Skocz do zawartości
IGNORED

Musical Fidelity A1, A2 - różnice.


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać o podstawowe różnice między dwiema maszynami Musical Fidelity A1 oraz A2. Pytam o pierwszą wersję A1 - nie obecną.

Po drugie jak wygląda sprawa A klasowych wzmacniaczy w kontekście różnych urządzeń?Jakie cechy wspólne a jakie różnice są między nimi? Np. Owe Musicale A1, A2 i Sugden A21.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1 od A2 różni przede wszystkim dynamika i bas.Ogólnie jak dla mnie A2 gra dużo lepiej.A1 wydaje si bardziej słodszy.Sugden a21 to podobny dzwiek ,ale bardziej przejrzysty i muzykalny.Ogólnie wszystkie te wzmacniacze cechuje jedna wspólna cecha -kiepska dynamika i bardzo mocne nagrzewanie sie.Mają tez trudności z doborem kolumn zwłaszcza trzeba uwazac na 4 ohmowe.Jesli lubisz spokojną muzyke bez żadnych cięższych i szybszych brzmień to mogą Ci sie spodobać.Wokale ,jazz eletronika ,new age i podobe klimaty brzmia super na tych wzmacniaczach.

Jednak po przerobieniu kilku urzadzen w klasie A uwazam ze jednak dobrze skonstuowany wzmacniacz w klasie AB brzmi o wiele lepiej nie majac wielu ograniczeń klasy A,DLATEGO tez skutecznie wyleczyłem się z tego mitu ze niby wzmacniacze w klasie A są lepsze.

Jeśli poszukujesz Sugdena to polecam wzmacniacz A25B ,wg mnie brzmi o wiele lepiej niż A21a ,ma lepsza dynamike ,nie nagrzewa się ,a mozna go kupic za około 400-600 zł.Dżwiekowo pobija na głowe Musicale A1 i A2 ,a stosunke jakość/cena jest rewelacyjny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem kiedys dla siebie taniego wzmacniacza. Na podstawie doswiadczonego znajomego (jest producentem kolumn) polecił mi MF A1. Zaznaczył ze MF A2 pomimo nowoczesniejszego wygladu to juz nie ten dzwiek ,że brzmi gorzej. Gdybym musial miec cos tanszego polecil bym tego wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej sobie cenię A1 (stary) niż A2 i A3, pewnie przez sentyment, grał u mnie trochę. Był w nim jakiś czar- nie był to idealny wzmacniacz, ale chciało się na nim słuchać. A2 jakby strasznie zamulał (a1 owszem też, ale za mniejsze pieniądze) a3- mógłby być, ale za jego cenę można znaleźć lepsze wzmacniacze, jak dla mnie. MF oferuje relaksujące brzmienie za niewygórowaną cenę. Za coś więcej niż tylko relaks, trzeba odpowiednio więcej zapłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.