Skocz do zawartości
IGNORED

Jak najlepiej wydać 10k do 20m2 ?


pawelo

Rekomendowane odpowiedzi

>pawelo

MF kupiłem w okresie gdy właśnie najwięcej słuchałem klasyki, i przesłuchałem z 10 wzmacniaczy, wybierając włąśnie MF.

Tak więc nie mogę się zgodzić z opinią. MF do klasyki jak najbardziej! Natomiast zależly oczywiście jakie kolumny podepniesz, choć akurat uważam że na MF klasyki można słuchać na bardzo różnych kolumnach

 

Myślę że sęk jest w tym jaki DŹWIĘK lubisz. Jak ktoś lubi anorektyczki to MF nie jest dla niego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei bo zostałeś zasypany informacjami.

 

1) Najlepiej w tygodniu weź wolny dzień i umow się (telefonicznie) na 2 może 3 odsłuchy w różnych sklepach.

2) Wal na "leszcza", dyletanta, że masz "dychę" i chcesz czegoś posłuchać, koniecznie kilka propozycji w jednym miejscu. Ty znasz swoje preferencje muzyczne, ale wydaje mi się że nie masz jeszce swoich preferencji co do dźwieku.

3) Zapisuj wszystkie konfiguracje

4) Potem ogranicz się do 3-4 zestawów i posłuchj ich jeszcze raz

5) Następnie opisz swoje odczucia i preferencje na forum to wtedy koledzy będą mogli Ci konkretnie pomóc.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mówimy o orkiestrze symfonicznej (tzn. co do kolumn pozostajemy w sferze kompromisu - czyli średniobudżetowej) to może Castle Harlech, Vienna Acoustics Mozart? To już niestety ceny w granicach 7 tys. zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam audiofilskiego słownika feelingu umożliwiającego przyznanie moim preferencjom jakiegoś numerka w macierzy gustów więc napisze tak: lubię dźwięk analityczny, bardzo szczegółowy, przestrzenny w szerz i w głąb ale dokładnie uporządkowany... nic rozlewającego się czy zamazanego, chirurgiczna precyzja i dokładność, niskie tony nie mogą być jakieś maślane, głebokie i rozbrzmiewające nie wiadomo jak długo muszą grac tak jak instrumenty, często z odpowiednimi "szybkim kopnięciami" ale te kopnięcia musza pochodzić od właściwego im instrumentu... nic mniej nic więcej.

Środek i góra, tak samo, pełna równowaga tonalna, wszystko uporządkowane ale lekko otwarte bez natarczywości wysokich tonów ale ze wszystkimi najdrobniejszymi szczegółami na środku i w górnych rejestrach.

Jęlsi na scenie wokalistka spiewa z wokalistą i obchodzą się wokół siebie to chce to słyszeć. To samo dotyczy saksofonisty nie mogącego stać w miejscu...

Oczywiście nię będę oceniał długości paznokci uderzającego w strunę gitarzysty ale jak wokalistka przez przypadek za przeproszeniem "mlaska" i jest to nagrane na płycie to chce to słyszeć.

 

Wspomniałem wczesniej o pierścieniowym tweeterze - co prawda słuchałem pierścieniowego scan-speaka (z gorlichem 170) a nie vify ale jego detaliczność mnie urzekła, niczego za dużo ani za mało... miód na uszy...

 

Samo brzmienie jakie lubie to coś pomiędzy ciepłem a chłodem... ale bardziej w kierunku bardzo ale to bardzo lekkiego ciepła niż chłodu.

 

Mam nadzieję, że to w jakims stopniu pomorze w poszukiwaniach dobrego sprzetu dla mnie...

Jeśli cos pominąłem to pytajcie proszę, odpowien na ile będę potrafił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieszcze się w 10k (gdyby można było na tym forum edytować tytułu wątków to bym go zmienił)

 

....najgorsze w tym wszystkim jest to, ze ja już słyszałem piekną muzykę w tzw "domowych warunkach" a były to jedyne kontakty z dobrym domowym hifi jakie miałem... owszem w samochodzie (nie swoim) też to słyszałem ale mówi się że zeby stworzyć idealne stereo w aucie trzeba dużo więcej wydać niż na stereo do domu... hmmm...

 

w każdym razie chciałbym w mozliwie jak najbliższym stopniu osiagnąć to co napisałem...

a nautyliusy chyba są za duże do 20m2 :-)

 

Biorąc pod uwagę fakt, ze na tym forum znajduje się największa ilość osób dobrze osłuchanych z róznym sprzętem bardzo liczę na Waszą pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny ProSystem AMJ Edition, źródło Thule (modelu nie pamiętam) a na wzmacniaczach nazwy nie było...

następnym razem napisze sobie na kartce nazwy i przedstawie wrażenia odsłuchowe w nowym watku :-)

albo nawet w "opiniach" ;-)

w kazdym razie ten zestaw miał dwie wady: nie był mój i nie był tani

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zbig

dzięki, te 805 mają nawet cenę do przyjęcia :-)

 

a co z resztą klocków jakie proponujecie ? wiem juz że arcam i nad (chyba, ze coś się zmieniło)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz,

 

możez skrobnąć coś na temat swoejgo CD A3? Niedawno kupiłem wzmak. MF A3 i szukam źródełka. Adres w o mnie.

PS. Gdyby ci się chciało napisać także o A300, czy różni się czymś od A3 , po za ceną i mocą? Będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pawelo

 

Musisz szukać kolumn jednoczesnie przejrzystych i "muzykalnych" a z tego co słuchałem B&W to są one przejrzyste i analityczne ale zdecydowanie "niemuzykalne". W sprzęcie do klasyki najważniejsze jest to aby grał on czystą i otwartą średnicą. Najlepiej sprawdzać to słuchając wokali. Górę sprawdzasz na skrzypcach, jesli nie "zakuje" i jest słodko to jest o.k.. A basem (głębokim) nie przejmuj się, patrz na wiolonczelę (średni bas) bo ona pokazuje prawdę o muzykalnosci i barwności systemu.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PMD

Kupowałem MF w komplecie. Tak więc od razu słuchałem zestawów wzmacniacz + CD. A300 i CD3 dawało mi najlepsze połączenie muzykalności z przejrzystością. A300 ma chyba znacznie lepszy bas niż A3, bardziej kolorowy, zróżnicowany. Porównania robiłem ponad cztery lata temu, dokładnie nie pamiętam, ale A300+CD3 było chyba też ciut bardziej przestrzenne niż A3+CD3.

Samo CD3 porównywałem tylko z poprzednio posiadanym (i obecnie w szafie) Pioneerem 703. Ale to przepaść, CD 3 bardziej analityczny, rytmiczny, a przy tym bardzo muzykalny, wciągający.

Myślę że A3 + A3CD to bardzo dobre połączenie, jeżeli lubisz dźwięk MF A3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie glosniki do klasyki?

 

Pawelo:

"..Musisz szukać kolumn jednoczesnie przejrzystych i muzykalnych a z tego co słuchałem B&W to są one przejrzyste i analityczne ale zdecydowanie niemuzykalne"....

 

 

... dlatego tez w studiach wyspecjalizowanych w nagraniach klasyki jak DGG, DECCA i u swietej pamieci karajana staly wlasnie....B&W

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> xajas

B&W stoją w rozlicznych studiach nagraniowych, a mimo to ja również uważam je za niemuzykalne. Sprzeczność? Wcale nie, po prostu pomiędzy odsłuchem studyjnym a domowo-audiofilskio-przyjemnościowym zieje przepaść ogromna. Monitory studyjne muszą być analityczne i przejrzyste aż do bólu, żeby reżyser dźwięku mógł na nich wyłapać każde podbarwienie, nieczystość itp. i odpowiednio skorygować. Z muzykalnością nie ma to nic wspólnego - ten dźwięk to po prostu "kawa na ławę". Nie wiem, czy zauważyłeś, że typowe, aktywne monitory studyjne (Genelec, A&H) pozbawione są tego, co audiofile nazywają przestrzenią? Dźwięk jest owszem, bardzo uporządkowany i spójny, ale nie wychodzi pięć metrów poza linię bazy, tak jak to bywa w komercyjnych wynalazkach. W dźwięku studyjnym liczy się rzetelność i naga prawada - audiofilskie przyjemności zostawia się odbiorcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trzeci raz próbuję się wpisać i nie mogę. Może tym razem się uda.

Słuchałem B&W podłogowe 600, wyższe monitory oraz podłogowe 7 poprzedniczki 700. Potwierdzam, że generalie są one analityczne i niemuzykalne. Instrumenty brzmią na nich jak "cięte" skalpelem co powoduje brak wybrzmień i "powietrznej otoczki" wokół instrumentów. Efekt jest taki, że instrumenty grają ale nie"śpiewają".

Jest to efekt często opisywany na formum jako "chłód". Ale moim zdaniem istnieje coś takiego jak muzykalny "chłód", który prawdopodobnie usłyszał Gutten na Gryphonie. Ja też go usłyszałem u siebie na zestawie ale z wpiętym interkonektem Cardas Neutral Reference. Przeciwieństwem tego jest muzykalne "ciepło" też często opisywane na forum, szczególnie w zestawieniach MF + np. ProAc lub VA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi gutten,

 

"...aktywne monitory studyjne (Genelec, A&H) pozbawione są tego, co audiofile nazywają przestrzenią? Dźwięk jest owszem, bardzo uporządkowany i spójny, ale nie wychodzi pięć metrów poza linię bazy, tak jak to bywa w komercyjnych wynalazkach..."

 

jestem wlasnie pod wrazeniem ciekawego artykulu, ktory dowodzi dokladnie czegosc innego -> zastosowanie techniki cyfrowej i aktywnych monitorow umozliwia taka dokladna korekcje fazaowa (bedaca podstawa dla wiernej reprodukcji przestrzeni), o ktorej audiofilskie produkty moga tylko pomarzyc!!

 

BTW. Jesli juz jestesmy przy B&W, to jednym z glownych powodow, dla ktorego sie zdecydowalem na B&W byla ich ABSOLUTNA przestrzennosc -> przy wlasciwym ustawieniu sa "niewidoczne", nie do zlokalizowania. Z moich wielu, wielu postow przemawiajacych za technika wielokalalowa powinienes juz wywnioskowac ze jestem fanatykiem przestrzeni

 

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wpisu mówi wyraźnie, że potrzebuje sprzętu do klasyki czyli zakładam, że on słucha muzyki a nie "dźwięków w przestrzeni". W klasyce przestrzeń nie jest priorytetem. Wsadziłem w swój system Transparent Audio i miałem "amerykańską" przestrzeń i orkiestra zagrała mi jak na stadionie. Tylko, że orkiestra gra w Filharmonii i wcale nie jest tak poukładana w przestrzeni jak to czasami wypada na sprzęcie. Orkiestra gra plamami z minimalną przestrzenią w głąb i jest "jedwabnie muzykalna" nawet w baroku. A do tego w powietrzu zawsze wisi to "energetyczne nieuchwytne coś" czego jest brak w innej muzyce. Ta masa po prostu wprowadza powietrze w drganie. I o to chodzi aby ten sam efekt uzyskac z odpowiednich głośników. Przy czym to nie jest kwestia czy coś gra głośno czy cicho. Gdy gra cicho to powietrze nawet lepiej słychac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> arek67

 

"muzykalny chlod" - doskonale okreslenie, faktycznie jak dla mnie swietnie oddaje istote tego, co robi z dzwiekiem Gryphon.

 

aczkolwiek czytalem tez opinie o Gryphonie podkreslajace jego "goracosc". :)

 

moze wszystko zalezy od zestawienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli potrzebujesz analitycznosci, przestrzeni i dynamiki to polecam cos z jmlaba. ja sam mialem i na szczescie udalo sie sprzedac - teraz bedzie cos cieplejszego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie JM Lab Chorus 716S poleciłem w wątku obok. Sądzę, że jak pomiędzy napędem a wzmakiem dasz VdH Second to może się zrobić "jedwabiście".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiofil-Kraków

(Konto usunięte)

Długo szukałem kolumn aż przypadkiem posłuchałem TLC u Pana Szymona i jestem nimi oczarowany. Piękna średnica niemęcząca góra i wyśmienity bas, który dzięki głośnikom niskotonowym z boku można bardzo dobrze dopasować do akustyki pokoju. Do Classic 2 dokupiłem Nad C370 i kompakt marantza i zmieściłem się w 6kzł, bo taką samą kwotę przeznaczyłem na ten cel i uważam że były to najlepiej wydane pieniądze. W przyszłoś marzy mi się lampa na którą będę odkładał pieniądze. Na kolumny przznaczyłem 3kzł, na wzmacniacz 2 z groszami a na kompakt ok 1kzł. Za radą Pana Szymona na początek zastosowałem kable Cordiala(świetna relacja jakość/cena). Wiem że kolumny TLC Classic, Nada i inny sprzęt można kupić na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Audiofil-Kraków

Nie jestem przekonany czy Twoje uniwersalne podejście do wątków założonych na tym forum w czymś mi może pomóc.

 

Będę wdzięczny jak juz wspomniałem wcześniej za propozycje zestawów cd/amp/głosniki których powinienem odsłuchać. Za wszystkie rady bardzo dziękuję.

 

Odsłuchy rozpoczynam za tydzień :-)

 

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.