Skocz do zawartości
IGNORED

Pseudokino domowe


dd6

Rekomendowane odpowiedzi

plustek: mam pytanie - ten zestaw z Elacami to już wysoka pólka. Ale czy na każdym poziomie cenowym wolałbyś kupić do filmów zestaw kina? Czy też jest jakaś granica, że powiedzmy poniżej 10k wolałbyś stereo? Cały czas mówie o zestawie do ogładania filmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masowo pojawili się obrońcy 5.1. :)

 

Ludzie! Nie wiem czy zauważyliście, że nie chodzi o to że KD na dobrym sprzęcie brzmi gorzej od zwykłego stereo. Bo to zawsze będzie nieprawda. Zestawy z dobrymi dekoderami i kolumnami zabrzmią naprawdę świetnie.

 

Jednakże nie mówcie, że na dobrym stereo filmy brzmią źle lub beznadziejnie bo to nieprawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośnika centralnego to, z tego co czytałem główną ideą jego powstania było to, że w dużych pomieszczeniach/salach kinowych kolumny stereofoniczne musiały być odsunięte od siebie na dość znaczną odległość ,co powodowało odczucie ''dziury w spójności dźwięku'' w okolicach centrum ekranu .

 

W kontekście powyższego nieco komiczny jest widok komputerowego zestawu 5.1 z głośnikiem centralnym na biurku ,gdzie rozstaw głośników satelitarnych jest praktycznie żaden ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W kontekście powyższego nieco komiczny jest widok komputerowego zestawu 5.1 z głośnikiem centralnym

>na biurku ,gdzie rozstaw głośników satelitarnych jest praktycznie żaden ;) .

 

no zgadza się, ale chyba nie na temat trochę, widok każdego komputerowego zestawu jest komiczny, od mono do 20.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać z żonką "Uprowadzoną" na BR z dźwiękiem w DTS HD Master Audio (uff, długa ta nazwa). Kurczę, dźwiękowo to naprawdę było coś. Czyściutko, dynamicznie no i cały czas "grało wszystko" łącznie z tyłem, który non stop tworzył tło dźwiękowe i klimat generalnie.

Trudno byłoby to zubażać - o sub? o tył? to już by nie było to.

 

Posłuchałem na koniec niektórych fragmentów w Pure Direct (2.0) - co by nie mówić, było dużo mniej atrakcyjnie, wszystko zmalało i się spłaszczyło.

Czy było obiektywnie źle - absolutnie nie, ale w porównaniu do pełnej opcji - trochę lipa.

 

Czy za 10 tys lepiej kupić stereo czy 5.1 ? Wg mnie źle postawione pytanie. Bo dla mnie oczywiste jest, że 5.1 musi być co najmniej 2 razy droższe - i wtedy nie ma dyskusji.

A jak już bym miał wydać te 10 tys - to siłą rzeczy zostałoby na polu walki stereo, bo w tej cenie da się już coś skompletować z głośnikami niebudżetowymi a systemu 5.1 się na takich głośnikach nie skleci w tej cenie - czyli nie ma wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dowiedziałem się że salę kinową zmieścić chcę w mieszkaniu. ;)

Warto wyjaśnić i sprostować i parę rzeczy;

- czy w kinie domowym zależy nam tylko na efektach poza bazą stereo, jak to się ma do tego co widzimy na ekranie?Czy ilość głośników = jakość dzwięku?

-jakie "stratne stereo", tam niczego nie brakuje zwłaszcza tego co jest w kanale centralnym, w 5.1 musi być centralny w stereo jest zbędny

- zgoda sub ale ile kosztuje naprawdę dobry,na przyzwoitym głośniku który nieraz może pracować w kolumnie w systemie stereo, czy ilość basu znaczy jakość?W jakim pomieszczeniu jest ten sub konieczny?Kiedy dwa?

 

Jeszcze dużo można by pisać i zgoda z autorem (pseudo kino domowe !) zwłaszcza że robiłem pewne próby z adaptacją stereo do kina i nie miałem ciekawych doświadczeń.

Nie zamierzam nikogo nawracać, może tylko tych co kaleczą stereo (i kino)na kiepskich amplitunerach i jeszcze gorszych kolumnach.

Myślę, że dobry system stereo na odpowiednim materiale zaskoczyłby niejednego miłośnika KD jak i odwrotnie i to wszystko!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maracz, 6 Maj 2009, 00:37

 

>mczaj->Przy odtwarzaniu ścieżki DTS HD Master nie obawiasz się bomby DTS-owej?

 

Sprawdzałem wersję softu i jest już ten, w którym problem został wyeliminowany, w każdym razie nic nie strzelało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju,

>- czy w kinie domowym zależy nam tylko na efektach poza bazą stereo, jak to się ma do tego co

>widzimy na ekranie?

 

W kinie nie ma czegoś takiego jak baza stereo, ścieżka dźwiękowa dla każdego głośnika w systemie jest zapisana i przesyłana niezależnie od innych. Jeśli masz ścieżkę 5.1 do danego filmu to na takim zestawie zabrzmi on najlepiej a jeśli będzie to ścieżka 7.1 to z kolei na takim zestawie będzie brzmiało najlepiej.

 

Czy ilość głośników = jakość dźwięku?

 

Znowu stawiasz jakieś dziwne założenia, od kiedy to ilość ma wpływ na jakość czy to w kinie czy w stereo. Zestaw 5.1 to nie lepsza jakość dźwięku (z tym niewiele da się zrobić w kinie, niestety) tylko całkowicie zmienia się charakter przekazu, tego po prostu nie da się porównywać i tyle :)

 

>-jakie "stratne stereo", tam niczego nie brakuje zwłaszcza tego co jest w kanale centralnym, w 5.1

>musi być centralny w stereo jest zbędny

 

Ano takie że na płytach DVD stosuje się zapis DTS, DD wel AC3 a to są wszystko kodeki STRATNE niestety, można to porównać do np DD to takie mp3 128 DTS to mp3 192 a ścieżka na CD to WAW

I jak to się mówi z gówna bata nie ukręcisz, do stereo gdzie jako źródło robią mp3- ki też nikt nie będzie stosował wypasionych kolumn i wzmaka bo tylko będzie gorzej. Myślę że tu o taką stratność chodziło a nie o to że części dialogów nie będzie słychać bo nie centralnego ;)

Dlatego też moim zdaniem jeśli ktoś buduje system dźwięku KD może pozwolić sobie na głośniki niższej jakości bo podnoszenie poprzeczki nic nie da skoro pracuje się na materiale gorszej jakości.

Nadzieję niosą tu nowe gęste formaty BR, ale jak każda nowość to kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to KD, powiem więcej nie byłem zachwycony dzwiękiem w prawdziwym kinie, nie mówiąc o koncertach (nagłośnionych) i nie muszę się zachwycać tanim KD! Zasada która jest w stereo że każdy element toru i pomieszczenie ma wpływ na dzwięk dotyczy KD, jak piszesz że nie warto stosować lepszych głośników to już nie wiem dlaczego MP3 na moim sprzęcie brzmi lepiej niz z gorszego sprzętu.;)

Mam nadzieję ze nadal mówimy o tańszym sprzęcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lepszych głośników to już nie wiem dlaczego MP3 na moim sprzęcie brzmi lepiej niz z gorszego

>sprzętu.;)

 

Mam odmienne doświadczenia, im lepsze stereo tym bardziej obnaża błędy w realizacji CD a co dopiero słuchać na takim sprzęcie kiepskiego mp3 !!!???

Więc ustalmy co to tańszy sprzęt, ostatnio miałem okazję słuchać u znajomego kina zbudowanego na bazie klonów Totem Mite (5 sztuk) plus sub, nagłaśniało to pomieszczenie 25m2 i muszę powiedzieć że byłem pod wrażeniem jakości i przyjemności z oglądania filmu (Szeregowiec Ryan). Według mnie takie głośniki już w pełni pozwalają cieszyć się dźwiękiem 5.1 bez żadnego dyskomfortu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy pojęć - błędom realizacji CD mp3 już niewiele zaszkodzi i w ten sposób niektórych CD nie warto słuchać.Mp3,DD, mniej dts (dobrej jakości)zubaża dzwięk i nic o tym nie wiem by dodawało zniekształceń .Słabszy sprzęt "generuje" różne zniekształcenia i może psuć dzwięk.

Totemy (diy! nawet mogą być niedrogie )to akurat niezłe kolumny (podobno) więc nic tym przykładem nie udowodniłeś, bo zgoda że w zależności od sprzętu tow.(tu bym nie oszczędzał) i pomieszczenia może to w 5.1 cieszyć.

Ale czy to nadal jest tanie KD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>plustek: mam pytanie - ten zestaw z Elacami to już wysoka pólka. Ale czy na każdym poziomie cenowym

>wolałbyś kupić do filmów zestaw kina? Czy też jest jakaś granica, że powiedzmy poniżej 10k wolałbyś

>stereo? Cały czas mówie o zestawie do ogładania filmów.

 

Ja jestem generalnie z zamilowania zwolennikiem stereo.Jak w tym wzgledzie osiagne poziom w pelni mnie zadowalajacy a to troszke potrwa to pomysle o systemie do kina domowego.Tak sie sklada ze korzystam ze sprzetu Leema Acoustic.To daje mi przewage,bo tworcy tego systemu choc steorzyli go z mysla o stereo i tak ma byc,to wzbogacili w mozliwosc rozbudowania o niezalezne,ale sterowane glowna jednostka wzmacniacze,ktore zasilaja dodatkowe glosniki,lub tez mozna je wykorzystac w systemie bi-wiring w stereo a to tez ma sens.Problem w tym ze pojedynczy klocek to ok 4000euro....trzeba by 2 dodatkowe to = sie 16000euro,dobre glosniki na tyl i bok 6000euro,no i kabelki,oczywiscie nie tylko do glosnikow.Kwota robi sie zacna.Generalnie jak bym mial mniej kasy to myslalbym o stereo - ale nie udawalbym ze to kino i tez tak bym tego nie nazywal.Kino jest do pewnego poziomu poprostu drozsze a jak sie chce miec dobre to same amplitunery kosztuja powyzej 10kzl niestety.Jak komus wystarczy slabszy to szczerze mowiac jest szczesciarzem,reszta ma problem bo goni za idealem i buli,oj buli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju, nie wiem jaki to dla Ciebie poziom taniości/drogości czy co tam uważasz, znalezienie tego na alledrogo zajęło mi 2 min a podobno te kolumienki w stereo też niczego sobie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z takim zestawem nagłaśniającym 20-25 m2 można się cieszyć dźwiękiem wielokanałowym i zapewniam frajda z filmu będzie lepsza niż z super hiper wypasionego stereo (bo stereo to w kinie tylko "proteza") i tyle w tym temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na pewno nie zamieniłbym swojego stereo na proponowany zestaw chociaż za swój nie dostałbym pewnie tych pieniędzy(kupiony okazyjnie lub diy) a jeżeli kiedyś będę budował KD to na bazie stereo.Nie działają na mnie teksty typu albo stereo albo KD lub te kolumny do stereo a te do kina, coś może pasować lub nie do wzmacniacza (całości sprzętu) ale nie sposobu rejestracji.

Gdybym miał większą kasę na sprzęt pewnie moje myślenie byłoby bardziej "wielokanałowe".

Twoje ostatnie stwierdzenie jest po części prawdziwe co nie znaczy że wypasione stereo da miłośnikom jakości dzwięku satysfakcję - a gdyby tak jeszcze z bezstratnej ścieżki stereo zamiast 5.1!!!

Jeszcze ta "proteza" - miałem nie ruszać obrazu ale jest płaski jak deska i odbiór stereo w połączeniu z obrazem w tej samej płaszczyżnie jakoś mi pasuje bardziej niż epatowanie efektami które powstają sztucznie w studiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się z kolei nie chce składać stereo...

Do stereo trzeba przeznaczyć pokój ze 30m2 najlepiej tylko do tego celu bo trza ustawić kolumny daleko od ścian (1/3 długości lub jeszcze dalej).

 

Nie wiem czy pamiętacie zestaw na ałdio-szole, ampli denona (jakiś średni model) zasilający kolumny visatona (z ceramicznym tweeterem) - o te tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grało to muzykę stereo lepiej niż 50% "audiofilskich" zestawów stereo (wliczając kilka tych, w których kable były droższe tego całego zestawu).

Więc gdy czytam o wydawaniu 4000 EUR na klocek do kina do sobie myślę, że komuś w dekiel wali albo młody jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Więc gdy czytam o wydawaniu 4000 EUR na klocek do kina do sobie myślę, że komuś w dekiel wali albo

>młody jest ;)

Po pierwsze to rzeczony klocek ma zastosowanie glownie w stereo do Bi-ampingu.A mozna dodatkowo wykorzystac go do glosnikow satelitarnych i mamy i zdecydowanie lepsze stereo i przy okazji kino.

Po drugie jak ktos zamiast Dacii Logan wybiera dajmy na to Passata to tez mu w dekiel wali?- no moze bys kolego z tego obrazliwego tonu zrezygnowal bo forum nie jest chyba po to stworzone zeby sie inwektywami obrzucac a poglady wymieniac w cywilizowany sposob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie;

Widzę, ze niepotrzebnie do głosu dochodzą emocje, tematem nie jest np. "na co kino domowe" lub "koniec stereo".Jeżeli jednak rozmawiamy to (powiedzmy sobie szczerze) nie piszmy nieprawdy lub bzdur!

Znowu dowiedziałem się że "nie mam stereo"(americano 6 maj 20:55) - pokój 20 kilka mkw. kolumny za blisko ścian (panowie ja mam suba do stereo przyznaję się bez bicia);)

Ustawienie kolumn w stereo czy kinie są zależne od akustyki pomieszczenia, może łatwiej ustawić kino(nie wiem) ale pewne zasady są wspólne.

Też mógłbym napisać że głośniki w 5.1 umieszczone na ścianie to porażka ale nie wiem, nie słyszałem więc się nie wypowiadam.

Moim zdaniem ktoś kto ocenia sprzęt (rodzaj realizacji) powinien jednak poznać najpierw dobre stereo, potem rozpoznawać lepszy lub gorszy sprzęt,zdobyć jakieś doświadczenie- na końcu przenieś to na 5.1 (to w żadnym razie nie znaczy że uważam się za eksperta ;))W innych sytuacjach możemy być bardziej podatni na marketing co niestety widać po niektórych wypowiedziach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek

Dobrze, cofam ostatni wpis i przepraszam.

 

Maju

Tak, łatwiej ustawić kino. Oddalenie głośników od ścian w stereo jest ważne. Najlepsze zestawy jakie słuchałem były właśnie tak ustawiane. Wymusza to niestety DEDYKOWANY pokój odsłuchowy. Nikt nie chce się potykać o kable w living roomie.

 

Płaskie głośniki na ścianach w kinie z kolei brzmią nieźle (nie tak dobrze jak wariant powyżej, ale nieźle). Być może chodzi o to, że pierwsze odbicia od ścian są stosunkowo wczesne, na tyle wczesne, że nasz mózg tego nie rozróżnia dobrze. Druga sprawa, że dzięki temu ściana wzmacnia bas i ogólnie z mniejszych głośników mamy więcej dźwięku. Jest to kompromis, ale wg mnie rozsądny.

 

Nie wyobrażam sobie w przeciętnym pomieszczeniu ustawiania 5.1 czy 7.1 na takich samych zasadach jak dobre stereo czy minimum 1.5m od ściany. Każdy kto ma stereo nie sobie porówna, odsunie kolumny do środka pomieszczenia. Co stanie się ze sceną, głębią, oderwaniem dźwięku. Potem już trudno wrócić do ustawienia w stylu "80cm od ściany po bokach szafeczki z plazmą". Jeśli basu zrobi się za mało, to znaczy najprawdopodobniej, że ma źle dobrane kolumny do pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to film ze ścieżką dźwiękową 5.1 wolałbym słuchać na tańszym zestawie głośnikowym 5.1 niż na droższym zestawie stereo.Zestaw 5.1 przy odpowiednio nagranej ścieżce sprawia że oglądający ma poczucie bycia w centrum akcji,jest otoczony dźwiękiem,czego niestety chociażby nie wiem jak dobry system stereo nie jest w stanie stworzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia kolumn w KD, to obecnie nawet średnio budżetowe ampli posiadają systemy korekcji akustyki pomieszczenia np. Audyssey. Z praktyki powiem że działa to bardzo sprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Audyssey się sprawdza,tylko kłopot się pojawia w tedy gdy do odsłuchu stereo używamy osobnej elektroniki(wzmak+cd) gdzie Audyssey już nie działa,dlatego u mnie priorytetem było ustawienie kolumn głównych pod odsłuch czystego stereo a następnie dopasowanie do nich reszty kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy w tym wątku skoncentrowali się jedynie na aspekcie przestrzennym i rzeczywiście 5 dobrze rozstawionych głośników zapewnia lepszy efekt niż 2 (na ile lepszy, to już każdy słyszy po swojemu). Ale brzmienie to nie tylko lepsza czy gorsza scena dźwiękowa - dla mnie liczy się również naturalność, piękna barwa, szlachetność i wyrafinowanie dźwięku, a to mało który amplituner kinowy potrafi zapewnić, podobnie z kolumnami - te do kina na ogół mają inne priorytety niż wyżej wymienione. Nie ośmieliłbym się rzucać haseł "dajcie sobie spokój z KD" jak autor tego wątku, uważam jednak, że stereofoniczne kino może sprawiać dużo audiofilskiej przyjemności.

 

Zgodziłbym się też z wpisem, że 2.1 lepsze do filmów niż 2.0, ewentualnie można użyć dopalacza basu we wzmacniaczu (czyli nieaudiofilskiego pokrętła bass :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>naturalność, piękna barwa, szlachetność i wyrafinowanie dźwięku, a to mało który amplituner kinowy

>potrafi zapewnić, podobnie z kolumnami - te do kina na ogół mają inne priorytety niż wyżej

>wymienione.

sattik, raczysz żartować, audiofilska przyjemność, piękna barwa itp. z kodeka stratnego jakim jest DD. Nie to musi być żart :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.