Skocz do zawartości
IGNORED

Stara muza na starym sprzęcie?


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Temat z gatunku luźnych, wiosennych i polemicznych - jak myślicie, czy muza z lat np 70-tych zabrzmi najlepiej na sprzęcie z lat właśnie 70-tych? W końcu była ona produkowana, miksowana właśnie pod ówcześnie grający sprzęt w domu statystycznego słuchacza, wyobraźmy sobie powiedzmy obywatela Niemiec Zachodnich jak sobie kupił płytkę Kraftwerk czy innego Passportu, wraca sobie do domku i na czym to sobie odtwarza? na telefunkenie, grundingu czy innym dualu - myślicie, że jest niezadowolony i czeka na 21 wiek, żeby to sobie odtworzyć na jakimś super wypasie?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak, kilkakrotnie słyszałem taką opinię. Jeśli chcesz - przeniosę do zakładki Analog, tam uzyskasz chyba więcej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, bo temat dotyczy rzeczy sprzed lat 80-tych czyli analogu (CD jak wiadomo jeszcze nie było)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że muza z lat 70 zabrzmi lepiej na współczesnym sprzęcie. To tak jak z samochodami - może te z lat 70 są klimatyczne ale współczesnymi jeździ się nieporównywalnie lepiej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viecej luzu ojcze Piopio. to co najlepsze vymyslono juz davno, teraz valczy sie juz o tysieczne sekundy i nievazne kto lepszy. sluham duzo i ruznie ale mysle ze klasik rok i dzez lat ubieglyh bzmi dobze na starym spzecie. vsiadz kiedys do starego dobrego auta i posmakuj. jezeli masz mniej jak 40 pas sie novym a zahvyt nad starym sam pzyjdzie. ja sluham ubieglej muzyki na takih czyerdziestoletnih zardzevialkah jak vidac ponizej. mocy to im nie brakuje a i basy bardzo niskie i bardzo czyste. mniej viary v propogande, ale to samo pzyjdzie.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modle sie o kazdej mozlivej poze bo mam viele oltazy ale ten jest najlepszy, "piotrovy", na zamuvienie ze stolicy apostolskiej. nie zamykam sie ale nie ma gdzie tego tzymac. mam pelno tego szajsu jeszcze z innyh firm np. pioneer, sansui, denon. hyba zostane za to vyklety. a oto i pzyklady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100005828 1241617421_thumb.jpg

post-21456-100005829 1241617421_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo takie cudaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100005825 1241617627_thumb.jpg

post-21456-100005826 1241617627_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny bracie elektospiro, przecie to wszystko pikne !!! Nie dziwota, że i do modłów twój umysł się garnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kilku forumoviczuv zlozylo postulat v vatykanie o moja szybka beatyfikacje.

ide dac viecej czadu nieh i aniolovie pokicaja a ja dzieki tym ih vygibasom pujde do nieba. tam napevno pieknyh vintage i dobryh kolumn nie brakuje a i akustyka v nieskonczonyh niebiesieh povinna byc gites.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo, ty muj papiezu jedyny - ty masz relikvie pzed ktura klekaja narody a zvie sie ona "63".

vyruszam pieszo na kolanah v pielgzymke by go vlasna gala ujzec i trohe go obslinic tzn zlozyc pocalunek uvielbienia na pokryvie pod ktura "cd" znikaja jak v paszczy pzeznaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie ze nie mam "63"(o ja nieszczesny) mam dva "73". jednego z nih vidac v oltazu apostolskim, figura druga od gury z duza iloscia zielonyh mrygalek. drugi stoi vraz z innymi firmovymi bracmi v innym pokoju. trohe sie vstydze bo ten drugi zestav nie jest tak dobry jak apostolski ale jak sie upzecie to z czervieniejacym ryjem go vam pokaze. jest to oltaz zvykly - diecezjalny. o parafialnyh navet nie hce muvic, sa v kazdym pokoju, garazu, v pracy i na ksiezycu ale tego akurat nie slyhac (brak povietza) ale za to gra brajlem albo jezykiem migovym.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znovu ja. a poszed..

 

a dla milosnikuv smieci - jak rozviera paszcze "73". a to co vidac to pravdzive 5mm szklo, jest co dzvigac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100005787 1241670048_thumb.jpg

post-21456-100005788 1241670048_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrospiro, 7 Maj 2009, 06:20

 

>i znovu ja. a poszed..

>

>a dla milosnikuv smieci - jak rozviera paszcze "73". a to co vidac to pravdzive 5mm szklo, jest co

>dzvigac.

 

 

skad bierzesz kolego takie slcznosci? zawsze was czechow lubilem (sadze ze jestes czechem po tym v)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrospiro - bracie w wierze ... toż cd73 musiał powstać pod natchnieniem bożym, bowiem nic co potem na Ziemi powstało nie zbliżyło się już tak blisko do Jego piękna. Głosu niebiańskiego z siebie nie wydaje jednak jestem głęboko przekonany, że On sam musiał inspirować budowniczych tego cudu. A jaki patefon wielebny brat posiada ... bo u nas na plebanii zagościł już na stałe szkaradny z wyglądu jednak sercem wielki S500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talezy ci u nas panie pelna zastava by kazdy kto glodny mugl zaspokoic muzyczny glud. sa oczyviscie z pod vezvania marantzovego klasztoru niebianskiego. mam 6110, ale to ministrant i to poczatkujacy ktury jeszcze myli kosciul z meczetem, a moze szelma pzebiegly jest, tak hetnie vieszal "bombki" na hoince. kreca sie u mnie dva 6370q kture uvielbiam za skomplikovane vnetze hoc nie jest ono doskonale ale to vyzvanie bo to niesforne dziecko ale piekne i pobozne jest i to satysfakcja tzymac go v spravnosci. tzeci (6370q) zostal davca co na szczescie nie jest juz oblozone klatva. mam ruvniez tzeh kardynaluv - 6300, to materializacja cudu. mam z nimi jednak devotny problem, jak tylko puszczam na nih plyty zucam sie instynktovnie do tak zarlivej modlitvy ze zagluszam vszelki dzviek plynacy setkami vatuv z myh maszyn zelaznyh i tak trykam czolem ve futryne ze az sasiedzi zaniepokojeni pzybyvaja. mam jeszcze dvuh innoviercuv z zakonu sansui ale to diably vcielone, tzymam je by szczuc nievierna holote i na droge milosci marantzovej sprovadzac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100005770 1241697411_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrospiro, ssie mnie we wątpiach od samego oglądania tych Cudów Mniemanych... te sansuje wybitnie są urocze ale i marancom nic nie brak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Arek__45, 7 Maj 2009, 15:27

 

>Daj luz ,w kazdym watku te same zdjecia.....

 

 

To tak samo jak twoje w wątku o nudnych wzmacniaczach.....tyle,że te są ładniejsze

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>elektrospiro, 6 Maj 2009, 05:44

Te kolumny to są te co je dla Marantza robił Philips jak sobie odpuścił Motional Feedback?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich skromnych i oczywiscie niepelnych obserwacji wynika ze muzyka z danego okresu brzmi najatrakcyjniej na sprzecie z dedykowanej epoki. Glownym tego powodem jest realizator dzwieku ktory pracowal na owczesnym sprzecie (choc i tak to co w studiach bylo inne niz to co w owczesnych domach) i przedewszystkim pod owczesny sprzet tak wiec chodzi tu glownie o realizacje. Potwierdza to wiekszosc popularnych nagran wspolczesnej muzyki pop ktora dostrajana jest juz wrecz pod przenosne mp3, pod zestawy kina domowego z malymi patyczkami i male wieze i na tym wszystkim ma brzmiec dobrze. Tak samo dostraja sie muzyke pod radio. Oraz tak samo pod wspolczesny sprzet audiofilski. Jesli ktos twierdzi ze jego super hiper hi-end brzmi najlepiej z kazda muzyka z kazdej epoki to zwyczajnie nie mial okazji tego porownac. Dla przykladu moge podac np. kultowa wkladke koetsu black ktora gra znakomicie kazdy rodzaj muzyki takze i np jazz-woklae z lat 50 ale tych ostatnich znacznie klimatyczniej slucha sie na ortofonie spu czego posiadacze koetsu moga juz nie wiedzec bo po co im ortofon spu ktory jest wlasciwie glownie do muzyki z lat 50.

Jeszcze ciekawsza sprawa ma sie w przypadku tworzenia samej muzyki - stereotypowo powiem ze przed latami 70 nie bylo raczej zapotrzebowania na np. rytmiczne wstawki perkusyjne jak w funky itp. Muzyka lat 50 to przedewszystkim piekne wokale gdzie praca glosnikow basowych polegala raczej na dopelnianu tla niz tworzeniu rytmu ktory byl zrzucony na glosniki sredniotonowe jak to jest w przypadku np. muzyki latynowskiej. Era cd zabila nieco naturalnosc instrumentow szczegolnie odpowiadajacych za rytm i wniosla wiele efekciarstwa w wyzszych rejonach pasma.

Ja rocka z lat 70 i funky slucham na tranzystorze z konca lat 70 i wielkich monitorach z poczatku 80 i wkladkach shura. Muzyki z lat 50 na lampie z lat 60 i szerokopasmowcach oraz wkladkach z dedykowanej epoki.

Nie ukrywam ze wspolczesne realizacje nie brzmia na tych zestawach dobrze ale moge to stwierdzic wlasnie na podstawie wlasnych doswiadczen.

Generalnie mozna sluchac na czym i czego sie chce ale ciekawie jest porownac doswiadczenia by odnalesc to co dla kogo najciekawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 7 Maj 2009, 16:22

>Ja rocka z lat 70 i funky slucham na tranzystorze z konca lat 70 i wielkich monitorach z poczatku 80

 

Jak wielkie to monitory dasz rade wstawić zdjęcie i opis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>elektrospiro

No dotychczas myślałem, że jestem jedynym Don Kichotem zwalczającym tandetę ... :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.