Skocz do zawartości
IGNORED

ACER Aspire ONE 2 pytania


ALTON

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed kupnem modelu A150. Dwa zagadnienia nie dają mi spokoju:

 

1.Czy notebook dobrze radzi sobie z wszelkimi filmami divx? (pomijam rozdzielczości HD i inne ponieważ do tego jest system w domu).

 

2. Jak z dźwiękiem tego maleństwa - czy w tle słychać jakieś piszczenie, szumy, zgrzyty dysku itd? Czy dźwięk nie jest mocno obcięty z danych pasm częstotliwości? (dla porównania karta realtec HD w moim acerze 5620Z gra lepiej, niż np sb audigy 1 a tylko odrobinę gorzej od Audigy 2ZS Gold)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na wpis:

 

"Aspire ONE posiada zintegrowany kodek Realtek ALC268 oferujący dźwięk w standardzie 2.1. Podczas słuchania muzyki efekty pseudo 3D zostają oddane w miarę wiernie, mocniejsze basy powodowały zniekształcenia głosu jak to ma miejsce w każdym praktycznie kodeku. Gdy na laptopie nie odtwarzaliśmy dźwięku nie usłyszeliśmy żadnych niepokojących szumów – tak więc „test ciszy” możemy zaliczyć." Jak to się ma do rzeczywistości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam acerka od kilku godzin. Chodzi lepiej, niż się spodziewałem. Moje wątpliwości zostały rozwiane. A dlaczego acer? Ponieważ mam do tej firmy wyjątkowo duże zaufanie (w rodzinie są 4 laptopy acera i każde pracują bezawaryjnie - w tym moja Extansa 5620Z od roku średnio po 11h dziennie co dzień nie nosząc praktycznie śladów zużycia). Jedyne zastrzeżenie mam do baterii (na niej opiera się tył notebooka) - wysokość nóżek jest różna przez co laptop kiwa się w jedną stronę (ale już przyciąłem nożykiem tą dłuższą nóżkę ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek:

Zajebiście to się urywają mocowania monitora

 

ZGADZA SIE!!!!! ja go zamykalem to widac bylo babechy ekranu

+ pasek bialy na monitorze z boku 6mm

Akku szybko do kitu

za to spady z wysokosci biorka przetrawial 2 razy dobrze

pozatym chodzil do konca i wyladowal na smietniku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro coś ci nie pasuje? hę? Może dać ci sznur i polecić fajne drzewo?

Jak nie macie poszanowania i wyczucia to może wam się monitory same łamią. Zresztą pal go licho. Od tego jest gwarancja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem czy wam się już w dupskach popierdoliło? Człowiek wyraża opinie na temat tego co kupił żeby inni mogli z niej skorzystać i mieć jakiś obraz solidności a tu jakieś najazdy widzę?. Aż się boję powiedzieć że kable nie grają ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kable nie grają, ale wielu twierdzi że, nawet obiady gotują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

ALTON

Nie masz się co denerwować.

Podałem Ci linka, abyś trochę poczytał przed zakupem wypowiedzi na forach, nie recenzji.

Acer to "włoszczyzna" i nic nie poradzisz.

Może i teraz lepiej robią, ale kiedyś to tragedia.

Konkurencyjne dlatego mają ceny, ale obudowy i komponenty, gniazda wtyki etc. to miernej jakości dają.

 

Zawsze przed zakupem najlepiej poczytać z czym ludzie mają problemy, czyli fora, a nie "wypieszczone" recenzje dobrze opłaconych redaktorów.

 

W testach może i dobrze wypadają Acery, ale z trwałością nie tęgo u nich.

Ja swego czasu też miałem podobny dylemat, jakiego lapka kupić i wśród takich firm które brałem pod uwagę; HP-Compaq, IBM, Dell, Asus, padło właśnie na tego ostatniego.

Ale kolejnym będzie któryś z pozostałej trójki (coś starszego P-III, lub M-Centrino) i to głównie ze względu na ugruntowaną markę na naszym rynku, jak i wysoką niezawodność.

 

Decyzję jeszcze możesz zmienić, jest chyba te 10 dni na zwrot zawarte w przepisach.

Ale to Twój wybór.

Wielu Ci pewnie zazdrości że w ogóle kupiłeś i stąd te buraczane wpisy, ale się nie przejmuj nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary bej dzięki za jeden normalny wpis. Ojciec ma ASUSA ale modelu dokładnie nie podam bo nie pamiętam. Laptop liczy sobie dzisiaj ok 10 miesięcy i była to średnia półka cenowa (jak pamiętam kupiony za 2699 w komputroniku). W porównaniu do mojego rocznego acera jest w o wiele gorszym stanie eksploatacyjnym od mojej jak już wspomniałem taniutkiej extansy (a też używany z dbałością - zawiasy ekranu dostały luzów, na ekranie pojawiły się 3 punkty jakby jaśniejsze niż reszta, wiatrak zaczął rzęzić i pojawiły się drobne luzy w pace). Stąd to duże zaufanie (obym się nie przejechał :).

 

Jeżeli ktoś odbiera moje wpisy jako chwalenie się, wywyższanie to ma problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać. Mój acer ma wyblakłe miejsce koło lewego nadgarstka (od opierania) i fakt - puściło po chyba 3 miesiącach używania. Po prawej stronie koło diodki wifi jest luz ok 1mm i nic poza tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

ALTON

Sam widzisz że jak kupuje się lapka to też trzeba zwracać uwagę i na kolor, jeśli ten lapik ma to, to na pewno jest malowany.

Te z naturalnym kolorem obudowy-plastykiem nie posiadają tej naleciałości "wytartego nadgarstka", zazwyczaj bywają czarne jak HP i IBM, lub szare.

Późniejsza odsprzedaż jest dużo łatwiejsza, kupujący zwraca uwagę na takie szczegóły, a i samo otarcie świadczy jednocześnie o mocnej eksploatacji sprzętu.

Trochę psychologii nie zaszkodzi. :)

 

Znajomemu już na gwarancji Acera sypały się gniazda, słuchawkowe, mikrofonowe, ale to też zależy jak się często "wsadza" ;) wtyczki oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

...te 3 kropki na ekranie to wypalone pixele, gwarancja dopuszcza chyba do siedmiu, później wymiana matrycy, ale to wszystko uzależnia i zawiera w warunkach gwarancyjnych producent danego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie nie pixele ponieważ kropki mają średnicę ok 6mm i są to tak jakby mocniej podświetlone punkty na matrycy. Tak czy siak jak najbardziej się z tobą zgadzam. Mam jednak zamiar używać sprzętu aż do śmierci naturalnej więc nie przeszkadza mi wyblakły plastik pod nadgarstkiem. Wiadomo. Acer nigdy nie będzie na poziomie prawdziwego IBM..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pani ma acera 7720 anglika.hula sobie b dobrze.zmienilem tylko viste na xp pro.

ja jestem zwolennikiem della i sony.tego małego acerka testowałem zaraz jak sie pojawił i wydawał sie bardzo sympatyczny jednak z dyskiem nie z ta mała famiecia flash.wybrałbym jednak szajsunga z tych małych komputerkow.szajsung stara sie naprawde wzorowo wchodzac w branze komputerowa.

acer z atomem i na chipsecie intela z takowa grafika nie wydala pradowo i nie jest to najlepsza konfiguracja.testy sa na forach komputerowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumidokolalas, 18 Maj 2009, 19:30

 

>Akku szybko do kitu

 

Potwierdzam i ja. Mój acer ma około roku. Bateria nie starcza już nawet na 45 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mały Acerek całkiem nieźle spisuje się z połączeniu ze Squeezeboksem. Podróżna bateria wystarcza na ponad 5 godzin pracy. Większy laptop - HP nx6110 po kilkunastu miesiącach niezbyt intensywnego użytkowania wyczerpuje baterię w ciągu niecałej godziny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.