Skocz do zawartości
IGNORED

Bach na Marantzu?


geertgen

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przepraszam, że zadaje techniczne pytanie w tym miejscu, ale na "stereo" nie uzyskałem żadnej odpwiedzi. Kupiłem zestaw Marantzów PM4000 i CD4000 i chciałbym dobrac do tego jakieś kolumny. Moga być używane, do 1 tys. zł. Biore tez pod uwage samorobne - czy znacie jakić dobry warsztat wyspecjalizowany w głośnikach do klasyki. Dodam, że chodzi mi głownie o muzyke instrumentalną i małe składy a także oratoryjno-kantatową. Pokój ma około 14 metrów. Pomóżcie!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dzlozyc troche i kupic JMLAB ps 5.1. Na stronie magazynu hifi sa w dziale ogloszenia do kupienia za 3 tys z podstawkami. Za 1000 nie kupisz nic powaznego. JMlaby sa idealne w klasyce. Wiembo mam. Czy zagraja dobrze z Mrantzem? Oto jest pytania, na ktore ja nie znam odpowiedzui. U mnie graja z YBA Integre i CD exposure cd player i jest bardzo dobrze.

Klasyka jest delikatnie mowiac trudna w odtworzeniu. Serdecznie doradzam, jesli masz mozliwosc dolozyc – zrob tak, a oszczedzisz sobie czasu nierwow, i pieniedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebym nie wyszedl na fanatyka tego co mam, mozna dostawiele ciekawych konstrukcji za 3000 na rynku second hand, choc ja uwazam ze PS 5.1 sa poprosu znakomite

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM Lab PS 5.1 to nie są typowe kolumny do sprzętu niższej klasy. Efekt ich połączenia z niewielkiej mocy, niewydajnym prądowo tranzystorem może być bardzo mierny.

 

Chociaż kolumny są bardzo ważne i nie ma co na nich oszczędzać, to nie należy też przechodzić w skrajność polegającą na zestawianiu wymagających (i drogich) kolumn z bardzo tanią elektroniką. Po prostu ktoś projektujący te kolumny nigdy by nie przewidział, że mogą być używane w tak egzotycznej konfiguracji.

 

Nie chcę powiedzieć, że te Marantze są złe. Ja bym jednak proponował dobrać do nich jakieś łatwe w impedancji, skuteczne niewielkie kolumienki podłogowe - np. Cabasse, albo może większe podstawkowce z 17-18 cm głośnikiem nisko-średniotonowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem rozkrecac polemiki na temat JMLAB, ale pragne zauwazyc ze nie sa one trudnym obciażeniem dla wzmacniacza. Oczywiscie ich brzmienie determinuje w wielkim stopniu podlaczona elektronika, ale slyszalem swoje z Technicsem jakims i nie bylo tak tragicznie, uwazam ze opinie o ich wyjatkowej ostrosci sa wziete nie wiem skad.

Podtrzymuje zdanie ze warto kupic na zapas gosniki i moze pozniej cos zmienic w torze. Co do marantza to jak napisalem nie mam najbledszego pojecia jak on brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars - sam slucham focali od wielu lat.Ps 5.1 znam doskonale lecz do klasyki bym ich zdecydowanie nie polecal-efekt bylby komiczny,to glosniki praktycznie pozbawione basu.A niskie tony w muzyce Bacha to element istotny.Tak naprawde Ps5.1 to tylko polowa kolumny,nalezy dokupic dedykowany sub Ps10.1 i tylko wowczas mozna nalezycie ocenic walory tych niebywalych glosnikow.Opinie o suchowatosci 5.1 wziely sie wlasnie z powodu nienalezytej konfiguracji.Przy prawidlowej konfiguracji 5.1 + 10 wymieniony zestaw Marantza padnie w bolach i cierpieniach.Oczywiscie pasywny sub focala mozna zastapic subem aktywnym ,tylko zastanawiam sie czy jest sens stosowac tak wyrafinowane systemy w budzetowce.

Pozdrr..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam bronic moich glosnikow na sile, ale musze stwierdzic ze basu, pomimo malych rozmiarow przetwornikow nigdy mi nie brakowalo. Dedykowanego suba nie slyszlelm, ale zastanwia mnie sesownosc jego zastosowania. Projekt glosniow zakladal ze kolumna bedzie lustrzanym odbiciem. Dolozenie suba, nie jestm pewnien, ale chyba nie wplynie korzystnie na rownowage brzmienia, precyzje lokalizacji, barwe itd, natomiast z pewnoscia basu bedzie wiecej.

Co do basu u bacha, to jak zapewne wiesz JMlaby nie odtwarzaja w praktyce ponoc dzwkiekow ponizej 40 hz, ale takich dzwiekow w muzyce nie ma zbyt wiele.

Reasumujac: slucham tego zestawu wlasnie w klasyce i nie uwazam zeby byl komiczny, a wrecz przeciwnie jest znakomity.

Ps Sluchasz PS 5.1 czy innej konstrukcji na focalu od wielu lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars- Ps5.1 w prawidlowej instalacji to nie jeden sub,lecz dwa dokladnie po jednym na kazdy glosnik.Oczywiscie sa to suby pasywne.Twoich 5.1 nie krytykuje tylko twierdze ,ze do Bacha nijak nie pasuja.Bas-nie chodzi tylko o to by uzyskac kinowe wstrzasy, niski bas jest niezbedny na nadanie odpowiedniej barwy i wagi instrumentom.Pomijam juz sam fakt, ze proponowane 5.1 tylko obnaza niedoskonalosci tego systemu Marantza.Osobiscie slucham JM Focal P-7 od97r,ale ostatni zaintrygowaly mni wypowiedzi reklamowe niejakiego Martina-madrze facet gada.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tysiac zl a nawet do kupisz Tanooy Mercury 2.5 lub po tansze Mercury 2. To na dobry poczatek.

za reszte kupisz kable np. jamo 4mm2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie którą podałeś nie tak łatwo znaleźć dobre kolumny, ale jest kilka za niewiele drożej, naprawdę świetnie się sprawdzają w klasyce o jaką ci chodzi, są to "podstawkowce": Wharfedale Diamond 8.2 lub Tannoy Mercury mX2 lub Acoustic Energy Aegis EVO One, wszystkie świetne, najtańsze jednak Wharfedale Diamond 8.2 za 1000zł. -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bardziej szczegolowe uwagi o PS 5.1 sa troche nie na temat ale coz... w razie czego prosze kliknac obok.

Podzielam calkowicie zdanie Marsa. Słucham PS 5.1 od 1,5 roku i nie widze powodow ktore dyskwalifikowalyby te zestawy w odniesieniu do klasyki. Frank ma racje jezeli wezmiemy pod uwage muzyke organowa ale co do pozostałej... Wokale, instrumenty strunowe (z wyjatkiem oczywiscie kontrabasu) , dete - zaden z nich nawet nie zbliza sie do 40 Hz. Mi to ograniczenie zupelnie nie przeszkadza - szczególnie, ze mam rezonans w okolicach 35 - 40 Hz (co stwierdzilem dzieki plycie Fadeovera) co dodaje "miecha".

Moim skromnym zdaniem zestawienie zestawu Marantza z PS 5.1 moze nie byc najlepsze. Jesli przyjac obiegowe opinie o pewnym wyeksponowaniu przelomu srednich i wysokich w Marantzu to calosc moze byc za ostra ale... zalezy co kto lubi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej poprzedniej wypowiedzi wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie. Chodziło mi głównie o to, że głośnik wysokotonowy w JM Labach prawdopodobnie odsłoni ziarnistość i brak wyrafinowania wysokich tonów produkowanych przez najtańszy wzmacniacz tranzystorowy Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.