Skocz do zawartości
IGNORED

Który wzmacniacz lepszy


grzegorzlepek

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić wzmacniacz w cenie do 4000 zł. Ze wzmacniaczy które mi się podobają a których nie słuchałem wybrałem dwa tj. Primare i21 i Baltlab epoka 2. Jak myślicie, który z nich jest lepszy. Może jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pomóż sobie oraz forumowiczom chętnym Ci doradzić i napisz jakiej muzyki słuchasz, jakie aspekty dźwięku preferujesz, czy pozostała część systemu zostaje (z o mnie)?

Z tych wymienionych przez Ciebie wybrałbym Primare - bo jest bardziej uniwersalny, Baltlaby raczej do spokojniejszej muzyki i małych składów.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słucham, praktycznie każdej muzyki. Moja ulubiona i najczęściej słuchana to Pat Metheny, Marcus Miller, Roxy Music, Sting,Pink Floyd. W dźwięku zależy mi na przestrzenności, analityczności, muzykalności. Z mojego systemu pozostają głośniki (dopiero zakupione), odtwarzacz CD oraz kable. Brałem pod uwagę również Amplifona WT 30 jednak mój interkonekt jet za krotki i zakup tego wzmacniacza wiązałby się z jego wymianą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

grzegorzlepek, 27 Maj 2009, 10:47

 

>Zamierzam kupić wzmacniacz w cenie do 4000 zł. Ze wzmacniaczy które mi się podobają a których nie

>słuchałem wybrałem dwa tj. Primare i21 i Baltlab epoka 2. Jak myślicie, który z nich jest lepszy.

>Może jakieś inne propozycje.

>Pozdrawiam G.

 

pomożesz sobie, a nie forumowiczom, do czego akurat namawia przedmówca, odpowiadając sobie na pytanie, czego od sprzętu oczekujesz i co chcesz ostatecznie za pomocą sprzętu usłyszeć.

To nie jest tak, że jakiś wzmacniacz lepszy albo gorszy, że zagra albo nie zagra, gra cały system. To jak system gra, zależy również od tego, czym ten system ze sobą łączysz. Kable to też system i wszelkie inne czynniki wpływające na dźwięk, to też system, plus akustyka pomieszczenia. To, że kupisz jakiś tam wzmacniacz, niczego Tobie nie da, jeśli masz złe źródło, podobnie jest z resztą sprzętu. Żeby zagrało, sprzęt-system musi być dobry cały, nie tylko jakiś jeden element. Zadaj sobie trudu i znajdź system "który gra muzykę" i na jego podstawie, określisz swoje wymagania, dopasowując swoje możliwości finansowe. Za dobrze grający system, trzeba zapłacić więcej niż kosztuje jakiś tam wzmacniacz, który jakoś tak gra.

Poza tym, nie słuchaj debilnych rad w stylu "tamten wzmacniacz jest lepszy" i nie dawaj się zwodzić bucom dopytującym się o twoje preferencje muzyczne, twoje mieszkanie, twoje inne cokolwiek. Poszukaj kontaktu z ludźmi, którzy na sprzęcie i muzyce się znają i wiedzą co być musi, by grało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzlepek, 27 Maj 2009, 10:47

>Zamierzam kupić wzmacniacz w cenie do 4000 zł. Ze wzmacniaczy które mi się podobają a których nie

>słuchałem wybrałem dwa tj. Primare i21 i Baltlab epoka 2.

 

W tej cenie mozna naprawde wiele ciekawych oczywiscie mam na mysli uzywane klocki. Np dzielone angielskie konstrukcje pre-power typu Cyrus, Audiolab, jest tez pewnie w Twoim zasiegu Krell kav300i nawet cos takiego widzialem w ogloszeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie zgodzić z przedmówcą. Wzmacniacze z tego przedziału cenowego i takich producentów jak Cyrus,Linn,Krell, Roksan, Naim i wiele wiele innych poprostu muszą grać;] Każdy z nich jest inny - kwestia tylko posłuchania i dobrania głośników według własnych upodobań;]

 

Ja szukałem swojego stylu brzmienia bardzo długo- aż w końcu całkiem przypadkiem i w "ciemno" trafiłem na Naima 5i który do dziś mnie zaskakuje. Ale polecam przesłuchanie innych porównywalnych cenowo wzmacniaczy. Może trafisz tańszy a lepiej brzmiący - w Twoim uznaniu:) Powodzenia;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W danym przedziale cenowym nie ma "lepszy-gorszy". Są inne.

Z Baltlabem trzab uważać, bo jest bardzo wybredny. Słuchałem go wielokrotnie i dobrze gra tylko z bardzo wysokiej jakości resztą toru: źródło, interkonekt, głośnikowce, sieciówki. Jeśli nasz odtwarzacz w cenie baltlaba i kable za kilkaset złotych, ta raczej nie przymierzaj się do tego wzmacniacze. Aha, i gra nieco lekko i zwiewnie.

Primare faktycznie bardziej uniwersalny, ale szukałbym raczej starszej wersji A 20 - była dual mono i miała lepszą przestrzeń.

Pozy tam koledzy dobrze raszą, za 4 tys można kupić coś używanego wyższej klasy. Wzmacniacze to sprzet na lata.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzlepek, 27 Maj 2009, 11:18

 

Jeśli bierzesz pod uwagę sprzęt używany radzę spróbować posłuchać Krella (pojawiają się w tej kwocie).

Co do Amplifona - przyznam dość oryginalny argument przeciw;) - ja bym na Twoim miejscu spróbował odsłuchu, może nawet z WT-40. Może się okazać, że posiadany przez Ciebie IC nie będzie pasował do wybranego wzmacniacza i od wymiany nie uciekniesz, a zestawienie AP+Amplifon wydaje się być dobrym i bezpiecznym wyborem.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma wzmacniaczy lepszych i gorszych w kategoriach absolutnych. posluchaj kilku i wybierz taki, ktory Ci najbardziej pasuje i wspolgra z Twoimi kolumnami. jesli chodzi o przestrzen i analitycznosc to z powodzeniem sprawdza sie Cyrus. ale powtorze jeszcze raz: posluchaj kilku modeli i wybierz to co odpowiada Tobie - nie to co ladnie wyglada i ma 'dobre' recenzje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.