Jump to content
IGNORED

Technics SL-PS 70 - warto ?

Guest Marek P

Recommended Posts

Guest Marek P

(Konto usunięte)

Wiem, że to był wysoki model Technicsa, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji, kiedy był produkowany. Czy warto się zainteresować tym cd, ile można zapłacić za używany w dobrym stanie?

Hej

Chyba nie warto. Sprawdziłem na necie że to model z poczatków lat 90', faktycznie zbudowany jak czołg, ale jednak lekko liczac mechanizm i optyka kilkanaście latek ma. W budowie przetworników od tamtego czasu też się coś jednak ruszło... Ale najwążniejsza sprawa to potyka. Ja rozmawiałem mailowo z osobą która wystawia ten model na aukcji, i na pytanie o dostępność optyki w odpowiedzi dostałem dość znaczące milczenie... I prawdopodobnie tak wlaśnie wygląda sprawa z szansami na ew. wymianę lasera w tym modelu :-)

pozdrawiam

Akira

Guest PS 50

(Konto usunięte)

Jednak stwierdze, ze warto. Mam model oczko nizej PS50 i sprawuje sie bez zarzutu juz kilkanascie lat, kupilem go chyba w 1988, ale glowy nie dam. CDRow rzeczywiscie nie czyta, ale ich nie slucham, a z kilkuset plyt moze z jedna, czy dwiema byly problemy. Duzo go nie uzywam, ale kilka plyt w tygodniu musi odegrac, przez tyle lat juz sie nazbieralo. Brzmienie rzecz gustu, ale porownalem go kiedys z CEC51 i stwierdzilem, ze ow jest lepszy ale nie na tyle, zeby placic kilkadziesiat razy wiecej (cena uzywanego PS to pewnie ponizej 300PLN a nowy CEC chyba 8000!) A CEC nie ma ciepelka i nie angazuje sie w muzyke, wprowadza duzo sterylnosci do muzyki -glownie to mi w nim przeszkadzalo. Oczywiscie jest bardziej selektywny i ciut lepiej kontroluje bas. I dalo sie slyszec jakies bardzo drobne detale nieslyszalne w Technicsie. Ale nie zwalil mnie z nog. Oczywiscie w moim niskobudzetowym zestawie pewnie nie dalo sie uslyszec wszystkich zalet CECa.

-> 50 gość

Skoro twój zestaw jest, jak to okreslasz, "niskobudżetowy", to i nie dziwne, że małą słyszysz na nim różnicę pomiędzy CD z różnych półek. Śmiem jednak twierdzić, że im lepszy tor, tym bardziej wyraźna owa różnica by była...

Co do tematu: sprzętu w niewiadomym stanie, bez upewnienia się, czy można bezproblemowo i za rozsądne pieniądze wymienić w nim laser, raczej bym nie kupował.

Guest Marek P

(Konto usunięte)

Rozważam jeszcze w podobnej cenie (okolo 300 zł) - Pioneera PD-S703. Czyta cd/r? Ile może ewentualnie kosztować laser do tego modelu?

Ja miałem kiedyś SL-PS70 i on odtwarzał CD-R.

Niestety, wymiana lasera w tym odtwarzaczu jest bardzo kosztowna. Chyba ok. 500 zł.

Jest wielce prawdopodobne, że w tak wiekowym odtwarzaczu laser będzie już wymagał wymiany. I ze względu na cenę takiej wymiany, SL-PS70 to raczej nie jest dobra inwestycja.

Janusz z Torunia

Pewien nie jestem, ale raczej nie przesadziłem.

Dowiadywałem się o to w serwisie Technicsa w Gdyni, bo odtwarzacz miał kłopoty z odczytywaniem niektórych płyt. Na szczęście dla mnie obyło się bez wymiany lasera. Kosztowało mnie to bodajże ok. 160 zł. Ale wymiana lasera kosztowałaby (o ile dobrze pamiętam) 5 stów.

W Technicsach jest to tak drogo dlatego, że razem z samym elementem świecącym i soczewką, wymienia się też cały napęd lasera. Tak mi powiedział kolega pracujący w serwisie RTV.

Janusz z Torunia

Ja też nie jestem pewny :-) tylko wydaje mi się, że 500zł to przesada. Za tyle jest obecnie do kupienia nowy SL-PG3. Tylko, że 70tka miała (o ile się nie mylę) taki nietypowy napęd, gdzie szuflada składała się z dwóch części, może stąd ta cena. Kto wie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.