Skocz do zawartości
IGNORED

PC Audio. Pomoc w doborze komponentów.


kouczan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zbudować swój pierwszy jako taki system grający gdzie źródłem będzie (póki co) latop ze zintegrowaną kartą muzyczną. Potrzebowałbym małej pomocy w doborze komponentów takiego zestawu, ponieważ po przeczytaniu niezliczonej ilości wątków na forach mam niemały mętlik w głowie. Jak rozumiem zestaw powinien taki prezentować się w sposób następujący:

PC => DAC => wzmacniacz => kolumny

 

W pierwszej kolejności chciałbym kupić wzmacniacz oraz kolumny. Jako, że jest to mój pierwszy kontakt ze sprzętem stereo mój budżet jest mocno ograniczony. Rozumiem, że z małą kasą niewiele się da zdziałać, ale chciałbym chociaż dobrać elementy, które nie będą się gryzły i będą dawały jako taką satysfakcję przy słuchaniu muzyki. Powiedzmy, że kolumny i wzmacniacz to jakieś 200-250 funtów. Muzyka, której słucham to w głównej mierze rock, metal ale od czasu do czasu również reggae i coś lżejszego. Poniżej wklejam link to planu mojego pokoju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego co wyczytałem to odpowiednimi kolumnami mogły by być Tannoy Mercury F1 lub KEF Cresta. Czy są jakieś inne, które moglibyscie polecić? Skłaniałbym się ku takim, które mają bass-reflex z przodu, jako że zmuszony byłbym postawić je na biurku lub na standach w jego pobliżu w małej odległości od ściany.

Jeśli chodzi o wzmacniacz to nie mam bladego pojęcia co mógłbym kupić, np. używane Denon PMA-250 lub NAD 302 na ebayu to koszt ok. 50 funtów. Może jednak warto dołożyć do czegoś lepszego?

Problemem z zakupami na ebayu jest tego rodzaju, że nie mam możliwości przesłuchania tego co się kupuje, gdyż nie wyobrażam sobie jechać kilkaset mil aby przesłuchać kolumny. Z drugiej strony jeśli będzie to sprzęt relatywnie tani to można zaryzykować.

Na forum whathifi.com doradzano mi gotowe zestawy takie jak:

 

NAD C515 + C315 + Tannoy F1 za ok. 350 funtów

lub

CA 340A + 340C + Tannoy F1 za 380 funtów.

 

Myślicie, że są warte tych pieniędzy, czy z używanych klocków złożę coś podobnego a resztę kasy przeznaczę na zakup DACa. No właśnie to ostatnia kwestia. To chyba będzie największy wydatek w tym zestawie:) Jako, że mój laptop nie ma wyjścia optycznego to w grę wchodzą chyba jedynie takie z wejściem USB, czyli np. Beresford 7520 lub jakichś Keces. Jeśli są jakieś inne rozwiązania (tzn mniej obciążające budżet) to chętnie skorzystam.

 

Wiem, że takie tematy pojawiają się tutaj dosyć często ale proszę o wyrozumiałość. Jeśli się wygłupiłem to dajcie tematowi spaść w otchłań forum:)

 

Dziękuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam

 

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, przepraszam z góry, że nie odpowiem Ci bezpośrednio na nurtujące Cię pytania, ale mogę jedynie poradzić Ci analizę FORUM - zakładki "Do It Yourself", tam znajdziesz dużo ciekawych informacji na temat DAC'cia z USB Output. Co się tyczy wzmacniacza, to może jakiś Gainclone lub T Amp'a. Może kolumny też jakieś DIY? Wybór jest ogromny. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to rozdzielił na 2 tematy. Jedną sprawą jest wzmacniacz i kolumny czyli cześć stricte analogowa, a co innego cześć cyfrowa. W pierwszej kwesti proponuje skonsultować sprawe na forum Stereo. Do drugiej jak najbardziej sie podpinam, bo mnie też bardzo i teresuje jak wycisnąć maximum możliwości z takich formatów z natury stratnych jak mp3 czy steamingi radiowych stacji internetowych.

Interesuje mnie jaki soft + kodeki oferują najlepsze algorytmy dekompresji danych oraz czy przetwarzanie D/A pozostawić jakiejś dobrej karcie dzwiekowej czy też zewnetrzenemu DAC'owi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Coval_pl Zajrzyj do chłopaków z MP3Store, oni ten temat wałkują już ponad roku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki, poczytam w wolnej chwili. Mam tylko nadzieje,że doszli do jakiś konstruktywnych wniosków, bo czytać całego forum to mi się nie chce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Na początek zabawy w stereo kupiłem wzmacniacz Cambridge Audio A1 Mk3. Wiem, że jest to słaby i niskobudżetowy wzmacniacz, no ale cóż od czegoś zacząć musiałem:) Moglibyście polecić jakieś kolumny, które on uciągnie i które będą sprawdzały się w podanych przeze mnie warunkach?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.