Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kondy , kendeil czy inne ????


zed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . wysuszyły się w strusie 140 MK II kondy Kendeil 63V 6800 105 C . Mam prośbe o pomoc w doborze kondensatorów , znalazłem takie w krakowie za około 15 PLN czy warte one są czegoś czy może coś innego polećicie ( byle nie przesadzać z ceną ). dokładnie zepsuł się jeden ale jak wymieniać to już chyba wszystkie ? .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wcisnął Nichicon'y, szczególnie ze złotej serii. Nie wiem, jaką mają opinię w "wielkim, audiofilskim świecie", ale z pomiarów wiem, że bardzo dobrze trzymają parametry. Cenowo w miarę przyzwoite, jak robiłem na nich jakiś wzmak Sony, to wyszło coś ze 120PLN. W danym przez Ciebie przypadku na przykład:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wymieniałem takie same Kendeile w Radmorze x4, znalazlem jedynie Samwha oraz powyzsze Nichicon. Kupiłem Nichicony, sa ok. Tylko te z aukcji maja coś pokręcony wymiar, pewnie to błąd w opisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, szerokość jest taka sama. O ile dobrze pamiętam te kondy, to wysokość podana na aukcji jest inna niż w karcie (faktyczna wysokość tych kondensatorów). Jeśli to błąd w opisie aukcji, to będą one troszkę wyższe.

 

Jeśli chodzi o Jamicon, to pewnie ryzyko, bo te kondensatory powinny być dedykowane dla audio, jednak lepiej jakby elektronicy wypowiedzieli się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Jeśli chodzi tylko i wyłącznie o główne filtrujące to faktycznie Nichicon KG są fajne (ale zdałoby się je zdeko ożywić np bypassami z polipropylenów o małej pojemności). Postaraj się poszukać na e-bayu serii goden supply są to referencyjne Nichicony jednak bardzo trudno dostępne. Ich zaletą jest trwałość i neutralność. Nichikony serii KG i KZ lubią bocznikowanie polipropylenami i polistyrenami. Druga sprawa, że bardzo dobre efekty daje łączenie ich np z Elną Silmic. U nas w kraje przechodzi sie obok Nichiconów obojętnie i uważam, że niesłusznie - warto zauważyć ile ich siedzi w dobrym zachodnim sprzęcie (właśnie na zasilaniu) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Dźwięk bardziej wypełniony (robi wrażenie gęstszego) i równomierny w całym paśmie. Jednak bez fajerwerków. Dla niektórych Nichicon jest "zbyt grzeczny" i "zbyt mało kolorowy" ale ja uważam, że właśnie taki powinien być kondensator. Nichicona KG najlepiej okreslij mianem neutralny czyli nic od siebie a robi to co powinien kondensator - filtruje a nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . nic w sumie poza tymi kondami nie znalazłem . no znalazłem jecze rubikona ale cena około 45 PLN za sztuke więc troche za dużo .

więc zostane chyba przy tych nichiconach ..

pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struss wkłada aktualnie zielone Jamicony. Są dobre, o niebo lepsze od poprzednich czarnych.

Nichicon jest też dobry ale do Chopina go nie wkładałem. Koniecznie uformuj je przed odpaleniem.

Było by dobrze gdybyś trafił na 50V. Wyższe napięcie elektrolitu niż zasilania nie jest wskazane a za niskie (już o 10%) może skończyć się katastrofą w pudełku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co było w 140-ce ale daj 4 x 10000uF i nie kombinuj z bocznikowaniem. Ten zasilacz jest niezły i ma wszystko co trzeba a jak coś odpalisz to na serwis Strusa trzeba będzie i krowę sprzedać :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) daj z zaciskami śrubowymi o dobrych parametrach prądowych rezerwa w tego typu newralgicznym miejscu jak zasilacz nie powinna zaszkodzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie dawajcie irracjonalnych porad.

To jest 140-tka Strussa

Jak coś dupnie nikt tego wzmaka nie uruchomi (poza producentem) - do kosza.

A jeśli tak to ma u mnie duuuże piwo - wcale nie wirtualne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Co ma dupnąć ? przy normalnym montażu i zachowaniu podstawowych reguł typu. prawidłowa polaryzacja itp. nic nie może się przecież stać.

 

Nie było mnie na forum długi czas po wymianie tych kondensatorów ;-) a widze że były jeszcze jakieś wpisy ;-)

 

więc powiem że d*pło !!!!!!!!!! he he he he po wymianie tych kondensatorów byłem tak napalony że odpaliłem wzmak przed uformowaniem bebechów no i d*pło ;-) . byłem przerażony kosztami jakie mnie czekają !!!!

Zaniosłem więc wzmacniacz najpierw do osiedlowego elektronika audio , jakże wielkie było jego zdziwienie ze ten wzmak kosztuje ponad 2000 PLN he he he uśmiał się tylko i powiedział że widział lepsze konstrukcje za te cene ale odbiegam od tematu więc powiedzial że go obejrzy . kosztowało mnie to tylko na szczęście 70 PLN w tym części około 12 PLN ( mówił że tylko poszedł jakiś układ sterowania ) .

a pozatym dowiedziałem się już że były trzy modele 140 były jeszcze 140 MKII i 140 L jaką ja mam nie wiem ale ponoć wszystkie testy podają że 140 i 140 MKII są bardzo chłodne i ostre natomiast mój jest tak ciepły że wkońcu bowersów można słuchać godzinami ( miałe creka 4330 CA500 i to są naprawde jasne i chłodne wzmacniacze a mój struśś brzmi przy nich jak lampa ) .

posiada 8 kondensatorów 6800 microF więc wymieniłem wszystkie 8 masakra dzwięk znowy jak nowy faktycznie różnica spora ( tak jak by się przesiąśc z kasety na kompakt ) he he he

ale zaeksperymentowałem i dodałem jeszcze 4 * 6800 ( w sumie 12 * 6800 ) i niestety spore rozczarowanie dzwięk jeszcze bardziej przejrzysty dynamiczny słychać wiecej szczególów nalotu i gra wydaje mi się głośnej bez większych zniekształceń po prostu klasa wyżej i tak już zostało .

chciałem jeszcze z ciekawości dodać 4 *6800 ale nie wiem jak wytrzyma to wzmak i czy czegoś znowu nie uszkodze

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozatym elektronik powiedział że nie mam takiej potężnej pojemności filtrującej bo kondy są łączone szeregowo po 2 więc nie wiem czy z dwóch mamy 4000 microF chyba ze wzoru coś 3700 , włąśnie takie było moje zdziwienie jak mierzyłem napiecie miernik podawał 118 volcików a kondy na 63 volty więc coś mi nie pasowało he he he jak ja elektryk mogłem tego nie zauważyć .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.