Skocz do zawartości
IGNORED

Naprawa wzmacniacza we Wrocławiu


kvazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam wzmacniacz AMC 3100a kupiony od użytkownika thanatos, cokolwiek czując się transakcją rozczarowany by nie powiedzieć oszukany, muszę naprawić teraz ów wynalazek.

 

Otóż co się dzieje? Mianowicie od samego początku (od wyjęcia z kartonu) co jakiś czas zanika jeden kanał. Najczęściej prawy ale zdarza się że i lewy. Wzmacniacz ma zwory pre-in pre-out i... tu niestety niedokładnie pamiętam, testowałem dawno, przełożenie Lewego pre-out na Prawy pre-in sprawia że gra kanał który do tej pory milczał. Nie jest to chyba problem końcówki mocy, bo to samo dotyczy kanałów w słuchawkach - zachowują się identycznie do kolumny, jeden kanał zanika. Nigdy nie zdarza się żeby oba kanały zanikneły jednocześnie. Zanika bez chrapania, trzeszczenia etc. po prostu cisza, ale wydaje mi się że drugi kanał gra wtedy jakby zniekształcenie, może to jednak złudzenie?

 

Wzmacniacz otwarłem, nie zauważyłem niczego podejrzanego. Mam nadzieję że to być może nie jest trudne do naprawienia. Czy jest ktoś chętny z Wrocławia kto zechciałby się podjąć próby reanimacji? Zależy mi bo póki nie naprawię tego dość taniego wynalazku, nie mam co myśleć o następnym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zajrzeć do środka i zorientować się w temacie :D Jak coś to na PW . Warsztacik w okolicach dzielnicy Biskupin .

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kvazar, 23 Maj 2009, 17:17

 

Witam. Jeśli dobrze pamiętam AMC to taka amerykańska wariacja NAD-a. Być może siadają przekaźniki bo takie mogą być pierwsze skojarzenia ale sprawdziłbym na Twoim miejscu przełącznik źródła, spróbuj spryskać kontaktem czy czymś podobnym a jeśli masz pętlę gramofonową to możesz mieć taki sam przełącznik jak ten do selekcji źródła. Zamień miejscami te przełączniki (przelutuj). Miałem kiedyś Nada 306 i w nim objawy były podobne a przyczyną okazał się właśnie przełącznik, zamiana pomogła.

 

Pozdrawiam, Cyp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wzmacniacz ma zwory pre-in pre-out

 

i to ich słaby kontakt może być przyczyną. Oczyścić? Może za luźno wchodzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moj DIY Pass Labs Aleph -X 120W monoblok przestal dzialac. Miezylem napiecie ktore wchodzi na kondensatory i jest to zaledwie 7V , kiedy w drugim takim samym wzmacniaczu jest do jakies 40v. Czy ma ktos odwage i doswiadczenie aby przetestowac moj wzmacniacz i naprawic usterke? Najlepiej z Wroclawia i okolic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.