Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizacja ECC88 i podobne forumowe PCB


zoller

Rekomendowane odpowiedzi

cypher, 27 Maj 2009, 18:38

 

>Najpierw zbuduj układ i ustabilizuj go potem podłączaj do DAC-a. Dla uproszczenia sprawy układ może

>być odpalany bez kodów wejściowych i wyjściowych. Jeśli wyniki w realu będą znacznie różniły się od

>wyliczanek natychmiast wyłącz napięcie i sprawdź wszystko dwa razy. Powinieneś mieć co najmniej dwa

>mierniki. Jeden zapnij na R4 a drugi na anodzie pierwszej lampy tak aby mierzyć A+ Sprawdzisz w ten

>sposób czy masz ok 100V i 17mA

>

>Jeśli coś przeoczyłem lub nakłamałem zrobiłem to nieświadomie i koledzy mnie na pewno poprawią ;-))

 

STOP!

Koniecznie uruchamiaj z kondensatorami wejściowymi i wyjściowymi!

 

To "uproszczenie" zmieni punkty pracy w przypadku stopnia wejściowego i direct coupling może skończyć się prędzej uwaleniem DAC'a w przypadku błędu.

 

Na wyjściu masz kilkadziesiąt wolt! C3 jest konieczny! Jego napięcie maksymalne dla bezpieczeństwa powinno być nie mniejsze niż napięcie zasilania +B.

 

Wartości C1 i C3.

 

Przyjmuje się, że dla rezystancji we, C sprzęgające jest nie mniejsze niż:

500k - 0,1 uF

250k - 0,22 uF

100k - 0,47 uF

50k - 1,0 uF

10k - 4,7 uF

 

C1 może być nawet 0.22uF.

C3 - dałbym R7 większy, np 1MOhm - wówczas z grubsza istotna jest rezystancja stopnia obciążającego CD, czyli to, co zanmionową podaje wzmacniacz, przeważnie jest to 10-100 kOhm (średnio 47 kOhm) - wybierz więc wartość C3 odpowiednią lub na zapas. R7 jest połączone równolegle ze rezystancją wzmacniacza, dlatego lepiej dać większy R7. Zadaniem R7 jest ustalenie potencjału masy na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.