Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ PM7OOO. Strzał w lewym kanale.


belmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega przyniósł mi swój wzmacniacz z takim problemem. Po włączeniu wzmacniacz gra kilka minut powiedzmy normalnie, ale dla mnie lewy kanał gra inaczej - zdecydowanie ciemniej. No i po tych kilku minutach strzał głośny, średniej częstotliwości, chociaż słuchałem cicho. Kanał milknie a po chwili słychać w nim jakies syczenie. Jak ostygnie znowu gra pare minut.

Ktoś może podpowie co padło? Z tego co widzę to wzmacniacz był "grzebany", ale tranzystory są oryginalne.

 

pzdr sławomir

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość V-savage

(Konto usunięte)

belmondo, 18 Maj 2009, 20:34

Przez te kilka minut po wlaczeniu wzmak pracuje normalnie?

 

DO wymiany/sprawdzenia kondensatory elektolityczne i zimne luty. Tranzystory musza byc sprawne jesli wzmacniacz pracuje kilka minut.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>V-savage

 

Nie zrozumieliśmy się dobrze - pytałem, czy w parze z tranzystorami mocy pracują termistory i czy to właśnie termistory nie są uszkodzone. To stosunkowo częsta usterka, objawy się zgadzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektronice się nie znam, ale miałem kiedyś coś podobnego w arcamie wzmaku że były skoki głośności, gra spokojnie aż sie rozgrzał trochę i za chwile jak bym na godz 11 zrobił, i zarz cisza, z 10-15 spokój i znów.

Okazało się że gniazdo głośnikowe się poluźniło i nakrętka spadła na płytkę i zwierała co jakiś czas w sekcji wzmocnienia.

 

Nie mówię że to akurat to, ale jeśli ktoś grzebał to może zostały jakieś cynowe pozostałości czy inne drobiazgi, może warto nim poruszać przewrócić do góry nogami, może coś wyleci, to jest coś co można zrobić od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.