Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan Caspian Power Amplifier -??


Maciek19882

Rekomendowane odpowiedzi

BECO,

 

czy to Ty sprzedajesz ta koncowke, ze tak ciagle komentujesz moje posty? Spozytkuj lepiej energie na konstruktywna odpowiedz autorowi watku...

 

bez odbioru

 

P.S

1. do Cyrusa nie trzeba dokupowac PSXa - mozna, jak ktos chce i lubi.

2. Roksana przerabialem i wiecej nie zamierzam....wg. mnie sprzet przewartosciowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtman, 8 Maj 2009, 00:12

 

>Spozytkuj lepiej energie na

>konstruktywna odpowiedz autorowi watku...

 

O ile pamiętam pokusiłem się o kilka porównań, wskazanie różnic, poza wyliczaniem kolejnych propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek

Jeśli nie przeszkadzał by Ci lekki niedostatek dynamiki i wysoka temperatura radiatorów to polecam wzmacniacz w klasie A tzn. Sugden A21A majacy 25 watt ,ale w klasie A.Sam kiedys zamieniłem Caspiana na tą integre.W takich kategoriach jak muzykalność,przejrzystość stereofonia scena i bezpośrednia namacalność dżwieku Sugden (ręczna robota) zostawia Caspiana daleko w tyle.Sugden po prostu pięknie brzmi .Fakt ma swoje ograniczenia i pod wzgledem dynamiki i basu ustepuje Caspianowi, radiatory nagrzewają sie też do około 60 stopni.Ale za około 2500 zł oferuje niedoścignioną jakość dżwieku,wielu nie zna tego wzmacniacza bo to mała firma która słabo sie reklamuje ale jej wzmacniacze swietnie brzmią i potrafią zaskoczyć niejednego.

Jest nawet wersja jubileuszowa tego wzmacniacza ze złotymi gałkami na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy Sugdenie Caspian wydaje się szary i nudny ,ot zwykła budżetówka która niczym nie zachwyca.

Moja recenzja w opiniach.

Fakt ze za tą kaske musi być jakiś kompromis,jedem oczekuje swietnego basu i dobrej dynamiki ,inny oczekuje pięknej srednicy i doskonałych wysokich-w tych kategoriach Sugden bije Caspiana na pysk.

Co ciekawe ,ale ta niepozorna integra z łatwoscia wysterowuje Dynaudio....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystorek, 8 Maj 2009, 09:39

 

 

>Fakt ze za tą kaske musi być jakiś kompromis,jedem oczekuje swietnego basu i dobrej dynamiki ,inny

>oczekuje pięknej srednicy i doskonałych wysokich-w tych kategoriach Sugden bije Caspiana na pysk.

 

Ot i w tym zrecz.

Jeden lubi to, drugi - tamto...

Każdy sprzęt, w tym wzmacniacz (tym bardziej za kilka kzł) jest obarczony większymi lub mniejszymi niedociągnięciami.

Jedno ma lepsze, drugie - gorsze.

Pisanie pieśni pochwalnych w stylu "ten jest naj" - to po prostu ingnorancja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystorek>> W takich kategoriach jak muzykalność,przejrzystość stereofonia scena i bezpośrednia

>namacalność dżwieku Sugden (ręczna robota) zostawia Caspiana daleko w tyle.Sugden po prostu pięknie

>brzmi

 

teraz moja racja !!!

>>

W takich kategoriach jak muzykalność,przejrzystość stereofonia scena i bezpośrednia

>namacalność dżwieku Caspian (ręczna robota) zostawia Sugdena daleko w tyle, tak jak Naima 5i i inne w/w.Caspian po prostu pięknie brzmi . Sugden to słabowity zamulacz.

 

hi,hi proszę o następne beznadziejne wypociny, klejne merytoryczne salvatore dali i szkice węglem.

Maciek, moje kondolencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te już były. Przez pierwsze kilka wpisów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blitz

sadze ze Sugdena nigdy nie słyszałes ,tylko pewnie poczytałes gdzies tam o nim i to chyba słabo...ale jeśli nawet to coż ,byc moze taka jest Twoja opinia ,skoro takie mialeś odczucia.

Jednak jak widac w "opisie" zmieniłes Caspiana ma Primare czyzby był lepszy?-moze wg Ciebie.

Nie wiem czy widzialeś Caspiana w srodku ,ale jeśli widziales w co watpie zwłaszca płytkę od spodu to od razu widać po niej ze jest to typowy montaz taśmowy ,tak zresztą jak i Primare.

Zreszta poczytaj na forum wypowiedzi na temat Sugdena -jednak co do dzwieku tych wzmakow prawie wszyscy są zgodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba co tutaj bić piany - ostatecznie i tak dźwięk jest jakąś wypadkową całego zestawu i ważne aby wszystko ładnie się zgrało a po drugie wszystko jest też kwestią gustu. Mi caspian bardzo się podobał - fajny dynamiczny z kopem i niezłym basem jak na ten segment a jednocześnie dosyć pełny i przyjemny dźwięk. Zwłaszcza super grało to z lampowym pre zamiast tego z integry - takie brzmienie polece raczej każdemu niezdecydowanemu gdyż jest uniwersalne i niemęczące. Ja jednak odpóściłem sobie caspiana - wybrałem końcówkę DIY - Drakule ze względu na gładkość i fakture dźwięku której pewnie bliżej do wzmaków a klasowych. Najlepiej więc posłuchac i samemu sobie dopasować. Polecane tu sundgden i roksan to dwa różne bieguny - w ciemno to trudny wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówimy o kwocie ok 3.000, to w tych okolicach pojawiały sie Krelle 300i. (nie żadne 400 czy iL, bo te są zupełnie inne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.