Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz cd 16 vs CD ADVANCE ACOUSTIC


horak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Posiadam przedwzmacniacz 206 i końcówkę mocy 406 Advance Acoustic i byłem zdecydowany na zakup cd ADVANCE ACOUSTIC MCD 203 II lub MCD 204, a tu nagle pojawiła mi się możliwość kupienia od kolegi z Niemiec w idealnym stanie CD Marantza cd 16. Jest to znajomy ojca więc wiem, że sprzęt jest w idealnym stanie - to jest pewne - chce za niego ok 1800 pln. - mam pewnść, że to pierwszy właściciel, pudło, instrukcja,papiery i zawsze gdyby coś było nie tak to mu oddam. Nie mam jednak możliwości przesłuchania. Czytałem że jest to niezły sprzęt tylko leciwy ale wtedy robiono porządne CD. Co myślicie o tym wszystkim. Czy ten Marantz patrząc na dzisiejszy czas to sporo lepsza klasa niż ten Advance Acoustic ponieważ za tą samą cenę można dostać używanego Advanca. Warto kupić Marantza ?? Mam kolumny Monitor Audio RS6 i słucham lekkiego rocka, smoothjazzu, trochę popu.

 

Z góry dzieękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza CD16 oceniam jako lepiej grającego niż Meridian 506.24. Marantz jest oparty na słynnych kiedyś przetwornikach DAC7 (TDA1547). Te przetworniki wypadają świetnie nawet w porównaniu z wieloma współczesnymi kostkami. Marantz ma dwa TDA1547 i jest zbudowany jak czołg, z bardzo solidnym zasilaniem. Z całą pewnością gra o niebo lepiej niż nowszy CD17 we wszystkich odmianach. Nie wiem czy za tą cenę da się kupić jakieś bardziej wartościowe źródło niż CD16, nawet z drugiej ręki. Z Advance jednak nie porównywałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza będę miał na dniach - myślę, że brzmieniowo będzie mi pasował. Przeczytałem same dobre opinię o nim. McGyver też wypowiada się pochlebnie. Cieszę się ponieważ mój egzemplarz ma wymienione gniazdo sieciowe więc będzie można zmieniać kable, a z tego co czytałem to właśnie oryginalny kable sieciowy zamontowany na stałe był jego mankamentem. Jestem ciekawy jak zgra się z moim pozostałym sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dobrze, że nie kupiłem CD Advanca bo byłem praktycznie zdecydowany. Zobaczymy co z tego wyniknie. Nigdy nie miałem doczynienia ze sprzętem wyższej pułki z lat 90 tych ale wiele czytałem, że modele z tych lat były bardzo udane. Zawsze miałem obiekcje, że jak się coś popsuje to ciężko będzie naprawić, a wiele części będzie niedostępnych jak np. laser. Teraz się zdecydowałem i jeszcze najprawdopodobniej w tym tygodniu zobaczymy jak będzie w praktyce. Przyznam się, że przez miesiąc miałem CD Denona DCD 1500 AE ale niczym mnie nie zaskoczył - spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Dla mnie grał porównywalnie jak odtwarzacze znacznie tańsze. Byłoby dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem gdyby ten Marantz okazał się sporo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odnośnie ADVANCE ACOUSTIC 204, dwie uwagi: 1)NALEŻY wymienić lampy no name chińskie (ecc83) na jakies nosy, słuchanie na oryginalnych to strata czasu. 2) odtwarzacz bardzo czuły na interconecty trzeba dobrać , bo na niektórych jest nieciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Marantza CD16. Do momentu zakupu używałem dvd. Pierwsze minuty po przesiadce na to cd były mieszane. Byłem mocno przyzwyczajony do dźwięku z dvd - mogło się to podobać bo dvd grało lekko głośniej z mocniejszą górą - wysokie tony były ostre i strasznie wyraźne - wtedy naprawdę mi się to podobało. Po podłączeniu cd na początku było więc mi dziwnie ale obecnie bardzo doceniam dzwięk i barwę Marantza i od czasu do czasu robię sobie próby z podmienianiem źródła żeby słyszeć różnicę. Marantz na pewno zagości u mnie na długo ponieważ ma w sobie coś takiego, że im dłużej go słucham tym bardziej mnie do siebie przyciąga. Jest to źródło o bardzo ciepłym i zrównoważonym dźwięku, moim zdaniem nic nie przebarwia, puszcza materiał taki jaki jest - nie ma tak ostrych wysokich tonów jak dvd i dopiero teraz zrozumiałem, że w dvd to wszystko było przejaskrawione, przebajerzone. I jeszcze jedno - jak na swoje lata to wizualnie wygląda super, na mnie bardzo duże wrażenie zrobiła masywna, potężna szuflada cd i laser który czyta płyty w sekundę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.