Skocz do zawartości
IGNORED

Nie przenoście nam stoczni do Krakowa


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sugam

(Konto usunięte)

P.S. Józwa czy skoro wyciąłeś mój wpis, to znaczy, że wstydzisz się swojego maila z pogróżkami, o którym tam napisałem?

 

Facet w twoim wieku (jak sam zauważyłeś) wstydzi się własnych czynów? Na stare lata sumienie cię ruszyło, czy to zwykła technika kształtowania rzeczywistości? Wirtualnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sugam

(Konto usunięte)

Redaktor, 16 Maj 2009, 00:49

 

>Przeczytaj regulamin, idź i nie pieprz więcej. Szalom wszystkim.

 

A czemu tak niekulturalnie? Nie wytrzymujesz ciśnienia, czy jak?

Na regulamin nie mam teraz czasu, ale za to tobie przypomnę:

 

"Nikt nie będzie przy Waszych wpisach manipulował, cenzurował, modyfikował,

edytował, nagabywał, nakłaniał itd. I tu mam wrażenie, że już napisałem za dużo.

Bo prostota i szczerość tego jednego zdania, oddaje nasze intencje.

A każde dodatkowe zapewnianie, argumentowanie: może rodzić niepotrzebne wątpliwości."

 

Pamiętasz to jeszcze? Wierzyliście w to wtedy, czy to była tzw. retoryka wyborcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Maciuś, kłamstwo też jest naruszeniem regulaminu, nawet jeśli twój kodeks moralny pozwala na nie w słusznej sprawie. Weź to pod uwagę i do widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Biega się tam i z powrotem, pluje na wycieraczkę, czochra malowniczo czuprynę i rozdrapuje policzki, wszystko dla efektu. Ale ja chyba nie muszę współpracować w tej orgii samoponiżenia?

 

A swoją drogą, dyskusja to przecież wymiana myśli. Ale jeśli ktoś ci proponuje na wymianę wyjątkowo lichy, podrabiany towar, to nie jesteś zobowiązany do oddawania za niego solidnego wyrobu pierwszej klasy, masz prawo zrezygnować ze zubożającej cię transakcji. Niech się raczej wymienia tandetą z podobnymi sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

> Dżambo.

Muszę jeszcze raz ustosunkować sie do twoich wypierdów, bo poprzedni wpis skasował jozwa, ale widzę że dość pociesznie wam wychodzi "trzymanie sztamy" nie trace wiec dobrego humoru :)

 

Na poparcie swojej idioto-tezy nie znalazłeś w "naszym" internecie nic prócz kilku zdań w poradniku turystycznym.

Natomiast w kilku innych źródłach między innymi w PWN podaje się kilka przyczyn umiejscowienia NH w okolicach Krakowa nigdzie jednak nie ma mowy o ideologi komunistycznej.

"Miszmasz" kulturowy, twoim zdaniem decydujący o umiejscowieniu nH, można było zaobserwować wszedzie tam gdzie po wojnie do aglomeracji przemysłowych ściągali za chlebem biedni, niewykształceni, zacofani ludzie z całej Polski. Podobnie było z Krakowem, tyle tylko,że to był _efekt_ nie przyczyna powstania huty w jego pobliżu i to pewnie po zaobserwowaniu tej prawidłowości w późniejszych latach ktoś wysnuł hipoteze, ze komuniści, no wiadomo jak to szczwani komuniści, zrobili to _wiadomo_ dlaczego.

Decyzja o budowie została podjęta w 49 roku, 3,5 roku po wojnie i to świeża pamięc o niej zdecydowała, że nie bedzie huty w okolicach Gliwic albo Gdańska, z kolei umiejscowienie jej koło Tarnowa, albo w innym rolniczym rejonie mijało się z celem, bo produkcja huty, siła rzeczy przeznaczona dla przemysłu metalowego umiejscowionego w znakomitej wiekszości na Ślasku, musiałaby być transportowana na niepotzrebnie długiej trasie.

Rozumie, ze jest modne podejrzewać komunistów o diabelskie knowania, ale nie tym razem kolego, trauma po wojnie i względy obojetne politycznie zadecydowały o umiejscoweniu budowy.

Musisz sobie pimpuś urozmaicić lekture bo poleganie tylko na przewodnikach turystycznych i portalu dla miłośników militarii sprowadza cię na manowce intelektualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam że stocznie będą dalej pracować, połowa ludzi będzie miała pracę, a nieroby nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jacuś broni komunistów i stwierdza, że nie byli aż tak diaboliczni jak wszyscy do tej pory sądzili to trzeba wierzyć jemu a nie jakimś tam pokręconym naukowcom. I niech tak będzie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jacch, 16 Maj 2009, 22:11

 

Jak nie umiesz czytać to może nic nie pisz :-)?

 

Miałeś tam jedną Panią doktor, mogę znaleźć więcej, ale przecież sam sobie możesz poszukać.

 

Ale już się nie denerwuj, spokojnie usiądź i pooddychaj głęboko. Przecież TO TY masz rację i nic innego się nie liczy, naukowcy to przecież podstawieni agenci UKŁADU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro_747, 16 Maj 2009, 22:28

>naukowcy to przecież podstawieni agenci UKŁADU.

 

ty to napisałeś, nikt inny tego nie powiedział

 

dżamboł to paranoja psychol.. lecz się jak widzisz wszędzie układ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Horst, 16 Maj 2009, 22:34

 

>dżamboł to paranoja psychol.. lecz się jak widzisz wszędzie układ

 

Komisarzowi Ziobro i Prezesowi to powiedz. Żeby cię tylko do Układu nie zaliczyli :-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzambo, coraz częsciej dajesz dowody tego, że jesteś maluczkim człowieczkiem o jeszcze mniejszym rozumku.

Przeciętny amerykanin ma nikłe, albo żadne pojęcie o Europie, nie mówiąc juz o Polsce, europejczycy natomiast zapomnieli od kogo zaczęło się wyzwalanie europy spod komunizmu...A! Naukowcy znowu, znają się lepiej na naszej historii niż nasi, takie kuriozum, a jeszcze jak po angielsku napiszą to prawie jak wyrocznia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skutek nieustających nacisków jacusia oficjalnie przepraszam polskich i radzieckich komunistów za całkowicie bezsensowne sugestie jakoby na umieszczenie huty im. Lenina pod Krakowem miały wpływ jakiekolwiek względy pozamerytoryczne takie jak niechęć do starej inteligencji czy chęć ukarania za wynik referendum i wyborów do Sejmu.

Jak wiadomo komuniści byli ludźmi szlachetnymi i szczerymi patriotami więc przypisywanie im niecnych zamiarów to podły imperialistyczny spisek. Howgh!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wciąż nikt mi nie potrafi wyjaśnić, o co chodzi, tzn. dlaczego trzeba od dziś bronić komunistów przed podejrzeniem o wyrachowanie. Które to podejrzenie nie zostało wyrażone po raz pierwszy dziś na forum, tylko jest wyrażane przez ostatnie 90 lat regularnie przez różne gremia i osoby pojedyncze. Czy może ktoś coś powiedział, z czego wynikło, że od dziś Nowa Huta ma oficjalnie być zdrową naroślą na ciele zgniłego burżuazyjnego Krakowa, i my wszyscy od dziś jesteśmy za Nową Hutą? Czyżby (ojejku!) czerwona Huta popierała Ziobrę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Redaktor, 17 Maj 2009, 23:18

 

>Wciąż nikt mi nie potrafi wyjaśnić, o co chodzi, tzn. dlaczego trzeba od dziś bronić komunistów

>przed podejrzeniem o wyrachowanie.

 

Ja też nie rozumiem o co chodzi jacusiowi. Może tylko o to, żeby wykazać że nie mam racji. To, że wybrał sobie temat nie do obrony zupełnie mu nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dziwię się temu zapałowi, w końcu do wczoraj sprawa nie miała wymiaru politycznego. Dlatego ciekaw jestem, co się nagle wydarzyło na gruntach byłej wsi Mogiła. W końcu o budowaniu kombinatów produkujących gównie "wielkoprzemysłową klasę robotniczą" (zamiast wyrobów na sprzedaż) komuniści mówili od początku swego panowania. Przy czym ideałem były kombinaty nowe, takie jak Huta Lenina, bo w starych fabrykach siedzieli robotnicy w którymś już pokoleniu, którzy nie zawsze uważali, ze są coś winni władzy ludowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rewolucyjny zapał jacusia jakoś nie dziwi. Dziwi mnie tylko upór i samozaparcie z jakim bezustannie się ośmiesza. Prawdziwy kamikadze :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli już o ośmieszaniu mówimy, to prosze na obrone swojej tezy przedstawić cytat z poważnego polskiego opracowania na ten temat. Przypominam ,że przewodnik turystyczny do takowych się nie zalicza. Twoje i redaktora mniemania, a takze to co sie na ten temat na "podwórku/trzepaku mówi" mnie nie interesuje.

Prosta sprawa dżambo, czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jacch, 18 Maj 2009, 08:30

 

Rusz tyłek i sam sobie szukaj! Przecież ci Anglicy i Amerykanie powołują się na polskie źródła, bo niby na jakie maja się powoływać. Jak ja coś znajdę, to powiesz, że to opracowanie jest niepoważne i tak możemy się bawić. Poza tym jak doświadczenie wskazuje i tak cię nie przekonam bo wszystko wiesz lepiej. Po co zatem mam się męczyć?

 

Prosta sprawa jacuś, czekaj sobie. Nawet to, że będziesz tu się rzucał jak Ziobro na konferencji prasowej mnie nie rusza. Całuski w usmolone czółko :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziobro wyjedzie na Thunowej- bo bardziej idiotycznej, podkładającej się do przegranej osóbki to platforma by chyba nie znalazła..

 

nie lubię argumentów a'la dżambowe "boś głupi", ale ten babon tym emanuje, kto raz słyszał jej debilny chichot nigdy tego nie zapomni, blamuje się sama, nawet w przyjaznym jej ojroentuzjastycznym otoczeniu

 

Maria Gräfin von Thun und Hohenstein (z domu Woźniakowska.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jakie tam są na dzisiaj warunki tych facetów z Solidarności? Że wezmą udział, jeśli debata będzie służyła dobru Polski i jeśli wezmą w niej udział tylko dwa z czterech zaproszonych związków zawodowych, tak? Pierwszy warunek to chyba są w stanie sami spełnić, bo gdzieżby coś, w czym bierze udział Solidarność, miało nie być dla dobra Polski, natomiast drugi... Na drugim się przejadą jak na lodowisku. Już się przejeżdżają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zatrzymałem się na problemie z mikrofonami i nagłośnieniem...a widzę że coraz więcej bardziej patriotycznych problemów.

 

Może zarządają od Tuska mówienia po niemiecku i tłumacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja słyszałem wczoraj w radio o tych dwóch warunkach, ale może są jeszcze jakieś. Typ z Solidarności życzy sobie występować z towarzystwie OPZZ, dwa natomiast inne związki mu nie pachną. A Tusk zaprosił wszystkie cztery, stąd zonk. Widać sojusz Solidarność (PiS) z OPZZ (SLD) nie potrzebuje jakichś przystawek, które nie wiadomo przy kim są afiliowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusk jest całokowicie otwarty, nikogo się nie boi, jak mówi krótko szczerze po męsku, to jego i jego ludzi się boją..

 

stoczniowcy boją się jego- tak powiedział krótko dokładnie

(dlatego żeby się nie bali przeniósł obchody do krakowa)

 

ziobro boi się jego tytanki inteligencji rózi thun

(dlatego ziobro jest przeganiany po aPOlitycznych sądach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 18 Maj 2009, 09:52

 

>Jakie tam są na dzisiaj warunki tych facetów z Solidarności? Że wezmą udział, jeśli debata będzie

>służyła dobru Polski i jeśli wezmą w niej udział tylko dwa z czterech zaproszonych związków

>zawodowych, tak? Pierwszy warunek to chyba są w stanie sami spełnić, bo gdzieżby coś, w czym bierze

>udział Solidarność, miało nie być dla dobra Polski, natomiast drugi... Na drugim się przejadą jak na

>lodowisku. Już się przejeżdżają.

 

po co te pytajniki, retoryczne?, czyżby wróżbiarskie właściwości zawiodły..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.