Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan Caspian Power Amplifier -??


Maciek19882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mogę zakupić końcówkę mocy Caspiana Dokładnie M-1 Cena 2500 czy warto? I jaką odczuje różnice jeżeli ktoś wie.. z wzmacniacza Harman Kardon 670? Prosze o w miare szybkie odpowiedzi zalezy mi na czasie:) Dziękuje wszystkim za wpisy i serdecznie pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo warto! Bieri i odlot. Ja przesiadałem się właśnie z HK-670 na integrę Caspiana z pierwszej serii. Tych urządzeń nawet nie powinno się obok siebie stawiać. Przeskoczysz w inny wymiar muzyki.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sama końcówka mocy ja nie bede miał wzmacniacza dodatkowego.. więc? czy to bedzie dobre połaczenie? Zaznaczam że posiadam Audio Academy IIIS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman, 6 Maj 2009, 10:30

 

>Uprzedziłeś mnie rivendel !!! Właśnie miałem pisać na priva do autora.

 

Daję Ci pierszeństwo, u mnie na pierwszym planie jest źródło :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem czytałem:) ale nie chce się narazie w to zgłębiać - bo musze ze tak powiem na szybko podjąc decyzje i wole was zapytac - czyli osób które już miały styczność z tymi wzmacniaczami. Ja będe miał samą końcówkę mocy m1 nic więcej pod to AA Hyperion.. Jak to zagra - duża róznica od tego Harmana:P?

 

Jestem własnie w trakcie wypełniania wniosku o kredyt na niego jako że pracuje w banku;] wiec prosze o opinie:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie będe miał troche dziwne rozwiązanie ponieważ będe ją ciągnał Kartą dzwiękową XI FI 24bit/192. Pozniej pomysle o przedwzmacniaczu ale mając taką okazje chyba warto kupić.. Harmana Sprzedaje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie realizacji ale nadal sie zastanawiam nad tym jaka będzie różnica w dzwieku od Hraman Kardon 670 czy az na tyle ogromna że warta tej inwestycji:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartą dźwiękową to trudno powiedzieć, ale z pre to jest szok. Słyszałem jak integra Roksan Candy napędzała niske a ta właśnie końcówka wysokie i średnie. Słyszałem też co było po odłączeniu Caspiana. Tak dużej różnicy w brzmieniu jeszcze nigdy nie słyszałem. Wysokie zrobiły się natarczywe i ostre a średnica wycofana. Dźwięk stał się mniej selektywny i zapanował bajzel na scenie.

Tak jak napisał qman - to jest inny wymiar. Caspian czaruje i wciąga a najbardziej nieprawdopodobne jest to, że naprawde jest bardzo mało płyt, które zabrzmią źle. Nawet tak źle nagrane płyty jak Kombajn do zbierania kur po wioskach, The Cure Desintegration czy wiele innych z lat 80 z Caspianem brzmią bardzo przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli róznica od Tego co prezentował Harman będzie ogromna? A jesli moge spytac bo nie miałęm kontaktu jeszcze z tak drogim sprzetem- dopiero sie przesiadam hehe w czym ten dzwiek bedzie lepszy od Harmanowskiego? Poszerzy sie scena? dzwieki będą dokłądniejsze mocniejsze i bardzie wyeksponowane? Kiedyś słyszałem o liniowości tego wzmacnaicza o któej podobno wzmacniacz Harmana nie słyszał.. co to takiego:)? Jesli jestes w stanie mi to w miare czytelnie nakreślić byłbym wdzięczny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie - Caspian w moim przypadku załatwił Primara, Naima, Arcama, Cyrusa więc o wiele "lepsze" klocki od tego Harmana. Jak Ci się nie spodoba to daj znać. A moja rada po raz ostatni - za taką cenę kupuj ! ! !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje;] jeśli brzemienie mi się nie spodoba będe szukał czegoś innego a Roksana sprzedam;] ale mam nadzieje że tak sie nie stanie:)

 

Czyli generalnie w klasie średnio-wyższej Roksan to jeden z lepszych wzmacniaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl sprawę!

To końcówka. Potrzebuje dobrego, odpowiedniego pre, żeby cokolwiek zagrało... Jak nie masz drugie tyle na preamp - to się grubo zastanów.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem:) wiem o tym że potrzebuje czegoś co poda dobry i odpowiedni sygnał:) Lecz to samo mam w karcie której używam- wszsytkie potrzebne regulatory z crystalizerem 24bitami i equalizerem łącznie. I szczeże powiem- ponieważ porównywałem ją z Cdkiem firmy Harman Kardon a dokładnie model 970 na kabelkach quad i dużych równic w dzwieku się nie dopatrzyłem. Wiadomo że komputer to komputer lecz aktualnie brak kasy - a wole kupić coś pożądnego tj tą końcówkę niż mam zakupić wzmacniacz NAD lub podobnej firmy a pozniej sprzedawać gdy nagle bede miał kase na Roksana- jest okazja to kupuje:) Dorobie jej jakiś potencjometr z racji tego że siedze w elektronice i będzie git;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem:) wiem o tym że potrzebuje czegoś co poda dobry i odpowiedni sygnał:) Lecz to samo mam w karcie której używam- wszsytkie potrzebne regulatory z crystalizerem 24bitami i equalizerem łącznie. I szczeże powiem- ponieważ porównywałem ją z Cdkiem firmy Harman Kardon a dokładnie model 970 na kabelkach quad i dużych równic w dzwieku się nie dopatrzyłem. Wiadomo że komputer to komputer lecz aktualnie brak kasy - a wole kupić coś pożądnego tj tą końcówkę niż mam zakupić wzmacniacz NAD lub podobnej firmy a pozniej sprzedawać gdy nagle bede miał kase na Roksana- jest okazja to kupuje:) Dorobie jej jakiś potencjometr z racji tego że siedze w elektronice i będzie git;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Szczerze mówiąc nie słyszałem, żeby ktoś w dobrze brzmiacym systemie używał jako preampu karty komputerowej nawet najcudowniejszej...

Wiedz, że kupujesz w ciemno. Po poradach.

Mam znajomego, który grał wzmacniaczem zintegrowanym Caspiana przez jakieś 2 tygodnie.

Nieststy - nie podapsował:(

Nie wszystko ze wszystkim gra.

A zrobisz jak uważasz.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiało być wybitnie skopane połączenie, albo astronomiczne oczekiwania. W swojej klasie, a nawet wyższej caspian to świetny wzmacniacz i b.uniwersalny do zestawienia. Końcówka może zagrać nawet z przeciętnym pre. Na forum było napisane, że świetnie zagrał z jakimś DIY Pre lampowym, chyba III. Za tą kasę bierz, a jak nie podpasuje to sprzedasz bez straty. Harman przy Caspianie, to substytut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek19882, 6 Maj 2009, 17:43

 

Czyli generalnie w klasie średnio-wyższej Roksan to jeden z lepszych wzmacniaczy?

 

Jeżeli lubisz punktowy, mięsisty i trzymany za mordę bas oraz muzykalne i soczyste brzmienie z lekką nutą brzmienia analogowego to tak! A jeżeli wolisz brzmienie super naturalne, suche i analityczne to wybacz ale Roksan nie dla Ciebie.

A co ty kombinujesz z dorobieniem tej GAŁKI.

Zukzukzuk ma rację, musisz mieć coś przyzwoitego na pre. Nie musi to być jakaś rakieta ale coś za 2 KZŁ czemu nie. Blitz też ma racje - to musiało być cholernie skopane połączenie :))) . Caspian jest wdzięczną elektroniką, która wiele nie komplikuje - uszczupla portfel :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dobrgo preampu to caspian nie rozwinie skrzydeł, nie wykorzystasz jego mocy i potencjału. Jeżeli jesteś przygotowany na kolejny wydatek to kup, ale jeśli oczekujesz cudu po samym Caspianie to się zastanów. To taka inwestycja na przyszłośc, swoją drogą jest kilka sprawdzonych na forum rozwiązań DIY, które można zakupic za przyzwoite pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ten, kto namawia cię do kupienia czegokolwiek bez odsłuchu, zyczy ci źle

2. roksan to żadna "średnia-wyższa", a tylko bużetowa

3. trafiłeś na silną grupę pod wezwaniem (qman, rivandel i blitz), czyli "tylko roksan" i nie są obiektywni- poczytaj ich wpisy

4. jeżeli dla kogoś "brzmienie super naturalne" równa się złe, to... no cóż, w roksanie naturalności nie znajdziesz.

5. roksan może się podobać i rozumiem ich "wyznawców", ale na pewno nie jest lekiem na całe zło, jak go tu przedstawiono

6.dorobienie potencjometru to nie jest dobry pomysł

itd,itp

zukzukzuk, ma sporo racji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazelot, 6 Maj 2009, 22:02

 

Masz rację co do kupowania w ciemno, z pozostałą częścią nie mogę się zgodzić.

Budżetówka, owszem, jak dla kogo. System Caspiana to wydatek rzędu -nastu tysięcy zł.

Spośród wymienionych przez ciebie forumowiczów tylko jeden używa amplifikacji Roksana...reszta ma tylko miłe wspomnienia i doświadczenie w temacie.

Może nie słyszałem wielu systemów, ale Caspian nigdy nie wypadł słabo i ma jedną (ogromną) zaletę - jest w stanie wysterować bardzo trudne kolumny, czego nie potrafi większość amplifikacji w tej kwocie.

Brzmienie jest wypadkową całego systemu....a Caspian czasem potrafi zagrać jak Krell.

I teraz równie ważna rzecz - założyciel wątku nic na naszych poradach nie traci - nie spodoba mu się to sprzeda - bez straty.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Caspian nigdy nie wypadł słabo i ma jedną (ogromną) zaletę -

>jest w stanie wysterować bardzo trudne kolumny, czego nie potrafi większość amplifikacji w tej

>kwocie."

 

tutaj akurat nawet "wyznawcy" twierdzą inaczej, ale możesz mieć inne zdanie.

 

"Budżetówka, owszem, jak dla kogo. System Caspiana to wydatek rzędu -nastu tysięcy zł. "

 

Z tego, co wyczytałem, to 2500 zł, do nastu trochę brakuje

 

">Spośród wymienionych przez ciebie forumowiczów tylko jeden używa amplifikacji Roksana...reszta ma

>tylko miłe wspomnienia i doświadczenie w temacie."

 

Więc dlaczego wychwala, skoro w podobnej cenie kupił coś "znacznie lepszego"?

 

>I teraz równie ważna rzecz - założyciel wątku nic na naszych poradach nie traci - nie spodoba mu się

>to sprzeda - bez straty."

 

Handel jest handel, mnie to nie interesuje.

 

 

Również pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rivendel

Tak z ciekawości, jakiego Naima i Arcama rozłożył Caspian?

Pozdrawiam, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Budżetówka, owszem, jak dla kogo. System Caspiana to wydatek rzędu -nastu tysięcy zł. "

 

Z tego, co wyczytałem, to 2500 zł, do nastu trochę brakuje

 

Kazelot jest napisane system a nie jeden używany klocek. Na nowej stronie Decibela nie ma cennika, ale ceneo podaje 7490zł za cd Caspiana, a integra to około 5500zł razem 12990zł. A przecież można kupić pre + 2 x mono + cd i wtedy to już około 20 tyś zł. Wg Ciebie to dalej jest budżetówka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę luzu. Nie chodzi tutaj o tworzenie ideologii z pod znaku Roksan, ale o fakt, że 2,5 kzł za końcówkę M1 to niemal okazja.

Co do wymiany, to ja sporo dołożyłem zanim Caspiana wymieniłem, a i to nie jestem przekonany. Z tego co wiem, to qman również dołożył niemal 100% do ECI1 zanim zastąpił integrę caspiana.

Nie jest wschodnią mądrością fakt, że zawsze można lepiej, albo inaczej.

Najlepiej by było, gdyby autor wątku posłuchał w/w wzmacniacz, ale jak nie może to pyta. A kto ma jakieś doświadczenia, to kulturalnie i merytorycznie odpowiada. A tak się składa, że Caspian jet dobry i uniwersalny, co za tym idzie, za 2,5 kzł jest to "bezpieczny" i dobry zakup.

Pozdrawiam Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BECO, 6 Maj 2009, 22:32

 

>Brzmienie jest wypadkową całego systemu....a Caspian czasem potrafi zagrać jak Krell.

 

To nie jest wielka nobilitacja. Krell (budżetowe integry), w niektórych zestawieniach wypada bardzo mizernie na tle konkurencji.

 

Może nie słyszałem wielu systemów, ale Caspian nigdy nie wypadł słabo i ma jedną (ogromną) zaletę -

>jest w stanie wysterować bardzo trudne kolumny, czego nie potrafi większość amplifikacji w tej

>kwocie.

 

Bzdury...

Wysterować bardzo trudne kolumny? Jak bardzo? Trudne kolumny wysterować potrafi praktycznie każda Onkyo Integra 88xx , albo wiekowa końcówka Palladium, Uher czy Keenwood serii "M" (tu Roksan raczej wysiada:) Wszystko za kilkaset, max 1000 złotych.

 

>I teraz równie ważna rzecz - założyciel wątku nic na naszych poradach nie traci - nie spodoba mu się

>to sprzeda - bez straty.

 

Czyżby? Na alledrogo od pewnego czasu jest jeden za 2600 zl (wywoławacza) - ludziska walą drzwiami i oknami! To ten?

 

Jedno jest pewne. Gwiazdek to Roksan ma wszędzie dużoooooooo.

Mam nadzieję, że prezentuje nieco wyższą klasę (brzmieniowo) od pewnego wzmacniacza 200... roku z literkami AE na końcu:)

 

Najlepszego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.