Skocz do zawartości
IGNORED

zakup AKG 601 i wymiana kabla


Gość golasmac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość golasmac

(Konto usunięte)

Zamierzam kupić słuchawki AKG K601 http://www.megafoto.cz/akg-k601.html.

Niestety długość kabla w tych i wielu innych słuchawkach to 3 metry.

Dla mnie to nieco za mało, dlatego wiem że będę chciał wymienić kabel na nieco dłuższy.

W związku z powyższym mam pytanie, czy słuchawki K601 mozna elegancko otworzyć bez obawy zniszczenia?

Jeśli ktoś to robił to proszę o informację jak je otworzyć.

Bo jak się dowiem że słuchawki te sa np. nierozbieralne to raczej zrezygnuję z zakupu.

Oczywiście jakimś tam wyjściem jest zastosowanie przedłużacza, ale wolałbym jednak wymienić kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

teoretycznie K601 możesz otworzyć, jednak ja osobiście nowych słuchawek nie rozbierałbym. Zwróć uwagę na świetny przedłużacz marki GRADO EXTENSION CABLE. Jest to świetnie wykonana przedłużka oparta na bardzo dobrym przewodzie, działającym praktycznie prawie bez żadnych strat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie tą przedłużkę Grado raczej. Słuchawki to towar łatwo zbywalny w razie nietrafienia w gusta, ale z takimi grzebanymi już prosto nie jest, bo gwarancji na to nie ma i jak w ogóle je sprzedasz, to tanio. Przy okazji ostrzegam, że te słuchawki z dziurki DVD lub CD zagrają mało ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golasmac

(Konto usunięte)

No właśnie, pojawił sie temat dziurki.

Otóż słuchawek chcę używać głównie do kina domowego (amplituner Pioneer LS-LX81).

Chodzi mi o oglądanie filmów wieczorem, aby nie przeszkadzać domownikom.

Na początku myślałem o słuchawkach Pioneer SE-A1000. Przemawiało za nimi dobry stosunek jakość/cena oraz kabel 6 metrowy.

W Saturnie posłuchałem A1000 oraz K601. Wyszło że K601 lepiej mi leżą na głowie i nieco lepiej grały niż Pioneery. Z tym że podłączone to było bezpośrednio co CD Denona.

Na raie planuje słuchać muzyki/filmów z dziurki amplitunera. Ale nie wykluczam iz w przyszłości być może niedalekiej kupię/abuduję sobie jakiś wzmacniacz słuchawkowy.

Pytanie może na koniec, czy w takim razie dobrze robię kupując te słuchawki, czy może jakaś tańsza alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziurki amplitunera nie usłyszysz raczej zbyt wielkiej różnicy pomiędzy AKG K601 a K530, za to zaoszczędzisz ok. 800 zł - na pewno różnica ta przy Twoim sprzęcie nie będzie warta wydania aż takiej kwoty. K530 grają podobnie do K601, tylko nieco gorzej, róznica na korzyść K601 uwydatniłaby się dopiero w przypadku użycia jakiegoś źródła wysokiej klasy i bardzo dobrego wzmacniacza słuchawkowego. Powtarzam: bardzo dobrego, gdyż np. podczas kupowania i testowania Holdegrona nie usłyszałem zbyt wielkiej róznicy między moimi AKG K530 a Sennheiserami HD600 należącymi do porzedniego właściciela Holdegrona. Sennki HD600 to mniej więcej ta sama półka, co AKG K601/701. AKG K530 są w cenie ok. 300-400 zł. W podobnej cenie są też bardzo dobre Philipsy SHP-9000 posiadające 4-metrowy kabel - może wtedy odpadłaby konieczność zakupu przedłużacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyraźnie wolałem K601 od HD600, ale ze wzmacniacza słuchawkowego poprzedzonego stacjonarnym napędem i DACem. Z dziurki może to wypaść na odwrót. Pioneer SE-A1000 mają suchą średnicę, więc pasują bardziej do lampiaka słuchawkowego, a nie kina domowego. Słuchałem ich kiedyś z hybrydy i dopiero wtedy było przyjemnie.

Co do ceny K601 - na wyprzedaży w MM dorwałem je za 499zł parę miesięcy temu, nówki w pudełku i na gwarancji. HD600 były wtedy za 599zł, też nowe z dystrybucji Konsbud Audio. Radzę więc uważać na "okazje".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MediaMarkt po zakończeniu wyprzedaży mieli K601 po 799zł, prawdopodobnie można je jeszcze spotkać za tyle (tam gdzie były).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sa za 155 euro z przesyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To chyba najtaniej jak sie da.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golasmac, 7 Maj 2009, 15:58

 

>Faktycznie, nieco taniej. Z tym tylko że koszt przesyłki do Polski to 20 euro.

>Zatem koszt całości to 165 euro, ale i tak cene dobra

 

No i 3 lata gwarancji, rok dłuzej niz daje sam producent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.