Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan Caspian Power Amplifier -??


Maciek19882

Rekomendowane odpowiedzi

W kolejną niekończącą się wojenkę nie dam się wciągnąć - od lat nie ma kompromisu co do tego co jest budżetówką, jak liczyć ceny, co jest tylko hi-fi, a co hi-end.

 

Z wymienionych przez ciebie amplifikacji znam tylko Onkyo 8850 - i nawet pomijając aspekt "brzmienia" nie radził sobie zbyt dobrze z Dynaudio, pozostałych nie znam więc się nie wypowiadam.

 

>Mam nadzieję, że prezentuje nieco wyższą klasę (brzmieniowo) od pewnego wzmacniacza 200... roku z

>literkami AE na końcu:)

 

Z powyższej wypowiedzi wynika, że nie słyszałeś Caspiana...albo wymienionego wzmacniacza z literkami AE na końcu ;) - co raczej nie pozwala na ich choćby subiektywne porównanie.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem wszystkie wpisy które dodaliście do tematu- za wszystkie dziękuję. Teraz mam troche mieszane uczucia- ale wiadomo że czasem warto coś zrobić w ciemno..- jeśli się nie spodoba to odsprzedam na aukcji:) Co do Pre- myśle że Harman tu nie pasuje.. Zobaczę najpierw jak zagra caspian i ocenię co robić dalej:) lecz z drugiej strony uważam że mi się spodoba a dlaczego? lubie brzmienie ciepłe- pozatym nigdy nie słyszałem wzmacniacza za taką kwotę.. a jeśli jest on dużo lepszy od Harmana to będzie strzał w 10:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradze sobie narazie- bez pre. Karta go wsyteruje na tyle że da sie w miare tego słuchac:) A co moglibyście poleciec z tych lampowców;)? Jakis przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle... jest koncówka Caspiana podobno w super stanie ,ale jakoś dość długo nie ma chętnych zeby za nią dać nawet wyjściowe 2600 zł.To starsza wersja uważam że ciekawiej brzmiąca niż M1-Series.Kiedyś mialem integre którą wykorzystywałem po rozpieciu zworek jako koncowke mocy i sterowałem odtwarzaczem CD z regulowanym wyjsciem i grało to srednio.Sama integra grała troszke lepiej,natomiast po podpięciu przedwzmacniacza lampowego Vellemana (koszt około 1000 zł)DO INTEGRY wykorzystywanej jako końcówka mocy dzwięk był rewelacyjny.Swietna barwa mniej szara niz sama integra,doskonała stereofonia i scena,piękne wokale,duża namacalność dzwieku i szybki bas nie snujący się po podłodze.ZA te pieniadze dżwiek był rewelacyjny w stosunku jakość/cena.Sugeruje to tylko ze sam przedwzmacniacz w Caspianie jest po prostu kiepściutki.

Sama koncowka jest warta uwagi ,bo być może po odpowiednim dopasowaniu przedwzmacniacza osiągniesz doskonały rezultat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK.

Wątpię czy miałeś jakieś trudne kolumny. Dynki to pryszcz do wielkich Infinity.

Nie słyszałem Caspiana - dlatego pytam.

Zamiast napisać jakieś za i przeciw, to "bierz w ciemno"!!! Nie stracisz na pewno! Na pewno - to umarł Kopernik:)

Powtarzam po raz drugi, podobnie jak przedmówca, taki to cymes, a aukcja jakoś nie idzie...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te pieniazki kupujesz integre ,a do koncowki musisz dokupic jakiekolwiek PRE + interkonekt co podnosi koszty.Końcowka wyglada całkiem OK i chyba jest w super stanie ,tak przynajmniej opisuje sprzedawca.Caspian to fajny wzmacniacz dość uniwersalny warty uwagi i łatwy w odsprzedazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prede wszystkim koncowka nie brzmi, ma tylko wysterowac kolumny, nie dlawic i nie znieksztalcac. po prostu ma byc wydajna. brzmienie w torze to oprocz zrodla i kolumien przede wszystkim pre. to ono nadaje charakter brzmienia w integrze lub pre+koncówa. koncowka zwyczajnie zagra jak jej pre i reszta poda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek11, 6 Maj 2009, 23:25

 

>>rivendel

>Tak z ciekawości, jakiego Naima i Arcama rozłożył Caspian?

>Pozdrawiam, Tomek.

 

fmj a38 + cd fmj36, cd5i + nait5i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystorek, 7 Maj 2009, 09:40

 

 

>Sama koncowka jest warta uwagi ,bo być może po odpowiednim dopasowaniu przedwzmacniacza osiągniesz

>doskonały rezultat.

 

Moim zdaniem biamping z integrą Caspiana.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma chętnych do kupienia Caspiana z Allegro.

 

To proste - w naszym kraju robi się coraz większe dziadostwo, ludzie chcieliby "kupować" za darmoche. Po drugie nigdy nie wystawia się tak jak zrobił to ten gość. Zawsze lepiej wystawić z niższego pułapu bo po "pierwsze primo" to ludzi nie odstrasza, a po "drugie primo" w ferworze walki towar może osiągnąć wyższą cenę od zamierzonej, a po "trzecie primo" końcówki są jednak mniej chodliwe od źródeł czy integry. Czy widzieliście za ile poszedł ostatnio CD Caspian (8 letni) - ponad 3KZŁ. Caspiana naprawdę trudno kupić z drugiej ręki a to tylko dobrze o nim świadczy. Od listopada poluję na cdplayera M1 i dupa blada, jak nie było tak nie ma. Zarówno na ALLEDROGO jak i na EBAYU.

Pozdrawiam

 

P.S. Zaraz będą komentarze skąd jak tak dokładnie wiem jak wystawiać na allego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, 7 Maj 2009, 09:54

 

Nikt ze znanych mi posiadaczy integry Caspiana nie zarekomenduje go do zestawów 3+ drożnych, z dużymi przetwornikami, nie zmierzajmy do absurdu. Poruszajmy się w jakichś granicach.

 

Ciężko przecież znaleźć w kwocie do 2500 (uzywka) zł inny wzmacniacz potrafiący sobie poradzić np. z Dynaudio Focus 140 i do tego tak wszechstronny. Logicznym też jest, że większość z nas mając do dyspozycji kwotę 6000 zł wybierze używkę z wyższej półki zamiast nowego Caspiana. Tak przecież działa nasza/wasza ;) pogoń za królikiem...

 

Masz rację, powtórzę to po raz drugi, co do jednego - nie powinno się kupować w ciemno, a jeśli już to autor wątku powinien mieć sprecyzowane oczekiwania co do brzmienia, które chce osiągnąć (np. jakiego basu oczekuje). Mamy za mało informacji na temat muzyki jakiej słucha, pozostałej części toru. Połączenie końcówki z komputerem nie przyniesie spektakularnych wrażeń odsłuchowych, choć będzie zdecydowanie lepiej od HK w każdym aspekcie brzmienia.

 

Drogi autorze wątku - Caspian nie jest "ciepło grający", można co najwyżej powiedzieć, że gra lekko analogowo, to kameleon - zagra tak jak sobie życzysz. Jego zaletą w tej grupie cenowej jest spójność brzmienia, część z nas określa to jako muzykalność, zaś główną wadą - moim zdaniem - mniejsza od np. Krella analityczność.

 

I powtórzę jeszcze raz - to nie jest najlepszy wzmacniacz na świecie, może nie jest też hi-endem, ale stosunek cena/jakość pozwala go określić mianem bestbuy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie do mojego poprzedniego wpisu dotyczącego cen Caspiana:

CD M-1 7490zł

CASPIAN INTEGRA M-1 7490zł

Pre 8100zł

Końcówka 5900zł

Mono 7700zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystorek, 7 Maj 2009, 09:40

Kiedyś mialem integre którą wykorzystywałem po rozpieciu zworek jako koncowke mocy i

>sterowałem odtwarzaczem CD z regulowanym wyjsciem i grało to srednio

 

To przykład jak polak potrafi sobie życie kombinować :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rivendel, 7 Maj 2009, 10:38

 

>tranzystorek, 7 Maj 2009, 09:40

>Kiedyś mialem integre którą wykorzystywałem po rozpieciu zworek jako koncowke mocy i

>>sterowałem odtwarzaczem CD z regulowanym wyjsciem i grało to srednio

>

>To przykład jak polak potrafi sobie życie kombinować :)

>Pozdrawiam

 

Jesteś pewien, że cd kosztuje 7490, wydaje mi się, że 8250 KZŁ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto!!! nowy kosztowal 600 funtow...podziel to na pol i dopiero sie zastanow. jesli sie nie spodoba to ciezko go bedzie odsprzedac. sprzet Roksana nie jest zbyt chodliwy w PL. nie jest to rowniez zadne cudo. to zwyczajnie poprawna koncowka mocy w ladnym wzornictwie. te pieniadze o wiele lepiej jest wydac na NOWA integre, ktora sprawi o wiele wiecej radosci ze sluchania.

 

z wlasnego doswiadczenia: kiedys sie polasilem na CD Caspiana. kupilem za nieco mniej niz 50% ceny wyjsciowej. bylem szczesliwy kiedy udalo mi sie go odsprzedac za 1400pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtman, 7 Maj 2009, 11:08

 

>Nie warto!!! nowy kosztowal 600 funtow...podziel to na pol i dopiero sie zastanow.

 

Kosztował ok 1500 funtów

 

>jesli sie nie

>spodoba to ciezko go bedzie odsprzedac. sprzet Roksana nie jest zbyt chodliwy w PL.

 

Z tego co widzę 2 osoby na początku wątku zadeklarowały chęć kupienia...

 

>nie jest to

>rowniez zadne cudo. to zwyczajnie poprawna koncowka mocy w ladnym wzornictwie.

 

Tutaj nie będę polemizował. De gustibus...

 

>te pieniadze o wiele

>lepiej jest wydac na NOWA integre, ktora sprawi o wiele wiecej radosci ze sluchania.

 

Nowa integra za 2500 zł?? Myślę, że przynajmniej 100 osób chętnie przeczyta jaka to NOWA integra jest lepsza od Caspiana w tej cenie. Czekam.

 

>z wlasnego doswiadczenia: kiedys sie polasilem na CD Caspiana. kupilem za nieco mniej niz 50% ceny

>wyjsciowej. bylem szczesliwy kiedy udalo mi sie go odsprzedac za 1400pln.

 

Szczęśliwy to był kupiec...jeśli to oczywiście prawda

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za What Hi-Fi, October 2001:

 

Roksan Caspian, 595 funtow, Good, no nonsense amp that will be as happy to be used outside a Roksan system as in.

 

integra kosztowala 800 funtow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niczego się jeszcze nie zobowiązałem. Harmana Sprzedałem koledze- mam 2500 tysiąca do wydania na wzmacniacz. Co mogę w tej cenie kupić zintegrowanego lub samą końcówkę mocy lepszego od tego Roksana Caspiana? Proszę o porady bo już nie wiem co robić;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>Z tego co widzę 2 osoby na początku wątku zadeklarowały chęć kupienia...

 

no niech kupuja - jeszcze jest na allegro ;)

>

 

>

>>te pieniadze o wiele

>>lepiej jest wydac na NOWA integre, ktora sprawi o wiele wiecej radosci ze sluchania.

>

>Nowa integra za 2500 zł?? Myślę, że przynajmniej 100 osób chętnie przeczyta jaka to NOWA integra

>jest lepsza od Caspiana w tej cenie. Czekam.

 

np. ostatnie NADy, a z koncowek mocy Cyrus 6

jak to mowisz....de gustibus non est disputandum

 

wszystko zalezy od systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to ja juz nie wiem co mogę kupic :) chyba zrezygnuje z zakupu tej końcówki i poczekam na coś zintegrowanego. Jeśli macie jakieś ciekawe oferty - hmm zapraszam;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Do niczego się jeszcze nie zobowiązałem. Harmana Sprzedałem koledze- mam 2500 tysiąca do wydania na

>wzmacniacz. Co mogę w tej cenie kupić zintegrowanego lub samą końcówkę mocy lepszego od tego Roksana

>Caspiana? Proszę o porady bo już nie wiem co robić;/

 

 

pochodz, posluchaj....albo wypozycz do domu.

Hi-Fi Club na Bartoszewicza ma Cyrusa i chetnie za kaucja wypozyczy do domu.

Ministerstwo Dzwieku na Tamce ma NADy i rowniez Rega Brio - podstawowy model ale za 1300pln!

moze warto tez sprawdzic Cambridge Audio ale nalezy pamietac, ze sa w PL drozsze niz w UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.