Skocz do zawartości
IGNORED

Aktywne pre do AM500 - pytanie laika


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy szanowni Koledzy moga ukierunkowac mnie w poszukiwaniach aktywnego pre stereo do monoblokow Audiomatus AM500.

Posiadane glosniki to B&W 703. Pomieszczenie 60m2.

Czy pre stereo posiadaja wyjscia na suba?

Zalezy mi na polaczeniu rozsadku cenowego z maksymalna jakoscia nie ograniczajaca AM500.

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie uwagi.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego aktywne?

 

Sam producent zaleca stosowanie pasywek a nawet je produkuje :-)

 

Mnie przychodzi do głowy np. Placette RVC z drugiej ręki.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ten sam producent zaleca swoje pre do glosnikow o efektywnosci do 87dB. Moje maja 90dB oczywiscie nie znam sie ale chyba ma to znaczenie skoro tak podaje.

Dodatkowo chce zachowac suba w stereo. System bedzie laczony z kinem ale zalezy mi na poprawieniu stereo.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napedzam AM250 kolumny o efektywnosci 96dB i jest naprawdę fajnie na 36m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest szansa, że pasywka mniej zepsuje. masz nadmiar mocy - pasywka powinna się wyrobić!

Kłopot jest z pasywką jak głośniki są nieefektywne, niski poziom sygnału na wyjsciu z CD itd.

Spróbuj najpierw pasywki - jak będzie za chicho to dopiero myśl nad aktywnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to jest napisane że głośniki muszą mieć do 87 dB?

Na zdrowy rozum chyba minimum 87 dB...

 

A jaki budżet na ten preamp Kolega przewiduje, bo tu może być pies pogrzebany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> oldbeat

na forum na przelomie 2005-2007 byl watek na temat IcePower i ich aplikacji w monoblokach Audiomatusa. Wypowiadal sie w tym watku wlasciciel tej firmy i w swoich wypowiedziach zawieral te informacje. Bylo to chyba w dziale DIY.

 

Podawal tez, ze do dzwieku detalicznego i cichego plumkania ze szczegolami zaleca AM250 a do glosnego sluchania lub duzych pomieszczen AM500. No i tu tez mam zagwozdke gdyz bardziej zalezy mi na odsluchu detalicznym z umiarkowana glosnoscia niz na ostrym graniu jednak wielkosc pomieszczenia kieruje mnie ku AM500. Jak to jest? faktycznie przy AM500 moze byc problem z detalika dzwieku przy niskiej/umiarkowanej glosnosci? Czy AM250 nie bedzie zbyt slabe na 60m2?

 

Co do budzetu na pre to trudno go okreslic. Monobloki zainteresowaly mnie z uwagi na dobre recenzje i do tego niska cene. Co do pre to zalezy mi na jakosci a cena im nizsza tym lepiej. Kupujac suba przez 1,5 roku szukalem idealu, ktory spisze sie kinie i nie zepsuje stereo. Zaczynalem od budzetu 6 tys PLN a skonczylem na 6 tys. USD (z upustem oczywiscie;) ) ale warto bylo.

 

Czy z tej pasywki PP03 wyciagne sygnal na suba? da sie to jakos zrobic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o te wypowiedź.

"..... Aby jak najlepiej spełnić Pańskie wymagania rozumiane jako "uniwersalność" niezbędna jest znajomość rzeczywistej (nie tej deklarowanej przez producenta, ale zmierzonej) efektywności kolumn. Jeżeli będzie ona na poziomie 87dB/2,83V to AM250 w zupełności, a nawet z zapasem, wystarczą. Jeżeli połączy Pan monobloki AM250 preampem pasywnym (do tego zostały zaprojektowane) to wzmacniacz taki charakteryzował się będzie wielką przeźroczystością i mikrodynamiką. O brzmieniu decydować będą głównie kolumny i źródło. Jeżeli kolumny będą miały niższą efektywność wtedy monobloki AM500 będą lepszym wyborem. W takim przypadku niezbędne będzie zastosowanie preampu aktywnego i to on, obok kolumn i źródła, będzie kształtował brzmienie systemu."

 

Jest tak, jak myslałem. Jak wiadomo pasywka jest tłumikiem sygnału. Niczego nie wzmacnia. Zatem wyższa efektywność B&W raczej determinuje wybór AM250 z pasywką do średniej głośności w pomieszczeniu o którym mowa. A sygnał suba pobiera się z odtwarzacza lub amplitunera, oczywiście jeśli jest to sub aktywny.

 

Co do Placette RVC to obsługuje on tylko jedno źródło, więc w Twoim przypadku odpada.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Placette lub audiomatus nada się do końcówki o impedancji wej. 23kohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta wypowiedz i byla jeszcze jedna gdzies w dalszej czesci watku.

Pytanie tylko czy deklarowane przez BW 90dB jest rzeczywistym poziomem. Wydaje sie byc to istotne skoro sklania do dokonywania tak roznych wyborow.

 

Sek w tym aby sub mogl grac zarowno w kinie jak i w stereo. W kinie sygnal idzie z amplitunera a w stereo amplituner jest odlaczony. Ma grac PP03 i monobloki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz >>

 

Ja sie obywam bez subwoofera, dla Ciebie jest on w torze niezbędny.

 

Musi być jakieś rozwiązanie.

 

Proponuję zapytać w Audiomatusie, ja mogę tylko gdybać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos odpowiedziec na moje pytanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :-)

 

Impedancja wejściowa

jednostka: om

W użytku znajduje się kilka różnego rodzaju typów połączeń. Zacznijmy od mniej popularnych. Choć w sprzęcie amatorskim raczej takich przypadków nie spotkamy, to w sprzęcie profesjonalnym stosuje się połączenia o dopasowaniu mocowym, gdzie zarówno impedancja wejścia jak i wyjścia powinny być takie same (przykładowo 600 omów). Drugą szczególną kategorią są wejścia dla gramofonów, które generalnie trzymają się ściśle określonych, standardowych wartości, a czasami dają nawet możliwość regulacji impedancji aby zoptymalizować dopasowanie do konkretnej wkładki.

 

Zazwyczaj w połączeniach pomiędzy wzmacniaczami, odtwarzaczami CD, magnetofonami, przewdwmzaczniaczmi, wzmacniaczami mocy stosuje się sterowanie napięciowe. Ważne jest w tym przypadku aby impedancja wejścia była przynajmniej 10 razy większa od impedancji wyjściowej urządzenia sterującego (czyli wcześniejszego na drodze sygnału). Wielkość impedancji wejściowej dla gniazd liniowych zawiera się zwykle w zakresie od kilku do kilkudziesięciu kiloomów (kohm). W podobnym zakresie mieszczą się też zwykle parametry wejść wzmacniacz mocy. Tak więc jeśli impedancja wyjściowa odtwarzacza CD wynosi 1 kohm to impedancja wejściowa powinna wynosić 10 kohm lub więcej. Tak więc najlepiej jest kiedy dysponujemy zarówno danymi odnośnie impedancji wyjścia jak i wejścia które mają ze sobą współpracować. Często jest jednak tak, że zamiast impedancji wyjściowej producenci podają zalecaną impedancję obciążenia - na przykład 20 kohm. Należy wówczas zastosować się do zaleceń producenta.

 

W praktyce sporadycznie zdarzają się przykłady braku dopasowania impedancji wejścia i wyjścia. Wyjątkiem od tej reguły są pasywne przedwzmacniacze. Do ich optymalnego wykorzystania zazwyczaj potrzebne są źródła o niskiej impedancji wyjściowej i wzmacniacze mocy o wysokiej impedancji wejściowej.

 

Wniosek: zależy od impedancji wyjściowej źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze jedno pytanie - czy za cene Audiomatusa 2xAM500 + PP03 czyli ok 6 tys kupie integre na tym poziomie dzwieku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaną kilkletnią pewnie tak. Nową nie sądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grały u mnie przez jakiś czas AM250 z pre lampowym Phast,monobloki napędzały B&W 805matrix,słuchałem także u siebie audiomatusów z firmową pasywką.

Co do poziomu dźwięku...jeśli chodzi o dół pasma (rozdzielczość,kontrola,koloryt,dynamika,impuls...) to będzie bardzo ciężko znaleźć wzmacniacz nawet o wiele droższy grający tu na choćby zbliżonym poziomie.Reszta całkiem poprawna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy był Phast czy pasywka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były inne,pasywka+AM250+bowersy to nie było zbyt korzystne połączenie,z innymi kolumnami mogłoby być lepiej,z lampą na pre było więc w tym przypadku faktycznie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM250 i dobry niskotonowiec udawadniają że bas jest bardzo nisko lokalizowany kierunkowo. Tak że jak ktoś planuje extra subwoofer, to raczej dwa i napędzane osobno przez monobloki Audiomatusa.

W kinie domowym to pewnie oprócz tego że czuć że przywaliło to jeszcze wiadomo dla czego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiaj z Panem Matusiakiem pewnie da rade troche inna wersje PPO3 zrobić .Mnie kiedys proponował że bezpłatnie kosztem jednego wejscia jest mi w stanie zrobić wyjście na wzmacniacz słuchawkowy.Tak że były by wtedy dwa wejścia i dwa wyjscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz probowalem.... wyslalem email na podany na stronie adres ale cisza od kilku dni... moze juz nie produkuja;)?

 

co znaczy, ze AM+PPO3+bowersy to kiepskie zestawienie. Chce to zaimplementowac z 703jkami. Czy to znaczy, ze nie warto??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci sie tak spieszy to po prostu zadzwoń

tel.: +48 91 312 14 22

tel. kom.: +48 0510 09 15 60

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem po co te wyszukiwarki w komputerach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4,5k zł można kupić używany Musical Fidelity A5.5

Myślę, że może to być ciekawa alternatywa dla AM500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell

genialna odpowiedz, skorzystaj z wyszukiwarki i znajdz jakies inne napiary , na te dzwonie , pisze od miesiaca bez rezultatu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemo, 4 Cze 2009, 09:13

wysłałem Ci na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponawiam temat - czy audiomatus padł ?

Również staram się od dłuższego czasu dodzwonić , pisałem maile - kontakt zupełnie zerowy!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.