Skocz do zawartości
IGNORED

Aster City i cyfrowy HBO


ulan

Rekomendowane odpowiedzi

Aster zapowiada, że w tym roku wymieni wszystkie analogowe filtry HBO na nowe cyfrowe dekodery, w dalszej perspektywie mają być też inne programy (jest mowa o canal+). I wszystko było by pięknie (lepsza jakość obrazu, dodatkowe mozliwości itp, itd), gdyby nie jedno ale. Tak przyglądam się cyfrowemu terminalowi abonenckiemu Motoroli DVi1000, no i niestety nie widze w nim jednego, moim zdaniem waznego złącza, czyli cyfrowego wyjscia audio (optyk lub coaxial), czyli można sie pożegnać z filmami w Dolby Digital, DTS. Zastanawia mnie co im szkodzi przygotować jeden ekstra model z tym wyjsciem (podobnie jest z cyfrą+, standartowy dekoder nie ma wyjścia cyfrowego, ale mozna kupić sobie chociaż tuner satelitarny innej firmy z takim wyjsciem, a od c+ wziąść tylko kartę. W dekoderze Aster City nie ma jednak żadnej karty, więc wątpie, żeby była mozliwość użycia urządzenia innej firmy). No i niby aster się cgwali, że jest najlepszy w Polsce, ale sprawę zawalił na całego.

Zresztą nie przepadam za aster, bo jakość ich sygnału pozostawia wiele do życzenia (a w kazdym razie u mnie w okolicy, bo jest to dawna sieć Porionu robiona na początku lat 90-tych, w myśl zasady "byle szybciej, byle taniej", a Aster City po przejęciu nie zamierza nic w tej dziedzinie zmieniać, bo w mojej okolicy nie ma konkurencji (UPC nigdy tu nie dotarła), nic nie inwestuje, tylko zgarnia szmal. Dzięki temu od lat nie moge się np. doczekać internetu via kablówka, teraz dochodzi koślawa tv kablowa cyfrowa.

chyba pozostaje mi tylko tv satelitarna (ale nistety cyfra + nie należy do najtańszych, bo o polscacie cyfrowym to nawet nie ma co myśleć, taki syf).

Może ktoś z Was miał juz do czynienia z tv cyfrową w kablu (aster testuje to już od grudnia). Może ktoś wie więcej o tej technice i jest w stanie wytłumaczyć, czy istnieje możliwość zastosowania innego urządzenia. Oraz jak można rozwiązać problem podłączenia 3 tv do tego urządzenia (aster twierdzi, że jest to możliwe, ale trzeba przebudowaćź sieć w domu i czy ew. tak jak z podłączonymi do tunera satelitarnego, wszyscy na tych tv będą musieli oglądać jeden kanał, aktualnie ustawiony na dekoderze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel ma już to hbo cyfrowe, z tego co mi powiedział to nie ma szans podłączenia paru tv, chyba że przez video bo podłacza sie przez s-carta do tv, ale wszedzie będzie ten sam program leciał, generalnie wiele opcji ale na razie martwych bo w pakiecie cyfrowym jest tylko hbo 1 i hbo 2, z dzwiękiem nie wiem ale moge zapytać.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aster w swoim FAQ twierdzi, że:

 

Czy abonent, który aktualnie posiada tak skonfigurowaną sieć CATV w swoim mieszkaniu, że umożliwia to odbiór programu HBO na więcej niż jednym odbiorniku nadal będzie miał taką możliwość?

TAK. Wymagać to będzie jednak wykonania nowej instalacji. Usługa ta podlega indywidualnej wycenie przez ASTER.

 

Tylko, ze nie ma powiedziane jak to jest to zrobione ( czy podłączenie wszystkich przez euro - rozgałęziacz jakis, czy moze do każdego telewizora własne dekodery. To drugie rozwiązanie napewno było by lepsze, lecz pewnie bardziej kosztowne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia cyfrowego to nie ma specjalnie, tak jak nagrywarki DVD nie nagrywają w DD5.1 a tylko 2 kanałowo. Chodzi o to żeby nie kopiować filmów na DVD. Panasonic do dzisiaj oficjalnie nie czyta DVDRW (w praktyce czyta), a z kolei tunery satelitarne nawet te mające wyjścia cyfrowe dźwięku nie wysyłają strumienia DD a już nigdy DTS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdradź mi Panie Andrzeju po co tv satelitarne nadają filmy z dźwiękiem dd 5.1 (nawet tvn nadał już w tym systemie "Szeregowca Rayana" i pewnie inne), skoro w żaden sposób nie da sie tego ogladać (tv z wbudowanymi dekoderami jest niewiele). mam znajomego, który zajmuje się instalacją tv satelitarnych, w rozmowie z nim dowiedziałem się, że aby oglądać filmy w dd 5.1 trzeba miec tuner tv satelitarnej z wyjściem cyfrowym (stanardowe terminale np. cyfry + nie mają go, ale można kupić tunery posiadające tego typu wyjście i podłaczyc do dekodera dd w amplitunerze i jeżeli film jest nadawany w systemie dd 5.1 to możesz się cieszyć odpowiednim dźwiękiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą zobacz sobie wpis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a z kolei tunery satelitarne nawet te mające wyjścia cyfrowe dźwięku nie wysyłają strumienia DD

 

w tej chwili niemalze kazdy cyfrowy receiver SAT ma wyjscie cyfrowe obslugujace DD

 

> a już nigdy DTS.

 

Rzeczywiscie, dzisiejsza norma przesylania sygnalu 5.1 w telewizji cyfrowej (kabel, sat czy terrystyczna) przewiduje strumien DD, ale podjeto juz pierwsze rozmowy z DTS na celu wprowadzenia tego standardu jako alternatywy, szczegolnie do transmisji radiowych

 

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam polski tuner Datcom z wyjściem cyfrowym i oglądałem Ryana z TVN w pełnym 5.1,wrażenie niezłe tylko szkoda,że TVN używa lektora,który psuje cały efekt,dlatego nie moge sie doczekać kiedy Canal + zacznie nadawać w Dolby Digital poniewaz oferuje wersję oryginalna z napisami nawet z telegazety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.