Skocz do zawartości
IGNORED

JMLAB PS 5.1 po KEF IQ3- kilka pytan


denon.dcd.2560

Rekomendowane odpowiedzi

z zamiarem zmiany kolumn noszę się od dawna. na allegro stoją sobie JMLAB PS 5.1 chyba od forumowego parantulli.

zastanawia mnie jeden aspekt. w kefach mam duzo przyzwoitego basiku; zmieniając kolumny nie chce takich które będą go miały mniej. o ps 5.1 wiele osób mowi ze mają niskich rejestrów mało i ze trzeba je wspomagac subwooferem, czego chciałbym uniknąć (dodatkowy koszt). jaki jest przyblizony stosunek niskich tonów w kefach i ps 5.1? jakie są róznice jakosciowe i ilosciowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon.dcd.2560, 2 Cze 2009, 01:20

 

>z zamiarem zmiany kolumn noszę się od dawna. na allegro stoją sobie JMLAB PS 5.1 chyba od

 

PS5.1 to kolumny dla masochistow, wez mlotek walnij sie w palec i jak sprawi to tobie przyjemnosc to bierz JMLaby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tych kolumnach w "klub dobrych monitorów" i "klub JmLab", niema dużo stron a warto po0czytać.

JmLab to głównie przestrzeń scena "znikanie głośników", z basem niestety nie pamiętam dokładnie a w błąd Cię wprowadzać nie chcę.

Zobacz też w opiniach, są 2 oceny osób które takie głośniki miały lub mają, jakiegoś PW i będziesz wiedział z dobrego źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon.dcd.2560, 2 Cze 2009, 11:49

 

>co masz na mysli?

 

 

to co napisalem :) rozumiem ze oczekujesz audio-epickiego opisu

 

pamietajmy ze kolumny te kosztowaly nowe okolo 4kPLN, kiedys mial je moj kolega, potem cos tam kombinowal z subem i w koncu to sprzedal

 

wariant 1) (sprzet towarzyszacy o wartosci > 10x cena tych kolumn)

 

zero basu, dzwiek bardzo konturowy i dokladny, barwa sucha i chlodna o rownowadze przesunietej w kierunku gory (wrazenie spotegowane kompletnym brakiem basu), niezla stereofonia i oderwanie dzwieku od kolumn

 

wariant 2) (sprzet towarzyszacy o wartosci za klocek porownywalnej z kolumnami)

 

ograniczenia i wady sprzetu towarzyszacego przez lupe x10, zero basu

 

poz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas mają ale bardzo ostro cięty od bodaj 100hz. ale za to ten co jest, jest kontrolowany lepiej niz w tym samym pasmie niz kef.

 

10m2 dla point source to dla jednych w sam raz dla innych za mało (przestrzeń). Trzeba posłuchać u siebie, w ciemno ryzykowne. Od góry po te 100hz kefy do point source nie mają startu moim zdaniem.

 

Do nich elektronika musi być wybinie dobrze dobrana i wcale nie 10xdrozsza lecz z głowa i dobrze dobrana.

 

Przy tych kolumnach dopiero moze wyjsć jakie "elektroniczne ścierwo" ma się w domu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

 

focal jest bezlitosny :-)

dynamizuje wymiany w systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrva to juz nic nie wiem. to jakie kolumny mam sobie kupic? ma grac zywiej, szybciej, jeszcze przestrzenniej i analityczniej z basem przynajmniej nie gorszym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedne z najlepszych monitorów jakie kiedykolwiek stworzono .

Scena,barwa ,szybkość i inne "pierdoły" audiofilskie na niezwykle wysokim poziomie.

Bas 60Hz na dole przy -3dB.

Do pełnozakresowego odsłuchu zalecano dwa suby pasywne PS.10.

Grało to nieziemsko,niestety w takiej konfiguracji była już niezbędna dodatkowo końcówka mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Kaviter

 

Nie robie, z zasady wycieczek osobistych, ale lepiej wez mlotek i walnij sie w glowe.

 

PS 5.1 to barwa, barwa i barwa a do tego przestrzen, fantastyczna gora, mikrodynamika (chociaz w skali makro tez potrafia duzo). Bas jest i to swietnej jakosci, ino trzeba pamietac, ze to monitor a nie duza podlogowka i nie wymagac zejscia do kopalni, ale uczciwe 60Hz jest i nie ma sie do czego przyczepic. Zadne Kefy, ktore wymienia autor watku nie maja do PS startu - to zupelnie nie ta polka.

 

Odnosnie doboru elektroniki - jak sie podepnie gowno to i sie dostanie gowniany dzwiek. Natomiast droga w gore jest w zasadzie nieograniczona. PS'y fajnie graja albo z bardzo czystym tranzystorem albo z dobra lampa. Z konkretnych firm moge polecic zestaw od Accu - dobry, rowny, bezpieczny i uniwersalny dzwiek.

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaviter nie miał przyjemności podłączać focala do czystej i sprawnej wydolnościowo elektroniki :-)

 

to jest dość powszechny błąd. opiniuje się coś na przeciętnym sprzęcie, w przypadkowym pomieszczeniu, bez "treningu", bez otwartości mentalnej na nowy dźwięk itd

 

trzeba zwrócić uwagę i na to, że zwykła wymiana kabla sieciowego w którymkolwiek urządzeniu podpiętym do focali potrafi otworzyć lub stłamsić dźwiek.

to jest skala problemów, z którymi należy sie liczyć w ich eksploatacji

 

zapewniam, że trudno znależć kolumny w cenie o rząd wielkości większej, które będą choćby w połowie tak dobre jak potrafią być dobre focale.

 

a wszyscy ci którzy je krytykują nie mieli szczęścia posłuchać ich w dobrym towarzystwie.

ja sam biłem sie z myślami o zakupie Imagination przez chyba 2 tygodnie, słuchając ich u siebie - więc rozumiem skalę problemów porównawczych / adaptacyjnych.

 

zwyciężyła jedna rzecz relacja: cena-ich możliwości-wielkość

ta relacja jest nie do pobicia - jeśli ktos zna lepszy przykład - czekam na propozycje. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłe zdecydowany na "pointki" dopóki nie trafiłem na imagination ;)

 

Polecam Point source - głosnik nie tuzinkowy, przetrzyma wiele zmian elektroniki.

 

Słyszałem juz zestawienie z point source, które brzmiało miękko, gęsto i mocnym dołem ale słyszałem też zestawienie o brzmieniu twardawym w nizszej średnicy i wyzszym basie ale za to z genialnym odtworzeniem trąbki Davisa.

 

Głosniki, które pozwalaja na bardzo dowolne kombinacje w kształtowaniu dźwieku jaki docelowo bedziemy chcieli - zalecana cierpliwosć, a odwdziecza się stukrotnie ;).

 

Najlepszy wybór to czysto brzmiący wzmak najlepiej końcówka i pre - ja poleciłbym klase "A" - np. Passa ale z Pliniusem nie będzie żle. Problem zacznie sie z poszukiwaniem przedwzmacniacza za rozsądną cenę.

 

W swojej cenie wybitne głosniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiograde, 3 Cze 2009, 20:51

 

>kaviter nie miał przyjemności podłączać focala do czystej i sprawnej wydolnościowo elektroniki :-)

 

 

wrecz przeciwnie, kolega ktory mial te kolumny (bylo to pare dobrych lat temu) mial wowczas sprzet accuphase integre 210 i cd bodajze 55, ja wtedy mialem pionka A-07 i z nim tez byly odsluchiwane, potem kolega kupil sobie dzielony wzmak luxmana (nie pamietam oznaczen modeli, mial to bardzo krotko) i potem zamienil luxmana na dzielone accu (koncowka to bylo chyba P-350) i kupil subwoofer (tez JMLaba) i na koniec sprzedal PSy z subem i kupil sobie Elektra 900cos tam

 

tak czy siak z kims kto twierdzi ze te kolumny przetwarzaja bas nie ma sensu dyskutowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imagination są na pewno lepsze w zakresie możliwości basowych od PSa

Zresztą nawet Manfred zalecał suby do Imagination w większych pomieszczeniach.

 

Ale jest bas i bas - ja stokrotnie bardziej wolę basik z focali niż kanonadę fali uderzeniowej i wachlowanie powietrza z miękkich głośników o dużych średnicach.

 

Co kto lubi: jeden woli walczyć z furkotem i falami stojacymi, "głaskany" po wnętrznościach falą zaczesującą równolegle grzywę za czołem - a inny woli, kiedy zdarzenia akustyczne dzieją się głównie za linią głośników, w wyznaczonej dla nich przestrzeni 3D. I dotyczy to w przypadku Imagination także basu, który podobno jest "nielokalizowalny" słuchem w przestrzeni.

Ja jego umiejscowienie mogę wręcz narysować z podaniem współrzędnych

:-)

 

a co do sprzętu użytego przez kolegę - nie masz wrażenia, że wybijającą się jego cechą jest jednak fakt, że .... wygląda i kosztuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiograde, 4 Cze 2009, 09:11

 

>a co do sprzętu użytego przez kolegę - nie masz wrażenia, że wybijającą się jego cechą jest jednak

>fakt, że .... wygląda i kosztuje?

 

 

nie da sie ukryc ze ja wole zupelnie inna szkole dzwieku (gram na ProAc + Krell), accu nigdy mi nie podchodzil to fakt, integry szczegolnie niskie modele sa moim zdaniem kiepskie i niewarte swojej ceny, na pewno lepiej wypadaja wzmaki dzielone chociaz nie mam zbyt wielu doswiadczen z nimi poza audioshow, podoba mi sie natomiast DP-700 ktorego mialem okazje dosc dobrze odsluchac jakis czas temu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopując...

Końcówka Accuphase P - 350 należy raczej do tych grających dość jasno i nie ukrywających ostrości.

Jej zestawienie z dużymi kolumnami Zollera - słuchane przeze mnie - nie było najszczęśliwsze, więc prawdopodobnie z JmLab PS 5.1 grało, że ... krew z uszu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"-3dB" na 60 Hz, i to z mega spadkiem dalej wynikającym ze specyficznej konstrukcji. No cóż, nie jest to produkt dla basolubów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie jest to produkt dla basolubów :)

 

To szczera prawda,ten produkt należy używać z parą dedykowanych pasywnych subów / + przestrojenie zwrotnicy w 5.1 /.

W zastępstwie można zastosować sub aktywny,ale bardzo wysokiej klasy,żadne tanie rozwiązanie nic nie da.

Tylko w takich zestawieniach można delektować się niebywałym dzwiękiem z tych zestawów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmaki panowie klasy budzet nic innego, obecnie jest ax-900 i ax-930, i jak na złosc lepsza wydaje mi sie 930tka niz chwalona 900. sa to intergy o jasnym dziweku, 930 o bardzo jasnym; takim wzmacniaczem niwelowałem miekkosc i delikatnosc kefa. jezeli ps5.1 maja charakterystyke odmienna od kefa, to chyba przyda sie cos cieplego? a-9000? marantz jakis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem prawda ale nie byle 300b.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon.dcd.2560, 6 Cze 2009, 00:14

 

>marantz jakis?

 

Szczerze odradzam :)

Mam w domu dwa modele z całkiem różnych półek cenowych (i katalogowych) PM-7001 oraz PM-17

Pomimo 100% różnicy w cenie (nowych) oba grają dość podobnie. W sensie równowago tonalnej oczywiście, bo jakieś tam różnice występują, ale tak czy owak nie zaliczyłbym ich do miotaczy basu ;) Obydwa egzemplarze grają raczej jasno i "na twarz" co w połączeniu z PS-ami (nie daj boże jakimś jazgotliwym kabelkiem typu Reson) nie nastraja zbyt optymistycznie do dłuższego obcowania z takim dźwiękiem.

Tak jak koledzy wyżej pisali PS-y to jest klasa sama w sobie, ale niestety są też dość upierdliwe jeśli chodzi o dobór elektroniki, kabli czy na przykład warunki lokalowe. Nawet w małym pokoju (niecałe 15mkw) potrafią zagrać nieprzyjemnie w połączeniu z wyżej wspomnianymi Marantzami, ale... ale też potrafią wywołać prawdziwy szok (zwłaszcza u niewtajemniczonych) podpięte do A klasowych monobloków Vincenta (które wcale nie kosztują 10x jak ktoś tam wyżej sugerował) i raczej w te stronę proponowałbym się rozglądać za godnym PS-ów wzmocnieniem. Panuje też powszechne przekonanie, że jak PS-y to tylko lampa... nie wiem, miałem raz w życiu (ładnych kilka lat temu) taki zestaw i na 25 metrach kwadratowych grało to całkiem przyzwoicie, ale szału nie było raczej. Z tego co można wyczytać na forum, to za niedużą kasę właśnie klocki Vincenta powinny dobrze się zgrywać z PS-ami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu alternatywa z minionych lat. Akurat można kupić:) Lecz bez dedykowanego suba:(

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.