Skocz do zawartości
IGNORED

lampowy phonostage - chiny???


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Elektro

Nasz forumowy spec twierdzi że Yaqiny się nie różnią tylko Music Angele. Mówisz że prymitywne ? A ja myslałem że wogóle lampy to prymitywne i nieskomplikowane układy, przez co dają nam tak fajny sound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy kto zawodowo zadał sie z produktem chinskim potwierdzi ze temat gwarancji i serwisu to lipa

zostaje sie samemu z całym pasztetem i odpowiedzialnoscia

nikt tego nie chce naprawiac

chca tylko wymieniac tyle ze nie wiesz czy jak im odeslesz to cos dostaniesz ani kiedy?

taki to towar dobrze jest szybko i duzo sprzedac z niezłym zyskiem ale potem trzeba znikac :)

pisze to na podstawie własnych doswiadczen i wysłuchaniu prezentacji i obejrzeniu tych wspaniałych nowoczesnych fabryk gdzie produkt ma liczne certyfikaty i atesty i nagle w gotowym cudzie techniki jakims cudem wszystko lata luzem w obudowie albo mechanicznie sie rozpada po miesiacu eksploatacji

sadze ze jest to robione z premedytacja bo liczy sie tylko ich max zysk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie lipa. Ja chyba miałem szczęście bo mój egzemplarz jest ładnie spasowany i do jakości wykonania nie można się doczepić. Co do wyglądu to już chyba kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ

chyba piszemy o zupelnie innych rzeczach i innych soundach...jesli cos jest proste ukladowo nie oznacza , ze jest prymitywne, prymitywne to prymitywne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka jest zaprojektowac amp, preamp lub cokolwiek pomiedzy z minimalna iloscia op-ampow, resystorow, capasitorow etc.

Moim osobistym zdaniem, im mniej w drodze sygnalu tym lepiej.

 

Piortku

Nie jestem bezposrednio zwiazany z zadna firma. Poprostu znam i spotykam sie z ludzmi z tej branzy.

Prawda jest tylko to ze buduje glosniki na specjalne zamowienie i czasem potsune pomysl na nowy product ktory ma mozliwosc wiekzego zainteresowania. Rozmawiam z wlascicielem RWA (Vinnie Rossi) i Response Audio (Bill Baker) nad produktami ktore sa atrakcyjne i ktore by komplementowaly moje wlasne wyroby - sonicznie i cenowo. Otaczam sie ludzmi na ktorych moge polegac, ktorzy sluchaja i maja nieskazny rekord servisu i zadowolenia klieta. Dla mnie jest wazna satysfakcja klieta i spelnienie jego mazen i ekspektacjie co do produktu.

 

Co do sprzetu

posiadam:

 

Consonance Ref 40 pgonostage

Consonance Cyber 800 mono blocks

Consonance Droplet 5.0 CDP

Aura Note all in one unite (Integrated amp, radio, cdp, usb dac)

Melody 300b mono blocks

Gramofon ktory sam zbudowalem ale oparty jest na czesciach Consonance LP5

Bylem wlascicielem preampu od Jas Audio Array 1.1

i kilka innych cacek mniej znanych (jak np. Paradisea NOS DAC) takze z Chin.

 

Osobiscie Jestem zadowolony z produktow ktore posiadam i nigdy niemialem z nimi problemow.

Aczkolwiek nigdy bym nie kupil niczego Solid State od Consolance lub ich tanszych offert.

Osoba ktora jest odpowiedzialna za ich produkcje nie ma pojecia co z czym sie je.

Ich reference line jest pod piecznym okiem wlasciciela ktory jest rowniez audiophilem i pasionatom tubowym.

 

Mosisz wziasc pod uwage koszty ktore sie wiaza z servicem sprzetu chinskiego w stanach. Przesylka, czas i liczba productow z problemami (nowe i te w uzytku). Np. Consonance uzywa transportow Sony we wszystkich swoich CDP oprucz Droplet serji.

Te transporty maja wady w 80%. Ilosc byla tak duza ze Malezyjski sub-contractor ktory produkowal te transporty dla Sony byl zmuszony do zamkniecia fabryki. Sa to skutki braku kontroli jakosci i cieciach jakie sa podejmowane od etapu prototype az do egzemplazy produkcji. Pomysl zazwyczaj jest dobry - wykonanie to juz inna historia.

 

Melody takze stracilo distibucje w stanach z podobnych przyczyn. Dobre produkty - slaby servis opieka nad klietem czy siecia dealerow.

 

Wiele firm amarykanskich walczy o klieta i stara sie aby mauzenstwo pomiedzy ich firma a konsumentem byla dluga i bez skazy.

Darmowe naprawy nawed po uplywie gwarancji nie sa nichym nowym. 100% trade-in value programs (mozliwosc zwrucenia starego sprzetu w zamian za nowy) ktore daja klietowi calom wartosc za stary komponent w formie kredytu uzytego do zakupu nowego aczkolwiek drozszego komponetu jest rowniez rzecza spotykana.

 

Mysle ze kazdy ......wydajac duze pieniadze chcialby byc traktowany z respektem i gwarancja ze nie zostanie jak ten przyslowiowy palec w momecie w ktorym bedzie potrzebowal pomocy lub servisu.

 

W tamty roku kilka chinskich firm zamknelo sie w sali konferencyjnej probujac znalesc eliksyr sukcesu.

CZy znalezli - zobaczymy.

 

W tej chwili, straty sa KOLOSALNE.

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarkSound,

>W tej chwili, straty sa KOLOSALNE.

 

Owszem, tyle że firm amerykańskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarkSound dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. W naszym kraju tylko wypada pozazdrościć takiego podejścia do klienta. U nas często sprzedano i zapomniano.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gagacek

Co maja firmy amerykanskie wspulnego z kleska produktow chinskich na tym rynku??????

Owszem, slabsze firmy maja powazne problemy ale sytuacja globalnego kryzysu daje sie w znaki wszystkim.........

nawet takim gigantom jakim jest General Motors.

 

Chiny maja swoje wlasne problemy - stany sa ich najwiekszym konsumentem ......... zapotrzebowanie spadlo......fabryki stoja.

Pierwsza lekcja ekonomi - bez konsumenta zostaje chleb z maslem.:)

 

Piotrze

 

Jezeli naprawde jest tak jak mowisz to naprawde ubolewam i wspolczuje wszystkim audiophilom w kraju.

Dziwie sie rowniez jak "hi-fi boutiques" (dealers) sa w stanie sie utrzymac z takim podejsciem.

Niepowiem ze tutaj jest jak w bajce, mamy swoja elite brudasow ktorzy ciezko pracuja nad tym zeby nikt ich progu nieprzekroczyl. Moim zdaniem ich dni sa policzone i jest to tylko kwestia czasu kiedy upadna.

Osobiscie mialem takie doswiatczenia takze rozumiem twoj bol.

 

Wracajac do tematu

Chinskie firmy maja w swych szeregach zachodnich doradcow, inzynierow etc.

Dostep do najlepszego sprzetu, surowcow i technologi.

Absurdalnie tania sile robocza ............ a wiec jaki jest problem???

 

Czy myslicie ze MBL odwazyloby sie przeniesc produkcje do chin aby obnizyc koszty ????

Japonczycy propowali z negatywnym efektem.

 

Amerykanie rowniez zaczynaja sie zastanawiac czy jest to zdrowy sposob myslenia.

Oczywiscie nieda sie kompletnie wyliminowac wplywow chinskiej lokomotywy ale mozna skoncentrowac sie na wlasnych potrzebach i opcji ktore usprawnily by ciezko kulejaca gospodarke. Produkcja w stanach jest oplacalna. Wykonanie jest konkurencyjne a ceny wcale nie takie wygorowane jezeli wezmiemy pod uwage wszystkie "za i "przciw".

 

Rozumiem ze dla wielu produkty z chin sa jedyna mozliwoscia wkroczenia w prawdziwy Hi End tego hobby.

Nie probuje nikogo powstrzymac przed zakupem tych produktow. Moim jedynym celem jest tylko ostrzec tych ktozy sie na nie zdecyduja. Mysle ze zdecydowanie lepsze szance sa na Audiogon i uzywanego sprzetu od firm z reputacja. Niekiedy gwarancja przechodzi na nowego wlasciciela. Kupywal bym to co trzyma wartosz lub minimalnie traci. W takij systuacji nawet gdyby okazalo sie ze nie jest to co sobie wyobrazalismy jest szansa na sprzedaz z minimalna strata.

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarkSound

>Co maja firmy amerykanskie wspulnego z kleska produktow chinskich na tym rynku??????

 

Tyle ma wspólnego, że to rynek jest w stanie klęski. O ile chińscy producenci przetrwają, to gro amerykańskich nie. Zobacz choćby co dzieje się na rynku budowlanym. Poza tym - jakich amerykańskich? Myślisz że jeśli firma składa coś z komponentów to są one wytwarzane na miejscu? Przykład MBL jest idiotyczny bo to wyjątek potwierdzający regułę, prosta konstrukcja a cena produktu końcowego sprawia że sprzedają jak świeże bułeczki, prawda?.. Człowieku obudź się, taki stan rzeczy odpowiadał prawdzie, tyle że 10 lat temu. Czytając te pierdoły odnoszę wrażenie że zbyt dosłownie odbierasz to czym cię faszerują poprzez telewizor, trochę Ci się realna ocena świata poprzestawiała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat z biciem piany. Ja sobie kupilem, teraz slucham i czytam te wypociny z usmiechem na twarzy. Szczesliwy jestem bo zaufalem sobie i nie dosc, ze jestem zaodowolony z wyboru, to do tego nie boje sie ze zona ode mnie odejdzie z powodu utopienia wielkiej sumy... Ale rozumiem niektorych oredowniokow drogich marek (bo drogo nie znaczy dobrze). Tez tak mam, ze jak podświadomie wiem, że przepłaciłem to na sile chce sobie udowodnic, że jednak sie oplacalo..Z ta roznica, ze nie staram sie tego udowadniac innym :)

Oczywiscie mam swiadomosc, ze sa lepsze sprzety. Ale za to trzeba juz slono zaplacic - mnie na to nie stac. Ale prosze nie mowcie mi, ze w klasie cenowej mojego yaqina cokolwiek z "markowych" klockow zagra lepiej :) Co do jakosci wykonania to najlepiej niech sie kolega elektro nie wypowiada, bo od razu widac, ze nie widzial tego sprzetu na oczy...

Taka moja opinia, poparta wlasnymi doswiadczeniami. Wy sie dalej nawzajem przekonujcie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jenkins

>Kolejny temat z biciem piany. Ja sobie kupilem, teraz slucham i czytam te wypociny z usmiechem na twarzy.

 

i tak trzymaj! A twardogłowym dziękujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Ja sluchalem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w polaczeniu z Yaqin MC-10L oraz Delta Studio na lampach EL34. Jesli chodzi o wspolprace z Delta, to calkiem pozytywnie. Natomiast jesli chodzi o Yaqina, to niestety bylo nieco gorzej. Mianowicie wysoie tony. Yaqin jest dosc jasny i Mingda takze, wiec jak je polaczyc, to gora zabija calkowicie przyjemnosc sluchania muzyki. Acha, jeszcze jedno: niebieska dioda z przodu wali tak po oczach w ciemnym pokoju, ze w ierwszym ruchu jak juz ktos zdecyduje sie na zakup, nalezy ja zaleic, zamalowac, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> StarkSound

 

Apropos produktów Mingda, jak już się na nie powołujesz i tego co o nich pisało Response Audio. Czytałem wypowiedzi Billa z Response Audio oraz ludzi z Pacific m.in. na audioasylum i prawda jest taka, że produkty same w sobie są IMHO dobre. W przeszłości na rynku pojawiały się kiepskie, nie do końca przetestowane produkty, ale to wynikało podobno z kiepskiego kierownictwa i nie dbającego o jakość nowego właściciela. Po powrocie starego właściciela jakość produktów uległa poprawie.

Trzeba pamiętać, że kupując produkty Mingda z chińskiego ebay trzeba uważać na podróbki, czyli wzmacniacze składane w domu z części wynoszonych z fabryki przez pracowników.

 

Nie twierdzę, że wszystkie produkty Meixing Mingda są super, ale wydaje mi się, że mają dobry stosunek jakość/cena. Wsparcie producenta (gwarancja, serwis itd.) to oczywiście inna para kaloszy i jest zapewne kiepskie jak większości chińskich producentów co z punktu dystrybutora dyskwalifikuje tą markę.

 

Trzeba też wziąć pod uwagę, że popularność chińskich lampowych produktów w Polsce jest ściśle związana z naszym polskim poszukiwaniem "okazji" i nastawieniem, że wszystko zrobimy sami (poczynając od kładzenia kafelków aż po poprawianie wzmacniacza lampowego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacek

musisz byc naprawde feajnym facetem.....

nie bede dyskutowa na temat politiki, przynajmniej nie na tym forum.

 

 

-------------------------------------------------------

 

Wspominalem juz wczesniej. Niektore produkty z Chin sa naprawde dobre.

Komponety ktore uzywam ( Consonance Droplet, Cyber 800, Ref 40) sa naprawde swietne.

Wiem jaki record napraw ma (miala) firma Consonance - Opera Audio od moich znajomych ktozy byli distrybutorami.

Wybralem te ktore mialy nieskazny record napraw. Np. Consonance Droplet CDP 5.0 orginalnie uzywal transportu Sony ktory stwarzal wiele problemow. W momencie wymiany wadliwych CD transportow na zdecydowanie lepszego Philipsa lyknele haczyk

i postanowilem go kupic. Jezeli ktos pamieta review z 6moons to wlasnie to bylo problemem ktory orginalnie hamowal redakcje przed wydaniem jednej ze swoich nagrod a nie jak orginalnie piszno ze byl to software problem.

 

Cyber series jest linia ktora dorownoje klasie komponetow dwa a nawet trzykrotnie drozszej.

Moje monos so przerabiane ....... ale nie dlatego ze bylo cos nie tak lecz aby wycisnac z nich ile sie tylko da.

Jest to chyba jedyny komponent (oprucz RWA Isabella/Isabellina pre & NOS DAC) ktorego nigdy nie sprzedam.

 

Melody jest nastepna swietna firma z naprawde dobrymi wzmacniaczami.

Uzywalem ich M300B mono blocks przez pewien czas i nigdy nie nazekalem. Oddalem je Louis Chocos wlasciciela Omega Loudspeakers za mala przysluge. Z tego co wiem jest on bardzo zadowolony i sa to jego reference wzmacniacze w tej chwili.

 

Takze zgadzam sie sa wyjatki i nigdy niezaprzeczlem ze chinczycy nie potrafia.

Bede sie chyba powtazal mowiac ze kontrola jakosci jest tam bardzo slaba i servis jeszcze gorszy.

 

Jezeli ktos chce moge wyslac kopie emailow pomiedzy mna i dystrybutore ktory mial bezposrednie doswiatczenie z jednym z najwiekszych chniskich producentow. ( prywatnie - nie na forum)

 

-------------------------------------------------------------------------

 

 

Do tych ktorzy sa zakochani w swoich $500 cackach z chine ktore produkowane sa przez 10-16 letnie dziciaki i kobiety ( za miske ryzu). Prosze nie uczcie mnie moralow i oszczedcie mnie przed swoimi recenzjami - jak to ebay chinczy puszcza z dymem komponety ktore tylko widzieliscie na obrazku. Zalosne!!!

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Do tych ktorzy sa zakochani w swoich $500 cackach z chine ktore produkowane sa przez 10-16 letnie >dziciaki i kobiety ( za miske ryzu). Prosze nie uczcie mnie moralow i oszczedcie mnie przed swoimi >recenzjami - jak to ebay chinczy puszcza z dymem komponety ktore tylko widzieliscie na obrazku. >Zalosne!!!

 

A mógłbyś to jakoś zrozumiale napisać? Bo to co powyżej zacytowałem to jest jakiś kompletny bełkot w którym nie wiadomo o co chodzi. Jeżeli nie potrafisz tego lepiej wyrazić po polsku, to śmiało pisz po angielsku, byle poprawnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarkSound

>Gacek

>musisz byc naprawde feajnym facetem....

 

A pewnie że tak! ;) pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gagacek jest fajny, tylko że choleryk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A mógłbyś to jakoś zrozumiale napisać? Bo to co powyżej zacytowałem to jest jakiś kompletny bełkot w którym nie wiadomo o co chodzi. Jeżeli nie potrafisz tego lepiej wyrazić po polsku, to śmiało pisz po angielsku, byle poprawnie!"

 

Moze po chinsku to zrozumiesz? Ale nie mysle!

 

Gacek - choleryk = bede pamietal.

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A mógłbyś to jakoś zrozumiale napisać? Bo to co powyżej zacytowałem to jest jakiś kompletny bełkot w którym nie wiadomo o co chodzi. Jeżeli nie potrafisz tego lepiej wyrazić po polsku, to śmiało pisz po angielsku, byle poprawnie!"

 

Moze po chinsku to zrozumiesz? Ale nie mysle!

 

Gacek - choleryk = bede pamietal.

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie! To co napisałeś w takiej formie jak jest w ogóle kupy się nie trzyma! Więc zamiast mi robić przytyki napisz to tak, żeby było zrozumiałe. Chyba że Twoim celem było wyłącznie zmącenie wody, to przepraszam że w ogóle spytałem. Teraz dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All I was trying to say is that those who speak so highly of $500 eBay chinese findings and comparing them to brands with reputation, perfect track record without any hands on experience. It's amazing to hear voices of so called experts who base their findings base on reviews and pictures they accidentally came across on the web or Hi-Fi publications.

 

Anyone with common sense shall know the alarming facts of underage labor exploitation and constant human rights abuse in chinese manufacturing practices.

 

By supporting products from questionable companies we add to the problems associated with that situation.

 

I hope that I made myself clear and hope you understand my point of view.

 

Best

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz przynajmniej wiadomo co chciałeś przekazać.

Też uważam że przesadą jest twierdzenie że chiński produkt za 500$ gra lepiej od każdego markowego produktu do 3500$. Oczywiście wśród markowych produktów można trafić na jakieś dziadostwo, i wtedy porównanie wypadnie na korzyść chińczyka.

Z drugiej strony jednak dobrze wybrany chiński lampowiec za 500$ z całą pewnością zagra lepiej niż dowolny wzmacniacz z polskiego sklepu HI-FI kosztujący równowartość owych 500$. Wiem co piszę, bo miałem u siebie w domu kilkanaście modeli chińskich wzmacniaczy i z brzmieniem każdego z nich dobrze się zaznajomiłem. Niektóre z nich w ogóle nie wymagają żadnych przeróbek, a w niektórych wystarczy wymiana lamp sterujących.

W tym kontekście zachwyty użytkowników chińszczyzny w ogóle mnie nie dziwią. A popadanie w skrajności w którąkolwiek stronę jest niewskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Anyone with common sense shall know the alarming facts of underage labor exploitation and

>constant human rights abuse in chinese manufacturing practices.

 

A kto wymordował 90% populacji Indian, no kto?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już było, my tu teraz rozmawiamy o tym jak się trzyma public relations bankruta. Jak widać wystarczy wpojona mentalność i jest o.k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A kto wymordował 90% populacji Indian, no kto?!"

 

Nie ja ?????

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Dealerowski profit wacha sie pomiedzy 40% a 50%.

Zgadza sie ze ciezko pobic ceny tak niskie.

Osobiscie problemow niemialem - znam wielu co mialo.

 

Nastepnym problemem jest sprzedaz wtorna. Tutaj te rzeczy sprzedaja sie za grosz i jest to dosyc ciezko tego pozbyc.

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chinczycy bankrutuja tak samo jak ich głowny odbiorca czyli USA

nawet padaja dokładnie te same branze i na tych samych mechanizmach np zakontraktowane paliwa po zawyzonej cenie z 2008

guzik prawda ze cos przewidzieli czy sie przygotowali

chinczycy maja pomysł aby zainwestowac szmal /rzadowy najczesciej/ w powiedzmy biedniejszych/upadajacych/ krajach i uniezaleznic sie na przyszłosc od cen paliw i surowców ,co jakis czas usiłuja przejac jakas znana marke w europie czy usa wtedy sie o tym pisze a własciwie mowia o tym w tv :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To już było, my tu teraz rozmawiamy o tym jak się trzyma public relations bankruta. Jak widać wystarczy wpojona mentalność i jest o.k."

 

Funny !!!!!! ;)

 

 

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarkSound

>Nie ja ?????

 

jeszcze by tego brakowało... A oprócz indian mamy jeszcze setki milionów innych nacji, tak gdzie americam marines latami udawali sie i udają na wycieczki. Wiec jedno juz ustaliliśmy - public relations a fakty to dwie różne rzeczy.

 

Drugie to cena zbycia. Otóż zauważ że Chinczycy nie pojawili sie na rynku nagle, to powolny proces trwający od co najmniej 20 lat, w którym Chińczycy wykazali się niezwykłą inteligencją umiejąc wygrywać swoje racje brylując na salonach, a równocześnie ustanawiając hmm.. odpowiednią wewnetrzną politykę. Nie myśl że taka nacja szczycąca się fantastyczną historią z dokumentowanymi zapiskami sprzed kilku tysięcy lat nie potrafi wykreować coś tak prymitywnego jak świadomość marki. Poczekaj troszeczkę, wszystko w swoim czasie. A póki co masz przedsmak tego - super niskie ceny wyrobów o niezłej jakości, czyli to co stanowi aktualnie dla producenta największą stopę zysku.

 

>Funny !!!!!! ;)

Nie, to nie jest funny, pomyśl trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.