Skocz do zawartości
IGNORED

denon pma 1500 ae + denon dcd 700ae


Kriso81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kieruje pytanie głównie do posiadaczy zestawu denon pma 1500 i denon dcd 700 czy wzmacniacz dobrze zagra z tym cd-playerem czy górne pasmo tego wzmaka nie jest tak ostre i nienaturalne jak w pma 700?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriso81, 28 Maj 2009, 22:37

 

dżwięk w PMA 1500AE nie jest tak ostry jednakże cały czas główną cechą tych modeli jest wyeksponowana górna średnica. Nie każdemu się to podoba i mnie też się nie podobało. Na dłuższą metę dźwięk męczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem takie zestawienie.DCD 700AE jak kolega napisał jest zasłabym zródłem.

A PMA 1500 jest dobrym wzmacniaczem.W swojej klasie cenowej nie mam żadnej konkurencji.Musisz pomyśleć o DCD 1500 w tedy wzmacniacz pokaże na co go stać.Ja przez pewien czas miałem zestawienie:PMA 1500AE + DCD 2000AE.Po jakimś czasie zmieniłem też 1500-ke na 2000AE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kolegami. Ja przez 2 lata używałem Denona z serii 1500AE. Bardzo fajny sprzęt. Trafiły mi się jednak zbyt wymagające kolumny i musiałem go odsprzedać mojemu dobremu koledze. 700tka może nie pokazać tego co 1500AE.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam do wzmacniacza DENON PMA-1500AE lepsze źródło niż DCD-700AE lub zastosowanie zewnętrznego przetwornika. Wzmacniacz PMA-1500AE jest bardzo dobrym urządzeniem, jednak wymaga dobrego źródła do pokazania swoich możliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałe pzrez kilak miesięcy takie zestawienie i faktycznie 700 jest przecietnym zródłem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zakupić inny system do moich głośników magnat altea 5, słucham rocka, typu pearl jam, rock alternatywny, ale nie metal, potrzebuje coś takiego co zagra dynamicznie z dobrym basem i ciepło, ale nie tak mocno wyostrzoną górą jak mój pma 700 ae, co polecicie jaki wzmak i cd, no chyba, że dcd 700 ae nada się do innego systemu wzmaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej miast wzmaka sprzedaj te magnaty doloz pieniadze przeznaczone na denona i kup lepsze kolumny. Efekt bedzie zdecydowanie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to i śmiech mnie bierze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wyeksponowanie średnicy itp ale bzdury. Pasmo przenoszenia koledzy widzieli na wykresach? Gdzie tam jest jakieś wyeksponowanie? Ja tam widzę że charakterystyka jest płaska.

 

Mam już 2 lata ten zestaw. Jak komuś średnice wybija czy wysokie kują to może pora głośniki zmienić lub zwrotnicę skorygować.

 

Cd jak cd gra po prosu hi-end nie jest. Wzmacniacz mocny, z bardzo ładną stereofonią, spokojnie wysteruje kolumny nawet te większe. Dobrze i ładnie gra.

 

Wady:

Poje.... piloty na każdym co innego. Jednym ściszysz i pogłośnisz ale już utworu nie przewiniesz a w drugim przewiniesz i przełączysz ale ściszysz itp:D także trzeba 2 za każdym razem mieć jak się słucha mimo że niby każdy ma funkcje obsługi drugiego urządzenia. Że niby np. pilotem od wzm obsłużysz cd ale nie do końca.

Elektroniczny selektor wejść - 2 razy był wzm. w serwisie bo nie instalacji 3 żyłowej a 2 i nie można przez to podłaczać xboxa, tunera sat, pc, tv itp. Jedynie tuner fm i cd,dvd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie wyższej średnicy to musi być efekt kolumn. PMA-1500AE z AudioNemesisem DC-1 upgrade 2 i dobrym transportem niczego takiego nie przejawia, jest głębia przestrzenna, dźwięk analogowo gładki. No niestety jest to klasowy wzmacniacz jak na swoją cenę i wady źródeł obnaża. Jak ktoś się upiera przy budżetowym źródle, to niech kupi zamulone kolumny, oszczędzi sobie cierpień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriso

Jeśli chcesz ciepła. To może lampa. Ja miałem okazję porównać bezpośrednio chińską lampę na EL34 z Denonem 1500-AE. Nie uwieżysz ale denon przy tej lampie robił wrażenie słabeusza. Może z kontrolą basu było trochę gorzej w lampie ale wykop denon maił mniejszy. Reszta pasma absolutnie na korzyść lampy. Zmuś się i posłuchaj bo jak kiedyś kolega odwiedził mnie ze swoją lampkę to nie myślę od tamtego czasu słuchać krzykliwego i natarczywego dźwięku tranzystorów w równej cenie co moja lampa.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ, 29 Maj 2009, 12:42

 

>Kriso

>Jeśli chcesz ciepła. To może lampa. Ja miałem okazję porównać bezpośrednio chińską lampę na EL34 z

>Denonem 1500-AE. Nie uwieżysz ale denon przy tej lampie robił wrażenie słabeusza. Może z kontrolą

>basu było trochę gorzej w lampie ale wykop denon maił mniejszy. Reszta pasma absolutnie na korzyść

>lampy. Zmuś się i posłuchaj bo jak kiedyś kolega odwiedził mnie ze swoją lampkę to nie myślę od

>tamtego czasu słuchać krzykliwego i natarczywego dźwięku tranzystorów w równej cenie co moja lampa.

>pozdrawiam

 

To prawda.

Tu akurat przeciwstawię Denonowi ukraińskie Phasty bodajże na 6L6. Może nie chodzi tylko o tzw. ciepło, lecz ogólnie o muzykę, którą te lampki przekazują zdecydowanie lepiej.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze DCD 700.Ten cd-ek zagra tylko między kolumnami.Nie mam mowy o przestrzeni i głębi.DCD 700AE tego nie potrafi.Ktoś tu napisał że 1500 eksponuje średnie zakresy.

Miałem ten sprzęt teraz mam model wyżej.Nigdy takim zwiskiem się nie spotkałem.

Denony 1500 i 2000 mają jedną wadę potrafią obnażyć zle zrealizowane płyty(dla innych to jest zaleta).Są czułe na dobór okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77 ale głupoty gadasz, mam tego dcd 700 włączam płytę Rogera Watersa w Qsound i mam dźwięk przestrzenny, z głębią i scena jest też na boki, nie tylko między kolumnami. Jak coś zapraszam na odsłuch jak przyjdzie wzmacniacz z gwarancji, cholerne selektory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale jak masz 3 przewodową instalacje i masz ten tv,xbox itp uziemione. Ja nie mam i już 2 razy na gwarancji był, dlatego że układ selektora wejść jest nie na przekaźnikach jak w starych wzmacniaczach a elektroniczny i już dwa razy spaliłem przez to że podpinałem pod pc itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax, 29 Maj 2009, 11:35

 

>Czytam to i śmiech mnie bierze.

>

>Wyeksponowanie średnicy itp ale bzdury. Pasmo przenoszenia koledzy widzieli na wykresach? Gdzie tam

>jest jakieś wyeksponowanie? Ja tam widzę że charakterystyka jest płaska.>>>

 

@kondrax - ja słucham uszami a nie drukuję sobie wykresy i charakterystyki. Dlatego bzdur nie opowiadam. Wzmacniacza tego słuchałem na w miarę zmulonych i miękkich kolumnach (Avance Omega 503) i dźwięk również w dłuższych odsłuchach był męczący. Pierwsze wrażenie-energetyczny dźwięk. Po godzinie - szum w uszach.

 

I wcale nie jest to dobry wzmacniacz, jeśli do idealnego grania ma aż takie wymagania zdecydowanie przerastające jego cenę a dobór sprzętu jest męczarnią. W tej cenie są zdecydowanie lepsze wzmacniacze uniwersalnie radzące sobie z dowolnymi kolumnami czy źródłami.

 

I wymiana na dużo droższy CD jest bez sensu, gdyż otrzymuje sie tylko niuanse a nie zdecydowaną poprawę dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeżeli twój słuch jest lepszy jak mikrofon czy urządzenia pomiarowego to się zgłoś do NASA czy gdzieś a na poważnie to posłuchaj na 3-5 rożnych kolumnach i wtedy pisz czy średnice wypycha czy nie, i sprawdź czy ci pokój akustycznie nie podbija średniego zakresu. Wybacz ale pisanie że miał za dużo wysokich czy średnich, basu minie śmieszy, bo kolumny nie mają idealnie płaskiej charakterystyki a raczej górki i dołki + odbicia fali w pomieszczeniu.

 

Zgodzę się że nie wszystkie kolumny się zgrywają z danym typem wzmacniacza i dźwięk może męczyć ale to nie oznacza że wzmacniacz jest do dupy a jedynie że nie jest to odpowiednie zestawienie. Przykładowo do prądożernych kolumn zbudowanych na dużych cewkach i dużych układach magnetycznych damy slaby wzmacniacz oczywiste że będzie dźwięk wolny, bez wykopu a membrana będzie latać jak szmata.

 

Nie twierdze że jest on najlepszy ale ja swoje osądy popieram czymś realnym, mierzalnym a nie stwierdzam po odsłuchu na jednych kolumnach. Jeszcze brakuje żeby ktoś wyskoczył, że kable były złe przy odsłuchu to już całkiem bym się śmiał od ucha do ucha :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax:

Pokaż mi z łaski swojej, który parametr, wykres, pomiar odpowiedzialny jest za tzw. muzykalność, wypełnienie, a który wskazuje na pewną suchość dźwięku. Jeżeli potrafisz to wskazać, pies trącał wszelkie odsłuchy, językowe poezje i wygibasy określające BARWĘ dźwięku.

 

Pozdrawiam.

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax

 

W zakładce Stereo najważniejsze są kable :)

 

Nie ważne, że kolumny mają dziurę na charakterystyce przetwarzania albo podłączone są w przeciw fazie. I tak kable są najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax, 29 Maj 2009, 22:22

 

>Nie twierdze że jest on najlepszy ale ja swoje osądy popieram czymś realnym, mierzalnym

 

No tak. Jak też nie twierdzę że jest najlepszy. Jednakże za tę kwotę jest tylko dobry. Nic więcej.

Jeśli dla Ciebie odsłuch jest mniej realny a ważniejsze są parametry podane w folderach reklamowych to gratuluję. Jesteś kolejnym posiadaczem, który da się pociąć i wywoła największą wojnę aby tylko pozostać przy swoim osądzie.

 

Jednakże z wielu nas, którzy go kiedyś posiadali lub gdzieś tam słuchali nie przekonasz, że za tę cenę jest to świetny klocek. On jest tylko dobry. I męczący.

 

I nie bierz tak do serca wszystkich parametrów bo przestaniesz słuchać muzyki a zaczniesz słyszeć prąd. No chyba,że to lubisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś jak chciałem zakupić Harman/Kardon HK970 odradzali mi ten wzmacniacz ze wskazaniem na Denona 1500-AE że niby o wiele lepszy dźwięk. Fala zachwytów już dawno nad Denonem mineła i zaczęła się fala pozbywania tego modelu. Był okres że mocno go też krytykowano. Jak to osądy radykalnie się zmieniają. Raz sprzet jest the best w swojej klasie cenowej, za chwilę można kupić lepsze pozycje w tej cenie.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ, 30 Maj 2009, 10:01

 

Też mi się tak wydaje. Wystarczy spojrzeć na ogłoszenia " sprzedam wzmacniacz zintegrowany". Króluje tam Denon PMA 1500AE. Kilka lat temu ludzie zachęceni świetnymi opisami i recenzjami kupowali w ciemno. Ja też kupiłem i też sprzedałem.

 

W prasie często opinie dramatycznie różnią się od opinii posiadaczy. Wystarczy poczytać o nowych budżetowych B&W w prasie i na forach. Jakby to nie było o tym samym. Tak samo jest z nowym Denonem. A jego cena maksymalnie w granicach 4800 złotych w porównaniu z ceną wyjściową sprzed dwóch lat gdzie był w około 3000 złotych to już masakra.

 

Parę lat temu mlaskano nad Avance. Teraz o nich ani słowa.

Parę lat temu mlaskano nad Rotelami. Teraz to średnia klasa.

Parę lat temu mlaskano nad wzmacniaczem CA 500. Teraz to nic niewarty klocek.

Obecnie nadal mlaska się nad B&W i Denonem. Wygrali konkurencję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YunnanTEA:

 

Nie wiem jakie ty szkoły konczyłeś ale ja miałem okazję skończyć technikum elektro-energetyczne w Wałbrzychu, nie mówię że orłem byłem ale miałem 2 lata przedmiot układy analogowe gdzie było bardzo dużo o wzmacniaczach i nie przypominam sobie żebym się uczył o:

"muzykalność, wypełnienie, a który wskazuje na pewną suchość dźwięku"

 

Co to jest tak muzykalność i wypełnienie? Muzykalność to ta ilość gwiazdek w gazecie audio? to ten parametr? Wypełnienie to ilość elementów w wzmacniaczu w jego obudowie? A suchość to i pewnie mokrość w wzmacniaczu jest? To się ślini jego czy wodą polewa albo piachem?

Wybacz mnie uczyli że miedzy innymi wzmacniacz ma takie o to parametry, które przekładają się na próżniejszy osłuch:

wzmocnienie mocy; moc wyjściowa; wzmocnienie napięciowe ; współczynnik zawartości harmonicznych (zniekształcenia nieliniowe); zniekształcenia częstotliwościowe ( liniowe );impedancja wejściowa i wyjściowa; pasmo przenoszenia; sprawność energetyczna ; napięcie szumów na wyjściu; spoczynkowy prąd zasilania itp.

 

Głownie harmoniczne wpływają na pewne tendencje dźwiękowe wzmacniacza.

 

 

Cały czas ci mowie że jak się u ciebie klocek z twoimi kolumnami nie sprawdził to nie znaczy że jest on do dupy. Może on jest i tylko dobry są lepsze ale w mojej konfiguracji jest super i jestem zadowolony i mam porwanie z 3 innymi klockami z moimi kolumnami. Męczący to ty jesteś słuchając jednego klocka na jednych kolumnach, które nie mają płaskiej charakterystyki, które nie zgrały się z tym wzmacniaczem i twierdzisz że coś jest męczące i do dupy. Jeszcze raz mowie posłuchaj klocka na 3-5 kolumnach i wtedy wydaj sąd. Wybacz ale ta ilość prądu przekłada się na kontrole i jakość bassu. Jak masz mało pojemności w zasilaczu wzmacniacza to masz kluchy na basie i tego nie przeskoczysz.

Zacznijcie chłopaki trochę czytać o budowie pewnych rzeczy i jaki to ma wpływ na nie a nie wkręcacie sobie kable itp.

Sam byłem na odsłuchu Naim 3 i Naim 5 dla mnie one się niczym nie różniły w odsłuchu na harbetach ale po 8 przepinaniu i sugestii jednego z słuchaczy już się faworyt wyłonił, co to autosugestia nie robi z człowiekiem.

 

PiotrJ

 

Dla mnie te całe testy w gazetach w stylu kto da więcej będzie miał wyższe noty, lub opinie użytkowników i sposobie grania są o dupę potłuc. Ma człowiek kolumny bierze na posłuchanie 5 klocków i porównuje i wtedy wybiera taki który jest odpowiedni dla jego konfiguracji i taki który mu najlepiej się podobał a nie taki co pan napisał w gazecie ze ma 15 gwiazdek czy taki co 30 forumowiczów powiedziało ze jest super a słuchało go 5 z nich.

 

To jak z kobietami jeden lubi rude drugi blond. Jeden lubi bass szybki drugi mułowaty, jeden detaliczną górę a inny matową. Więc jak można potem pisać że np. kolumny skrzeczały i siały detalami jak się lubi matową górę? Drugi posłucha i powie ale super mnóstwo detali to co lubię.

 

Także wybierać klocek to pod swoje kolumny i swoje preferencje i słuchać a nie kierować się czyimiś gustami ale patrząc na to co dany wzmacniacz ma w środku i jakie parametry prezentuje aby odrzucić te nie warte uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77 ale głupoty gadasz, mam tego dcd 700 włączam płytę Rogera Watersa w Qsound i mam dźwięk przestrzenny, z głębią i scena jest też na boki, nie tylko między kolumnami. Jak coś zapraszam na odsłuch jak przyjdzie wzmacniacz z gwarancji, cholerne selektory.

 

 

Nie mam zamiaru ciebie obrażać.Jeżeli DCD 700 cokolwiek potrafi to chyba jesteś głuchy jak pień.Płyta Watersa jest specyficznie zrealizowana dlatego odnosisz takie wrażenie.To cd niepotrafi praktycznie nic.Gra jak trochę lepsze DVD.Posłuchaj jak grają dużo lepsze cd-ki i wtedy sie wypowiadaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bez urazy ale uzytkownik kondrax to jeszcze bardzo mlody czlowiek bez doswiadczenia ktoremu wydaje sie ze wzmacniacze to parametry na papierze bo tak go uczyli. To jest bardzo bledna droga ktora prowadzi do stwierdzenia ze wszystkie graja tak samo. Dlatego tez zapewne tak broni swojego DCD 700 AE ktory jak napisal przedmowca gra na poziomie dvd z marketu. Niestety za te pieniadze nie da sie stworzyc niczego ciekawego bo w tych 1200PLN musi sie miescic zarobek producenta dealera posrednikow koszt czesci itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

Wyjąłeś mi to z ust…jest dokładnie jak piszesz.

Wprawdzie kondrax z lekka wycofał się, pisząc jednak o odsłuchach (cytat; Jeszcze raz mowie posłuchaj klocka na 3-5 kolumnach i wtedy wydaj sąd), jednak i w tym zdaniu wychodzi z niego traktowanie klocków audio jak klocków lego. Wystarczy dopasować.

Nie zawsze się da. Czasami nic z tego nie ułożymy.

Kondrax, nie wiem, jakiej słuchasz muzyki. Wg mnie do rocka Denon PM 1500AE niestety nie nadaje się. I nawet, jeżeli zaprzeczysz, to powinieneś wyjaśnić konieczność instalacji subwoofera w Twoim systemie.

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax, 30 Maj 2009, 11:31

 

>YunnanTEA:

>

"Nie wiem jakie ty szkoły konczyłeś ale ja miałem okazję skończyć technikum elektro-energetyczne w

>Wałbrzychu, nie mówię że orłem byłem ale miałem 2 lata przedmiot układy analogowe gdzie było bardzo

>dużo o wzmacniaczach i nie przypominam sobie żebym się uczył o:

>"muzykalność, wypełnienie, a który wskazuje na pewną suchość dźwięku

...

Co to jest tak muzykalność i wypełnienie? Muzykalność to ta ilość gwiazdek w gazecie audio? to ten

>parametr? Wypełnienie to ilość elementów w wzmacniaczu w jego obudowie? A suchość to i pewnie

>mokrość w wzmacniaczu jest? To się ślini jego czy wodą polewa albo piachem?

...

>Zacznijcie chłopaki trochę czytać o budowie pewnych rzeczy i jaki to ma wpływ na nie a nie wkręcacie

>sobie kable itp."

 

 

Prawdopodobnie nauczyli Cię nieco za wiele teorii z elektro-energetyki o parametrach wzmacniaczy, które powinny mieć decydujacy wpływ na brzmienie (i często mają).

Niestety/stety - są rzeczy, o których nie śniło się filozofom. Wiele sprzętów, które teoretycznie nie powinny zbyt dobrze grać - GRA! I odwrotnie.

Parametry techniczne, które odczytujesz chyba zbytnio rzutują na późniejszą ocenę brzmienia?

Czyli w skrócie: ten i ów parametr jest bardzo dobry, to i musi grać bardzo dobrze. Niekiedy nic z tego, drogi Kolego!

Pewno - są one ważne, ale w końcu najważniejsze jest to, co słyszysz w porównaniu do tego, co chciałbyś mieć i czego oczekujesz.

 

Nie ma co się naigrawać z określeń, jakimi opisuje się brzmienie. Jak widać, w tym temacie technikum nieco "kulało":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu możesz uzupełnić wiedzę o coś, czego nie jest napisane w danych technicznych żadnego wzmacniacza.

 

Spostrzeżenia "nauszne" wielu userów nt. najmniej kilku modeli Denonów są podobne.

I to występujacych w niejednej konfiguracji.

Pewno. Nie są to złe wzmacniacze, lecze niestety brakuje im wyśmiewanych przez Ciebie: muzykalności, wypełnienia, barwy czy kilku innych, pożądanych przez wielu cech brzmienia. Oczywiście - można te aspekty co nieco "podciągnąć" z odpowiednimi towarzyszami.

 

W sumie. Jak kto woli i jak komu się podoba...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba niektóry mają problem z czytaniem i rozumieniem danego tekstu.

 

Gdzie ja powiedzcie napisałem ze moj dcd 700ae jest super? Nigdzie napisałem, że bzdurą jest mówienie, że on nie ma przestrzeni, że ona jest tylko pomiędzy kolumnami. Napisałem, że u mnie wychodzi także poza kolumny na boki i dodam jeszcze, że nie tylko na płycie Rogera Ratersa. Nie twierdze że ten cd jest super, może są i lepsze w tej cenie, kiedy kupowałem go miałem taki a nie inny fundusz i wybrałem jego do kompletu do wzmacniacza. Głównie wybierałem wzmacniacz a cd wybrałem 700 bo na 1500ae miałem za mało PLN.

 

Od kiedy ilość lat świadczy o doświadczeniu w danym temacie? Wybacz ale ja audio interesuję się od 16 roku życia a mam 24. Audio się interesuję 8 lat ponad. Można mieć 50 i nic nie widzieć w danym temacie. Wybacz ale ja się interesuję od strony technicznej audio a nie jak większość z zakładki stereo wkręcają sobie o kablach a kolumny kupili te co pan w gazecie 5 gwizdek dał i pojęcia nie mają o podstawowych zjawiskach technicznych a wpierając co to kable, kolce i inne woodo robi z sprzętem.

 

Słucham rożnej muzyki. Zależy od dnia, nastroju itp. Ale są takie konfiguracje co się gryzą i są takie co pięknie grają i polega to na tym żeby każdy dobrał pod siebie tak żeby jemu pięknie grało i był zadowolony. A jak się nie da ułożyć klocki pod kolumny to trzeba zmienić kolumny proste. Sam byłem świadkiem jak sprzęt firmy Quad gryzł się z kolumnami tej samej firmy wysokie aż w oczac świdrowały. Naim grał na tym świetnie. Czy to oznacza że wzmacniacz albo kolumny są do dupy? Nie a to że to nie jest ich konfiguracja.

 

Subwoofer a już tłumacze: nie wyobrażam sobie oglądania filmów lub gry na xboxie bez subwoofera. Efekty wybuchów itp fizycznie nie da się zrobić z 18 cm głośników bo niestety nie są one wstanie obsłużyć tak niskich częstotliwości co rekompensuje mi subwoofer. Co innego muzyka te f3 - 42hz spokojnie mi wystarcza, gitara bassowa osiąga swoje możliwości z 18 cm głośniczków.

 

Technikum wiele mi nie dało ale parę rzeczy wyniosłem i nie chodzi o to, że coś kradłem ale praw fizyki czy elektroniki niektórych się nie oszuka. Nie mówię tu o parametrach producenta bo one są często naciągane. Ale żeby np. wzmacniacz był wydajny musi mieć ten wielki transformator i wielkie kondy, bo bez tego bass kluchy i wykopu nie ma, przykład gainclone do młockarni się nie nadaje.

Patrząc na końcówi mocy jakie zastosował producent już pewne zeczy można wywnioskować jak dany wzmacniacz będzie się zachowywał. Są pewne rzeczy co widać na pierwszy rzut oka patrząc we wnętrze danego sprzętu.

 

Dalej nie twierdze że mój cd i mój wzm. to cud świata ale spełnia swoje zadanie i w mojej konfiguracji spełnia się wyśmienicie. Jedynie co bym zmienił ten pier... selektor wejść we wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.