Skocz do zawartości
IGNORED

Poprawić Technics-a SU-A700 AA


opteron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ochote cos zmajstrowac w moim wzmaku, tzn brakuje mi troszke klarowniejszego dzwieku, ktos mi powiedzial ze montuja tam tandetne opampy, pytanie czy moge sobie cos lepszego po prostu tam zalozyc? Chodzi mi tutaj o jakas prosta modyfikacje, wzmacniacz nie szumi, itd tylko brakuje gory, klarowniejszego srodka, taki jakis zamglony jest, prosze o jakies PROSTE wskazowki co by tam zmajstrowac dzieki. Acha kocowki sa jakies tam FOS-FEET dobre to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Dreamer 1

(Konto usunięte)

Witam! Ja wymieniałem w swoim SU-V900 i w jakimś amplitunerze opamy i w obu przypadkach dźwięk przestał męczyć!Zyskał na przestrzeni,czystości i dynamice (chociaż SU-V900 jest bez porównanie lepszy brzmieniowo od tamtego amplitunera).Zastosowałem OPA 2604 i OPA 627(ten drugi jest pojedynczy i trzeba o tym pamiętać) Myśle,że na początek 2604 czy 2134 spokojnie wystarczą.(oba podwójne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem ta 700 nie jest zwyczajem Technicsa zrobiona na hybrydowych modułach? Jeśli tak, to w końcówce mocy niewiele poprawimy. Można zająć się przewdwzmacniaczem - jeśli są opampy to wymienić na lepsze, powymieniać kondensatory (szczególenie elektrolity). Warto też przyjrzeć się zasilaniu - w budżetowych konstrukcjach Japońce zazwyczaj oszczędzają na czym się da. Musiałbym zobaczyć schemat żeby podpowiedzieć jakieś konkretne zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana (w innym co prawda modelu) wzmaka operacyjnego na 2604 nie przyniosła poprawy, dźwięk stał się co prawda niby klarowniejszy jakby "ładniejszy" . ale utracił swoją naturalność. Jedyne co przyniosło pewną poprawę to wymiana kondensatorów elektrolitycznych w torze sygnału na analogiczne jednak WIMY i zmiana kondensatroów w zasilaczu na większe i lepsze jakościowo. Zmiany nie są jednak oszałamiające, choć od razu słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poznac czy koncowki mocy sa hybrydami? Czy jesli zaczne od zasilania tzn wpakuje tam tyle pojemnosci ile sie da :) bede slyszal poprawe przy niskich poziomach wysterowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zrobic rozeznanie na jakich komponentach zbudowany jest wzmak, poszukalem sobie troszke, to co sie okazalo bylo na prawde zenujace, AN7062 za 22.95 zeta, cos co nie wiem czym jest TC9163N - 23.36, koncowek nie bede ruszal bo to jakies RSN6000A 480zeta i cos na czym pisze power module svi3205b - 280.10, czemu wsrod takich drogich elementow jakis cymbal montuje jakiego opampa AN6558 za 1.71!!!!!!!!!!!???? Chcialbym wkleic OPA2134 ale zamiast ktorego? AN6558 (8 nozek) czy AN7062 (18 nozek)

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->opteron

 

AN6558 mozesz swobodnie wymienic na np. opa2604 i wiekszosc podwojnych wzmacniaczy operacyjnych. Najlepiej zamontuj podstawke precyzyjna pod uklad scalony - bedziesz mial mozliwosc swobodnego testowania. Tego drugiego ukladu nie kojarze, ale wzmacniacz operacyjny to raczej nie jest ;-)

 

Z kondensatorami nie przesadzaj - najlepiej wymien je na takie same wartosci tylko lepszej firmy (Elna, Panasonic... do wyboru). 10 000uF na galoz zasilania to rozsadna wartosc w przypadku zasilacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten AN7062 to prawdopodobnie jakis przedwzmacniacz, pytanie czy mozna by jaki lepsiejszy wymyslec?

Podaje link moze zerkniesz na co mozna by to wymienic z rozsadkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

AN7062- niskoszumny wzmacniacz napięciowy. Stosowany przez Technicsa od wielu lat.

RSN6000A - Wzm napięciowy kl. AA, 4 tranzystory polowe + stabilizacja pr. spocz.

svi3205b - power amp.

AN6558- phono EQ amp.

UPC4570- tone amp- odp ~ NE5532

NJU7312- input selector.

Kondensatory mają 8200uF/50V, prawdopodobne Panasonica (ten sam koncern) i wymiana ich raczej nie wniesie oczekiwanej poprawy.

Wydaje mi się że problem jest w dużej wartości sprzężenia zwrotnego, co jest kosztem niskich znieksz. harm.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> DonWojtas

Zgadza sie kondensatory 8200uF/50V oznaczenie Xpro czy jakos tak, widze ze doskonales znasz ten wmzacniacz, skoro AN6558 odpowiada za phono to wymiana na OPA2134 nic nie da, w takim razie ktory scalak mozna wymienic aby to przynioslo jakas poprawe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> DonWojtas

Tzn. nie znalazlem scalaka o takim oznaczeniu UPC4750

Daj mi prosze na siebie jakies namiary, gg albo maila, chcialbym sie dopytac kilka rzeczy zanim cos zepsuje a Ty mozesz mnie od tego ustrzec.

Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie patrzalem dokladnie, jest pod przednim panelem UPC4750, jesli go wymienic to na co, czy w momencie gdy regulacja jest wylaczona on nie jest uzywany? Czy w tym wypadku wymiana wzmacniacza napieciowego moze wniesc poprawe? Pisales ze moze przyczyna "mulowatego" dzwieku jest duza wartosc sprzezenia zwrotnego, ale w ktorym miejscu, jak mozna to przetestowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale wydaje mi się że nie masz większego doświadczenia w elektronice. W tej sytuacji grzebanie w sprzęcie może przynieść opłakane skutki. Posukaj doświadczonego elektronika. Tyle słowem ostrzeżenia.

Na płycie przedniej jest przycisk "Direct", lub coś takiego. Po włączeniu go omijasz przedwzmacniacz, a sygnał trafia a wejścia, poprzez potencjometr na wejście końcówki mocy. Z pobieżnych oględzin schematu wynika, że jest kilka obwodów sprzężenia zwrotnego. Poza tym w klasie AA, z tego co pamiętam, jest osobny wzmacniacz prądowy( tutaj to będzie SVI3205) i wzm. napięciowy (RSN6000), ale mogę się mylić. Dosyć dawno o tym czytałem.

Pamiętam że pisał o tym Feszczuk lub Witort na łamach Radioelektronika. Proponuję poszukać tych artykułów i pogłębić znajomość tematu.

Moje namiary w "o mnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie AA jest wzmacniacz mocy. Tak jak w każdym wzmacniaczu. Plus dodatkowo jest zastosowany szybki wzmacniacz napięciowy wzorcowy. Ot i cała filozofia. Później na wyjściu jest taki fajny mostek, w którym są łączone wyjścia wzmacniaczy i sprzęzenia zwrotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie ma urazy faktycznie jestem laikiem w tym temacie dlatego tak szukam pomocy na lewo i prawo:) jednak posiadam zdolnosci manualne wiec jak tylko bede wiedzial co i jak, to zrobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic do czego sluza i czy mozna je usunac tranzystory (opisane jako muting count.) ktore jak wynika ze schematu maja co jakis czas zerowac sygnal tzn zwierac go do masy to wszystko jest bezp. przed ukladem AN7062N? Jakos mnie dziwi po co ktos stosuje cos takiego, bez tego bedzie chyba lepiej :)?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.