Skocz do zawartości
IGNORED

jaki licznik energii do stereo?


foxbat

Rekomendowane odpowiedzi

jozefkania, 13 Maj 2009, 22:21

 

Jesli to mój organizm ??? Hm. No ale ja w sobie nie mam żadnych kabli. chyba.

Więc co? faza siada jak sąsiedzi nawłączają swoje prądożerne odbiorniki???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 13 Maj 2009, 22:30

 

>Jesli to mój organizm ???

 

 

No Twój, Twój :) Może przedpołudniem słyszysz inaczej niż wieczorem.

Ja np rano nie mam najmniejszej ochoty na słuchanie czegokolwiek. Wolę ciszę. Można by powiedzieć, że rano muzyka mnie denerwuje - czyli jest to prawie równoznaczne z tym, że brzmi źle.

 

Prąd ma w tej sytuacji małe znaczenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier, za przeproszeniem, dolę, jak już kiedyś gdzieś napisałem - polecam zbudowanie własnej elektrowni w ogródku, będziecie mieli Panowie wgląd na calutki tor elektronów, i żadne nieprawidłowości nie będą psuły wam Odbioru, przez duże O.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółwik:

 

>jaka hi-endowa platforma antywibracyjna pod bezpieczniki i licznik

 

To akurat jest mało istotne. Naprawdę ważne pytanie brzmi następująco: jaką sieciówką zasilana będzie platforma antywibracyjna?

 

I czy zasilanie platformy pobierane będzie za tą platformą, czy też przed nią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od samego systemu...w przypadku zamulonego brzmienia doskonale sprawdzi się poniższe rozwiązanie + odpowiednia prądnica. Duża dawka dynamiki jest pewna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench, 13 Maj 2009, 23:58

 

>Zaraz alektrownia, takie baterie sloneczne do ciemnego systemu jak znalazl, ale co jesli system

>jest z tych jasniejszych?

 

Logiczne - wiatrak, będzie bardziej analogowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 13 Maj 2009, 22:42

 

>sittek, 13 Maj 2009, 22:30

>

>>Jesli to mój organizm ???

>

>

>No Twój, Twój :) Może przedpołudniem słyszysz inaczej niż wieczorem.

>Ja np rano nie mam najmniejszej ochoty na słuchanie czegokolwiek. Wolę ciszę. Można by powiedzieć,

>że rano muzyka mnie denerwuje - czyli jest to prawie równoznaczne z tym, że brzmi źle.

>

>Prąd ma w tej sytuacji małe znaczenie :)

 

Ja mam dokładnie to samo.Jak rano przychodzę pierwszy do pracy to nie włączam radia tylko napawam się względną ciszą. Muzyki najlepiej słucha mi się wieczorem, i to nie po jakimś ostrym wysiłku, tylko po paru minutach "odsiadki" i uspokojenia. Poza tym na ulicy robi się ciszej, u sąsiadów nie chodzą pralki i nikt nie tłucze kotletów na obiad :) Dla mnie to najlepsza pora na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno, nie instaluj licznika niebieskiego, bo będziesz miał źle prąd zrobiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się tu chłopaki nabijacie, a temat zasilania nie jest tak zupełnie bez znaczenia. Oczywiście, że wymiana licznika czy gniazdek w ścianach na złocone jest czystym adiofilskim voo-doo. Niemniej jakość zasilania ma znaczenie. Parę lat temu zbudowałem sobie mały wzmacniacz lampowy którego tak na prawdę większą część zajmował bardzo rozbudowany filtr zasilania. Na wejściu miał 2 stopniowy filtr składający się z cewek, transformatorów symetryzujących oraz kondensatorów filtrujących. Potem był trafo zasilający 220V/20V potem 2 trafa 20V/240V żeby galwanicznie odseparować zasilanie kanałów od siebie i od sieci. Za tymi trafami kolejne filtry i bateria kondensatorów. Któregoś dnia bardzo się zdziwiłem, jak słuchając sobie wieczorem po cichu muzyki (a mieszkałem wtedy jeszcze w bloku) usłyszałem jak przez mój wzmacniacz przeszły w krótkich odstępach czasu 3 fale brzęczenia. W pierwszej chwili nie wiedziałem co jest grane, bo wzmacniacz zabrzęczał a w głośnikach muzyka grałą jakby nigdy nic. Okazało się, że jakieś syfy z sieci energetycznej zostały wyłapane przez filry, które jak widać były bardzo skuteczne, bo to one zabrzączały i wzięły wszystko na siebie.

Dlatego uważam, że o zasilanie też należy zadbać, ale z głową. Cudowne kable zasilające jak ktoś bardzo potrzebuje mieć to ok, tylko jedynie między sprzętem a tzw. kondycjonerem, czyli filtrem zasilania który dobrze skonstruowany rzeczywiście poprawia jakość prądu. Wtykanie w ścianę kabla zasilającego za kilkaset czy nawet więcej złotych jest albo zwykłą głupotą albo snobizmem.

Ja aktualnie ograniczyłem się po prostu do listwy zasilającej z filtrem i bezpiecznikiem i to mi na razie wystarcza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki licznik energii do stereo?

Po pierwsze z jak najmniejszym jitterem,

a po drugie słuchanie stereo jest obecnie passe.

Prawdziwy audiofil słucha w mono, jakbyś jeszcze nie wiedział...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla

>Prawdziwy audiofil słucha w mono, jakbyś jeszcze nie wiedział...

 

to elb z jozwa sluchaja mono?? o cie w morde...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś to zbierze do kupy i napisze epopeje z gatunku audio-voodoo o sprzęcie audio, okraszoną sugestywnymi opisami dźwięku jakich Sienkiewicz by się nie powstydził :D Do tego rozbieranie sceny miłosne z udziałem właściciela i jego sprzętu podczas tuningu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox od serca polecam ci lampizacje psycho-umysłowa moze ci sie przydac, licznik usun z terenu domu np. do piwnicy jezeli mieszkasz w bloku jezeli w domu to postaw sobie trafostacje ale postaw licznik przed nią i nie bedzie miał on wiekszego wpływu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climax99, 14 Maj 2009, 14:11

 

Sądząc po jego postach, trudno się z Tobą nie zgodzić. W zasadzie trudno w jego wypawiedziach znaleść coś poza jawnym robieniem sobie jaj i generowaniem forumowego spamu.

Przykre.....Nawet opis ma przykry. Śmiem nawet twierdzić że pomylił fora. Powinien poszukać forum klubu miłośników Koziołka Matołka. Choć prawdopodobnie i tam narobiłby wiochy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Z podanych propozycji najwięcej zalet ma według mnie całkowite ominięcie licznika audiofilskim przewodem zasilającym. Korzyści z tego są poważne, wystarczy policzyć, ile dodatkowych środków co miesiąc będzie można przeznaczyć na płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.