Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor,amp,PC,DVD, kabli nie spomnę..


krzychg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Im więcej szukam i czytam tym więcej mam wątpliwości. Dlatego proszę Was o pomoc.

Mam amp. KD Harman/Kardon 4550 i 2 kolumny przednie Acoustic Energy 309.

Słucham na tym stereo (mam jeszcze stary odtwarzacz CD) ale myślę oczywiście również o KD.

Czasem podłączę do tego mojego laptopa (wyjście S-Video na TV, audio - do Harmana) i obejrzę jakiegoś Divx-a albo film z DVD.

Stoi to wszystko u mnie w salonie 4x5 (niestety nie mam pokoju, który mógłbym przeznaczyć wyłacznie na KD).

Mój TV 21" jest już leciwy (o wielkości ekranu i braku jakichkolwiek wyjść nie wspominając) i myśleliśmy z żoną o jego wymianie na większy. Kiedy jednak popatrzyłem na ceny oraz przeczytałem Wasze opinie nt. obrazu z projektora zacząłem się przymierzać do zakupu większego formatu.

Myślę również o remoncie w tym pokoju i byłby to dobry moment aby przystosować go w odpowiedni sposób do KD. Jednak żona jest pełna obaw, które i ja mam. Najlepiej byłoby mieć możliwość popróbowania różnych urządzeń i ustawień ale... wiadomo.

Boję się np. o jakość obrazu przy zastosowaniu zwykłych wewnętrznych rolet (czy czasem nie będą to musiały być rolety całkowicie zaciemniające pomieszczenie? Tego bym nie chciał). Salon ma połączenie do kuchni (nie ma między nimi drzwi) - zastanawiam się czy będę musiał również zaciemniać kuchnię w czasie projekcji. Boję się też aby nie zrobić błędu przy zakupie tym bardziej, że ze względu na brak większej gotówki muszę wszystko gromadzić stopniowo i nie mogę wszystkiego wypróbować od razu. W pierwszej kolejności myślę o zakupie projektora Panasonic PT AE-500. Byłby ustawiony na półce pod sufitem. Półka gips-karton do zrobienia (hmmm, jakie wymiary i na jakiej wysokości), sufit może jakiś obniżony z wbudowanym oświetleniem, obecny żyrandol do zdjęcia. Obraz byłby rzucany na dłuższą ścianę a może raczej na ekran spuszczany z sufitu (stały ekran w salonie chyba nie wyglądałby zbyt ładnie a niestety nie mogę myśleć tylko o KD w tym pokoju). Jaki zaplanować ekran?

 

Nie od razu kupię DVD stacjonarne (jakoś na początku będzie musiał wystarczyć laptop). Ale odpowiednie kable dla pośredniego jak i docelowego rozwiązania dobrze byłoby położyć już w czasie remontu salonu. Hmm, ale jakie dokładnie kable i co łączyć z czym? Mój H/K ma gniazda component, AE-500 ma takie wejścia. Planować połączenie DVDprojektor czy jakoś przez amplituner? A przy rozwiązaniu przejściowym - jak podłączać do tego wszystkiego laptopa – czy przez S-Video (do projektora czy do ampa?) czy też wyjściem monitorowym bezpośrednio na projektor? Jak będzie lepiej uwzględniając długość kabli (zarówno H/K jak i laptop będą stały na przedzie)?

 

Projektor mógłby służyć również do oglądania filmów z kablówki. Mój TV nie ma wyjść więc powinienem się zaopatrzyć w jakiś tuner. Powinien to być jakiś tani magnetowid czy może jakiś lepszy? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? I jak go potem połączyć i z czym (kabel muszę zaplanować i położyć przy remoncie). A może inny pomysł niż magnetowid?

 

Odtwarzacz DVD (nie tylko do filmów ale i do muzy) – tu mam największy zgryz. Nie wiem na co postawić. Ktoś mi polecał dokupić do kompletu HK DVD 30. Inni mówią, że nie odtworzę na tym np. divx-ów i że lepiej kupić KISSa lub Lite-on.

Wszystkie one mają progressive scan.

A może dać sobie spokój z divx-ami ze stacjonarnego i puszczać je ew. z laptopa? (tu nie ma PS, ale może to nie jest problem przy jakości jaką daje divx?).

 

O typie i firmie kabelków do satelitów nie wspomniałem ale też muszę je położyć wcześniej ;-)

A na końcu dokupię resztę kolumn :-)

Co o tym wszystkim myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, troche za duzo napisales.

 

- kilka rzeczy: do surroundow kabel Jamo Flat wystarczy i bedzie az za dobrze, ale 9zl/metr mozna odzalowac

 

- o odtwarzaczach Lite-On i Kiss zapomnij, albo poczytaj forum o mekach ludzi ktorzy je maja, po prostu kodeki sa kilka lat za murzynami. O jakosci i porownaniou tego z Harmanem po prostu zapomnij. To tak jakbyc porownywal Mercedesa i Tico tylko dlatego ze Tico jest bardziej zwrotne. Po prostu inna klasa sprzetu !

Do DivX-ow wykorzystaj sobie wlasnie laptopa.

 

- w magnetowidze zwroc uwage na fonie, aby byl dwusystemowy tzn Nicam i A2

 

- podlaczanie DVD poprzez AMP-a do projektora bedzie mialo tylko sens dla obejrzenia napisow z OSD sprzetu nalozonych na obraz, inaczej polaczenie bezposrednie bedzie lepsze

 

- sprawdz, czy wszystko po kolei ma wyjkscia komponent, czesc sprzetu ma bardziej popluarne w europie RGB [jakos ta sama , tylko komponent jest jakos mmieszny miedzy skladowymi a RGB jest wprost]

 

Co do ekranu nie wiem, nie mam :)

 

A i warto zainwestowac w dobre kable video, chociazby Profigolda roznica znaczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo napisane.... ale po kawalku.....

 

jak zaprojektowac ekran - ymmm..... najprosciej zastosowac podejscie matematyczne: proporcje ekranu powinny byc 16:9...

a teraz powaznie. troche nie do konca rozumiem dylemat ekranowy. ekrany zazwyczaj dziela sie na ruchome i stale, z uwagi ze pokoj itp. opcja stacjonarnego zostala odrzucona. no wiec zostaje nam ruchomy. osobiscie radzilbym wykonac pomiar maxymalnej powierzchni jaka chcialbys przeznaczyc na ogladanie a nastepnie przygladnac sie ofertom na rynku, szukajace takiego ktory za razem nie zrujnowalby finansowo i pasowal do wymiarow. (potem zostaje dobor odcienia, porowatosci, itp. ale to juz sprawa bardzo indywidualna jaki obraz komu pasuje).

 

odbior kablowki na projektorze.

pomysl z wideo jest prosty generalnie jak konstrukcja pogrzebacza (polaczenie: wideo-wzmacniacz-projektor lub wideo projektor), ale niestety jakos obrazu moze sie pogorszyc. inny pomyslem jest odbiornik satelitarny (podlanczamy podobnie jak wideo), ale wtedy odwracamy sie od kablowki...

osobiscie pogodzilem sie ze strata jakosci i kablowke mam podlaczona do wideo, te do wzmacniacza a ten zas do projektora. efekt nie jest powalajacy, ale dziala jak na moje potrzeby wystarcza. (zalozenie - wiekszosc filmow ogladam na dvd - kablowka jest zeby zobaczyc mecz raz na pare tygodni)

 

zakup dvd

moim zdaniem, divixy, avi itp. sa bardzo mile na komputerze, ale osobiscie wymagam troszke wiecej. raczej doradzalbym dac sobie spokoj z divixami, kissami, liteonami i innymi ~ami i zakupic porzadny, markowy odtwarzacz dvd ze skanem progresywnym (i stadem wyjsc). inwestujac tyle kasy nie jestem przekonany czy wszystkomogacy kiss czy inny kiss-o-podobny jest w stanie zaprezentowac co potrafi tak dobrze jak zwyczajny odtwarzacz. bynajmniej nie dyskryminuje tu rozwiazania, sugeruje tylko co mawiala babcia Acze (jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego).

 

a co ja o tym wszystkim mysle?

ano siedze se, i mysle se, ze doradzam najpierw zakup kolumn, potem grajka dvd, itd. dalej se mysle ze jezeli jest remont, i pojawia sie mozliwosc jakze "estetycznego schowania szkaradziejstw" (w sensie kabli pod listwami czy innymi maskonicami) to czemu nie? ladniejsza polowa bedzie miala mniej stresu, a i wszsytko bedzie na swoim miejscu. problem moze sie pojawic jak zechcesz kiedys wymienic kabelki albo przestawic glosniki za jakis czas... ale w sumie - odkrecenie listwy to nic w porownaniu z tygodniami smecenia polowicy pt. "dlaczego musze zyc w tej pajeczynie" (cytat znany z autopsji).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wielkoformatowych rzeczy mamy telewizory projekcyjne, plazmę, ekrany lcd oraz projektory. Tylko te ostatnie pozwalają Ci uzyskać obraz powyżej 100 cali. Jakkolwiek podobno wielkość nie ma znaczenia, jedank zaufaj mi - zakochasz się w tym urządzeniu od pierwszego spojrzenia. Obraz jaki prezentuje AE-500 za tą cenę jest wg mnie zniewalający... sam zastanawiam czy swojego leciwego projektorka nie podarować siostrze i kupić to urządzenie... 7100zł u importerów (taką dostałem w tym tygodniu odpowiedź) to naprawdę, nie tak wiele w stosunku co możemy dostać...

Tyle prawie musisz wydać na panoramę 36 cali, a to tak jakby używać deskorolki zamiast auto.

z jakiej odległości będzies puszczał projektor? na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znajdziesz przycisk Search. Wyszukaj w nim model AE-500. Uzsykasz tam wiele cennych info o tym modelu, a także kalkulator wielkości obrazu do odległości. Z tego co pamiętem szerokość 200 cm uzyskasz już z odleglości 330 cm.

skoro stać Ciebie na projektor to stać Cię na ekran... możesz spróbować z białymi (szarymi) farbami, ale to jednak nie to...

ekran możesz mieć wolnostojący (odradzam) i rolowany. Z rolowanych możesz mieć rozwijane elektrycznie (piekielnie drogie), rozwijane korbą i rozwijane ręcznie. Przy dużych ekranach, powiedzmy powyżej 2,0m szerokości pojawiają się fałdy na powierzchni i trzeba je jakoś zwalczyć. Ja robię to tak, że dociążam dolną listwę ekranu ciężarkami z obu stron. Nie wygląda to estetycznie, ale płaszczyzna przynajmniej staje się gładka.

AE-500 ma tylko 700, więc można oglądać tylko w zaciemnionym pokoju. Ale wg mnie to żadna wada. Przynajmniej dodatkowo poczujesz klimat normalnego kina.

DVD musisz podłączyć do projektora tylko poprzez component z progressive scanem lub DVI. To ostatnie wyjście ma niewiele modeli. Masz szczęście. Twój model DVD z tego co pamiętam obsługuje progressiv scan w PALu. Dla każdego projektorka to woda na młyn!

Komputer możesz podłączyć albo poprzez monitor RGB 15 pin lub DVI. Obraz z obu znakomity.

Wejście SCART możesz wykorzystać do podłączenia kablówki. Tylko wg mnie kablówka daje za słaby obraz jak dla projektora. Poza tym repetuar naszych stacji jest taki jak każdy widzi. Poza niektórami filmami w publicznje telewizji nadawanymi często w dni robocze, w nocy nie ma co oglądać. No chyba że masz dodatkowo np. C+ i możesz sobie pooglądać NBA czy Premiership

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieporozumienie - niedokładnie doczytałem... Ty masz ampa HK, a nie DVD...

w takim razie przy zakupie odtwarzacza musiz uwzględnić progressiv scan w PALu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Gdyby temat poszedł w stronę adaptacji pomieszczenia to byłbym wdzięczny za jakieś info na temat takich rolet (zasłonięcie okna zapewniające cąłk. ciemność w środku letniego dnia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia zaciemnienia pomieszczenia to wg mnie żaden problem...

w Castoramie dostaniesz naprawdę tanio rolety dowolnej długości (dopasujesz je do swojego okna), w kilku kolorach. Czarnych nie widziałem, ale są ciemno-granatowe. Bardzo estetyczne. Montujesz je w banalny sposób nad oknem.

Po rozwinięciu zapewniają wystarczające zaciemnienie, także w ciągu dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odzew i porady!

 

Reasumując:

 

DVD:

Kupić H/K 30 i połączyć go z projektorem za pomocą kabla component.

 

Magnetowid:

Kupić magnetowid i połaczyć do wzmacniacza (jeszcze nie wiem czym ale pewnie nie ma to wielkiego znaczenia)

 

>w magnetowidzie zwroc uwage na fonie, aby byl dwusystemowy tzn Nicam i A2

 

dlaczego?

 

PC:

Połaczony z projektorem kablem RGB 15 pin. Ale jak z długością? Gdzie takie coś kupić? (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

 

Kable:

>do surroundów - JamoFlat

 

Zamierzam dokupić kolumny:

- surroundy: AE 301 (70W)

- centralny: AE 307 (150 W)

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Jaki przekrój byście sugerowali? 2,5mm powinien wystarczyć? Poczytałem opinie na sieci o tych JamoFlat . Czy ktoś z Was wie gdzie można je kupić?

Przy okazji porównałbym je z moimi cordialami twinaxial 2 x 4,0 qmm, (225x0,15), które mam do przodów.

 

Ekran:

Kalkulator z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) podał mi, że obraz przy 16:9 będzie miał 220 x 124.

Jeśli miałby to być Sopar to znalazłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a tam potrzebuję czegoś w rodzaju 240 x 200

Jak rozwijacie takie ręcznie rozwijane ekrany? W końcu wisi on przy suficie, jest tam jakiś sznurek, łańcuszek jak przy np. roletach?

Znalazłem też ekran rozwijany korbą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 1550zł. Ciekawe jak to się sprawdza.

 

 

Umieszczenie projektora:

Czy istotna będzie wysokość na jakiej zamontuję półkę na projektor? Załóżmy, że zakupię ekran 240 x 200 i zamontuję go na suficie. Te wyliczone 124 cm musi "tafić" na te 2 metry ekranu. Projektor ma jakąś regulację w pionie czy też muszę go odpowiednio umocować albo podregulować nóżkami?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projektor powinieneś ustawić możliwie na wprost ekranu. Wtedy uzyskasz najlepszy obraz. Oczywiście dopuszczalne jest inne ustawienie, ale wg mnie w niewielkim zakresie. Na wprost uzyskasz na pewno równomierne oświetlenie całej powierzchni. Przy innych ustawieniach nie jest to do możliwe.

Co do ekranu - sam mam Sopara (made in italy) o wym. 240x210cm. Mam go zamontowany na ścianie, pod samym sufitem. Jest roziwjany ręcznie, więc rozwijam go... za pomocą ręki. Po środku dolnej listy jest zamontowany uchwyt, za który po prostu należy pociągnąć. Z tego co się zorientowałem to większość ekranów ma problemy z gładką powierzchnią po rozwinięciu. A już na pewno te "tańsze".

Ja sobie radzę w ten sposób, że obciążam dodatkowo ekran ciężarkami, które dokładam do dolnej listwy, z każdej strony. Niestety raczej nie będziesz mógł sobie przetestować ekranu przed zakupem w sklepie. Takie rzeczy to u nas niszowy rynek. Sklepy zamawiają je na specjalne życzenie z zagranicy. Może Tobie uda się wytargować, że po sprowadzeniu, przed samym kupnem chciałbyś go sobie obejrzeć? Mnie do głowy nie przyszło, że za taką cenę, ekrany mogą mieć tak poważną wadę jak "fałdowanie". W sklepie, w pokoju odsłuchowym wisiał nawet jeden taki. Oglądałem sobie, go a jakże. Ale on wisiał już tam ładnych parę miesięcy. Na noc chyba go nie zwijali (był mocno skurzony) i może przez taki okres te "fałdy" zdołały zaniknąć. Jednym słowem zwróć na to uwagę!

Kabel monitorowy powyżej 5m chyba normalnie w Polsce jest nie do dostania. Widziałem przejściówki, ale tylko 1-metrowe. Takie rozwiązanie odpada, bo za dużo musiałbyś ich łączyć ze sobą. Mogą być spore straty w jakości obrazu. Z drugiej strony taki kabel powinno spokojnie się dać zamówić u jakiegoś dobrego elektryka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak kolega embargo może oglądać kablówke na projektorze i na dodatek poprzez S-Video.

jak dla mnie nawet podłączenie odtwarzacza DVD poprzez S-Video to porażka, nie mówiać już o podłączeniu kablówki, której sam obraz pozostawia wiele do życzenia.

jeżeli jednak masz satelitę, to można powalczyć... warunkiem jest jednak, że projektor ma wejście Scart.

niestety mój projektor nie ma takiego wejścia i C+ oglądam na Thomson Scenium 29cali (100Hz). Specjalnie nie kupowałem panoramki, bo przecież od czego jest projektor?

no i na tym Thomsonie mogę sobie porównać jakość obrazu z DVD i z satelity. W zasadzie nie widzę żadnej róznicy, a niekiedy mam wrażenie że obraz na C+ jest lepszy. Np. Cartoon, TVN, Eurosport itd. - obraz żyleta. Aż sam jestem ciekaw jakby to wyglądało na projektorku.

Z drugiej strony wciąż filmów w formacie 16:9 jest jak na lekarstwo. Więc TV w zasadzie pozostaje do oglądania sportu, może jakiś koncertów?

prędzej i później i tak będziesz korzystał z divxów. rzecz jasna jakość już nie taka, jak przez dvd, ale jeżeli podłączysz komp przez kabel monitorowy RGB, to jakość zwłaszcza dwupłytowców jest już oki.

np. kill bill, którego miałem był znakomicie nagrany.

a poza tym - czy to nie miło zrobić sobie w mieszkanku premierę, przed tą oficjalną?

Jak właśnie w tym tygodniu zapodam sobie "Anything Else" i "Monster"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.