Skocz do zawartości
IGNORED

VINCENT SV-233


RADUL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesują mnie opinie o współpracy Vincenta SV-233 z kolumnami 4 ohmowymi. Na razie posiadam 8 ohmowe Phoebe IIs i Nexton M100, ale myślę o ich wymianie (tylko Phoebe - Nextony zostaną trochę dłużej).

Czy porównywał ktoś bezpośrednio tego Vincenta z Xindakiem XA-6950V lub XA-6200?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wzmacniacz VINCENT SV-233 bez żadnych problemów prawidłowo współpracuje z kolumnami 4 omowymi. Niejednokrotnie słuchałem wzmacniacza VINCENT z kolumnami AudioAcademy, efekt jest wyśmienity. Decyzja jednak zależy wyłącznie od naszych preferencji. Zwróciłbym jednak Twoją uwagę na wzmacniacze VINCENT ale modele hybrydowe czyli tańszy SV-226mkII lub SV-236. Przedwzmacniacz jest zbudowany na trzech lampach 12AX7, końcówka mocy natomiast jest tranzystorowa. Połączenie jednego z powyższych modeli z kolumnami Phoebe jest moim zdaniem naprawdę optymalne o ile nienajlepsze w podanym przedziale cenowym. Zastosowanie lampowego przedwzmacniacza wpływa na plastykę, muzykalność nie tracąc mocy, dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoebe raczej "pójdą do ludzi" (Nextony grają od nich zdecydowanie lepiej, ale docelowo myślę o średniej wielkości podłogówkach lub dużych monitorach), wzmacniacz będzie używany, a na razie z używanych "Chinoli" znalazłem tylko kilka Vincentów SV-233, Xindaka XA-6950V, XA-6950 i XA6200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.