Skocz do zawartości
IGNORED

Zdalne sterowanie PC audio. Jaki sposób?


buti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od jakiegoś czasu szukam optymalnego rozwiązania do sterowania PC-audio. Narazie stosuję laptopa poprzez pulpit zdalny. Szukam jednak czegoś w rodzaju pilota z wyświetlaczem, ktory umożliwiałby przeglądanie katalogów muzycznych i wyświetlanie informacji o odtwarzanym utworze.

Wymagania do idealnego rozwiązania:

1 Łatwe, szybkie sterowanie PC audio.

2 Załaczanie zdalne Pc audio.

3 Zestaw zawierałby: PC audio z plikami muzycznymi, zarządzanie tymi plikami i kopiowanie może odbywać sie z poziomu PC audio lub jak u mnie z dodatkowego laptopa porzez pulpit zdalny. Dodatkowo musi się znajdować urządzenie w rodzaju pilota do zdalnego załaczania Audio PC, odtwarzania, przeglądania plików muzycznych i wyłaczania PC. Te informacje o plikach muzycznych muszą być wyświetlane na czymś w rodzaju pilota, gdyż nie mam monitora.

4 Brak wyświetlacza na obudowie PC audio.

5 W najbardziej podstawej konfiguracji sterowanie jednym programem muzycznym.

6 Stabline połaczenie pilota zdalnego z PC audio. Eliminacja konieczności łaczenia i rozłaczania.

7 Długi okres działania na beterii bez konieczności ładowania.

 

Na początek wydaje się, że palmtop z pulpitem zdalnym załatwi sprawę choćby częściowo. Ale testowałem palmtop mio z wifi z zainstalowanym kilentem pulpitu zdalnego windows - powiem, że tragedia. Wszystko chodzi tak strasznie wolno a do tego konieczność załączania wifi za każdym razem.

 

Obecnie też testuję telefon komórkowy z wifi i program salling clicker. Rozwiązanie lepsze bo telefonu zwykle się nie wyłacza, dłużej działa na baterii niż palmtop. Wymaga dedykowanego skryptu do obsługi konkretnej aplikacji muzycznej - u mnie Media Monkey. Jest to rozwiązanie bliskie ideału poza jednym wkurzającym faktem. Czasem by się połączyć z kompem trzeba dziesięć razy próbować nawiązywać połączenie przez wifi. To rozwiązanie nie spelnia wymagań: 6 i 2

 

Nie testowałem ipod touch. Ciekawe jak to śmiga. Ale kilka wad to rozwiązanie ma juz na początku. Konieczność łączenia przez wifi.

 

Czy istnieje jakiś fajny pilot?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę pogooglałem i zdaje się, że ten wynalazek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest najbliżej Twoich wymagań. Nie wiem tylko czy uruchomisz nim komputer, prawdopodobnie nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iMon pozwala na włączanie/wyłączanie kompa, ale nie spełnia innych postulatów. Skojarzony z nim program MC (iMedian) w miarę radzi sobie z muzyką, i zdaje się że pozwala na nawigację po plikach na wyświetlaczu na obudowie. Ale to też wbrew... Nie za dużo byś chciał? ;)

 

Nie wiem jak w praktyce sprawdza się sterowanie komórką za pomocą Bluetooth, spełnia pewnie część z wymogów. Nie wiem czy właśnie Sailing Clicker tego też nie obsługuje?

 

Czy to PCAudio już jest, czy dopiero je składasz? Bo jeśli to drugie, to proponowałbym takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Spełnia pewną część postulatów, mimo iż to nie komp. Sam myślę o takim wynalazku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiatrak. Bywasz też na hdtv forum?

 

Tak pc audio już jest. Płyta głowna asrock, procek amd le 1640, obudowa silverstone lc02 i do tego karta muzyczna m-audio audiophile. Główne założenie było takie by mieć możliwość doboru karty muzycznej teraz i w przyszłości. Ale już dziś stwierdzam, że mimo tego, że wyjście audio tej karty ma niższy poziom szumów niż jakas przeciętna karta zintegorwana to w porównaniu do mojego nada budźetowego szum jest wyraźny przy gałce na maksa podczas gdy nad przy tym stanie po prostu milczy.

 

Wydaje mi się, że wszystkie te playery będą miały taką jakość jak integry ale mogę sie mylić. Stąd też pomysłna pc audio zamiast playera. Narazie nie inwestuję w zewnętrznego dac'a.

 

Prawda jest taka, że dopiero po jakimś czasie nabiera sie przekonania co jest dobrym wyborem a co nie. Koszta cały czas rosną. Taki mój wymarzony pilot to pewnie też duży wydatek a funkcję ma spełniać banalną.

 

Obecnie w takim pc audio najbardziej wkurza to, że trzeba czekac az sie uruchomi system. Trzeba łączyć potem się bezprzewodowo i dopiero potem słuchać muzyki. W porównaniu do cd jest klik i gotowe. Znowu w pc audio cała muzyka jest w jednym miejscu bez zmiany płyt, do tego muzyka z netu. To jest przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe jak to śmiga, czy jest wolne i czy dobrze łączy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to dziala bezproblemowo to chyba znalazlem rozwiazanie swoich problemow :)... tylko teraz jak... foobara da sie do tego podlaczyc czy to jakis dedykowany program do tego jest? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dopiero zauważyłem wpis... :/

Bywam. ;)

Co do jakości playerów, ja przewiduję użyć SPDIF do połączenia z ampli. Osobnego sprzętu do stereo nie mam i nie planuję.

Funkcja banalna (pilota), ale tak sobie myślę że wyświetlacz w sterowniku to jednak cenna sprawa przy korzystaniu z plików muzycznych. Bo z drugiej strony, nawet jeśli znajdziemy rozwiązanie z obsługą nawigacji po plikach na wyświetlaczu na obudowie, to może się okazać iż konieczne będzie podniesienie tyłka z fotela, bo literki na wyświetlaczu będą za małe... ;)

Co do Philipsa, nieco martwi ograniczenie tylko do Media Center Edition i Windows Media Player 10-11, podobno kiepsko w nich z jakością audio (resamplowanie do 48kHz); tak z audiofilskiego punktu widzenia... ;) Za to do kupienia w PL.

Wspomniany przez Coogera pilot jest w podobnej cenie (w USA,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i lepszy o sterowanie kursorem przy pomocy gestów, także z ograniczeniem do MCE i WMP. No i brak możliwości włączania PC, tylko wyłączanie. iMON jest pod tym względem chyba bezkonkurencyjny.

 

Buti, a nie próbowałeś Salling Clickera z bluetooth, np na komórce? Działałby chyba sprawniej niż poprzez WiFi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już nokii e51. Rozsypała się po upadku z wysokości. Sailing clicker już mnie nie interesuje z tego powodu... a przez bluetooth nie próbowałem bo nie mam go w kompie.

 

Właśnie ten philips działa z windows media player i nie wiem czy nie trzeba tez mieć windows media center. To duże ograniczenie. Ja obecnie używam media monkey.

Rozważałem już też mozliwość zainstalowania czegoś na wzór media center czyli media portal. Wtedy na monitorze łanie można prezentować wszystko. Tylko, że znowu trzeba by było jakoś monitor zdalnie właczać i wyłączać no i pozostaje ograniczenie do wmp. Również potrzebny pilot jakiś choć już tańszy bez wyświetlacza.

 

Coraz bardzej interesuje mnie ipod touch + ipeng w roli pilota przy użyciu sqeezecenter na pc. Ale jak to śmiga i ile czasu potrzebne jest do załaczenia? Tutaj teżz pojawia sie ograniczenie do squeezcenter. Choć można sterować przez zdalny pulpit własnie z poziomu ipod touch. Filmiki na youtube wskazują, że śmiga to szybko ale jak jest w rzeczywistości?

 

Teoretycznie widzę takie konfiguracje sterujące pc z uwzględnieniem odtwarzania plików FLAC:

1) Sailing clicker + telefon na symbianie do sterowania + program odtwarzający na pc: Mediamonkey.

2) Pilot media center + monitor + aplikacja media portal + windows media player 11 + jak się nie mylę wtyczka flac do obsługi flac w wmp.

3) Ipeng + Ipod touch + sqeezcenter + squeezesoft do emulacji odtwrzacza sqeezbox.

4) Pilot philips srm 7500 + windows media player.

 

Przetestowałem tylko pozycję nr 1.

Nie znalazłem sprawnej konfiguracji działającej z fobarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.