Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizacja ECC88 i podobne forumowe PCB


zoller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, jako, że zakupiłem PCB i chcę zlampizować swoje CD, a moje doświadczenie w tej kwestii jest dość nieduże, zapraszam do dyskusji, prezentacji rozwiązań, opisów brzmienia, rozwiązywania problemów i oczywiście wszystkiego co się z tym tematem jest związane. Nie ukrywam, że sam także szukam pomocy w tej kwestii.

Pozdrawiam i zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,,

Przecież są już takie wątki..

np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni lampizacja przy użyciu forumowych płytek od lampizacji przy użyciu na przykład nieforumowych płytek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac nie różni się, przy czym ty wiesz jak to zrobić a ja nie. Czyli dla mnie różnica jest zasadnicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy jest elektronikiem i zna sie na schematach i nie kazdy ma ochote wysylac cd na lampizacje za oplata.

Byc moze autorowi chodzi o info pt. krok po kroku z lampizacja za pan brat. czyli "co i gdzie przylutowac, jak mocno dokrecic srobke" itp itd.

 

na forum jest tendencja do pierd... pt. "nie umiesz, to sie nie zabieraj za robote", za granica tak nie ma. Powinny byc watki dla poczatkujacych, gdzie moznaby zadawac pytania i uczyc sie.

polaczki :S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja krok po kroku dla nieelektroników - wygodnie, ale ile mniej satysfakcji. Przed chwilą właśnie uruchomiłem coś w rodzaju preampa nr 3, ale na nieco innej płytce (z opóźnieniem załączania napięcia anodowego, chyba z poprzedniego zamówienia grupowego). Z elektroniką nie miałem nigdy nic wspólnego, a na starość zachciało mi się eksperymentów ;-). I musiałem trochę pokombinować, żeby obniżyć napięcie anodowe. Pomogła w tym lektura wątku o lampizacji, strony Stanisława Chrząszcza (audioton), ale i innych wątków na forum. Satysfakcja z uzyskania dobrego dźwięku - bezcenna :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa linki powinny pomóc :))) Są nawet fotki co jest potrzebne .... oprócz lamp, rezystorów, kondensatorów również lutownica, szczypce, kabelki ... jakieś gniazda itp. itd

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powodzenia !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę przeginacie pałę. A minimum własnego wysiłku włożyć to nie łaska? Poszukać czegoś, a potem spytać czy dobre? Na pewno da się znaleźć, sakm wklejałem wielokrotnie, więc jest. Wystarczy poszukać. A potem pytać. Odpowiemy. Ale nieee, do tego trzebaby ruszyć tyłek i z wyszukiwarki skorzystać, a wam się nie chce. Wymagacie natomiast od innych żeby za was całą robotę odwalili, tymczasem wam się nie chce nawet małym paluszkiem kiwnąć. Ręce opadają.

 

A jaką mamy gwarancję że jak wam podamy instrukcję krok po kroku, to przy małpowaniu jej jednego z drugim ignoranta prąd nie zabije, co? Myśleć! To nie boli. Naprawdę nie boli. A nie tylko przychodzić na gotowe, z przeświadczeniem że to się wam należy.

 

Zobaczę że ktoś włożył jakiś własny wysiłek, własną pracę, ale ma z czymś problem z którym sam sobie nie poradzi, to pomogę. Ale za leniów przyjmujących postawę roszczeniową całej roboty odwalał nie będę, bo w imię czego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory, wnerwiłem się. Ale jak widzę taką postawę to działa na mnie jak czerwona płachta na byka.

Macie jakieś trudności, to pytajcie, na pewno ktoś da radę pomóc. Ale nie wyskakujcie z hasłami typu "zróbcie wszystko za nas, bo od tego jest forum", bo to najgorsze co możecie zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się, nie mam na celu nikogo urazić, po prostu sam stoję w miejscu z kilkoma tematami z powodu braku wiedzy dotyczącej elektroniki, elektro-techniki, inżynierii, wiedzy ogólnej..

Zgadzam się, że satysfakcja z dojścia samemu do jakiegoś rozwiązania, z pokonania problemu jest przeogromna i warta wysiłku, jednak często ilość wiedzy potrzebnej do wykonania działania jest przytłaczająca, a internet nie zawsze wyjaśnia "elementarne podstawy".

Na forum często ci lepsi zakładają, że delikwent pytający posiada jakis kapitał wiedzy, niestey wiem z doswiadczenia, ze wcale tak nie jest. Wiele razy pytając sie o jakąś pomoc ludzie nie mający z elektroniką wiele wspolnego dostaja odpowiedzi z pojeciami typu: wtórnik katodowy, kondensatory odsprzęgające, mostek CRC i jakies inne pętle masy. Dla Was to proste, laik musi poświecić dużo, dużo czasu, którego najczęsciej i tak brakuje na wazniejsze czynnosci.

Czasami czlowiek potrzebuje wiedzy pt. co, ile sztuk i w jakim sklepie ma kupic, ktora nozke z czym polaczyc, w jakiej kolejnosci i koniec. Mniej teorii a wiecej praktyki. Chociaz przyznam, ze zazdroszczę niektorym wiedzy na te tematy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie, my sobie po prostu luzno rozmawiamy. Ja jestem w stanie zrozumiec zarówno autora wątku jak i McGyvera. Sam kilka miesięcy temu zacząłem swoją przygodę z DIY i to czego sie nauczylem to moje. Warto poczytac, warto pracowac i wlozyc wysilek... ale sa momenty ze czlowiek chcialby kawe na lawe, chociazby z obawy na uszkodzenia sprzetu przez rzucenie się na zbyt gleboka wode.

temat rzeka..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, MC ma rację nie chodzi tu o składnie wszystkiego do kupy bez tryby bo pracujecie z wysokimi napięciami i dużymi pojemnościami. 150V DC to nie to samo co bateria 9V przyłożona do języka ;-))

Jeśli macie już tego świadomość to dobrze ;-))

1) Piotrek podał linka do Fikusowego manula, w języku ojczystym - tłumaczenie jest jednego z forumowych kolegów i chwała mu za to ;-)

2) Nie ma jednego idealnego punktu pracy lampy, tak więc nie ma jednej wartości elementów i zapewne tylu ilu speców tyle opinni ;-))

3) Zasilanie żarzenia - jeśli lampy nie mają tendencji do brumienia używajcie AC do żarzenia. Koniecznie należy sprawdzić jakie napięcie macie na wyjściu z trafa aby nie przegżać lamp, w nocie katalogowej zwykle jest podana tolerancja napięcia zarżenia i jest to ok 5% czyli od ok 6V- do 6.6V. Nie przekraczajcie tych wartości bo lampy skończą się szybciej. Ja ustawiam żarzenie na ok 6,4V. Pomiary napięci wykonujemy na zamontowanych lampach. Krótkotrwałe przekroczenie podanych wartości nie powoduje uszkodzenia lampy.

4) Zasilanie anodowe - dla napięcia 120AC stosuję kondy 450uF/220V, potrzebne są 3 sztuki, jeśli kupujecie nowe poszukajcie z wyprowadzeniami drutowymi, w przypadku snap-in trzeba wiercić płytkę bo nie wchodzą. Rezystory R1 i R2 od 500R do 1kR co najmniej o mocy 1W lub 2W (jeśli kupujecie tanie rezystory kupujecie ich co najmniej 6 szt tak aby dobrać idealną parę, różne wartości w obydwu kanałach powodują rozbieżności w napięciu B+. Od spodu płytki lutujcie do każdego z kondów między + a - rezystory upływne (bleddery) o wartości ok 40kR/2W. Po odłączeniu napięcia rozładowują kondy zwiększając bezpieczeństwo. W innym wypadku napięcie będzie się utrzymywać prze kilka dni (w zależności od jakości kondów)

 

Stosujecie 2, 3 mierniki uniwersalne jeśli chcecie mierzyć więcej niż jeden parametr tak aby nie wkładać łap w celu przepięcia miernika w inny punkt. Jeden miernik powinien być na stałe zapięty na pierwszym kondzie za mostkiem i powinienem wskazywać napięcie w układzie, czekać z lutowaniem, aż napięcie spadnie do rozsądnej wartości 5-10V

 

Uniwersalne wartości elementów bez wzgledu na lampy rezystory 1% metalizowane.

 

C1,C4 - > 1uF/napięcie dowolne dla DACY napięciowych

R1,R8 - ja daję zworę

R3,R10 - 330kR - 1MR

R2,R9 od 100R do 1kR zacznijcie od mniejszej wartości jeśli układ się wzbudza zwiększcie wartość, jakość rezystora jest krytyczna (dla 6n6p daję zwory)

C2,C5 - z reguły nie ma potrzeby stosowania, jeśli już dajecie musi być zajebistej jakości ok 100-200uF/16V

R5,R12,R4,R11,R5,R13 - zależne od typu lampy, napięcia B+

C3,C8 - 0,68uF - 10uF jakoś gra rolę, można by książkę napisać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

R7,R14 - 330kR do 470kR

Rx,Ry ja daję zwory

 

Jeśli chodzi o liczenie punktów pracy lampy to polecam konkurencyjne forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) doskonały opisy kolegi Gabriela ;-)

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To tyle od czego by można zacząć. Oczywiście można krytykować - byle konstruktywnie ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Poskładajcie zasilanie

2) Polutujcie gniazda do płytek

3) Napiszcie jakie macie napięcie B+ (wartość napięcia na ostatnim kondze w gałęzi)

4) Podajcie jakie używacie lampy

5) Może wtedy uda się policzyć brakujące rezystory ;-))

 

UWAGA NA WYSOKIE NAPIĘCIEM, POMYŚL DWA RAZY ZANIM WSADZISZ ŁAPY DO UKŁADU POD NAPIĘCIEM.

UŻYWAJ TYLKO JEDNEJ RĘKI DO GRZEBANIA (podobno druga powinna grzebać w rozporku ;-)))

MYŚLEĆ, MYŚLEĆ, MYŚLEĆ ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ja JESZCZE nie skladam lampizacji, ale docelowo będę chciał zlampizowac dac wolfsona i z pewnoscia te informacje beda przydatne. Brawa dla Cyphera :) za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam uczucia McGyvera, dla cyphera szacunek i podziękowanie za przyniesienie zestawu porządnych wędek zamiast wiadra ryb, bo to niewychowawcze by było. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam i ...ręce opadają. Zero życzliwości i zrozumienia, znowu różnej maści forumowe guru kontynuują swoją misję niesienia kaganka edukacji. Tylko czy od tego jest to i inne tego typu fora? Weźcie przykład z zagranicznych for, to forum jest dla ludzi a nie odwrotnie. Tam zadając pytanie nie dostaje odpowiedzi typu: własny wysiłek, ignorant, wyszukiwarka czy naucz się podstaw.

Właśnie dowiedziałem się że jestem ignorantem bo podobnie jak autor wątku nie jestem elektronikiem a wręcz nie mam o tym zielonego pojęcia poza pojęciami na poziomie średniej szkoły. Ciągle mnie zastanawia dlaczego wydaje się niektórym z was że koniecznie musicie mnie nauczyć elektroniki, akustyki itp. Nie chcesz się jeden z drugim dzielić swoją wiedzą i pomóc innym to po prostu się nie odzywaj i tyle. To jest dział DIY na forum miłośników audio a nie elektroniki czy innych dziedzin i pamiętajcie o tym że osoby zadające tu pytania z reguły dążą do poprawy swoich systemów audio i nie chcą się uczyć podstaw dziedzin zupełnie im nie potrzebnych poza tym właśnie przypadkiem. Zrozumcie to i zrozumcie ich, niech pomagają ci co chcą i potrafią a ci którzy nie niech nie zabierają głosu. A belferskie ciągoty niech realizują w instytucjach do tego powołanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maq73, problem polega na tym, że niektórzy, w tym chyba Ty również, nie odróżniają forum od service deska lub gorącej linii. Forum to jest miejsce, gdzie pasjonaci wymieniają swoje doświadczenia, a nie szkoła wieczorowa, gdzie ktoś w poczuciu misji będzie się sto dziesiąty raz cierpliwie użerał z tym samym banalnym problemem. Mnie to nie bawi, pomogę komuś, kto sam chce sobie pomóc, a postawa, że ktoś wpadł na pomysł, że w tym tygodniu pobawię się w elektronika, więc dawać mi tu wszystko na tacy to sorry, ale za wygody się płaci, a my tu się udzielamy z własnej inicjatywy. Jest sporo elektroników z branży audio, którzy się w ogóle nie udzielają i jest OK, ale jak się ktoś opisał dwadzieścia razy, a dwudziesty pierwszy mu się nie chcę, to on jest be, cham i zarozumialec. Wszystko jest już napisane, sam dla siebie jakoś wynajduję potrzebne informacje, ale to nawet nie jest nieporadność, tylko wygodnictwo - wy mi tu dawajcie propozycje, a ja je łaskawie rozpatrzę, tylko w lekkostrawnej formie i skompilowane pode mnie, żebym zrozumiał, bo nie mam czasu czytać książek i szkoda mi na nie kasy, a do biblioteki nie chodzę, itd., itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maq73 Problem polega również na stopniu trudności tego projektu. To między wierszami starają Ci się ludzie powiedzieć. Wbrew pozorom nie jest to prosty projekt. To, że jest PCB, nie zmienia faktu, że czynników i zmiennych jest sporo, trzeba to jeszcze podłączyć, uniknąć problemów z brumem, masą, itd. Większość osób, która zdobyła jakieś doświadczenie potykała się na początku wielokrotnie i w końcu musiała nabyć wiedzę bardziej niż pobieżną.

 

Gdyby przepis na zrobienie lampizatora "dla laika" polegał na n-krokach w stylu "jak zrobić origami flaminga", to nie było by problemu. Nie chcę demonizować projektu, ale uważam, że dla osób "zielonych", które deklarują, że nie chcą wnikać tylko "złożyć" i nie mają nawet nikłego doświadczenia jest to projekt za trudny, niebezpieczny i istnieje duże prawdopodobieństw, że się nie powiedzie.

 

Drobny błąd, pomyłka, przepięcie, które pali DAC (zapytaj, ilu osobom lampizującyn z jakimś tam doświadczeniem "udało" się spalić DAC'a lub CD-k) i masz w plecy znacznie więcej. A wysokie kopie i to mało przyjemnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, wszystko zależy od podejścia i zwykłej życzliwości i zrozumienia dla innych i chyba właśnie tym się różnimy, niestety.

Udzielam się na paru forach z dziedziny budownictwa bo uważam się za eksperta w tych sprawach (wykształcenie i praca zawodowa) i jak ktoś kto buduje sobie dom zadaje pytanie jaki ma zrobić strop, jaki ma mieć przekrój legar, albo czym przykleić kafelki to mu po prostu odpowiadam najlepiej jak umiem a jeśli nie mam ochoty to się po prostu nie odzywam i tyle. A nigdy nie przyszło mi do głowy żeby odsyłać kogoś takiego do lektury np. o stosowaniu zbrojenia w konstrukcjach żelbetowych czy do czytania specjalistycznych not katalogowych producenta i potem jeszcze do studiowania norm budowlanych bo bez tego taka nota jest czasem niezrozumiała ale powtarzam nigdy nie nazwałbym kogoś takiego ignorantem czy lewusem który przychodzi po gotową odpowiedź bo zawsze mam świadomość że ten człowiek chce tylko po prostu jak najlepiej zbudować swój dom i dlatego pyta, on nie chce studiować budownictwa. Musimy pamiętać że nie można być expertem od wszystkiego a takie fora mają pomagać a nie być kółkiem wzajemnej adoracji. Może jestem dziwny i naiwny ale odpowiadając takim osobom mam nadzieję że oni są też expertami w jakiejś dziedzinie i udzielają się na forum i gdy będzie pytanie dla nich banalne i proste to potraktują takiego delikwenta tak jak ja ich. I może się zdarzy że to będziesz ty czy ja. Życzliwość i zrozumienie, tym się różnimy w naszym podejściu do ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czujesz "subtelnej różnicy pomiędzy pytaniem "jak mam zrobić strop", a żądaniem "dajcie mi tu plany i rozpiszcie jak zbudować dom od podstaw, bo po to jest forum. A jestem laikiem, i nie zamierzam się w to wgłębiać ani nikomu za to płacić, więc dajcie mi plany i instrukcje".

Naprawdę nie czujesz?

A tutaj nie było nic takiego jak np. "Koledzy, mam płytkę taką i taką, chcę zlampizować to i to, ale doradźcie mi jaką wybrać lampę i jak dobrać wartości elementów". NIE BYŁO! Przy tak postawionej sprawie to się po prostu pomaga. Tak po prostu.

 

A tu co mamy? Postawę roszczeniową "Dawajcie gotowy przepis krok po kroku bo od tego jest forum".

I Ty się dziwisz że niektórych bierze cholera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madly

Podam przykład, lampizacji lampucery, jeśli ktoś uruchomił naszą forumową płytkę na konkretnych lampach z konkretnymi elementami to czemu miałby tego nie zamieścić na forum np. w osobnym wątku?

Tego właśnie nie rozumiem, przecież taki jeden post rozwiązuje masę niepotrzebnych pytań i wątpliwości początkujących, wątki nie są zaśmiecane bo w wyszukiwarce łatwiej znaleźć, nikt na nikogo się nie napina, kultura i życzliwość. Przecież tyle samo energii i czasu trzeba na zżymanie się na początkujących i nazywanie ich ignorantami ile na wklejenie takiego postu! A tłumaczenia w stylu "A jaką mamy gwarancję że jak wam podamy instrukcję krok po kroku, to przy małpowaniu jej jednego z drugim ignoranta prąd nie zabije, co?" już całkiem nie rozumiem, bo niby co lepiej żeby sam eksperymentował z tymi prądami bo to niby bezpieczniej? Paranoja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGywer

 

"Witam

Panowie, jako, że zakupiłem PCB i chcę zlampizować swoje CD, a moje doświadczenie w tej kwestii jest dość nieduże, zapraszam do dyskusji, prezentacji rozwiązań, opisów brzmienia, rozwiązywania problemów i oczywiście wszystkiego co się z tym tematem jest związane. Nie ukrywam, że sam także szukam pomocy w tej kwestii.

Pozdrawiam i zapraszam."

 

>A tutaj nie było nic takiego jak np. "Koledzy, mam płytkę taką i taką, chcę zlampizować to i to, ale

>doradźcie mi jaką wybrać lampę i jak dobrać wartości elementów".

Hmm... właśnie to nazywam życzliwością i podejściem do ludzi, McGywer - było tylko wystarczyło zinterpretować to trochę z większym zrozumieniem dla autora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wypisujesz świadczy o kompletnym niezrozumieniu zagadnienia.

Nikt tu nie zadał takiego pytania jak piszesz, nikt nie zapytał "jaki będzie dobry schemat do lampizacj lampucery" Jak już wspomniałem, na tego rodzaju pytania się po prostu odpowiada.

Zamiast tego była postawa roszczeniowa"dajcie przepis krok po kroku, bo nam się należy, od tego jest forum".

Otóż "przepis" nie wystarczy, i to właśnie Tobie oraz myślącym tak jak Ty staramy się uświadomić. Nawet żeby "tylko" skopiować taki przepis, i zrobić to bezpiecznie i skutecznie jest konieczne pewne minimum wiedzy. Dlatego też pojawił się link do doskonałych i niezwykle przystępnych stron Audiotonu zawierających podstawy wiedzy o technice lampowej. Bo bez tego to ani rusz. Nie można liczyć na to, że małpując "przepis" ktoś nie uwali sobie kosztownego DACa. Lub co gorsza prąd go nie pokopie. Lub, co już będzie tragiczne, że nie skleci użądzenia będącego potencjalny,m zagrożeniem zdrowia i życia jego własnego, jego rodziny i dzieci. Weź to pod rozwagę zamiast się bezsensownie napinać.

I skończmy już z tym tematem.

Czekam na konkretne pytania natury technicznej. Na takie jestem skłonny odpowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, Więc twierdzisz, że mając tak jak ja gotową forumową płytkę czyli WKWA + PSU dla WKWA do lampizacji lampucery i wykaz elementów pod konkretne lampy z konkretnym trafo potrzebuje dodatkowej wiedzy o technice lampowej? Zaznaczam że umiem lutować i mam zdolności manualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maq73, zanim ocenisz osoby bądź łaskaw się nieco rozejrzeć po rożnych tematach, ich poziomie merytorycznym, informacyjnym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem osób tam się udzielających. Jeśli Tobie się potwierdzi to, co teraz myślisz o nas, to nam się potwierdzi to, co myślimy o zollerze i poniekąd Tobie. Naturalna konsekwencja. Mógłbym Ci dać linki do zakładanych przeze mnie wątków i recenzji nie tylko na tym forum, wszystko za free, ale mi się nie chce. Ci, co mi zależy, żeby je znaleźli, znajdują je nader łatwo. Ten wątek jest raczej ewenementem już od etapu inwokacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.