Skocz do zawartości
IGNORED

Jak najlepiej wydać 10k do 20m2 ?


pawelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego forum.

 

Zapoznałem się już dosyć dokładnie z wyszukiwarkę zamieszczoną na tym forum, nawet w ostatni weekend kupiłem kilka płyt polecanych w dziale muzyka ;-) ale mam kilka pytań do osób trochę dłużej i lepiej siedzących w temacie stereo do domu...

 

Ponieważ budżet, jakim będę dysponował jest raczej ograniczony chciałbym jak najrozsądniej go zaalokować, jednocześnie nie chciałbym po pól roku wymieniać sprzętu na lepszy... ale jakikolwiek tuning posiadanych komponentów wchodzi jak najbardziej w grę:-)

Będę wdzięczny za podanie mi kilku konfiguracji wzmacniacz/cd/kolumny, które powinienem odsłuchać w jakiś salonach audio w wawie mogących po drobnych negocjacjach i moim trochę elastycznym portfelu spełnić moje oczekiwania odsłuchowe przy założonym budżecie.

Stereo ma służyć głównie do słuchania jazzu (w tym koncerty) oraz klasyki (również w bogatych składach instrumentalnych).

Pełnią szczęścia dla mnie było by dobranie takich komponentów, których bym nie słyszał przy odtwarzaniu muzyki.

 

Z góry dziękuję za Wasza pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to najlepsze forum.

Ci co tak sprzet wymieniają i tyle ton klocków przesłuchali z pewnoscią będa mogli mi coś doradzić :-)

Mam nadzieję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, jak ja bym chciał mieć taki 'problem' :)) 10k na sprzęt, powiadzasz? Otóż ja mam propozycję trochę inną niż salony i kupowanie nówek. Po pierwsze z powodu filozoficzno-etycznego :) A to dlatego że narzuty w branży audio przekraczają 50% i chyba tylko na kosmetykach sprzedawcy + dystrybutów złupią Cię bardziej. Nie warto nagradzać łupieżczej polityki i pchać się jak owieczka pod nóż.

 

Ja osobiście np. kupiłem parę lat temu nówkę wzmaka Rotela 972 za , o ile pamiętam za 3200, a pół roku później sklep je z powodzeniem sprzedawał po ok 2000 (końcówka), i tak robiąc na egzemplarzu ok 500zł. A jeszcze potem znajomy pracujący w biurze jednego z dystrybutorów mnie "oświecił" za ile sklep to kupił :) Więc jeśli nie boisz się second handu (a piszesz też w poście że ma być zdatny do tunningu) to propozycja inna - szukanie w ogłoszeniach, możliwie nie od handlarzy a od audiofila zmieniającego coś w systemie. Moja propozycja na taki system, to byłoby coś takiego : Sony Xa5Es (ja użyuwam modelu niżej Xa3Es- i jest juz OK). Na sieci sporo jest o tunningu tych źródełek, na dodatek można ich słuchać długo i bez zmęczenia. Wzmak - ja bym polował na używkę

Thule Spirita / Musical Fidelity A3/Rotel 980BX ew. preamp+końcówa Rotla.. I zostaje Ci jeszcze sporo na kolumny & kabelki. Dźwięk o klasę wyżej niż składając po cenach nowych urzadezeń (czyli np. rotel 02 cd, rotel 02 wzmak i do tego kolumny za ok 3 k)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss. sorki za literówki - pisałem jednocześnie konwersując z połowicą i słuchając Division Bell ;-) Multitasking się rypł :)

 

Akira

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzęt musi być nowy... natomiast postaram się go kupić ponizej sugerowanych cen detalicznych.

Przy tak wysokich marżach jest dużo miejsca na negocjacje lub barter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawdź zestaw Arcama z serii DIVA, np. CD73T + A80. Na docelowe klumny może nie wystarczyć. Dali 450 z drugiej ręki? Kredycik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodać do siebie i marżę i vat, to rzeczywiście może wyjść nawet 50%. No ale salony handlowe to nie są organizacje charytatywne. Jak chcemy, żeby cały czas mieli na półkach wiele różnych urządzeń w każdej klasie cenowej, a kupujemy przecież tylko jedno raz na parę lat, to musimy za to zapłacić. Ale jak się ma trochę czasu i cierpliwości, to można poszukać promocji i rabatów i coś tu i tam urwać. Aużywane to raczej kupować głośniki niż elektronikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychylam się do opinii Akiry,

 

jeśli jesteś skłonny nabyć sprzęt z drugiej ręki, warto poszukać. Ja niedawno trafiłem Musicala A3 za 3000zł. Jak na razie jestem b. happy :) Dla porównania nowy A3.2 kosztuje ok 6000zł (A3 jużnie produkowany, ale gdy był w sklepach kosztował ok 4900). Nabyłem w sklepie, który również prowadzi komis. Możńa teżoddać swó stary sprzęt i dopłacić różnicę. Wg mnie warto się rozejrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że MF ma być do klasyki, tylko o sam fakt że za 10 000 możńa nabyć sprzęt z wyższej puły, kupują go z drugiej ręki. Zostanie rónież rozsądna kota na kolumny. MF jest tylko przykładem mojego przypadku. Celowałem w nowego NAD`a a trafiłem jak trafiłem. Widziałem natomiast za 3700 Sphinxa Myth 5 , do klasyki chyba lepszy. Chodzi o generalne podejście do tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko MF :)

Spróbujmy doradzić pawelo pamietając o jego wymaganiach.

A Sphinx - firma nie istnieje. Nie wchodziłbym w to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też przychylam się do zdania Akiry.

Nawet jesli klocek nawali, a korzystnie go kupisz, o ile nie jest to zupełnie stary rupieć - naprawisz. Warto.

A może szybciej zarabiasz niż wydajesz ? ; ))

Moim zdaniem można za ok. 65-70% kwoty, jaką zamierzasz wydać, skompletować sprzęt o klasę lepszy niż po cenach sklepowych, utytułowanych, budżetowych klocków. Trzeba mieć jednak farta do dobrych cen klocków oraz używanych kolumn. To samo dotyczy kabelków.

Masz nosa, a właściwie 2 ucha... ?

 

andrea29, bite 6 lat choroby audio.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za pierwsze porady i nie krepujcie się proszę z kolejnymi :-)

 

Doskonale rozumiem ideę realizacji zakupów z drugiej ręki, sam niejednokrotnie cieszyłem się nabywając za 50% ceny nowego sprzętu; kilkuletni w doskonałym stanie.

Obecnie w tym konkretnym przypadku jakim jest dobór stereo do nowego mieszkania sprawa ma się troche inaczej...

Sprzęt chcę kupić NOWY.

Nie mam ciśnienia na zakup "na wczoraj", jesli to się odbędzie nawet za 3 mce to też będę się cieszył ponieważ zdążę się do tego wydatku lepiej przygotować finansowo i o ile czas pozwoli przesłucham wiecej zestawów.

 

O Arcamie wspominał mi juz wcześniej mój znajomy, który od wielu lat siedzi w sprzęcie, muzyce i akustyce...

i jakkolwiej podczas mojej ostatniej dyskusji z nim rozmawiałem o amplitunerze tak po kilku tygodniach przeprawadzonych badań, wielu przeczytanych opinii i po zweryfikowaniu na nowo budżetu udało mi sie podjąć decyzję o zakupie normalnego zestawu stereo :-) a KD będzie duuuzo tańsze.

 

Cieszy mnie fakt , że Arcama można w miarę przyjaźnie rozbudowywać i to jest jego duzy jego "+".

Co prawda sam design urządzeń jest jak dla mnie moco nowoczesny ale jeszcze nie nazbyt nachalny i z pewnością bedzie mógł cieszyć oko w trybie standby on ;-)

W danych technicznych zauważyłem bardzo niski wpółczynnik THD na tle urządzeń innych producentów i całkiem przyzwoite S/N - choć tu konkurencja czasami jest lepsza... nie mam jeszcze czasu na przeprowadzenie testow na własnych uszach a prównywanie cyferek pewnie mija się z celem ale trudno... jakiekolwiek poznanie przy mojej obecnej wiedzy dużo mi pomaga...

 

Czy są jakieś zestawy głośnikowe dobrze współpracujące z arcamem ?

 

Kto z producentów gotowych kolumn ma w ofercie dobre zestawy z pierścieniowym tweeterem vify ?

 

 

Bardzo dziekuję za Wasze dalsze propozycje i sugestie.

 

Nie mogę już się doczekać pierwszych odsłuchów, planuje je przeprowadzić z początkiem drugiego tygodnia lutego :-)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Z pierścieniowym tweeterem robi m.in. Avance (najdroższy model z serii Dana, ale on sam kosztuje coś pod 10 kzł), oraz ESA Meritum 1 i 2 (tu ceny są przyjaźniejsze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana 680 XT (podłoga)

cherry / maple

5.600 / 6.540

za parę :-)

 

czy to dobry pomysł do arcama, jazzu i klasyki ? czy może błądzę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.

>

AUDIO PHYSIC SPARK 2 w kolorze czarnym, stan jak nowe, mam 7 miesięcy, cena: 3750.- zl.

Autor: Sławek (Login:deutsch)

Telefon: 0-602-731-172 lub 081-7477065

Email: [email protected]

Ważne: od 20-1-2004

do 19-2-2004

>

TEMPO 1 Audio Physic Tempo 1 w bardzo dobrym stanie, fornir ciemna wiśnia, oryginalne kartony. Cena 5000 zł., CD Musical Fidelity E 61 w bardzo dobrym stanie, oryginalny katon, cena 690 zł.. Ceny do małych negocjacji.

Autor: Robert (Login:robru)

Telefon: 600 302 587

Email: [email protected]

Ważne: od 12-1-2004

do 11-2-2004

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ale żaden z nich nie ma pierścieniowej Vify. Ale z drugiej strony, te Tempo to ładna cena. Tylko jedynka... Ja nawet nie opamiętam, jak to wygląda, żeby to dwójka była, byłoby chyba pewniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem w tzw. "między czasie" trochę recenzji różnych kolumn...

i w związku z tym mam pytanie: czy powinienem równiez brać pod uwagę monitory podstawkowe czy tylko kolumny podłogowe ??? (kwadrat 20m2, do jazzu i bogatej klasyki ofc.)

 

i jeszcze kwestia cd/amp... co oprócz arcama powinienem odsłuchać ?

 

 

Wasza pomoc jest dla mnie nieoceniona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto z producentów gotowych kolumn ma w ofercie dobre zestawy z pierścieniowym tweeterem vify ?

 

Szukam dobrego samochodu, ktora marka stosuje opony Pirelli P600?

 

Czy jest to wlasciwe podejscie? Nie sugeruj sie komponentami. To samo odnosi sie do czy rozdzialu podlogowe/monitory -> bez znaczenia, wazne ze dobre (ok. monitory wymagaja dodatkowych podstawek, ale to przy odrobinie checi do majsterkowania zaden problem).

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w takim pomieszczeniu sprawdzić się powinny zarówno podstawkowce (w zasadzie poza wybitnie małymi konstrukcjami z głośnikiem nisko-średniotonowym 10-12 cm), jak i mniejsze podłogówki np. proste konstrukcje dwudrożne z dobrych komponentów. Dobór będzie już zależał od preferencji i nie należy zawężać wyboru. W tym samym sklepie co Arcama sprzedają Castle - polecam bardziej niż Monitor Audio serii Silver.

 

Widziałem gdzieś ostatnio w ogłoszeniach Primare A10 "w idealnym stanie" za niecałe 2 tys. - można spróbować utargować i będzie wzmacniacz na dobry początek. Potem wzmacniacz pod pachę i do sklepu z prośbą o zestawienie jak najlepszego zestawu (z odpowiednim rabatem za zakup kilku elementów). Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale od czegoś bym zaczął.

 

-> xajas

 

Przykład efektowny, ale po pierwsze trochę nieadekwatny (opony można swobodnie wymieniać w odróźnieniu od tweeterów) a po drugie trochę nie na temat. Zamiast patrzeć na kolegę z góry może skoro już jesteś i masz niekwestionowane doświadczenie to sensownie odpowiesz. Gość już wie, że musi sam posłuchać ale chciałby trochę konkretu. Dzięki.

 

Polemiki nie podejmę, dziś mi się nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym w takim razie mam się sugerować ?

i jakie jest to własciwe podejście ???

 

wiem, że mam wszystko odsłuchać przed zakupem ale nadal nie wiem co :-(

 

 

BTW nie ma czegos takiego jak "pirelli 600", pirelli 6000 zakładane są do większości samochodów marek europejskich w segmencie C i D; są to opony uniwersalne czyli do wszystkiego co oznacza, że sa do .....

 

 

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czym w takim razie mam się sugerować ?

>i jakie jest to własciwe podejście ???

 

do pewnego stopnia polegaj na opiniach i testach w pisemkach, na opiniach posiadaczy sprzetu, ale przede wszystkim polegaj na wlasnych uszach i oczach - musi Ci sie podobac jak gra i jak wyglada, to tyle, wiedz jaki dzwiek Ci odpowiada i kupuj to, co najblizsze oczekiwaniom. bierz pod uwage tez takie firmy, ktore nie sa jakos akurat najmocniej reklamowane w tych czy innych pisemkach i promowane, a firm jest peeelno :) (ESA, KEF, Dynaudio, AE, SunusFaber, ProAc - moze Studio125?, Triangle - moze Antal?, itd...itp...). co do wzmakow rozwaz tez nasze produkty, Amplifikator czy Baltlab sa swietne - tyle, ze z takimi wyborami przekraczamy te 10k w sumie, ale coz...

jak nie chcesz przekraczac 10k to moze np. KEF Q5 (gora 4000) plus jakis wzmak za 3000-4000 i do tego zrodlo za 2000-3000 i tyle, bedzie gralo, kolumienki te pociagna dobra elektronike, no i jeszcze kable ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pawelo

 

Jak chcesz sie zmieścić w 10 tys, to na głośniki możesz wydać 2,5-4 tysiące zł. Podłogowe czy podstawkowe? To zależy co wolisz. Zwykle best buy podłogowe w tej samej cenie co monitory będą miały większą efektywność i moc, bardziej rozciągnięty bas i ogólnie potężniejsze brzmienie, natomiast monitory lepszą stereofonię, precyzję, szybkość, ogólną spójność i muzykalność. Mówiąc podłogowe w ww. klasie cenowej. mam na myśli głośniki z trzema przetwornikami, zwykle 2 lub 2,5 drożne. Mozna też szukać kompromisu, czyli podłogowych z dwoma przetwornikami – to właściwie monitory z powiększoną komorą, co zapewnia trochę więcej basu. Jak chcesz połączyć zalety jednych i drugich, to musisz kupić podłogowe za 50% wyższą cenę. Ale za tę cenę można kupić jeszcze lepsze monitory...:-))) ta zabawa nie ma końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10k wiem, ze już się nie zmieszczę... i wolę dozbierać trochę $ i kupić coś co będzie cieszyło moje uszy przez dłuższy okres.

CZytam testy umieszczane w gazetach, tylko czasmi mam wrażenie, że im więcej reklam dystrybutor zamieszcza w danym magazynie tym jego produkty wypadają lepiej na tle konkurencji. Chciałbym się mylić...

Klasyfikacje i punktacja gwiazdkowa też mi jest dobrze znana i powiem szczerze, ze w jakimś stopniu to do mnie przemawia. Wydaje mi się , ze biorąc pod uwagę jakąś 4 czy 5 gwiazdkową konfigurację cd/amp/głośniki uzyskał bym zadowoalający mnie efekt odsłuchowy. Chodzi mi tylko o Wasze propozycje jakie konfiguracje powinienem odsłuchać... Wiem juz, że MF do klasyki i symfoniki nie wrózy olsnienia i za tego typu komentarze przy proponowanych zestawach będę bardzo wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to be more specific:

 

NAD C 352 590,- EUR

NAD C 521 BBE 390,- EUR

Dynaudio 52 STP 800,- EUR

_______________________

1780,- EUR

 

alternatywnie

NAD C 542 590,- EUR

_______________________

1980,- EUR

 

 

+ kable (Chord/QED) /stojaki (DIY) = ~10KPLN

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.