Skocz do zawartości
IGNORED

Kaseta kalibracyjna


Coval_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kaset testowych do wyregulowania magnetofonu Onkyo TA-2570. Poniżej wklejam parametry taśm - jest to zdjęcie z instrukcji serwisowej do tego decka. Czy ktoś dysponuje kasetami o takich parametrach i mógłby mi pożyczyć lub nagrać na wiarygodnym sprzęcie?

Takie lub podobne kasety można nabyć na Ebay. Niestety jest to bardzo droga zabawa - od 150 do nawet 250 złotych. Nie musisz użyć dokładnie takich samych taśm. Do ustawienia poziomu Dolby (tak naprawdę poziomu odtwarzania według instrukcji serwisowej, nie radzę dotykać ustawień fabrycznych potencjometrów Dolby, widziałem nawet taki zapis w serwisówce któregoś modelu, niestety nie pamiętam jakiego) wystarczy kaseta np. Abex dostępna na Ebay z takimi samymi parametrami. Do ustawienia azymutu wystarczy też taśma choćby też Abex, która jest bardzo podobna do taśm Teac. Do idealnego ustawienia azymutu potrzeba oscyloskopu. Niektórzy stosują triki, ale już nie pamiętam jakie. Możesz zapytać się w wątku "Magnetofon". Założycielem jest Kasjel i, jeśli ceny kaset są nie do przyjęcia, posiada Onkyo TA-2570 i może pomóc.

Do regulacji przydałaby się kaseta z lusterkiem, ale one też są drogie i można zrobić sobie coś podobnego. Poszukaj w google. Jest tam sporo zdjęć oryginałów i przeróbek zwykłych kaset. Kaseta z lusterkiem pozwala ocenić jak prowadzona jest taśma po głowicy. Jeśli jest ona nieruszana, może być problem z rolkami lub naciągiem taśmy a wtedy nie wolno ustawiać azymutu i w ogóle dokonywać ustawień. Uff, dawno nie pisałem na AS i poleciało :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w PL jakiś prawdziwy fachowiec od magnetofonów ? Chciałbym przejrzeć swojego świeżo kupionego Technicsa i wymienić rolki.

 

'Prawdziwy fachowiec' to dla mnie osoba która ma duże doświadczenie i odpowiednie taśmy do kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w PL jakiś prawdziwy fachowiec od magnetofonów ? Chciałbym przejrzeć swojego świeżo kupionego Technicsa i wymienić rolki.

 

'Prawdziwy fachowiec' to dla mnie osoba która ma duże doświadczenie i odpowiednie taśmy do kalibracji.

Zapytaj 'Konstanty S'. Ma bardzo duże doświadczenie i jest bardzo dobrze oprzyrządowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.