Skocz do zawartości
IGNORED

Suchawki - Jak połączyć DT880 z SR60


krizar

Rekomendowane odpowiedzi

Osłuchane głowy pomocy !

Gdzie szukać , co odsłuchiwać ?

 

 

 

Do tej pory słuchałem na Beyerach DT880 ed2005 . Było pięknie ale przez nie bardziej świadomie lub mniej ograniczałem swoja płytotekę do raczej delikatniejszych brzmień , nie cieszyły mnie mocne uderzenia stopy i gitar .

Beyery potrafiły sporo ale nie potrafiły przywalić , np w Dire Straits "Money For Nothing" grały piknie ale bez energii .Za to uwielbiałem słuchać klimatów "Siesty" Kydryńskiego , to był ich repertuar .

 

Przypadek sprawił że pożyczyłem od koleżanki Grado SR60 i tu wszystko odwróciło się o 180 stopni .

Detale zniknęły , góra jakby wycofana i za takim kocykiem , wszystko bliziutko.

Mimo tych wad przekazują masę energii , gitary stawiają człowieka na nogi a perkusyjne zmuszają nogi do naśladowania rytmu . Basu sporo , może nie jest najwyższej próby ale przyjemny bardzo . Znowu z przyjemnościa wracałem do starszych nagrań i mocniejszego brzmienia .

 

Szukam słuchawek które zgraja tak muzykalnie i z energia jak SR60 ale z większą klasą i nie z za "kocyka" ;)

Takich które nie będą aż tak analityczne jak Dt880 i nie będą aż tak pokazywać wszystkich niedostatków nagrań .

Wiem że poszedłem po bandzie z wymaganiami ale poradźcie w która stronę zwrócić uszy w poszukiwaniach .

 

Słuchane na

Harman HD970 + Holdegron DualMono Mk2

 

Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wzmacniacza to AKG K 601. Do czegoś cieplejszego jak najwyższy model Grado. Jak nie będziesz zmieniał wzmacniacza, to zdecydowanie te AKG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelangelo patrzac na te wymagania jednak nie polecilbym AKG bo one nie sa zbyt mocarne jesli chodzi o stope itp, to jakby zamienil stryjek...

Chyba predzej krok w bok i z DT880 na DT990? No albo od razu Grado RS2.

 

Profundis zaproponowal HFI-650 ktore zreszta chce sam opylic :) mialem PROline 550, one swietnie graly z repertuarem typu The Police ale maja specyficzne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DT990 Pro czy nie Pro to bardziej surowe granie niż DT880, więc to chyba nie w tą stronę. Grado SR225i mogą być z sensem do SR325i trzeba dobrego zestawu z ładną barwą, bo inaczej będzie nieprzyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem Ultrasone do odsłuchu, brzmią przyjemnie, detalicznie i trochę analogowo. A gdyby koledze spasowało brzmienie, to zawsze może ode mnie odkupić o połowę taniej niż w sklepie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dt990pro bardziej surowe ale tez bardziej z kopem. Bardziej detaliczne od sr60 i bardziej z kopem od 880 , stad polecilem.

 

sr225i badz tez pomyslem jest zakup sr60 i do nich bowlsow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ciekawe, jak różne wrażenia mamy odnośnie dźwięku Grado. Dla mnie wysokie nie były właśnie za woalem, ale bardzo bezpośrednio podane, zbyt bezpośrednio... (zob. wątek: Słuchawki do jazzu i klasyki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sposób prezentacji w Grado SRXX zostaje podobny w całej serii ?

Czy w Grado SR225i będzie podobnie jak sr60 , czyli , ciepło ,gęsto , dużo basu i wykop ?

Nie potrzebuje tego aż tyle co w SR60 , ale fajnie gdyby było troche w ta strone .

 

Może właśnie taki trochę wyższy model Grado ( Grado SR225i lub SR325i) będzie dla mnie dobry.

Dodam że docelowo chce kupić Beresforda tego nowego , ma podobna już całkiem niezły wzmak słuchawkowy w sobie .

Myśle jeszcze nad AKG K701 ale boje sie że mam za słaby system do nich i potem Beresford tez nie da rady .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystaj Beresforda jako preamp i dokup końcówkę mocy Forum608 - wtedy naprawdę dobrego wzmaka słuchawkowego sklecisz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykop zostaje po najwyższe modele, rośnie rozdzielczość, wyrafinowanie, realizm, dynamika. Właściwie od modelu SR325i(s) zaczyna się dźwięk na poważnie, SR225i to takie właśnie SR60 z domieszką DT880. Z nimi już dostaniesz nauszniki z otworem, które dają lepszy dół pasma i gęstość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sluchalem sr125 i powiem ze milo nie zaskoczyly - ale polecam faktycznie od 225 w gore, 25i moga byc za ostre ale to tez takie pozory bo sr60 niby graja cieplo a gora potrafi zaostrzyc, jest postrzepiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności to zmień wzmaka właśnie na forum608. Wszystko co potrzebujesz da Ci ta konstrukcja (dopiero wtedy dobór słuchawek)... miałem kiedyś wyższy model holdka i nie było źle, ale foruma608II to zupełnie inna liga, cieszę się, że Piotrek nie zaprzestał produkcji tego cacka, które oferuje tak wiele za niewiele....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zainteresuje sie tym wzmakiem ( Forum608) i dam jeszcze szanse moim DT880.

Napisałem już do Piotrka , zobaczymy czy jest szansa kupić to cudo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krizar, 27 Maj 2009, 00:35i dam jeszcze szanse moim DT880.

 

heh wycofałeś aukcję ... a miałem je dziś 'brać'

 

no nic .... szkoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wycofałem bo chce im dać jeszcze szanse z Beresfordem TC-7520 B a potem z Forumem608III .

Jak w takim zestawieniu nie zagraja tak jak chce to znowu je wystawie i bede szukał innych słuchawek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepszy dźwięk z DT880 słyszałem z ASL Twin-Head MkII w trybie OTL, a do różnych wzmaków je wpinałem, więc nie rozumiem pomysłu skazywania tych słuchawek na ewentualną banicję z powodu braku synergii ze wzmacniaczem typu Forum608II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt nie skazuję 880 za brak synergii z Forum608II tylko z Holdegronem

 

chyba ,że coś przeoczyłem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo (sobota) będę mógł się przekonać jak DT880 grają z Beresfordem 7520B .

Umówiłem się z Grado__Fanem na 10 dniową próbę ale zakładam że Beres się sprawdzi i zostanie u mnie .

 

Kilka dni potem będę miał do odsłuchu ojca CAL! i będę porównywał . Na razie nierekablowane ale to kwestia czasu .

W połowie czerwca mam obiecany egzemplarz Formum608III i zobaczymy co on wniesie .

 

Oczywiście skrobnę coś w wątku o Beresfordzie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.