Skocz do zawartości
IGNORED

Technics SL-PS 70 - warto ?


Gość Marek P

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chyba nie warto. Sprawdziłem na necie że to model z poczatków lat 90', faktycznie zbudowany jak czołg, ale jednak lekko liczac mechanizm i optyka kilkanaście latek ma. W budowie przetworników od tamtego czasu też się coś jednak ruszło... Ale najwążniejsza sprawa to potyka. Ja rozmawiałem mailowo z osobą która wystawia ten model na aukcji, i na pytanie o dostępność optyki w odpowiedzi dostałem dość znaczące milczenie... I prawdopodobnie tak wlaśnie wygląda sprawa z szansami na ew. wymianę lasera w tym modelu :-)

 

pozdrawiam

 

Akira

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość PS 50

(Konto usunięte)

Jednak stwierdze, ze warto. Mam model oczko nizej PS50 i sprawuje sie bez zarzutu juz kilkanascie lat, kupilem go chyba w 1988, ale glowy nie dam. CDRow rzeczywiscie nie czyta, ale ich nie slucham, a z kilkuset plyt moze z jedna, czy dwiema byly problemy. Duzo go nie uzywam, ale kilka plyt w tygodniu musi odegrac, przez tyle lat juz sie nazbieralo. Brzmienie rzecz gustu, ale porownalem go kiedys z CEC51 i stwierdzilem, ze ow jest lepszy ale nie na tyle, zeby placic kilkadziesiat razy wiecej (cena uzywanego PS to pewnie ponizej 300PLN a nowy CEC chyba 8000!) A CEC nie ma ciepelka i nie angazuje sie w muzyke, wprowadza duzo sterylnosci do muzyki -glownie to mi w nim przeszkadzalo. Oczywiscie jest bardziej selektywny i ciut lepiej kontroluje bas. I dalo sie slyszec jakies bardzo drobne detale nieslyszalne w Technicsie. Ale nie zwalil mnie z nog. Oczywiscie w moim niskobudzetowym zestawie pewnie nie dalo sie uslyszec wszystkich zalet CECa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> 50 gość

 

Skoro twój zestaw jest, jak to okreslasz, "niskobudżetowy", to i nie dziwne, że małą słyszysz na nim różnicę pomiędzy CD z różnych półek. Śmiem jednak twierdzić, że im lepszy tor, tym bardziej wyraźna owa różnica by była...

 

Co do tematu: sprzętu w niewiadomym stanie, bez upewnienia się, czy można bezproblemowo i za rozsądne pieniądze wymienić w nim laser, raczej bym nie kupował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś SL-PS70 i on odtwarzał CD-R.

Niestety, wymiana lasera w tym odtwarzaczu jest bardzo kosztowna. Chyba ok. 500 zł.

Jest wielce prawdopodobne, że w tak wiekowym odtwarzaczu laser będzie już wymagał wymiany. I ze względu na cenę takiej wymiany, SL-PS70 to raczej nie jest dobra inwestycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem, ale raczej nie przesadziłem.

Dowiadywałem się o to w serwisie Technicsa w Gdyni, bo odtwarzacz miał kłopoty z odczytywaniem niektórych płyt. Na szczęście dla mnie obyło się bez wymiany lasera. Kosztowało mnie to bodajże ok. 160 zł. Ale wymiana lasera kosztowałaby (o ile dobrze pamiętam) 5 stów.

W Technicsach jest to tak drogo dlatego, że razem z samym elementem świecącym i soczewką, wymienia się też cały napęd lasera. Tak mi powiedział kolega pracujący w serwisie RTV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem pewny :-) tylko wydaje mi się, że 500zł to przesada. Za tyle jest obecnie do kupienia nowy SL-PG3. Tylko, że 70tka miała (o ile się nie mylę) taki nietypowy napęd, gdzie szuflada składała się z dwóch części, może stąd ta cena. Kto wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.