Skocz do zawartości
IGNORED

lampowy phonostage - chiny???


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego pre gramofonowego. Czy w ramach chińskiej produkcji jest coś co wymiata konkurencję? coś co jest na poziomie Manley'a itd????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych, z dwóch względów:

1. Odróżniam kopistów od twórców

2. Ze względów humanitarnych unikam chińskich wyrobów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

preamp z phono

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad mam wiedziec jak to gra? zgodnie z tytulem watku wyguglowane...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolida jest OK za cene, Dzwiek jest sterylny bez najmniejszej sugestji ze w ukladzie sa uwzglednione lampeczki.

W sumie - bezsmakowa presentacja ( unit mial podstawowe modificacje z "Underwood Audio" ).

Ming-da omijajcie z daleka. Duzo problemow i "0" wsparcia z company czy tez od distrybutora.

 

Osobiscie uzywam jednego chinskiego MM/MC przedwzmacniacza - Consonance Ref. 40 phonostage.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrakcyjna cena byla jeszcze niedawno tym co najbardziej kusilo by zakupic chinskiej produkcji sprzet. Obecnie ceny nieznanych chinskich produktow czesto sa wyzsze niz ceny uzywanych produktow znanych producentow. Czasami nawet wyzsze od cen nowych produktow znanych firm.

Przyklad :

 

Made in China: MEIXING MINGDA MC-PHONO2006 TUBE MM/MC - cena $899 plus przesylka.

 

Made in USA: Music Reference RM-4 - cena: $750 za najtansza wersja plus przesylka. Mam RM-4 od wielu lat. Jest to pieknie brzmiacy przedwzmacniacz, o kultowym statusie.

 

Dla mnie wybor jest jasny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie.

Chinscy producenci wieza ze doscigneli zachod i sa konkurencyjni z productami amerykanskimi.

Prawda jest jednak inna.

Jezeli uwzglednimy; koszt przesylki, historie wadliwych komponetow, brak serwisu i obojetnosc w stosunku do uzytkownikow

wartosc i cena wtorna produktu maleje dramatycznie.

Jest kilku producentow ktorzy sie dalej licza aczkolwiek silna konkurecja ze strony firm europejskich a szczegulnie amerikanskich nie pozwala tym firmom na dalszy rozwoj a juz napewno nie na dominacje marketu.

 

Amerykanie naprawde zacisneli pasa i nowe producty ktore sie ostatno pojawiaja co nie tyko dobe ale bardziej dostepne pod wzgledem cenowym.

 

Mariusz

 

P.S

 

( jeszcze raz uprzedzam przed zakupem produktow Ming-da )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Ty tak bardzo wierzysz w amerykańskie produkty, a tak bardo nie wierzysz w chińskie że taki osąd wydajesz ? Może w tym momencie to jest kwestia nie jakości a Twojej wiary w coś, co z mojego punktu widzenia może być mało obiektywne. W slepym teście być może ale to jest być możę inaczej byś śpiewał. No chyba że pod uwagę bierzesz tylko jakość serwisu i wadliwość chińskich wyrobów. Co do tego drugiego to nie jestem do końca pewien czy masz rację. Z mojego punktu widzenia wybór czy mieć lampę lub jej nie mieć wolę ją mieć, a to właśnie umożliwiły mi tanie chińskie firmy. Ciekawe co by Twoja wiara zdziałała jakbyś dowiedział się że w Twoim sprzecie siedzi połowa takich samych chińskich gówien jak w moim. Pewnie coś byś wymyslił na wytłumaczenie. Prawdy jednak pewnie nigdy nie poznasz bo poczułbyś się z tym źle i nie kupił "markowego" sprzetu.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ

po co ta agresja? nie mozna miec swojego zdania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że mi się dostanie. Ależ nie jestem zły. OK już nic nie będę pisał. Wyraziłem moje odczucia. Wiadomo że mogę sie w jakimś stopniu mylić. Najważniejsze że wiekszość z nas jest zadowolona ze swojego dźwięku. Natomiast każdy kupuje taki sprzęt na jaki może sobie pozwolić .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ

ale chyba koledzy nie pisali o tym na co sobie moga pozwolic tylko , ze wg nich chinski sprzet a za 800 dolarow jest gorszy niz amerykanski b za 800 dolarow, jest to do sprawdzenia i wyrobienia sobie wlasnego zdania gdyz podali o jaki okreslony sprzet im chodzi, dlatego tez nie rozumiem po co ta agresja gdyz to jest forum wymiany pogladow, a nie walki z bogatymi czy mogacymi sobie na wiecej pozwolic....

naprawde bez urazy , ale nie wszystko co chinskie jest dobre tak samo nie wszystko co polskie czy amerykanskie, a serwis i opieka pogwarancyjna szcegolnie jesli chodzi o drozszy sprzet jest bardzo wazna, co wielu z nas bolesnie na wlasnej skorze odczulo pewnie nie raz, nie mozna patrzec tylko przez pryzmat niskiej ceny i tego , ze sie lampki swieca...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że właśnie ogłosiłem swój pogląd również. Co za ostro ? A no to bardzo przepraszam i bez urazy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze chinskie firmy same sobie szkodza pozwalajac na dzika dystrybucje i brak serwisu. Sa aroganckie i nastawione na szybki zysk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro

dzieki ze sie za mna wstawiasz ale naprawde nie trzeba. ;)

To nie jest moja teza czy tez stronniczy sposob myslenia lecz fakty.

Jezeli to kogos interesuje, ....... chetnie wytlumacze ....... z detalami.

 

Piotreczku

- bardzo chetnie poslucham jakie doswiatczenie masz w tym temacie ?

- dlaczego uwazasz ze jestem stronniczy ?

 

PROSZE nie przeszkadzaj sobie Lubie poczytac opinie "audiophilow" takich jak ty.

Sprawiaja ze nawed najgorszy dzien zamienia sie w prawdziwego brylanta. :)

 

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mariuszku, nie będę się rozpisywał bo doświadczene mam jak sugerujesz niewielkie. Ale kilka sprzetów i to jak myślę wiele droższych od twojego miałem okazję posłuchać i to nie pięć minut a całe godziny (np. komplet Nagry). Byłem na odsłuchach i chińszczyzna nieźle się broniła przed markowymi produktami. Ale tak jak mówisz nie mam za dużo doświadczenia. Chętnie jednak poczytam jakie są dokładne wnioski twoje z eksploatacji sprzetów markowych i chińskich. Chętnie poczytam ze szczegółami. Tak mnie to interesuje. Jakie modele porównywałeś i co było gorsze w dźwięku sprzętu chińskiego. Bo np. kiolega mój porównywał jakiegoś taniego chińczyka z Deltą Studio i jeśli ta druga grała lepiej to bardzo niewiele. Rozumiem że skoro ty masz wielkie doświadczenie to porównywałeś bezpośrednio te produkty tanie i drogie. Skrobnij coś może zmienię myslenie na inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to electro zrobił się taki "make peace not war" ;-) ? Pamiętam jego wpisy w różnych wątkach dotyczących chińszczyzny i tam nie było "agresji" ani nawet brzydkich słów w stosunku do innych mających odmienne poglądy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pegal

doszedlem do wniosku , ze na sile sie nie wygra z pseudofirmami 'tuningujacymi' tutaj chinski sprzet i napedzajacymi sobie klientow, trzeba po prostu delikatnie dawac do zrozumienia , ze nie wszystko jest tak rozowe jak tutaj kilku pisze i ufac , ze inteligentny forumowicz naprowadzony zrozumie, gdyz wielu pokatnych handlarzy bazuje tutaj na ludzkiej niewiedzy i naiwnosci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piortku

 

Nigdy nie sugerowalem ze twoje doswiatczenia so "ograniczone" w tej kwestji.

Poprostu pytam dlaczego uwazasz ze jestem stronniczy lube twoje zawlozenia ze nie mam zadnego doswiatczen i nie wiem o czym mowie?

Prosze nie wymieniajmy co slyszelismy (komponenty) bo to nie jest zadna indikacja lub ocena jakosci spszetu.

Nie musze chyba mowic jak wazna zecza jest "synergy". Komponet "A" bedzie brzmial inaczej np. w twoim systemie a inaczej w moim.

No i prosze bez przechwalek.

Tak na marginesie:

-Bralem udzial w wielu miendzynarodowych SHOWS jak RMAF czy tez CES w Las Vegas.

Pomagalem w setup-ie i znam garstke producentow osobiscie. Ale po co o tym wspominac jezeli to niema nic wspulnego z tym tematem?

-moj osobisty system(y) sklada sie z komponetow ktore brzmia OK dla mojego ucha, ktore sa w moim budzecie i komplementuja sie nawzajem dzwiekowo. Personalne preferencje twoje rowniez moga sie bardzo roznic od moich wlasnych takze wcale bym sie nie zdziwil gdybym uslyszal twoj system moglbym byc zawiedziony i vice versa.

 

A teraz na temat

 

Osobiscie rozmawialem z Ming-Da i bylem zainteresowany ich linia.

Rozmowa byla produktywna do momentu gwarancji, kosztow reprezentacji i serwisu.

W skrucie, distrybucja ich produktow w Stanach byla by koszmarem.

Kilku probowalo i sie powiesili na wlasnym sznurze. Jedynym firmami ktore sie zdecydowaly na ich produkty to Pacific Valve i Respond Audio (z Bill Baker ktorego znam osobiscie i jestem w pewnej wspolpracy) ktory takze modifikuje kilka modeli Ming-Da dla wczesniej wymienionego Pacific Valve. Bez przerobek te komponety nigdy by nie trafily na rynek Amerykanski.

Powazne problemy z Voltage i Power Supply.

 

Nastepnym przykladem jest Consonance Opera-Audio.

(osobiscie posiadam ich komponety)

Osobiscie znam pierwszego i ostatniego distrybutora tej firmy ( Stephen Monte i Joe Trelja).

Szczegulnie doswiatczenia tego ostatniego so koszmarem - lekko powiedziawszy.

 

Chetnie sie z toba (i reszta) podziele ta historyjka jezeli cie (was) to interesuje.

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

oczywiscie , ze nas interesuje, a kolegom chodzilo o jeszcze o wiele prymitywniejsze chinskie produkty , ktorych sa zwolennikami , zupelnie no-name lub sprzedawane jako jaquin, music angel itd., np.kazdy ze wzmacniaczy z tej samej teoretycznie linii sprowadzony do polski jest inny w srodku tzn. ukladowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innych, ale mnie to interesuje. Widzę że obracasz sie bezpośrednio i wręcz zawodowo w świecie poważnego audio. Ja niedawno temu słuchałem jak pisałem wyżej naprawdę sprzętu teoretycznie najwyższej próby - chodzi o Nagrę. Doszedłem jednak również do wniosku, że podstawowe znaczenie dla jakości dźwięku ma adaptacja akustyczna. Wiem że z tych klocków dałoby się wycisnąć więcej. Słuchałem w otwartym salonie absolutnie wcale nie przygotowanym na przyjęcie tej klasy sprzętu. Na podłodze gołe kafle dźwięk dostawał się na korytarz i do innego otwartego skrzydła domu, lecz i tak było wyśmienicie. Pytałeś dlaczego uważam że jesteś stronniczy ? Jeśli miałbym odpowiedzieć to na myśl przychodzi mi to że zawodowo jak się domyslam montujesz amerykański hardware no i być może z tego żyjesz. To chyba wszystko co mi do głowy przychodzi. Wyżej wymienłeś sprzęta o których nawet nie słyszałem i zapewne nigdy nie usłyszę jak grają. Skoro z niektórymi markami chińskimi są kłopoty w egzekwowaniu praw konsumenta, pewnie tak musi być jeśli tak piszesz. Może te firmy muszą dojrzeć do tego aby być wporządku wobec klienta, a jeśli ceny są u nich niskie to może lekceważą te sprawy. Z pozdrowieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.