Jump to content
IGNORED

MAGNAT MONITOR SUPREME 200

ALTON

Recommended Posts

Czy ktoś miał przyjemność słuchać tych monitorów? Jak może ocenić ich dźwięk? Szukam czegoś możliwie najtańszego, co zagrało by w miarę dobrze. W tej cenie tylko te magnaty wyglądają logicznie (dokładnie 399 za parę). Muzyka raczej bez wyjątków. Słucham wszystkiego.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchałem ostatnio zupełnie przypadkowo w MM, jakiś klient zażyczył sobie odsłuch więc i ja troche posłuchałem, nie jestem w 100% przekonany czy to był ten model dokladnie ale na pewno wygląd i cena podobna więc na 90% to one a jeśli nie to najbliższy krewny ;-) Niestety nie mam dobrych wieści, nic dobrego z nich nie usłyszałem a były podpięte chyba do yamachy a-s2000 i CD podobnej klasy. Pierwsza rzecz to totalny chaos jakby zupełnie nie było zwrotnicy, wysokich tonów było mnóstwo kiepskiej jakości suchych i syczących bas jakby lepszy ale też przeciętny nawet jak na te niską cene.

To było pierwsze wrażenie i odsłuch trwał chwilkę ale lepsza takie info jak żadne ;-)

Jeśli ktoś ma inne wrażenie nich mnie sprostuje.

Hidden Content

Przecież w MM ustawiają wszystkie "gałki" barwy na max.

Hidden Content

A co to za sluchanie w MM. W olsztynie jest tak ze czesc podlogowek stoi na gornej polce i glosnik niskotonowy albo i nawet nie, masz na wysokosci uszu, o ile masz te 180cm, i wez tam sluchaj czegokolwiek. Do tego dochodza te metry kwadratowe, wiec nie ma czego sie dziwic ze takie male monitory nie osiagnely tam zadnego basu.

Hidden Content

?👈

Odsłuch odbywał się w oddzielnym pomieszczeniu, kolumny stały na standach rozstawione jak trzeba, słuchałem ich bo wiedziałem że seria quantum cieszy się na tej grupie dobra opinią, więc ciekawy byłem jak wypadnie model niższej serii, ale niestety nawet na siłe i przy dużej korekcie uwzgledniającej warunki odsłuchu nie podobały mi się zupełnie, góra i dół grały oddzielnie żadnej spójności.

Hidden Content

>słuchałem ich bo wiedziałem że seria quantum cieszy się na tej grupie dobra opinią, więc ciekawy

>byłem jak wypadnie model niższej serii,

Nie nizszej, tylko najnizszej. Czego sie spodziewac za takie pieniadze. Jak to bylo napisane w jakiejs gazecie "ma grac i gra".

Hidden Content

?👈

• 2 months later...

Udało mi się kupić parkę magnatów taniej niż w sklepie ponieważ mają lekko obity narożnik w transporcie z magazynu. Tak czy siak stoją i grają. Co można powiedzieć.. hmm. Grają już 3 godzinę i narazie nic specjalnie się nie zmienia. Mają od groma basu i to całkiem niskiego. Średnica wycofana ale w granicy przyzwoitości. Wysokie ocieplone. W środku też nieźle. Zwrotnice nie są najprostsze pod słońcem. Głośnik basowy ma trochę mały magnes no ale.. to nie powinno mieć znaczenia. Skrzynia wykonana solidnie z płyty kartonowej 18mm. Ogólnie za tą cenę ciężko znaleźć coś lepszego.

Hidden Content

Magnes maly po nie ma puszki ekranujacej i dlatego wyglada na maly. W rzeczywistosci w Quantumach sa podobnej wielkosci.

Hidden Content

?👈

Ups taki chochlik z "płyty kartonowej" :)

Hidden Content

mario1969 żaden chochlik. 98% kolumn w tym przedziale cenowym jest z kartonówki. Nie wiem czy wiesz, jak taka płyta wygląda.

Hidden Content

to sorry nie miałem pojęcia że teraz takie kolumny są z płyty kartonowej, Wiem jak wygląda -qmpel stolarz

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.