Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka wkladka ? - pytanie laika


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem specem ale na moje ucho nie ma znaczenia, ktory utwor leci. Na Pearlu czasami koncowki byly jakby nieczyste w srodku pasma taki potrzaskiwanie i zlewanie wokalu ale minimalne i nie na wszystkich LP. na 1042 jeszcze tego nie zaobserwowalem. Jedno co mnie troche martwi to to, ze 1042 wydobywa z LP wszelkie niedoskonalosci... trzaski sa wyrazniejsze i pojawily sie tam gdzie ich nie bylo na Pearlu - lub ich nie bylo tam slychac... dla tej wkladki zwiekszylem tez gain w forumowym pre z 47,5 na 50... wydaje mi sie bardziej klarowna na tym ustawieniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Jedno co mnie troche martwi to to, ze 1042 wydobywa z LP wszelkie niedoskonalosci... trzaski sa wyrazniejsze i pojawily sie tam gdzie ich nie bylo na Pearlu>>

 

to zadne zmartwienie, po prostu bardzo dobry szlif igły, ktora "wyciaga" z rowka ile sie da, dosłownie i w przenosni. Powinienes zauwazyc takze ze nowa wkladka wybiera zdecydowanie wiecej brudu z płyt niz Sumiko, tak bylo u mnie, "odkurzylem" swoja kolekcje na nowo przesiadajac sie z Black Pearl na Ortofon 540mk2.

 

Po twoich opiniach jakos nie jestes zachwycony nowa wkładka albo po prostu umiesz panowac nad emocjami:) Ja przesiadajac sie z Sumiko Black Pearl (gorszej od twojej) doznałem olsnienia i euforii w pierwszych minutach odsłuchow, roznica w brzmieniu dla mnie KOLOSALNA

 

Mozliwym mankamentem wkładki typu 1042 moze byc jej wlasciwe wyjustowanie. Bez specjalnego sprzetu moze sie nie obejsc. Zwroc na to szczegolna uwage...

 

PS. Daj znac jak znudzi ci sei twoje pre, chetnie odkupie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trzaski mi nie przeszkadzaja... to w koncu winyl... duzo zalezy od wydania plyty i okazuje sie, ze 180g wydania dostepne w MM sa calkiem przyzwoite:)

 

Igle czyszcze plynem, ktory kupilem razem z wkladka, plyty czyszcze szczotka bibo przed odsluchem. Myjki jeszcze nie mam a mycie w sklepie za 20 zl od sztuki to przegiecie.

 

Wkladka byla ustawiana w salonie przez specjaliste. Mial do tego duza walizke z roznymi sprzetami i trwalo to na oko z 1,5 godziny. Zakladam, ze jest ustawiona wlasciwie. Salon to warszawskie Audioforte.

 

Ja niestety nigdy nie jestem zachwycony:) zawsze oczekuje wiecej tyle, ze nie potrafie okreslic granicy rozsadku w oczekiwaniach:) to taki charakter... roznica jest jak juz pisalem ogromna i to nie tylko w cenie... wiem jednak, ze sam gramofon nie jest najlepszy a denon 3806 nie nadaje sie do stereo. Pelna ocena bedzie mozliwa jak zloze pre stereo oraz koncowki, ktore zakupilem jako gotowe moduly. Co prawda klasa D i moze nienajlepiej pasuje do analogu ale musze sie sam przekonac. Sa to najlepsze koncowki w klasie D na rynku wiec zobaczymy.

 

Co do mego pre to obawiam sie, ze wczesniej Kolega Ahaja wyprodukuje cos nowego niz sie z nim rozstane zbyt duzo wysilku i dbalosci o detale w to wlozylem:) ale popytaj innych forumowiczow, ktorzy zakupili te kity:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie oczekuję na Pro Ject Debut SE II, jest w nim wkładka Ortofon 510 Mk II, w starym wysłużonym Bernardzie mam GRADO Black/ prawie nowa/, czy jest sens zamieniać Ortopon na Grado ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji najrozsądniej będzie pojeździć trochę na 510mkII (takiej uzywam) a potem wstawic znane ci dobrze Grado wyjęte z Bernarda. Myślę, ze wynik zależec będzie przede wszystkim od twoich preferencji brzmieniowych. Jeśli słuchasz muzyki klasycznej to zapewne bardziej ci podejdzie Ortofon, ale sam sprawdź jak będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co sadzicie o sesie tuningu 1 Xpression III z Goldringiem 1042 w zakresie wymiany kabli w ramieniu na SME? koszt w sumie niewielki ale czy warto? co zyskam? wiecej dolu? jeszcze wieksza klarownosc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam proste pytanie - czy najprostszym sprawdzeniem czy LP jest wydaniem 140, 180 czy 200g jest jego zwazenie jesli nie ma opisu na plycie?

sorry jesli to banalne ale zastanawia mnie to czy dokladnie tak sie to przeklada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... a jesli nie mam wprawy i po sztywnosci nie rozpoznaje... czy masa LP odpowiada deklarowanej gramaturze? zrobilem dzis eksperyment zakupilem nowa plytke na ebayu deklarowana jako 180g poniewaz nigdzie nie bylo to opisane zwazylem ja na wadze o dokladnosci +/-1g... waga pokazala 190g

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Czesc,

 

Jaka wkladke wybrac do Pro-Ject Debut SE II, w przedziale cenowym od 400 do 600 pln?

Myslalem nad Sumico Pearlem, Grado Gold i Goldring 2100. Wzmak na jakim to gra to Cyrus 2 po modyfikacji miedzy innymi wymina OPA623.

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

lp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.