Skocz do zawartości
IGNORED

rzadko wspominane hd 590


MWilon

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kończę robotę, ale wciąż po głowie chodzi mi jedna myśl. Czy kupując inne słuchawki poprawię sobie jakość w stosunku do reszty posiadanego sprzętu? Nie mam zastrzeżeń do swoich Philipsów, wręcz chwalę je sobie, ale może da się coś więcej wycisnąć z tego, co mam?

 

Dlatego pomyślałem sobie o Sennheiserach HD 590. Z racji dość niskiej impedancji [120 Ohm] powinny zagrać ze zwykłego wyjścia słuchawkowego. Ale czy warto wydawać na nie 3x więcej niż kosztowały Philipsy? Ewentualnie może SH HD 570? Te są już znacznie tańsze [około 400 zł]. 590-ki są szczególnie rzadko omawiane na tym forum [sprawdzałem w wyszukiwarce]. Jakie macie z nimi doświadczenia? Czy są warte wysokiej ceny [850 zł]?

 

Odpowiedzi [jeśli takie będą] poczytam w poniedziałek.

 

Ciekawe, czemu te 590-ki są tutaj tak mało omawiane.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem słuchawki (Sennheiser model HD-600). Zanim to jednak zrobiłem wypożyczyłem do domu kilka innych (HD-580, HD-590, HD-280Pro). Jednak HD-600 okazały się najlepsze. Z tego co pamiętam to HD-590 grały dzwiękiem dość lekkim i nie pokazywały tylu szczegółów co HD-600. Uważąłem, że jeśli mam wydać 800 zł to lepiej dołożyć jeszcze trochę i mieć produkt naprawdę satysfakcjonujący. Inna sprawa, że HD-590 są chyba najwygodniejszymi Sennheiserami jakie znam (a SH robi bardzo wygodne słuchawki). Inne marki jak Beyerdynamic już nie są tak wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

590 to produkt specyficzny i drogi (tzn. bywały już tańsze przy okazji promocji) – grają powiedzmy brytyjskim stereotypem - choć ograniczenia na górze i dole pasma nie są mocne ale prezentacje ich (w szczególności basu) jest zupełnie inna niż w innych modelach. Lekko ocieplony dźwięk może dać wiele satysfakcji. Sam w nie używam słuchawek ale jak by miały stać się podstawowym elementem systemy wybrał bym właśnie 590. Co do wartości użytkowych możesz podpinać je do czegokolwiek nawet z tanim źródłem ich charakter brzmienia się nie zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Borek :-) Niestety, ostatnio byłem [i jeszcze trochę jestem] chory. Miałem dużo czasu na słuchanie. Doszedłem do wniosku, że jeśli już będę zmieniał, to wszystko. Na razie kupuję płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.