Skocz do zawartości
IGNORED

RATUNKU! Zwarłem kable(-+) głośnikowe


harvester88

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nie obruszam tylko po prostu trzeba bylo z propozycja naprawy od razu wyjechac a nie dawac mi do zrozumienia ze nie jestem w stanie kompletnie nic zrobic. Bo gdyby rzeczywiscie ktos podal tu instrukcje krok po kroku jak sie zabrac za temat to kazdy posiadajacy lutownice i umiejetnosc lutowania jest w stanie sobie z tym poradzic. Jezeli wiekszosc ludzi pisze wymien koncowe- bedzie gralo to tak robie. Widac, slabi doradcy sa na tym forum:D

Ja wiem ze radcow prawnych, mechanikow i innych tego typu specjalistow wkurwiaja fora bo w koncu internet zabral im czesc chleba;]

 

Jezeli Jacku twija propozycja naprawy jest jeszcze aktualna a dotykanie sprzetu w ktorym dokonalem powyzszej wymiany ci nie przeszkadza to moze sie skusze, bo juz mnie zaczyna sytuacja irytowac. Wzmak moze nie jest najwyszych lotow jednak jest on jednym z tych dobrych ,tak zwanych poszukiwanych duali. Mam na stanie jeszcze drugiego duala cv-6040 i rzeczywiscie jest on sporo ubozszym brzmieniowo wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zaniechałeś tematu na ok.6 miesięcy a ja "odkryłem"twój wątek wczoraj czyli postfactum.Po drugie zastosuj się do moich porad i w zależności od polaryzacji napięcia na wyjściu -plus lub minus mierzone względem masy czyli np. obudowy,sprawdz odpowiednią gałąż zasilania symetrycznego-zazwyczaj uszkadzają sie rezystory zasilające komplementarną parę tr. sterujących i lub przy okazji w danej gałężi tranzystor.Masz schemat i doradcę studenta może dacie radę.Ja niestety przestrzegam wspomnianych zasad ponieważ wielokrotnie się sparzyłem na "ćwiczonym" sprzęcie i podjąłem męską decyzję że nigdy więcej.Stosuj się do tego co naposałem a zapewne radę dasz.Grunt to metodyka w naprawie chaos niewskazany.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem wdziczny za taka rzeczową rade. Jak bede mial chwile czasu to usiade do tego, zrobie co tutaj zoastalo uradzone i dam znac. Na razie sesja;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaculek gratuluje. nareszcie konkretna odpowiedz (zawierajaca co pisalem na 1 stronie). ciesze sie ze profesjonalista zgadza sie z amatorem ;)

harvester skorzystaj z propozycji bo cena dobra. roboty moze byc kupe. trzeba bedzie prady ustawic a z tym moze byc trudniej. jaculek kupi dobre trany (moze nawet je ma jak pracuje w serwisie).

ja jestem przeciwny serwisom. kontakt z 2 niekompetentnymi mnie zrazil.

mialem (mam go nadal) taki wzmacniacz i nie moglem dojsc co bylo zwalone. jeden rezystor wyciety z plyty, zwora na przekazniku zabezpieczajacym, wymienione trany w jedej galezi na zamienniki. efekt byl taki ze oryginalny kanal gral pieknie a 2 niestety bez wysokich czestotliwosci. zajelo mi pare wieczorow dojscie co jest nie tak.

trany sterujace i koncowe wymienilem w obu kanalach dla symetrii. wszystko parowane bo niewiele kosztuje a efekt slychac wyraznie.

po dlugim czasie uzywania kondensatory sie starzeja. producenci podaja zywotnosc w godzinach.

warto dlatego w starym sprzecie wymienic stare kondensatory na nowe. starzenie widac chociazby po gumie kondensatorow-twardnieje i sie kruszy. kondensatory sa zalane elektrolitem. z czasem gdy guma nie pelni swojej funkcji elektrolit paruje/wycieka. taki kondensator jest suchy choc trzyma pojemnosc. odpowiednie zdjecia widac w moim watku o Yamaszce a 960II. wymiana kondensatorow daje nam mozliwosc do powrotu tego co bylo kilkanascie lat wczesniej gdy wzmacniacz byl nowy.

trzeba tylko uwazac co sie wstawia. rozni producenci/serie kondensatorow roznie brzmia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie;] Jacek kategorycznie odmawia pomocy praktycznej ale pisze ze moze pomoc w kwestii teoretycznej. Moze dzieki temu jakos dam rade. Nie wiem o których kondensatorach mówisz.

A co do wymiany symetrycnie to nie jest głupi pomysł może po prostu jeżeli juz wymienie na spalonej koncowce i bedzie to dzialac to od razy dla symetrii dokupie i wymienie w drugiej.

Jak rozwiazac kwestie parowania? Przeciez to trzeba miec troche tranzystorow do wyboru a jak u mnie w sklepie nie bada mieli to przeciez nie zamowia 10 zebym sobie wybral 2.

I teraz o razu pytanie do Jacka, w jakim sklepie polecasz mi zaopatrzc sie w czesci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.