Skocz do zawartości
IGNORED

HI-END -...no właśnie gdzie jest koniec?


WildStar

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

U mnie z zakończeniem jest jak z moim dziadkiem, który gdy rzucał palenie powiedział: "Dzisiaj jest niedziela. Od jutra nie palę". Jak powiedział, tak zrobił. A wtedy kopcił 40 sztukasów Popularnych z lufki.

Chyba taka nasza rodzinna tradycja.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WildStar, 28 Maj 2009, 07:45

Therion jakiego masz choppera?

 

Kupiłem piękne, czarne Virago 1100. Gdyby nie inne wydatki wybór byłby być może inny (np.HD:) ale i Virago szybko nauczyło mnie respektu. Fajnie się nim jeździ powoli, dostojnie ale co chwilę mi przypomina, że jakby trzeba było przypiepszyć, to ono jest więcej niż chętne :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa rozterki ludzi , ktorych tak naprawde nie stac na sprzet , ktory maja, wydaje taki ostatnie grosze na sprzet, dzieciom od geby odbiera , a pozniej wyrzuty sumienia, kiedys do mojego kumpla przyjechal facet kupic kolumny samochodem , ktory kosztowal ze 20 razy mniej niz te kolumny, a ubranie jakie na nim wisialo moglo kosztowac ze 100 -200 pln z butami, niektorzy po prostu przesadzaja i maja cos troche z glowa nie tak, nie stac Cie nie kupuj, jeden odklada 500 pln w miesiac, drugi 5 tysiecy , trzeci 50 tysiecy, goscie z ostatniej grupy odwiedzaja forum takie jak to tylko przelotem, ale istnieja, dla kazdej grupy jest inne hi-fi, samochody itd. nic w tym dziwnego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WildStar, 28 Maj 2009, 07:45

Może trochę więcej utopiłem w audio

 

ja za to trochę więcej utopiłem w dwa mieszkania :))) No, tak z 10x tyle :)))

 

 

Ktoś tu liczył średnią krajową jako 3.500 i mozliwość odłożenia na sprzęt 500zł miesięcznie? Sądzę, że takie osoby nie są właścicielami sprzętów za 150 kafli, bo to już byłoby szaleństwo. Co innego jak sie odkłada 5.000 zł miesięcznie. To rozumiem.

 

Ale są desperaci - wiem. Znam osobę, która po 2 latach wróciła z Anglii bez grosza, bo nie mogła znaleść pracy. Przynajmniej taka była wersja oficjalna dla rodziny. Tak naprawdę, to miała pracę cały czas, tylko że za wszystko kupiła klocki audio. Straszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można całe życie przesiedzieć w audio, nie podróżować po świecie, jeżdzić tylko MZK i PKP, nie zamawiac pizzy... tylko po co? Dla tych kilku dodatkowych dźwięków?

 

Jak je zechcę ich posłuchać, to wybiorę się na odsłuch do najlepszego salonu audio.

 

Żeby zjeść smaczne ciastko, nie trzeba od razu kupować cukierni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

z wielu wzgledow przyjemnie miec dobry dzwiek w domu, na kazde zawolanie...to jest wybor kazdego czlowieka na co wydaje zarobione przez siebie pieniadze jesli jego rodzina ma co jesc i placi rachunki...nie ma nic zlego w sprzecie za 150 000, tak samo jak nie ma nic zlego w zegarku za 70, oprocz tego , ze nas na to nie stac, no ale z tym trzeba sie pogodzic, tu jest mysle sedno sprawy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

>z wielu wzgledow przyjemnie miec dobry dzwiek w domu, na kazde zawolanie...to jest wybor kazdego

>czlowieka na co wydaje zarobione przez siebie pieniadze jesli jego rodzina ma co jesc i placi

>rachunki...

 

Jeśli się przy tym nikogo nie oszukuje, to tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor.

To w obcych jezykach można sobie pofolgować? W ojczystym nie bardzo?

Kto teraz będzie te arcyciekawe wątki zakładał?Popularność spada i notowania idą w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płytach ok. 100 tys.

Sprzęt - wliczając wszystkie zmiany- ok. 80 tys.

I gdy przez dwa tygodnie rozważałem (bo drogo) zakup laptopa w cenie 1 m dobrego kabla przyszło olśnienie. END.

Od dwóch lat nie ma żadnej inwestycji. Płyta jedna na dwa trzy miesiące. I żyje się bardzo przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bardzo rozumię co jest złego w wydawniu wielkiej kasy na sprzęt audio.

Wspomniane skrajności - ok, gdy cała rodzina cierpi z powodu hobby 'głowy rodziny' to nie jest fair.

Ale z drugiej strony chodzi przecież o spełnianie własnych pragnień, dążenie do pewnego celu.

 

Therion wspomniał o znajomym który wyjechał do Anglii i za zarobione tam pieniądze kupił sprzęt audio. Ok, a ja znam kilkanaście osób które też wyjechały i za zarobione pieniądze kupiły samochody itp. Jaka różnica?

PawelP z kolei rozważył absurdalność odkładania co miesiąc 500zł na audio. Ok, tysiące ludzi spłaca takie albo większe raty za samochód. Znów się spytam: jaka różnica?

Otóż tak naprawdę żadna. Przy niskich dochodach sprzęt grający za 50k jest taką samą ekstrawagancją jak środek transportu również za 50k. Są takim samym obciążeniem i mogą tak samo uszczęśliwiać posiadacza.

Zupełnie nie mogę pojąć tej naszej mentalności. Samochód na który Cię nie stać? Ok. Aparat fotograficzny za 5k? Ok. Kabel za 500zł? Wariat! Albo lepiej: plazma za 10k - ok, kolumny za 10k - znowu wariat.

 

Ja nie dałem się wciągnąć w wir zakupów. Raz że jestem wrodzonym skąpcem, dwa że wstawianie super-cuda do pokoju bez możliwości gruntownej adaptacji mija się z celem. Ale rozumię ludzi, którzy wydają pieniądze nie zgodnie ze stereotypowym obrazem polskiej rodziny, tylko według osobistych pasji. Oczywiście że można jeździć MZK i PKP itd, czemu nie. Chociaż i w tym trzeba mieć umiar. Jak to jeden pijaczek mi kiedyś powiedział: 'bo wszystko musi być w miarę' ;) Są inne potrzeby, a najlepiej chyba mieć wiele zainteresowań. Tylko co ja będę kogoś pouczać, każdy robi jak mu pasi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, z samochodami jest inaczej- palą paliwo, kosztują przeglądy, naprawy i ubezpieczenie i zużywają się generalnie dość szybko.

Sprzęt audio może posłużyć i ze 20 lat, bezawaryjnie i tanio.

Chociaż z drugiej strony- na wakacje nie zabierze, do pracy nie zawiezie, kasy nie zarobi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelP, 28 Maj 2009, 18:16

 

>Trudno się z tym zgodzić, tak nawet czysto logicznie. jeżeli tyle samo radochy może dać sprzęt za

>10k to wydając 150 koła się nieźle dało ciała. Bo przez parę lat trzeba było na to pracować. Np.

>przy średniej płacy 3,5 tys. zakładam, że audiofil w modelu 2+1 z marnie, ale jednak pracującą żoną

>może odłożyć, no ile, z 500 PLN miesięcznie na audio. no niech będzie 1000 PLN. To jest rocznie 12k

>to przez 10 lat 120k. 150k - 10k (alterntywny koszt taniego wariantu z taką samą radochą) = 140k. 10

>lat harówy ...

 

To zależy od pomieszczenia, rodzaju słuchanej muzyki etc - ja będę się upierał przy swoim zdaniu. Frajdę można mieć z dobrze zestawionych klocków kosztujących niedużo. Oczywiście idiotyzmem i draństwem jest wywalanie pieniędzy na sprzęt kosztem rodziny, ale na sobie można w rozsądnych granicach oszczędzć ( kiedy byłem młody często zamiast obiadu kupowałem sobie bułkę, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczałem na płyty - nie widzę w tym niczego złego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....gdzie jest koniec?

 

Można by pomyśleć ,że jak ktoś nie dogoni króliczka i skończy się kasa a żona ucieknie z innym.. to można wylądować w takim małym przytulnym białym dobrze wytłumionym pokoiku bez klamek..Pozdrawiam wszystkich tych co słyszą jak trawa rośnie-oby na dobrym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałogowy palacz wypali dziennie nawet więcej niż 1 paczkę papierosów. Załóżmy, że pali "tylko" jedną paczkę bardzo tanich fajek (5zł). 365 x 5 = 1825 złotych na rok. Wielu płaci grubo ponad 2,5k, a jeśli pali więcej osób w rodzinie to już w ogóle... ;]

Może to nie tyle kasy ile za hi-endowy sprzęt audio, ale to zawsze pocieszenie, że istnieje głupszy sposób pozbycia się pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianus_NT, 30 Maj 2009, 05:31

>Może to nie tyle kasy ile za hi-endowy sprzęt audio, ale to zawsze pocieszenie, że istnieje głupszy

>sposób pozbycia się pieniędzy.

 

...i to nie jeden,uwierz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>WildStar,

 

Dobrze że się zatrzymałeś. Choć szzerze przynam że podziwiam Cię za aż tak długi marsz. ;) Ja zatrzymałem się na 15 kzł. i od tej pory wydaję czasem coś na płyty lub filmy, ale reszta stoi jak zamurowana. Audio hobby ma sens do pewnego momentu. W moim pojęciu jeśli to nie nadszarpnie bużdżetu i kogoś stać można zainwestować w to powiedzmy 30-40 tys. Powyżej tego gonisz ducha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>WildStar,

>To nie jest tak, że ukrywam te fakty przed żoną. Sam nawet nie miałem świadomości dopóki nie

>usiadłem i podliczyłem.

 

I niech tak zostanie. Nie mów o jej o tym ani słowa, bo przez szczerość rozwalisz rodzinę.

To co było, to było. Przemyślałeś temat, teraz będziesz mądrzejszy.

 

Przy okazji zastanów się tylko nie na łapu capu, czy nie upłynnić części gratów tak żebyś dostał za to jakieś przyzwoite pieniądze które wydasz na rozsądny cel. Nie mówię wszystko, ale jeśli jesteś oblepiony tym na maxa to może warto zrobić jakiś remament i część po prostu sprzedać. Nic Cię nie goni więc nie musisz się spieszyć. Tylko zapisz sobie w głowie; Jak coś sprzedasz to nie po to żeby kupić kolejny IC. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Grzegorz7, 21 Maj 2009, 21:30

>Też mi. Wielkie wydarzenie. Masz jakieś badziewie za 100k zł i emanujesz tym jakobyś osiągnął kres.

>

>Kup sobie porządne kable za te pieniądze a zobaczysz jak niewiele wart jest Twój system. Do nich

>dopasuj poszczególne klocki!

>Tak na moje oko dużo brakuje Ci jeszcze do osiągnięcia hi end`u.

 

Mówisz to na podstawie własnych odświadczeń?

 

Zawsze będzie coś co zagra inaczej. Czy lepiej rzecz dyskusyjna. Nie neguję istnienia póki hi-end, ale w moim pojęciu mocno przeginasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-end nie służy do słuchania muzyki. On służy do mienia i pokazywania. Taki sprzęt MUSI KOSZTOWAĆ!

 

Czy słyszał ktoś, żeby jakiś audiofil stwierdził, że ma sprzęt hi-end, który nie kosztuje majątku?

Znam ludzi, którzy uważają, że mają doskonały sprzęt, że odtwarza on muzykę wiernie (lub prawie), że nie potrzebują już nic zmieniać, etc. Ale nikt z nich nie używa do określenia go miana "Hi-End". No chyba że w rozmowach miedzy sobą i w żartach.

 

HI-END = LOT'S OF CASH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - a najlepiej sie pokazuje lampy bo to swieci i nie ma tego jeszcze w Media Fucken Markecie. A poniżej prawdzi END na Haju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>WildStar,

>

>Dobrze że się zatrzymałeś. Choć szzerze przynam że podziwiam Cię za aż tak długi marsz. ;) Ja

>zatrzymałem się na 15 kzł. i od tej pory wydaję czasem coś na płyty lub filmy, ale reszta stoi jak

>zamurowana. Audio hobby ma sens do pewnego momentu. W moim pojęciu jeśli to nie nadszarpnie bużdżetu

>i kogoś stać można zainwestować w to powiedzmy 30-40 tys. Powyżej tego gonisz ducha.

 

Absolutnie się zgadzam - 30, 40k to tak akurat. I najlepiej zdobyć tę kasę z inwestycji, czyli znaleźć źródło finansowania inne niż regularna pensja.

 

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drospsior35, 2 Cze 2009, 14:46

 

A takie skojarzenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 21 Maj 2009, 21:30

 

>Też mi. Wielkie wydarzenie. Masz jakieś badziewie za 100k zł i emanujesz tym jakobyś osiągnął kres.

>

>Kup sobie porządne kable za te pieniądze a zobaczysz jak niewiele wart jest Twój system. Do nich

>dopasuj poszczególne klocki!

>Tak na moje oko dużo brakuje Ci jeszcze do osiągnięcia hi end`u.

 

cóż ... jak widać po powyższym wpisie, żeby posłuchać sobie muzyki,trzeba pewnie zainwestować w sprzęt ze dwie bańki, inaczej nie mamy prawa wypowiadać się w tym temacie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie znaleźć aktualne zdjęcie Mcgyvera....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.