Jump to content
IGNORED

Test kolumn Reference Monitor


Redaktor
 Share

Recommended Posts

Hidden

nigdy bym się nie spodziewał, że moje monitory trafią do jakiejkolwiek recenzji i gdyby tak było to zapewne wygląd zwrotnicy, przynajmniej na pokaz byłby iście hi-endowy z rezystorami millsa, kondami hovlanda, cewkami taśmowymi z taśmy srebrnej nawijanej ręcznie a tak wyszło lamelsko :( dobrze, że choć grają nieźle na pociechę :)

Link to comment
Hidden

Czytam i widzę że Redaktor trochę po macoszemu potraktował temat i skupił się wyłącznie na monitorach a przecież w ofercie manufaktury J. Mieszkowski są kolumny podłogowe chociażby seria Gold , których jestem posiadaczem .

Może na wysokich nie mają wstęgi tylko głosnik trochę gorszy ale po przebudowie zwrotnicy i uźyciu Siemensów MKV gra to bardzo przyzwoicie

post-6249-100002737 1244735221_thumb.jpg

post-6249-100002738 1244735221_thumb.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Hidden

tak, jestem pomysłodawcą i projektantem tych głośników natomiast wykonanie powierzyłem zaprzyjaźnionej firmie Avcon, ponieważ wykonywanie tego typu głośników w domowym zaciszu jest b. trudne :) . Mój pierwowzór w przeciwieństwie do tego egzemparza nie był perfekcyjny jeśli chodzi o stolarkę.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Redaktorzy
Hidden

Sądzę, że wysiłek włożony w zaprojektowanie, zbudowanie i zestrojenie tych zestawów nie poszedł na marne. Natomiast (co ciekawe) nie są one w 100% zgodne z dźwiękiem firmowym Avcona, mimo że w końcu ta firma je buduje. Pierwsza wersja zestrojenia przez Avcon, którą usłyszeliśmy z Jurkiem, gdy kolumny były prowizorycznie gotowe, pod pewnymi względami bardziej przypominała oryginalne kolumny Avcon, niż projekt lulu. Jednak lekka modyfikacja zwrotnicy głośnika wysokotonowego i zmiana strojenia bas-refleksu spowodowały, że kolumny zagrały w końcu podobnie do oryginalnych Monitorów. Każdy projektant ma jakiś wzorzec dźwięku w głowie, do którego dąży, tutaj jednak zależało nam na powtórzeniu dźwięku, który lulu uzyskał wcześniej. Wymagało to pewnego wysiłku, gdyż głośnik wysokotonowy jest inny, ale udało się. Lulu zresztą twierdzi, ze nowa wysokotonówka gra wręcz lepiej. Czekam na te kolumny z niecierpliwością, jednak obiecałem je udostępnić na AS, do mnie trafią dopiero po wystawie.

Link to comment
Hidden

Kwestia doboru brzmienia to bardzo subiektywna sprawa. W tym egzemplarzu tez wprowadziłbym kilka zmian (w srednicy). Choć przyznaje, na poziomie niuansów. W kazdym razie, wybór producenta moich kolumn mam za sobą.

 

Ogólnie, mam bardzo dobre doświadczenia z polskimi firmami jeśli chodzi o łatwość wprowadzania własnych korekt. Jednak, to czego doświadczyłem w Avconie daje nadzieję na pełen sukces. Było to moje pierwsze spotkanie z p.Przemysławem i nie wspominając nawet o kwestii bezproblemowej organizacji prywatnego odsłuchu, na moim sprzęcie, w dośc kłopotliwym terminie (przedświąteczna, sobotnia noc) jestem przedewszystkim pozytywnie zaskoczony brzmieniem i jakością wykonania jego konstrukcji.

 

Nawet jeśli ktoś miałby to odebrać jako reklamę, to z czystym sumieniem pozostawiam ten akapit bez zmian. Niech nam się rynek rozwija, jesli ma to prowadzić do powstawania takich produktów. Tym bardziej jeśli część z nich skupia wiedzę i doświadczenie tylu ludzi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.