Skocz do zawartości
IGNORED

Kaseta kalibracyjna


Coval_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów dysponuje kasetą kalibracyjną do magnetofonu lub na tyle wysokiej klasy sprzętem, żeby mógł mi taką kasetę nagrać. Mam przygotowane niektóre sygnały testowe w postaci plików wav, które mogę wystawić do pobrania na necie. Właśnie jedzie do mnie Onkyo TA-2870 Integra i chciałbym go doprowadzić do możliwie najlepszego stanu. Jest to 3-głowicowa maszynka ze stabilizacją taśmy. Mam jeszcze Onkyo TA-RW9090 z dwoma rewersami, ale nie wiem czy jest potrzeba kręcić tam głowicami bez kasety testowej nie ruszam. Nie wykluczam, że ktoś to przede mną robił.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Spytaj w temacie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z całą pewnością uzyskasz wyczerpujące informacje od "stałych bywalców".

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tekstu "kaseta testowa" na forum i nawet coś wykopalo w temacie "Magnetofon", ale niestety wyszukiwarka nie pozwala na skok do strony na ktorej jest post. Ten temat ma ich grubo ponad 300, więc szukanie tego posta nie ma sensu, dlatego dodałem temat, który w sumie nie był jakoś konkretnie poruszony na forum. Chyba, że szukałem złych słów kluczowych. W każdym razie podtrzymuję temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że większość kompetentnych osób z tamtego tematu nie czyta ogólnej zakładki - nie kazałem Ci szukać w tamtym temacie, tylko zadać tam to pytanie. W 10min byłaby odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, spróbuje zapuścić link do tego wątku na "forum" magnetofonu :)

 

Tak na marginesie to właśnie przyszedł do mnie 3-głowicowy Onkyo TA-2870 Integra. Nie sądzę, żeby ktoś się pokusił o kręcenie głowicą w takim decku, bo nie jest to dostępne od zewnątrz, a i śladów majstrowania nie widać. Nie mniej jednak chętnie bym to zweryfikował i ewentualnie wyregulował drugiego decka, który niestety ma otwory w obudowie na stroiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów dysponuje kasetą kalibracyjną do magnetofonu lub na tyle wysokiej klasy sprzętem, żeby mógł mi taką kasetę nagrać? Mam przygotowane niektóre sygnały testowe w postaci plików wav, które mogę wystawić do pobrania na necie.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

 

Czy koledze chodzi o kasetę serwisową czy testową..Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Coval.pl- ja nie posiadam specjalnej kasety do kalibracji magnetofonów. Ale mam magnetofony, które parę tygodni temu były przemierzone specjalną aparaturą pomiarową i przy użyciu oryginalnych taśm kalibracyjnych. Jeden z moich decków okazał się mieć wręcz "wzorcowe" ustawienie głowicy, oraz strasznie małą nierównomierność przesuwu taśmy. Jest to Pioneer CT-F 850. Poza tym mam Onkyo TA 2570 i Aiwę AD-F-810 z nietkniętym torem przesuwu taśmy. Wyślij mi te sygnały, to nagram ci tą kasetę.

"

 

Ok, postaram się w weekend wystawic to na Rapidshare (chyba że to jeszcze tam jest, bo kiedyś umieszczałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najlepiej nagrać na CD i puścić na taśmę. W kwestii kasety i rozliczeń pisz na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.Już pobieram. Zapytam jeszcze Mulsa, na jakiej taśmie najlepiej nagrać sygnały testowe.

Wiem, że powinna to być standardowa taśma żelazowa lecz dobrej jakości. I najlepiej 60-tka.

Oryginalne taśmy kalibracyjne są nagrane na całej szerokości taśmy. Ale cóż zrobić ? Trzeba sobie jakoś radzić.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel, 9 Maj 2009, 15:50

 

>OK.Już pobieram. Zapytam jeszcze Mulsa, na jakiej taśmie najlepiej nagrać sygnały testowe.

>Wiem, że powinna to być standardowa taśma żelazowa lecz dobrej jakości. I najlepiej 60-tka.

>Oryginalne taśmy kalibracyjne są nagrane na całej szerokości taśmy. Ale cóż zrobić ? Trzeba sobie

>jakoś radzić.....

 

Dokładnie tak jak kolega pisze tasma żelazowa i najlepiej 60-tka ale może być też od biedy 90-siatka.Ja osobiście mam serwisówkę nagraną na TDK A/90 i jest wszystko O.K....Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starą 60-tkę "Basf Ferro Extra I" w znakomitym stanie. Ale może lepsza była by Sony EF 60 z początku lat 90-tych ? Albo Maxell UD I....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla audiofila-elektronika. Twierdzi, że wystarczy zwykła żelazówka. Może być nawet taka po 2-3,- jakie jeszcze można kupić w supermarketach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobra jest "Basf LH-EI", taka żółta z początku lat 80-tych. Jej parametry są bardzo zbliżone do taśmy wzorcowej.Ale nie mam takiej wolnej. Nagram więc na Basf Ferro Extra I.

Sprawdzę też wychylenia wskaźników VU na deckach z ustawieniami fabrycznymi (Onkyo TA 2570, Aiwa AD-F 810, Sony TC-K81) i zapiszę. Będzie można na tej podstawie wyregulować "PB.Level".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopóki nie uzyskam informacji od "Coval,a" czy ta taśma w ogóle do czegoś się nadaje, to nie będę nagrywać takowych innym forumowiczom. Potem zasypiecie mnie pretensjami i zwrotami. I co ja wtedy zrobię ? :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel a co jest na tej kasecie? czy to jakieś sample z nagranymi częstotliwościami? Taka kaseta jest mono? stero? może by samemu sobie taką zrobić na kompie generatorem, kiedyś do oscyloskopu zrobiłem sobie sam testówkę od 20Hz-20kHz dograłem wav`y z białym szumem itp... bo nie miałem jak testować cd`ka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sniper - chodzi o to, że kiedyś był u mnie Muls z specjalistyczną aparaturą pom. i oryginalnymi kasetemi kalibracyjnymi. Mój stary Pioneer CT-F850 wykazał się niemal idealnym ustawieniem skosu gł, bardzo niewielkim kołysaniem dźwięku. Tak że określił te parametry jako "studyjne".

Dlatego właśnie uznałem, że mogę na nim nagrywać taśmy kalibracyjne. Bo przecież oryginalne są niedostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sygnały testowe mogę ci wysłać, albo znajdę link który podał "Coval". Ale Ty przecież nie masz takiego przemierzonego decka, o pewnych parametrach. Tak więc, na czym chcesz ją nagrać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka deków... zrobię test... jeżeli nagram na Yamaszce to sprawdzę na aiwkach i CA na zasadzie eliminacji spróbuje dojść czy choć jeden trzyma normę.... no i druga sprawa to puszczając referencyjny sygnał z kompa na decka powinienem widzieć jak zachowują się wskaźniki, czy balans i poziom sygnału się zgadza (na rec z pauzą), następnie nagrać to i sprawdzić jeszcze raz...potem na pozostałych deckach... przynajmniej mam nadzieję ze tak da się to zrobić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Sorry że odkopuję, ale potrzebował bym kaset kalibracyjnych:

Kaseta zapisana tonem Dolby 400Hz/200pW/mm

Kaseta testowa 333Hz/10Hz

 

Magnetofon jaki posiadam to diora mds 506, niby nie ruszany ale lewy kanał gra ciszej i w ogóle bez tonów niskich jedynie tony wysokie, zamiast niskich tonów jest szum, ale nagrywa normalnie, objaw występuje na obydwu kieszeniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej, hej!

 

Sorki za odgrzebanie tematu (o, znowu).

Czy ktoś byłby tak miły i nagrał dla mnie taką kasetę na w 'miarę uregulowanym' magnetofonie?

 

Mój kaseciak dla odmiany dobrze daje wysokimi, ale tylko na jednym kanale.

Lewy kanał gra głośniej. Kaseciak to Kenwood KX-W4080.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby trochę wnieść do tematu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Posted by 76doublebass on March 19, 2009 at 00:56:00

In Reply to: RE: Tascam/Teac MTT-150 posted by keesue on March 16, 2009 at 16:46:57

 

well lets see. I am not a teac tech,But I'll try my best to give u anything that may be of help.Teac has several tests tapes mtt-551, mtt5061,mtt111, for checking wow and flutter,mirror tape mtt902t also mtt256,mtt356,mtt551,mtt5061,mtt5072,.

The service manual shows a diagram for checking adjustments using an ocillator,Distortion Analyser,oscilloscope,attentuator a 1khz filter and an AC Voltmeter. It sounds like to me if u don't know what your doing

you can really screw up a tape recorder big time by misadjusting the trimers or pots internally.

0 DB is referenced to 0.775V

Well let me put down all the figures I can find when referencing the MTT -150 TEST TAPE.

Playback ouput level mtt 150

check Output 490mv -4DB +OR - (1 db)

430 mv to 548mv.

phone output 250 mv 8 ohm load

The service manual states to record a 1khz signal. with the nr switch out.play this portion with nr switch out then to dolby b. obtain the difference in output levels between out and B position . Repeat process using a 10KHz Signal. They do reference Line in with dolby nr b type

at 1 KHZ -29DB at 27.5 Mv.

and line in at 10KHZ -39 DB at 8.69 Mv.

with output variation of 3 to 8 db at 1KHZ and 8 t0 10 db at 10KHz

using mtt

-5061 test tape with dolby b referenced.

The manual also references alot about encoding and decoding at the 400Hz level which states -38.2 db for 400hz at 9.49Mv.

I wish I could be of more help But some of this stuff is hard to follow

in Japanese english translations in the manual.

If u have any other questions to what I posted let me know.

Don C.

 

i,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MODEL: ACC-General

SYMPTOM: Codenumber information

CURE: Codenumber information From now on Dolby testcassette MTT-150 is available with service codenumber 4822 397 30271. Also the Dolby testcassette TCC-130 has become a service ordernumber 4822 397 30269. With one of these cassettes the Dolby adjustment can be achieved.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kaseta jest gotowa. Podaj adres do wysyłki na PW.

W

Kasjel, masz może jeszcze możliwość nagrania kasety testowej, jeśli tak zapodaj na PW szczegóły, dogadamy się;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Przepraszam za odkopywanie starych tematów ale natrafiłem na wątek kasety kalibracyjnej do regulacji magnetofonu. Ostatnio zakupiłem Pioneera CT-F1000 i taka kaseta bardzo by mi pomogła w ustawieniu decka.

Ponieważ te kasety (oryginalne) nie są już nigdzie dostępne to chciałbym się dowiedzieć, czy byłaby jeszcze możliwość nagrania przez kogoś z was dla mnie takiej kasety (oczywiście odpłatnie). Ewentualnie czy ktoś mógłby wrzucić to ponownie na jakiś serwis bo link z rapidshare jest już nieaktywny.

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ostatnio siedzę w tym temacie, zabrałem się za reanimację mojej starej poczciwej szuflady MDS 442. Nagrałem sobie takową kasetę na moim decku Technics RS-AZ6, nie jest to kaseta referencyjna, niestety, ale lepszy rydz niż nic :) Napisz jakich sygnałów potrzebujesz coś pomyślimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Poszukuję kaset testowych do wyregulowania magnetofonu Onkyo TA-2570. Poniżej wklejam parametry taśm - jest to zdjęcie z instrukcji serwisowej do tego decka. Czy ktoś dysponuje kasetami o takich parametrach i mógłby mi pożyczyć lub nagrać na wiarygodnym sprzęcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.