Jump to content
IGNORED

rzadko wspominane hd 590


MWilon

Recommended Posts

Niedługo kończę robotę, ale wciąż po głowie chodzi mi jedna myśl. Czy kupując inne słuchawki poprawię sobie jakość w stosunku do reszty posiadanego sprzętu? Nie mam zastrzeżeń do swoich Philipsów, wręcz chwalę je sobie, ale może da się coś więcej wycisnąć z tego, co mam?

 

Dlatego pomyślałem sobie o Sennheiserach HD 590. Z racji dość niskiej impedancji [120 Ohm] powinny zagrać ze zwykłego wyjścia słuchawkowego. Ale czy warto wydawać na nie 3x więcej niż kosztowały Philipsy? Ewentualnie może SH HD 570? Te są już znacznie tańsze [około 400 zł]. 590-ki są szczególnie rzadko omawiane na tym forum [sprawdzałem w wyszukiwarce]. Jakie macie z nimi doświadczenia? Czy są warte wysokiej ceny [850 zł]?

 

Odpowiedzi [jeśli takie będą] poczytam w poniedziałek.

 

Ciekawe, czemu te 590-ki są tutaj tak mało omawiane.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Link to comment
Share on other sites

Niedawno kupiłem słuchawki (Sennheiser model HD-600). Zanim to jednak zrobiłem wypożyczyłem do domu kilka innych (HD-580, HD-590, HD-280Pro). Jednak HD-600 okazały się najlepsze. Z tego co pamiętam to HD-590 grały dzwiękiem dość lekkim i nie pokazywały tylu szczegółów co HD-600. Uważąłem, że jeśli mam wydać 800 zł to lepiej dołożyć jeszcze trochę i mieć produkt naprawdę satysfakcjonujący. Inna sprawa, że HD-590 są chyba najwygodniejszymi Sennheiserami jakie znam (a SH robi bardzo wygodne słuchawki). Inne marki jak Beyerdynamic już nie są tak wygodne.

Link to comment
Share on other sites

590 to produkt specyficzny i drogi (tzn. bywały już tańsze przy okazji promocji) – grają powiedzmy brytyjskim stereotypem - choć ograniczenia na górze i dole pasma nie są mocne ale prezentacje ich (w szczególności basu) jest zupełnie inna niż w innych modelach. Lekko ocieplony dźwięk może dać wiele satysfakcji. Sam w nie używam słuchawek ale jak by miały stać się podstawowym elementem systemy wybrał bym właśnie 590. Co do wartości użytkowych możesz podpinać je do czegokolwiek nawet z tanim źródłem ich charakter brzmienia się nie zmienia.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, Borek :-) Niestety, ostatnio byłem [i jeszcze trochę jestem] chory. Miałem dużo czasu na słuchanie. Doszedłem do wniosku, że jeśli już będę zmieniał, to wszystko. Na razie kupuję płyty.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.