Skocz do zawartości
IGNORED

klej, który dobrze sklei szkło z metalem


Gość golasmac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość golasmac

(Konto usunięte)

Zbudowałem sobie stolik audio, półeczki wykonane są ze szkła, nogi metalowe.

Górną półeczkę zamierzam przykleić do metalowej nogi klejem.

Dowiedziałem się że w profesjonalnych warsztatach używa się do tego celu kleju utwardzanego promieniami UV.

Moje pytanie jest takie: możecie mi polecić dobry klej, który połaczy mi szkło z metalem (niekoniecznie UV).

Widziałem w Castoramie coś takiego: Bison Glass http://farbus.pl/go/_info/?user_id=20&lang=pl

Na allegro z kolei: http://allegro.pl/item642264148_klej_uv_do_szkla_metalu_dreibond_6020_10_ml_wroc.html

Czy któś używał i może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pattex Total Fix - w Casto kartusz przezroczystego kosztuje 31 zł

( klej ten jest doskonale elastyczny , czyli będzie dobrze tłumił wibracje

nakładać cieńką warstwę

 

Sugerowałbym jednak nawiercenie w nogach otworów gwintowanych a następnie zlecenie szklarzowi nawiercenie otworów w szkle ( w tym samym rozstawie) i przykręcenie górnej półki do nóżek

( żadem bowiem klej nie wytrzyma , kiedy zapragniesz przesunąc stolik ze sprzętem podnosząc go właśnie za górny blat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w szklanych witrynach sklepowych pewnej firmy elementy klejone są jakąś dwustronną taśmą klejącą firmy 3M.

Dopuszczalne obciążenie jest ogromne jak na 1cm/kw, złącze praktycznie niewidoczne.

Tylko tyle wiem (bo próbowałem to oderwać) więc może Google+taśma 3M

 

Co prawda chyba klej w Twoim przypadku zda lepiej zadanie ale napisałem o tych taśmach bo może to info komuś się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golasmac

(Konto usunięte)

A co powiecie na klej do lusterek samochodowych?

Ma 2 istotne dla mnie cechy: jest przeźroczysty i stosunkowo dobrze trzyma.

No chyba że się mylę, gdyz nigdy nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Soudal Polska sprzedaje bardzo mocne kleje poliuretanowe.To nie są te spotykane w marketach. Poprzez stronę internetową uzyskujemy kontakt z przedstawicielem handlowym i załatwiamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kleje cjanokrylowe f. Loctite. Do wspomnianych celów będzie dovry jeżeli dobrze pamiętam nr. 401. należy uważać na oczy i palce. Łapie bardzo szybko. Powierzchnie powinny być gładkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Kleiłem element aluminiowy do glazury. Inne kleje i taśmy „płynęły” już po paru godzinach.

Warunek. Odtłuszczone powierzchnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś klej tego producenta (Drei Bond)dokładnie 6023, kleiłem nim stolik taki mały do kawy na kółkach. Kleiłem szkło do kajneru. Muszę powiedzieć, że klej jest rewelacyjny, jest naprawdę bardzo mocny i świetnie się nim klei.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golasmac

(Konto usunięte)

Tutaj pełna zgoda. Dreai Bond 6020 spisał sie doskonale.

Zastanawiałem się jak zachowa sie klej, który wypłynie ze spoiny. Czy też się utwardzi i nie będzie można go w prosty sposób usunąć.

I tutaj miłe zaskoczenie. Otóż po podświetleniu lampą UV, utwardzeniu uległ tylko klej, który znajdował się na styku szkło-metal. Klej, który wypłynął nadal był lepki i można go było usunąć za pomocą szmatki nasączonej rozpuszczalnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Zaleca się najpierw naświetlać klej przez 10s, następnie tak jak napisałeś oczyścić brzegi i dopiero naświetlać około minuty...i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.