tym już słyszę wrzaski że to zajmuje pół pokoju :)), Bass-reflex z przodu, ktoś nawet wspomniał na forum że da się je postawić blisko ściany, Color: Piano White - lepszego bym nie znalazl, Recenzje w jakości dźwięku są niezłe, i całkiem możliwe że się zegrają z moim obecnym Kenwoodem (nie jestem zwolennikiem wyrzucania sprzętu), i cena jest taka, że można będzie pomyśleć o dobrym okablowaniu (użyłem magicznego słowa, teraz post będzie bardziej popularny :D).

 

Pozostaje jedna kwestia, czy ktoś ma takie? Ciekaw jestem jak grają jeśli słuchać cicho ?

Oraz jest ich 2 wersje, druga droższa - ekranowana. Rozumiem że tylko ekranowaną należy brać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja ekranowana potrzebna Ci będzie, jeśli:

a) masz telewizor CRT, z kineskopem

b) kolumny stoją blisko niego

w takich okolicznościach przyrody możesz sobie pooglądać dźwięk w telewizorni w formie zakłóceń obrazu.

W przeciwnym wypadku na metalowe puszki na magnesach głośników szkoda kasy - kup kobiecie za to kwiaty:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.