Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Siesta+reloop 210b próbował ktoś?


Ghostlovescore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

na prędce chcialbym się spytac o polaczenie reloopa 210b z tosilowskimi siestami

Moj kplega narzeka na suchosc i surowosc dzwieku reloopa z evo 1

Chcialby zmienic kolumny na podlogowe(25m2) i bardziej muzykalne

a siesty ponoc wlasnie sa takie

Tylko to sa opinie ludzi amatorow a ja chcialbym sie Was spytac bardziej osluchanych

Czy takie polaczenie ma sens?

Nie znam sie na tym co gra jasno a co ciemno itd ale siesty sa do wyjecia za 1100zl i moj kolega wlasnie by sie pokusiltylko zeby nie bylo ze te protonsile zagraja gorzej niz evo 1?

muzyka rozna z naciskiem na pop rock i rock melodyjny np skorpions

bede wdzieczny za opinie

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem Ty nalezysz do obozu antytonsil tak?

w takim razie bardzo prosze o opinie kogos kto lubi "polskie" kolumny

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem te głośniki z nienajdroższą elektroniką i uważam ,że jak na takie niedrogie kolumny to grają bardzo dobrze.

Sam zresztą byłem zaskoczony jak konstruktor tych kolumn ,a wzasadzie głośnika wysokotonowego wykozystanego w tych kolumnach powiedział ,że nie kosztują one tyle jak myślałem. Słuchałem ich na można powiedzieć premierze i myślałem że kosztują z 5-8 tys zł.

Jakże byłem zdziwiony kiedy usłyszałem cenę ok 1800 zł.

Dla mnie grały co ważne dużym dźwiękiem (a to wyczyn za taką kasę)z bardzo dobrym basem ,a zarazem jego kontrolą.

Były szybkie i z nienajgorszą barwą.

Jednym zdaniem - za takie pieniądze to rewelacja!!

A jak podłączysz do tego końcówkę mocy Earthquake PA-600 ,którą można kupić za ok. 2,5tys. zł to zaniemówisz.

Pamiętać trzeba też,że bez dobrego źródła dźwięku nie ma dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Ci za odp

chcialbym jeszcze dowiedziec sie jak zagraja z relopem

domyslam sie ze nie sluchales go

Wiec wedlug mnie brzmi on dosc surowo,analitycznie, ma dobra dynamike i porzadnego kopa na dole i doskonala kontrole

Tylko nie jestem pewny czy kontrola wynika z tego ze moze nie schodzi za nisko czy moze acoustic energy evo 1 to kolumny ktore z racji ze sa monitorami graja wyzszym basem

Generalnie stopa slyszana dobitnie ale bez zejscia wiekszego

Ale mysle ze w 25 m2 to juz przez monitory a nie przez wzmaka

Kolega chcialby poprawic takze podstawe basowa i zastanawia sie czy siesty zagraja lepiej od evo, w koncu to podlogowki?

chodzi oczywiscie o lekkie zglebienie stopy ktorej brakuje w polaczeniu reloop evo a nie o bas dyskotekowy jak z altusow

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew opinii przedmówcy uważam, że Siesty są wrażliwe na elektronikę, z większością towarzystwa zagrają akceptowalnie (dla mniej wymagających) ale z lepszym uda im się to bardzo dobrze. Jednak przyznam, że nie są tak wybredne, np. jak b&w. Ludzie zestawiają je z odtwarzaczami dvd, bo są to tanie kolumny, jednak to duży błąd. Za te pieniążki ciężko o alternatywę, nie tylko wśród nowych.

Co do basu, to jest jego w sam raz, nie urwie głowy ale ma za to zróżnicowaną barwę, czego brakuje kolumnom za te pieniądze. Warto zainwestować w dobry piec do nich i źródło. Ciężko mi powiedzieć jak zagrają z reloopem (nie mam pojęcia) ale twardy (w moim odczuciu) amc dobrze im partnerował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniak to maniak badziewiastego 16 bitowego umierającego formatu CD, oraz największy przeciwnik dobrych głośników Tonsilu. Siesty dostały sporo nagród, recenzje wypadły znakomicie, do tego zostały, z tego co pamiętam, kolumnami roku wg. internautów. Grają niezwykle muzykalnie, tworzą świetne połączenie z NAD-em tak uwielbianym na tym forum, wersje podłogowe wręcz tworzą ścianę basu (sprawdzałem w pomieszczeniu ponad 30 metrowym. Do tego świetnie zagospodarowana przestrzeń, powietrze w całym pomieszczeniu dosłownie żyło muzyką, a instrumenty były namacalne. Kolumny były napędzane potężnym 250W piecem dual mono, na dodzinie 10-11 było juz dosyć, zero kompresji.

Szkoda że tu na forum są tacy ludzie jak wspomniany Discomaniac, bezmyślnie wypisujący zasłyszane bzdury. Pewnie jak wejdzie do MM dla idiotów i zobaczy trochę zachodniego badziewia to czuje się jak u siebie w domu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

asfanter moze najpierw sprzedaj te muly z domu i posluchaj czegos naprawde dobrego. Na razie nie masz kompletnie nic do powiedzenia poza bezsensowna mantra ktora klepiesz o rzekomo umierajacej plycie CD. Chcialbys miec takie udolkumentowane doswiadczenie odsluchowe jak ja ale niestety bardzo daleka droga do tego. Wtedy Twoje poglady ulegly kompletnej zmianie o 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

18 Maj 2009, 10:18

 

daj sobie spokój z tą krytyką, bo przestała byc już śmieszna a jest tylko itytująca,

nikt Cie nie słucha bo wielokrotnie udowodniłeś, że masz "specyficzny gust"...

 

pomijam to, że wystawiasz nader często opinie o sprzęcie którego nigdy nie słuchałeś !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Gwoli scislosci: Siesty nie sa zlymi kolumnami w swojej klasie cenowej (tanie kolumny budzetowe) a juz na pewno biorac pod uwage klase dzwieku Tonsila. Nie tylko dla mnie ale i dla wielu innych forumowiczow nowe tematy zakladane na temat tych glosnikow sa po prostu nudne. Klasyfikowanie ich przez wielu nieosluchanych forumowiczow (asfanter) do tzw high-endu czy bardzo przyzwoitego hi-fi takze. Wychodzi na to ze cale audiostereo.pl posiada Siesty i sa to najpopularniejsze u nas kolumny. Nic bardziej mylnego. Moze wsrod poczatkujacych lub tych ktorzy maja w tym interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek zrobił się bardzo przyjemny :)

 

Kulturka.

 

Odpowiadając autorowi, AMC to bodajże amerykańskie integry, nowe dostępne były w Polpaku, często spinane z Paradigmami. Chociaż faktycznie w Polsce chyba bardzo mało popularne.

 

Wnosząc coś do rozważań zaczepnych przedmówców, w swojej cenie S. sa bardzo dobre, a za wieksze pieniadze mozna lepiej, to chyba oczywiste. Nie jest to hi-end ale hi-fi to raczej jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

18 Maj 2009, 11:24

 

Nie zmieniaj tematu, Twoje wypociny nie sa złotem dla tego forum a jedynie żołądkową żółcią którą rozlewasz tutaj... tematy o Siestach są dla Ciebie nudne? dam Ci radę, omijaj je!

Nie słuchałeś Siest, to nie wydawaj o nich opinii!

 

Siesty, tak jak powieział kolega liberas, nie są HiEnd'em, ale z pewnością to sprzęt HiFi w bardzo dobrej cenie.

Dowód?

Niemalże 100% zadowolonych po ich zakupie... a to żadkość dla użytkowników takich for..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj jakbym wiedzial ze rozpetam taki dym to bym watku wogole nie zakladał

 

asfander mam pytanie o 2 terminy

co to jest kompresja czy to ma zwiazek z basem?

bylem u kupla ktory ma jamo 606 i jak glosnio slucha to wybrzmiewa dlugi niski bas wogole nie trzymajacy sie rytmu czy melodii piosenki tylko tak sobie buczy

czy to nie jest czasem ta kompresja?

jak mam zrozumiec pojecie sciana basu?

 

zalatwilem od kumpla wzmaka jakis procesor dsp sony z lat pewnie 90

i posluchalismy tych energy evo1 z nim i byla spora roznica w brzmieniu

uwypuklony okragly bas cieplejsze soprany i srednica generalnie fajniej i melodyjnie

ale nie wiem czy ten dzwiek by sie nie znudzil przy dluzszym czasie

potezniejszy bas i dzwieczniejsza gora to moze jednak nienaturalne podbarwienia sony

moze to reloop gra naturalnie i dobrze i tak wlasnie powinien brzmiec dzwiek surowo?

sam juz nie wiem

kolega dazy do naturalnosci z ciepelkiem i melodyjnascia

i znow wracamy do punktu zero

czy zmienic kolumny czy wzmaka

siesty kusza opiniami nawet sam bym kupil ale mam za maly pokoj 15 m2 i pewnie bedzie kicha choc z drugiej strony moze nie byloby tak zle bo przeciez zdania na temat podlogowek w malym metrazu sa podzielone

ale za bardzo odszedlem od tematu

znacie evo 1 bo duzo tu watkow znacie reoopa i wiedzice ze oba sprzety graja bez ucucia surowo wiec prosze o rade bo juz sie gubimy z kumplem co lepiej zmienic

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roro-szu

18 Maj 2009, 17:05

 

Ghostlovescore

19 Maj 2009, 00:09

 

przepraszam, za nietematowość z mojej strony, ale nigdy niewiem czy już w tym momencie hamstwo należy tępić czy jeszcze odpuscić ;) z mojej strony koniec.

 

pozdrawiam i powodzenia w wyborze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

p.fpawlikowski Twoja bezczelnosc siegnela dna. Mam Ci przypomniec jak groziles forumowemu koledze pobiciem w realu wlasnie za to ze wypowiedzial sie negatywnie o polskim sprzecie? Swoje zdanie wyrazilem powyzej i nawet nie chcialo Ci sie go przeczytac. Owszem ludzie sa zadowoleni z Siest podobnie jak sa zadowoleni z Altusow tylko pytanie kto to jest... Na ogol ci ktorzy maja bardzo male doswiadczenie odsluchowe lub sa bardzo mlodzi. I ok bo lepiej kupic Siesty niz Altusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

19 Maj 2009, 11:29

 

Nie rozwalaj wątku, jak coś masz przeciez PW, co nie?

Czy koniecznie chcesz się pokazać na forum?

 

Admin powinien się zając tym trolem który wałkuje problemy emocjonalne swoich znajomych... poproszę o czyszczenie watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siesty nie są najgorsze, ale można lepiej ;) Jest parę polskich firm(jeśli mamy zostać w Naszym Kraju, bo zagranica "śmierdzi") które warto przynajmniej odsłuchać, a najlepiej zrobić porównanie z Siestami. Zresztą tak jak powiedział poprzednik lepiej mieć Siesty niż Altusy(wybryk Polskiego Audio niczym kiedyś modernizacja i tuning Poloneza który trwa do dziś zajeżdżając tandetą).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

p.f.pawlikowski

19 Maj 2009, 11:43

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 495 / 1039 / 0

 

discomaniac71

19 Maj 2009, 11:29

 

Nie rozwalaj wątku, jak coś masz przeciez PW, co nie?

Czy koniecznie chcesz się pokazać na forum?

 

Admin powinien się zając tym trolem który wałkuje problemy emocjonalne swoich znajomych... poproszę o czyszczenie watku.

 

 

 

Bo co zagrozisz pobiciem? Prosze bardzo - nie krepuj sie. Moze jakas ustawka? Przeciez to w Twoim zenujacym stylu kogucie. W przeciwienstwie do Ciebie nie musze sie pokazywac na forum bo raczej jestem znany. Osobiscie i z imienia i nazwiska. Zawsze Ci tak zylka skacze jak mowi sie o Tonsilu czy innych popluczynach po PRLu? Istnieja w swiadomosci wielu forumowiczow (w tym takze moim) tylko jako wspomnienia z dziecinstwa i mlodosci i niech tak zostanie. No ale Ty przeciez tamtych czasow nie pamietasz wiec co mozesz o tym wiedziec. Inna rzecz ze jak ktos by sie postaral to mozna bylo zrobic z Tonsila wiadaca firme europejska ale tak sie nie stalo. W miedzyczasie powstalo w Polsce wiele firm ktore maja duzo wiecej do zaoferowania nie tylko jesli chodzi o produkcje glosnikow ale takze elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Arek_45 nie jest tak zle:) Tylko widzisz wkurza mnie jak taki gowniarz zaczyna sie napinac i odgrazac co on to nie potrafi i czego komus nie zrobi w realnym swiecie. PW do wgladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 19 Maj 2009, 11:43

 

>Siesty nie są najgorsze, ale można lepiej ;) Jest parę polskich firm(jeśli mamy zostać w Naszym

>Kraju, bo zagranica "śmierdzi") które warto przynajmniej odsłuchać, a najlepiej zrobić porównanie z

>Siestami.

 

Tylko, że Siesty są tańsze nawet od AA Phoebe i Mimas, od których są lepsze.

Jeżeli bierzemy pod uwagę tylko nówki w regularnych cenach polskich dystrybutorów, dla Siest, W ICH CENIE, trudno będzie znaleźć równorzędnego konkurenta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

19 Maj 2009, 14:12

 

Dobrze, że forumowicze myślą samodzielnie, bez Twojej pomocy, to z pewnością wysuwają wnioski patrząc choćby na kulturę wypowiedzi. Gadanie bez sensu, reklamuj się gdzie indziej.

Pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski ty mówisz o kulturze?

 

p.f.pawlikowski hehehe... ludzie 50% ciezsi odemnie mieli problemy z orientacja w terenie po konfrontacji... idz dziarku fakty se ogladnij i nie osmieszaj sie bo boje sie krzywde CI zrobic..

papa 2008-04-03 21:15:51 odpowiedz | przeczytane

do archiwum | skasuj

 

p.f.pawlikowski nie ma sensu... za dobrych nauczycieli mailem, a pewnym lubie byc bo mi sie sprawdza...

 

dodam ze mam 172cm wzrostu i 68kg wagi... bylo by nieuczciwe z mojej strony konfrontowac sie z Toba, wole spotkania z doswiaczonymi zawodnikami...

 

badz ostrozny co piszesz, bo znam ludzi co odnalezli by Ciebie za takie wpisy, dobrze ze tego forum nei czytuja... ja sie dystansuje..

 

 

 

Każdy niech sobie sam przemyśli z kim ma do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości co do identyfikacji ostatniej wiadomości prywatnej:

 

p.f.pawlikowski nie ma sensu... za dobrych nauczycieli mailem, a pewnym lubie byc bo mi sie sprawdza...

 

dodam ze mam 172cm wzrostu i 68kg wagi... bylo by nieuczciwe z mojej strony konfrontowac sie z Toba, wole spotkania z doswiaczonymi zawodnikami...

 

badz ostrozny co piszesz, bo znam ludzi co odnalezli by Ciebie za takie wpisy, dobrze ze tego forum nei czytuja... ja sie dystansuje.. 2008-04-03 21:22:37 odpowiedz | przeczytane

do archiwum | skasuj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak żenujące, że nawet nie chce mi się wklejać tego co ja dostałem na PW...

Co ciekawsi, odnajdą w archiwach tego typu kłótni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.