Skocz do zawartości
IGNORED

BR SHARP BD-HP20 a dźwięk Dolby True HD


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mój odtwarzacz to BLU-RAY SHARP BD-HP20 podłączony mam go poprzez kabel HDMI i coaxial podłączony do amplitunera Onkyo 806, czy jest szansa aby poszedł dźwięk typowo HD jak Dolby True HD czy DTS HD Master na amplituner? Oglądalem film na Blue Ray, z menu wybrałem Dolby True HD, lecz amplituner pokazywał tylko dźwięk Dolby Digital

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odtwarzaczu mam ustawiony sygnał wyjściowy dźwięku HDMI, w amplitunerze też HDMI, kabel HDMI idzie do projektora, do ampltunera kabel HDMI z odtwarzacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zobaczyc na wyswietlaczu Onkyo indykator z Dolby TrueHD albo DTS-HD, ustaw w opcjach dzwieku z odtwarzaczu BR zeby wypuszczal dzwiek w bitstream. Nie wiem czy Sharp to potrafi, w innym wypadku nie zobaczysz tego napisu, jezeli interesuje Ciebie pelna lista playerow ktore to potrafia i sa sprawdzone z Onkyo moge Ci je wkleic ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem coaxial,ponieważ przy zwykłych filmach DVD lepsza jakość dźwieku jest poprzez coaxial niż HDMI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) Does my player output lossless bitstream?

 

I will slowly compile a list of new players here that output lossless bitstream. All these players listed below allow your 705 receiver to decode HD audio formats (True HD and DTS HD MA), when the user sets these players output to "bitstream" you will see the appropriate decoding DSP display on the front of your receiver saying either True HD or DTS HD MA.

 

If you know of a new player coming out that isn't on this list that will support lossless bitstream please let me know i will add it to the list and give you credit for it in contributions section. Thanks In Advance!

 

Players that support lossless bitstream of both True HD and DTS HD MA formats:

LG BH200 [blu Ray & HD DVD] True HD/DTS HD MA with latest firmware update

Samsung BD-UP5000 [blu Ray & HD DVD] Lossless Bistreaming of True HD/DTS HD MA with latest firmware update (1.3 or later)

Samsung BDP-1400 [blu Ray]

Samsung BD-P1500 [blu Ray]

Panasonic DMP-BD30 [blu Ray]

Philips BDP7200 [blu Ray]

*NEW* Panasonic DMP-BD 35 [blu Ray]

*NEW* Panasonic DMP-BD 55 [blu Ray]

Denon DVD-3800BDCI [blu Ray]

Denon DVD-2500BTCI [blu Ray]

Pioneer Elite BDP-95FD [blu Ray]

Toshiba A35 [HD DVD]

Toshiba XA2 [HD DVD] (Only if you have firmware v2.7 or higher)

Onkyo DV-HD805 [HD DVD]

 

If your player is NOT on this list, then your player does not support lossless bitstream.

For these users who do not have a lossless bitstream player keep your player set to Linear PCM output when playing (Blu Ray or HD DVD movies). This allows those formats to decode in your player and be sent as lossless PCM to your receiver. You get the same benefit as the lossless bitstream crowd if you do!

 

The following only applies to people who DO NOT have a lossless bitstream player:

 

There is only 2 instances when you want to turn off PCM and switch to your lossy bitstream output setting.

A) If you are playing older Standard Definition (SD) movies, it still gives you a benefit of setting your player to bitstream so you gain ability to decode Dolby Digital and DTS on your receiver.

B) Depending on your player type it may not support certain HD audio formats (ex. DTS HD MA) and in those instances the player replaces that audio with a lossy core track instead of the HD audio track. Because of this, it that may sound better by setting your player to lossy bitstream.

UPDATE: As of Playstation 3 firmware version 2.30 which is out now, the PS3 can internally decode DTS HD MA tracks and this is no longer an inconvenience for PS3 owners.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja w swoim Sharpie mam w ustawieniach audio wybór PSM Surrand lub auto, czyli mimo że wybieram z menu Dolby True HD to idzie tylko dźwięk Dolby Digital,czy w takim przypadku dużo tracę? Czy jest duża różnica w jakości pomiędzy Dolby Digital,DTS a Dolby True HD,DTS HD Master?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy DD i Dolby TrueHD jest spora, analogicznie miedzy DTS a DTS-HD/MA. Sproboj odlaczyc kabel coaxial i podlacz tylko na HDMI, moj player tez pomimo ustawiania na DTS-HD przy podlaczonym optyku puszczal tylko DTS. Kiedy odlaczylem optyka od razu zaskoczyl DTS-HD. Poszukaj moze glebiej w ustawieniach na bitstream. Kiedy nie to wybierz PCM, na wyswietlaczu nie pojawi sie indykator z dzwiekiem HD, ale uslyszysz doklanie ten dzwiek ; ) Pozdrowienia ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Sekcja audio odtwarzacza została wyposażona w najnowsze dekodery audio: DTS HD, DD Plus i DD TrueHD (nie ma tylko DTS HD Master Audio)."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej napisali w Kinie Domowym to nieprawda !

Sharp w ogóle nie obsługuje bitstreamu Audio HD.

Można go kupić za 300 zł.

Link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cytat:

" Niestety nie uzyskasz dzwięku HD w tej konfiguracji. Miałem identyczną sytuację co Ty. Onkyo 605 + Sharp. Sharp niestety nie potrafi na wyjściu HDMI generować sygnału High Definition Audio w formacie bitstream... Więc magiczne kontrolki DD TrueHD czy DTS HD Master nie rozbłysną... "

oraz porównanie do PS3:

" Wczoraj pozyczylem od brata sony playtstation i porownywalem obraz z sharpa do obrazu z sony. I obraz z BD jest porownywalny, aczkolwiek chyba lepsza plastyke jakby daje PS3. Natomiast obraz z sony jest super plynny w szybkich scenach. Mozliwe ze to dlatego ze PS3 posiada 24p. W bardzo szybkich scenach obraz s sharpa tak jakby delikatnie rwie.

 

Potem porownalem plyty DVD i tu wielkie zaskoczenie - pooprostu sharp nie dorasta PS3 - DVD poprostu wygladaja rewelacyjnie, aż zacząłem szukać w sieci opinni ktory z odtwarzaczy stacjonarnych posiada tak dobre skalowanie jak PS3. "

Wygląda, że to najgorszy oprócz Manty BD na rynku. Był dodawany za darmo do LCD TV Sharpa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz na bitstream to tak. Tylko chyba musisz zrobic upgrade oprogramowania Pleja do 2.3 bodajze ; ) Oto co jeszcze wygrzebalem dla Ciebie ; )

 

DTS HD Master Audio & the Playstation 3:

UPDATE: As of Playstation 3 firmware version 2.30 which is out now, the PS3 can internally decode DTS HD MA tracks and this is no longer an inconvenience for PS3 owners.

 

Now that the PS3 can internally decode DTS HD MA you want to keep your ps3 set to Linear PCM for best hi def audio quality of this format.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie to chyba nie - jeśli się ustawi na bitstream? PS3 dekoduje "gęste" formaty dźwięku do postaci LPCM, i chyba raczej na LPCM trzeba ustawić wyjście dźwięku w plejce? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko LPCM wychodzi z PS3 po HDMI z audio dts MA i DTHD

I brzmi to znakomicie. Mam możliwość porówmnania z innym źródłem z wysyłem bitstream HD Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie.Mam BR Panasonic DMP-35 i w ustawieniach mam nastawione na Bitstream(ampli Denon 2307-bez dekoderow HD)i w zwiazku z tym,mam pytanie -puszczajac dzwiek przez HDMI uzyskam lepsza jakosc dzwieku ,a nizeli podlaczajac kablem optycznym?.I jeszcze jedno pytanie czy bitstrem daje lepszy efekt niz normalny DD czy DTSß

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie kupiłem PS3, puszczam Spidermana 3, wybieram dźwięk Dolby True HD a na wyświetlaczu dalej nic, w ustawieniach PS3 próbowałem zarówno Bitstream,oraz LPCM i Onkyo dalej nie pokazuje tego formatu Dolby True HD,zauktualizowałem oprogramowanie PS3 do najnowszej wersji z 80 na końcu,w Oknyo mam ustawiony wejście dźwięku na HDMI, czy jednak i PS3 nie wypuszcza formatów audio HD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisali przedmowcy ze PS3 wysyla tylko dzwiek HD jako LPCM MULTI CHANEL.Mam zarowno PS3 jak i Panasonic DMP BD35.Porownywalem dziwiek na obydwu pleyerach i porownywalny.Jak chcesz zobaczyc magiczne diody HD na ampli to musisz taki pleyer jak w/w Panas kupic ktory potrafi dzwiek HD jako Bitstream przesylac.Aha i odlacz ten kabel coaxialny,zostaw tylko HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 obsługuje gęste formaty, ale rozkodowuje je do LPCM.

Jak ci się chce, skatuj ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS3 nie potrafi przepuścić gęstych formatów jako bitsream.

Czyli w ustawieniach playa zamiast bitsream dajesz LPCM. Na wyświetlaczu ampli będziesz miał LPCM.

W tym przypadku to żadna różnica - jaki masz komunikat na ampli, dźwięk jest taki jak miał być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat mam,ze jest dźwięk LPCM, Dolby True HD nie wyświetla,ale jak mówicie,że amplituner tego nie wyswietli,a dźwięk idzie taki jak chcę to jest wszystko w porządku, powiedzcie jeszcze jak będę oglądał zwykłe DVD na co przestawiać LPCM czy Bitstream? W PS3 jest też opcją włączenia przy sygnale HDMI obrazu w 24 HZ,czy to stosujecie?czy jest lepszy obraz przy rozdzielczości 1080 w 24 HZ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ustawienie PCM dla dvd tez zostaw to w niczym nieprzeszkadza,a ta opcje aktywuj gdyz niektore filmy BR sa tak nagrywane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie jak ustawiłem na LPCM to przy filmach DVD na amplitunerze nie wyswietla mi Dolby Digital,czy to jest normalne? Czy przy zwykłych filmach DVD nagranych w DD lub DTS ktoś porównywał jakość dźwieku przy użyciu LPCM w porównaniu do Bitstream? Jak użyje te 24 HZ przy filmach DVD nie pogorszy to jakość obrazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo niebedzie sie dioda od DD i DTS swiecila bo tez sygnal bedzie podawany jako PCM MULTI CHANEL,ale niema to wplywu na jakosc dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze pytanie z innej beczki,jak oglądam film trochę mnie wkurza uruchamianie filmu z pada, widzialem do PS3 juz piloty,czy zdają egzamin,chodzi mi tylko żeby z pilota uruchomić film,wrzucic odpowiednią ścieżkę dźwiekową i napisy, bez wchodzenia w menu konsoli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.