Skocz do zawartości
IGNORED

CARDAS GOLDEN REF czy STRAIGHT WIRE CRES


gator

Rekomendowane odpowiedzi

ale trzeba pamiętać, że harmonix nie jest liniowy

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie HiFi Critic pojawiła się nowa kategoria w ranking - kable.

 

Proszę zwrócić uwagę na pozycję GC (i vdH the First Ultimate ;-):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co znaczy że Harmonix nie jest liniowy ale w porównaniu do CGR brzmiało jakby zestaw był o klasę wyżej - świezo, z powietrzem, detalem, rozciągnięciem w pełnym paśmie

 

CGR - zamulił jak bagniste dno rzeki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam,

Kiedyś w Twoim wątku "Kable Harmonix" popełniłem dosyć szczegółowe opisy tych kabli. Może będą pomocne.

Nie wiem w jakim zestawieniu słuchałeś Cardasa GR. Jeżeli był to CD i wzmacniacz Accuphase, jak mogę wnioskować, to mam podobne odczucia. W tym zestawieniu mogło to nie zagrać dobrze. Podobnie zagrało u kolegi z E530 i DP78. Lepiej sprawdziły się tam nawet miedziane Kondo, a najlepiej Transparent (ten za około 8kzł), który pozostał. Oczywiśćie RCA, co w przypadku tych urządzeń ma akurat słyszalne znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem i to nie tylko CGR, wszystko ustało jak zaczełem bawić się również zasilaniem. Muli, bo masz inaczej poprowadzone fazy w zasilaniu. Nie bede wyjaśniał ale "pobaw sie prondem". niektóre kable sa niewrażliwe na różne fazy w zasilaniu, CGR jest wrażliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system byl po mulistej stronie skoro interkonekt tak zamulil, gladkie i szcegolowe jest occ srebro, w tej chwili mam i sygnalowe , i glosnikowe takie z , w sumie najwyzszej półki , mam tez dobrego neotecha OCC miedzianego i na srebrnym jest wiecej muzyki, jest szybszy, bardziej szczegolowy natomiast przy gorzej nagranej plycie, rzadko, ale wystepuje to, sa wypchniete syczace gloski, po przelaczeniu w tym momencie na glosnikowy miedziany ustepuje to w duzej czesci , do w pelni zrownowazonego systemu nie wyobrazam sobie czegos lepszego niz occ srebro natomiast niestety z uwagi na nie do konca odpowiednie warunki lokalowe czy tez skopane plyty jednak czasami trzeb miedzia ten dzwiek przelamac, miedz duzo wiecej wybacza, chyba , ze to jest srebrzona miedz, ale o tym wolalbym sie nie wypowiadac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze kiedys sprobowac tego cardasa, podobno kabel potrafi byc magiczny i jest po stronie czerpania przyjemnosci z muzyki jako calosci, bez rozkladania na czynniki pierwsze, mam naprzyklad nie za dobre doswiadczenia z tanim siltechem , ktory byl zawsze u mnie jasny i szorstki czego nie ma w srebrze z wysokiej polki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Cardas GR to znakomity kabel. Sam szanowałem ale trochę nie doceniałem Cardasa, bo wcześniejsze próby z Neutral Ref (gumowy bas) i Golden Cross (stłumiona góra) nie wypadały najlepiej. Jednak Golden Ref to inna bajka. Wspaniała muzykalność, oddech, dynamika, przestrzeń i łagodność pozwalająca na komfortowy głośny odsłuch bez utraty szczegółów i obcięcia góry jak w np. VdH - u mnie wpasował się wyśmienicie między CD i pre i po prostu to jest to. Tak jak kiedyś pisał Americano - jest tak jakby klocki weszły w inną interakcję między sobą. Wcześniej używałem AQ Sky i to nie było to - kabel bardzo podkręcony i na dłuższą metę po prostu męczący choć w krótkich odsłuchach zawsze powodujący opad szczęki. Tak też go kupiłem. Cóż, teraz myślę o wymianie również drugiego IC i kabla głośnikowego na Cardasa GR, ewentualnie głośnikowy Golden Presence ze względu na cenę. Polecam Cardasa GR, w wielu systemach może być to kabel docelowy. Co prawda jest kilka kabli, o których niektórzy mówią 'lepszy Cardas' (np. Kubala-Sosna czy właśnie Straight Wire) ale już to samo świadczy o jednym - Cardas jest jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

A ja myślę (i nie od dziś to wiadomo), że Cardas po prostu kompletnie nie zgrywa się ze sprzętem Accuphase, przy czym mówi to tyle samo o kablu jak i o sprzęcie. Równie prawdziwe byłoby stwierdzenie, że Cardas muli jak i że Accuphase muli. Tak naprawdę ani to ani to nie jest prawdą i są to wszystko świetne produkty, tylko nie do grania razem. Z Accuphase to akurat by się mógł sprawdzić mój były AQ Sky, którego ja miałem serdecznie dość. Tak to już jest z kablami - bardziej niż klasyfikacja na zasadzie lepsze - gorsze liczy się ich spasowanie z konkretnym systemem. Ale przerzuciłeś trochę sprzętu, więc powinieneś to wiedzieć. Tak samo nie pisałbym o lepszych Cardasach - to też będzie 'system dependent'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś na pewno wie,czy można przerobić Straightwire Crescendo rca-rca na xlr-xlr(był w sprzedaży, itaki i taki)?Do kogo ewentualnie zwrócić się z taką przeróbką?Bardzo lubię ten kabel i chciałbym go zachować,a potrzebuję dobrego xlr-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.