Skocz do zawartości
IGNORED

mkv-12 czy reference servo-15 v.2


wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nosze sie z zamiarem wymiany subwoofera, który będzie znajdował się w salonie 40m2. Zależy mi w równym stopniu na muzyce jak i kd. Biorę pod uwagę dwa subwoofery wymienione w tytule.

Może ktoś z was słyszał jeden bądź drugi każda opinia będzie mile widziana.

zestaw audio który posiadam to:

 

Harman/Kardon AVR 645

Przód: Focal Chorus 836 V

Tył: Jbl ES 30

Subwoofer: Jbl ES250

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w sklepie audio codzien powtarza mi tą samą śpiewke chcesz miec problemy kup velodyne :)

mało co kupiłbym tego amerykańca ale odwiódł mnie od tego pomysłu, ponoć 30% wraca do serwisu gwarancyjnego siadają wzmacniacze przedewszystkim nie wiem czy to prawda ale w kazdej plotce cos tam prawdy jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nic nie siadlo za to po 1,5 roku poszukiwan wybralem DD-15. Nie podolal mu Sub25 Paradigma o servo v2 nie wspomne. Przesledz moj watek "Sub - latwo powiedziec..." zobaczysz jakosc nowego servo.

Mysle, ze "prawda" jest glownie po stronie sprzedawcy danej marki lub wysokosci marzy na danej marce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad pół roku jestem właścicielem Servo 15v2, podoba mi się jego dźwięk i jak na razie nie zamieniłbym go na nic innego, dodam jeszcze że gusta są różne i co jednemu pasuje to drugiemu może nie pasować wcale, tak więc najlepszym aczkolwiek żmudnym wyjściem byłoby dokonanie odsłuchu przed zakupem najlepiej w pomieszczeniu docelowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczor->Nie, nie miałem przyjemności słyszenia mkv 12, natomiast jeżeli chodzi o Servo to w skrócie mogę napisać że pasuje mi bo:

-posiada obudowę zamkniętą

-posiada wzmacniacz dużej mocy

-jego bas jest szybki i głęboki(ostatnio kupiłem płytę testową i przy odtworzeniu częstotliwości 20Hz nie miał żadnego zająknięcia)

 

To co mi nie pasuje to jego jakość wykonania.

 

Podkreślam jednak że jest to moja ocena tego suba i raczej się nią nie sugeruj i jeżeli masz możliwość odsłuchu przed zakupem to warto to zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczor, tak jak pisze maracz musisz miec je w domu i posluchac. szukalem suba do 60m2 i mialem chyba wszystkie mozliwe na odsluchach w domu... wybralem velodyne ale jego cena wtedy byla niemal jak za 3 servo v2. to nawet nie jest juz kwestia gustu oraz tego co sie komu podoba to zwyczajnie inna pulka. porownywalem go z Sub25 tez Paradigma. z doswiadczenia wiem, ze do takiego pomieszczenia jak Twoje nic ponizej servo nie ma sensu a jak posluchasz czegos wyzej to zobaczysz sam roznice...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekdz

ten Twój servo 15 v2 którego miałeś na testach to jakiś uszkodzony był

przynajmniej z tego co pamiętam jak go opisywałeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej nie bo jak pozniej pisalem dystrybutor sie przyznal, ze stal bardzo dlugo w nieogrzewanym magazynie i faktycznie jak sie mu ocieplilo to sie uplastycznil i bylo juz znacznie lepiej. Ja nadal twierdze, ze v2 jest b.dobrym subem ale duzo lepszym jest sub25 paradigma a ja wybralem dd-15 gdyz moim zdaniem jest z innej polki niz v2 a jego brzmienie bylo jak dla mnie znacznie lepsze niz sub25. Pisalem tez, ze dla milosnikow i posiadaczy v2 sugeruje zainteresowac sie sub25 bo to jest dopiero maszyna 3500W i 7000W w szczycie a przy tym bardzo dobra kontrola. Mimo to wybralem DD-15 1250W - to o czyms chyba swiadczy. Poswiecilem na poszukiwania 1,5 roku z czego ostatnie 2-3 miesiace do bolu. Zniszczylem nowa piekna podloge i nadwatlilem sluch ale bylo warto. Teraz sluchajac muzyki czy ogladajac film zawsze sa nowe emocje... wada? cena...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz-subwoofery o których piszesz to niestety "klocuszki" poza moim zasiegiem finansowym...:-(. ja musze sie zmieścić max 7000-8000zł. szkoda ze nikt z was nie miał przyjenmości odsłuchy tego earthquake mkv 12. patrząc na testy niby bije konkurecję na głowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) faktycznie pozostaje tylko wdsłuch w domu i dopiero wybór. bardzo dziękuję za uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak odnieść sie do tej tabelki??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczor, przesledz moj watek mialem chyba wszystko co warto bylo miec i co bylo dostepne. sluchalem MKVI-12 poszukaj tu [link]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) [/link]

obawiam sie, ze na 40m2 sobie nie poradzi... stawialbym tu na servo v2.

sa tez nowe paradigmy sub12 i sub15. co do budzetu to duze pieniadze i tym bardziej warto je wydac nie na sile. zaczynalem od 6 tys PLN a skonczylem na 6 tys USD - niestety ale w moich warunkach i oczekiwaniach szkoda mi bylo kasy na cos innego... bolalo bardzo ale bylo warto...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że ja swój subwoofer kupiłem używany ale jeszcze na gwarancji za 6 tyś, przyznam też że za nowy 9 tyś(nie wiem ile dokładnie teraz kosztuje)bym nie wydał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańczych subwooferów proponowałbym sprawdzić Infinity BETA SW12

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo SONY SA-WX900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczor->ten sub według mnie możliwości ma bardzo duże, ale czy wart jest wydania owych 9 tysięcy?Jak dla mnie jest/była to cena zaporowa dlatego zdecydowałem się na egzemplarz używany i nie żałuję, Tobie też radzę o ile się na niego zdecydujesz poszukać okazji na Allegro, ostatnio widziałem chyba nawet jednego w cenie około 6 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maracz - ten na allegro jest uszkodzony w transporcie. juz wczesniej zwrócilem na jego atrakcyjną cene. tak czy tak dzieki za info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

servo kosztuje teraz 8 tys moze urwiesz z 10% przy gotowce. Jeszcze mala poprawka na MKV-12 byl cienki. Zdecydowanie lepiej gral MKVI-12 ale chyba jest tez drozszy.

Mozesz posluchac tez B&W825 kosztuje chyba cos ok 8 tys. Mialem go jakis czas ale byl do mnie zbyt slaby. To zupelnie inny bas niz w servo. Bardziej kulturalny i uzupelniajacy a nie wysuwajacy sie na pierwszy plan. Masz tez REL B1 - w 40m2 moze byc super. B&W PV-1 mocno zaskakujacy maly zwarty z zadziwiajaca potega ale nie wiem czy podola - warto sprawdzic bo byl bardzo szybki i punktowy. Za mniej niz 5 tys dostaniesz Velodyne CHT-15R - bass reflex ale dzwiek na to nie wskazuje. Po jego odsluchu bylem mocno zdziwiony gdyz powinien kosztowac duzo wiecej. Nie kupuj na podstawie opinii innych, wez kilka klockow i koniecznie porownaj w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz - juz troszke sie pogubiłem. podaleś mi link w którym wypowiadasz sie na temat servo i nie jest to ocena pozytywna. jest to sub godny uwagi czy kompletnie sobie go odpuścić. druga sprawa to na czym polegala róznica w odsłuchu mkv i mkvi??? czym te suby sie różnią. z góry dziekuję za odp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) poczytaj dalej... dostalem sprzet z zamarznietego wilgotnego magazynu i po dobie w cieplym pomieszczeniu zaczal grac i zwrocilem mu honor. po odsluchaniu wyzszego Paradigma Sub 25 servo "zniknelo" ale to juz inna kasa. Jesli chodzi o mkv i mkvi tez sa opisane moje wrazenia w tym watku. o ile mkvi byl do zaakceptowania to mkv gral chwile i wrocil do pudelka. w watku tym przeszedlem dluga droge wiec warto go poczytac i sam wyciagniesz wnioski. servo w zestawieniu z sub25 i dd-15 odpada. w porownaniu w dol? mialbym dylemat pomiedzy tanszym velodyne a zapewne servo. jakosc wykonania jest nieporownywalna i inny bas. velodyne ma soczysty miekki i gleboki ale przy tym punktowy i szybki. B&W i REL jest bardzo liniowy, ze tak powiem raczej w kierunku muzyki i uzupelnienie monitorow. Nie potrzasna tak jak servo czy velodyne. musisz porownac sam. reasumujac servo mozesz smialo brac pod uwage ale proponuje go zestawic z velodyne na tym samym poziomie cenowym. porownasz dwa rozne basy i dokonasz wyboru. Z velodyne patrz na serie SPL maja juz kalibracje z mikrofonu - usuwa rezonanse itp.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz - z tego co piszesz to mialeś przyjemność słuchać zarówno servo jak i mkv (mkvi). który z tych trzech pozostawił na tobie najlepsze wrazenie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczor, 25 Maj 2009, 12:50

>maracz - rozumiem że wg ciebie cenka servo (9000) jest na wysoka w stosunku do jego możliwości??

 

servo kosztuje przecież o 1/3 taniej (ok 6k), za 9k to już można kupić Paradigm Signature 15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.